[Cinemax] Zamęt / Quarry

Tematy oraz posty nie pasujące do tego forum.
Pawel

[Cinemax] Zamęt / Quarry

Post autor: Pawel »

Serial Quarry jest produkcji Cinemax nie HBO.
breaking
Użytkownik

[Cinemax] Zamęt / Quarry

Post autor: breaking »

Tym razem jesteś w błędzie. Wpisz sobie tytuł w Google i zobaczysz że producent to HBO.
Pawel

[Cinemax] Zamęt / Quarry

Quarry is an American crime drama television series based on the novels of Max Allan Collins. An eight-episode first season was ordered by Cinemax in February 2015.
Fakt że jest produkowany przez HBO Entertainment, Anonymous Content, Night Sky Productions i One Olive ale liczy się to w jakim kanale serial był w macierzystym kraju emitowany.
breaking
Użytkownik

[Cinemax] Zamęt / Quarry

W takim razie idąc Twoim tokiem rozumowania poprawnie oznaczylem w innym temacie, że Black Mirror [Cinemax], bo przecież na tym kanale serial ten oglądałem :) uważam że ważniejsza jest ocena danej produkcji a nie jakieś spory w zakresie producenta lub stacji która po raz pierwszy w danym kraju obraz wyświetlila ;). W każdym razie fajnie się Zamęt ogląda, w każdym odcinku trzyma w napięciu, klimat tamtych lat oddany wiernie. Natomiast odcinek w którym akcja rozgrywa się w Wietnamie wyśmienity :lol:
Pawel

[Cinemax] Zamęt / Quarry

breaking pisze:W takim razie idąc Twoim tokiem rozumowania poprawnie oznaczylem w innym temacie, że Black Mirror [Cinemax], bo przecież na tym kanale serial ten oglądałem :)
Nie rozumiesz. Mówię o emisji w kraju z którego pochodzi dany serial. Dwa pierwsze sezony Black Mirror swoją pierwszą emisję miały w Channel 4 i tak też powinno być to oznaczane. Kto później to emitował to już inna sprawa, bo u nas oprócz Cinemaxu był to też TVN7. Jeśli mielibyśmy wymieniać w tytule wszystkie stacje to czasem brakło by miejsca (np. w przypadku takich serii jak CSI, które wędrują od tv do tv, ale pierwszą emisję miały w CBS w USA).
breaking
Użytkownik

[Cinemax] Zamęt / Quarry

Człowieku sam potwierdzasz że producentem zamętu jest HBO, wcześniej twierdziles że cinemax, to tego właśnie nie rozumiem 8)
Pawel

[Cinemax] Zamęt / Quarry

Może skończ już tą bezsensowna dyskusję. Pisząc producent miałem na myśli stację, która zakupiła prawa do emisji danego serialu po raz pierwszy w oryginalnym kraju czy też stację zlecającą produkcję serialu danemu producentowi a nie korporacje produkcyjną bo w USA to częsty przypadek że kto inny produkuje a kto inny emituje (fakt niezbyt czytelny skrót myślowy dla kogoś nie znającego tamtejszych realiów, moja wina). Liczy się to kto zleca produkcje albo nabywa do niej prawa i za tym emituje ten serial jako "swój".

W tym przypadku, jak najbardziej prawidłowym jest napisanie że Quarry to produkcja Cinemaxu, bo właśnie to ta stacja zamówiła produkcję tego serialu z myślą o swojej antenie.

Tak samo jak Wataha to produkcja HBO, mimo że producentem serialu jest ATM Grupa, albo Belfer to serial Canal+ mimo że za produkcję odpowiada TVN.
breaking
Użytkownik

[Cinemax] Zamęt / Quarry

Odechcialo mi się już w ogóle wypowiadać się na tym forum.
Zablokowany

Wróć do „Kosz”