Neostrada TP

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
gosc
VIP Expert

Neostrada TP

Post autor: gosc » 09 sie 2006, 21:36

Co to jest MM?
0 x
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Neostrada TP

Post autor: stevie » 09 sie 2006, 21:43

MM-to chyba chodzi o sieć kablową Multimedia,która także oferuje dostęp do Internetu swoim abonentom.
0 x
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Neostrada TP

Post autor: RaPi » 09 sie 2006, 21:44

gosc pisze:Co to jest MM?
Zapewne Multimedia. Operator TV Kablowej i dostawca internetu.

Limity ograniczają ale nie piractwo a rozwój internetu w Polsce :mad:
0 x
gosc
VIP Expert

Neostrada TP

Post autor: gosc » 09 sie 2006, 21:53

To ciekawe bo ja właśnie czekam na podpisanie z nimi umowy i nic nie słyszałem o zerowaniu limitu a bardzo bym chciał... Dzięki Izie wreszcie zauważyłem, że jest taka możliwość, choć czytałem cennik z pięć razy :)
Niestety na stronie nie ma aktualnego cennika do nowej promocji. W starej ceny są takie:
- przy 128kb/s - 6 zł
- przy 256 - 8 zł
przy 512 - 19 zł
- przy 1MB - 28 zł
- przy 2MB - 48 zł
0 x
Awatar użytkownika
master
Obserwator
Kontakt:

Neostrada TP

Post autor: master » 10 sie 2006, 17:22

Ale co żeby znieśc te limity??? Spor kasy to kosztuje
0 x
gosc
VIP Expert

Neostrada TP

Post autor: gosc » 10 sie 2006, 17:31

Przy prędkości 256/128 kb/sek. 8zł za zniesienie limitu to jeszcze nie tak drogo. Ale przy 512/256 19 zł to już sporo - 1/3 dodatkowo więcej (bo abonament to 59zł), z tym że dziś podpisywałem umowę i gość mi mówił, że teraz są podobno niższe ceny, ale nie wie o ile :) To się płaci oczywiście miesięcznie a nie raz.
Czekam niecierpliwie na instalację. Jeszcze z tydzień.
0 x
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert

Neostrada TP

Post autor: IZA » 10 sie 2006, 18:24

W Olsztynie wlasnie obowiazywały takie ceny jak przedstawił gosc.

Przy wolniejszych usługach się opłaca. A przy szybszych limit jest większy, więc trudniej go przekroczyć ;)

BTW, gosc - jednak nie TP? W sumie obie opcje mają jedną zaletę, która jest dla mnie podstawą przy wybieraniu dostawcy, czyli praktycznie zerową awaryjność.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Neostrada TP

Post autor: mad85 » 10 sie 2006, 18:47

AKurat to chyba działą na odwrót przy szybszych łatwiej jest przekroczyc limit. Bo takowe łącza sa uzywane do sciagania czy robienia sieci i dlatego opłata jest wieksza.
0 x
MKS Nie Jest Sprawą Życia Lub Śmierci To Coś Wiecej!!!!!!!!!!
VIP Expert

Neostrada TP

Post autor: gosc » 10 sie 2006, 18:53

IZA pisze:BTW, gosc - jednak nie TP?
W ogóle nie pisałem o tp (jakby nie na temat...) - tylko o internecie radiowym lub w MM. U mnie nie ma neostrady. A co do awaryjności- boję się, że to zależy od miejsca, szczególnie, że ten kontener z centralą MM co stoi u mnie nie wygląda poważnie :)
Tyle tylko, że podobno zrobili jakąś pętlę bieszczadzką światłowodami.
0 x
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert

Neostrada TP

Post autor: IZA » 10 sie 2006, 19:03

W ogóle ciekawa sprawa, bo jeszcze się nie spotkałam z miejscem gdzie nie ma Neostrady, a działa np. właśnie MM.
W Kołobrzegu wręcz odwrotnie - do wyboru TP lub lokalna TKK . Ani Multimedii, ani Dialogu, ani UPC.
Najfajniej ma chyba Wrocław, gdzie usługi oferują wszyscy ci operatorzy :)
0 x
Obrazek
gosc
VIP Expert

Neostrada TP

Post autor: gosc » 10 sie 2006, 19:48

Ciekawa sprawa to jest to że w MM są różne ceny w różnych miastach, np. bardzo niskie w Rzeszowie bo tam jest internet bezpłatny od miasta :)
W ocenie Telekomunikacji Polskiej w 30-dniowym terminie nie jest technicznie możliwe rozdzielenie usługi telefonicznej i usługi dostępu do internetu – neostrada, a spółka może to zrobić dopiero w przyszłym roku.

Poinformowała TP SA w czwartkowym komunikacie. Miesięczny termin dał operatorowi na rozdzielenie tych usług Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

„Telekomunikacja Polska poinformowała Urząd Komunikacji Elektronicznej, że 30-dniowy termin wykonania zalecenia dotyczącego rozdzielenia neostrady tp od usługi telefonicznej jest nierealny. Dokonanie niezbędnych zmian systemowych w tym czasie jest technicznie niemożliwe. Ewentualne wdrożenie przez TP nowej, samodzielnej usługi neostrada tp możliwe będzie w 2007 r.” – czytamy w komunikacie operatora.

„Świadczenie neostrady tp jako samodzielnej usługi wymaga głębokich zmian we wszystkich systemach informatycznych TP. Wynika to między innymi z faktu, iż obecnie neostrada tp jest przypisana do numeru telefonicznego w sieci TP. Niezbędne jest opracowanie nowych wymagań technicznych i rozwiązań biznesowych. UKE otrzymała w tej sprawie pełne wyjaśnienia” - czytamy dalej.
onet.pl

Ktoś ma wątpliwości, że od początku planowali niemożność rozdzielenia telefonu i internetu tak długo jak to możliwe?

Komentarze z forum:
Zrozumiale ze Tepsa bedzie sie ociagac, bo tylko internet trzyma klientow przy telefonie stacjonarnym.
A 50 zl abonamentu x kilka milionow to do konca roku da
50 zl x 5 mln x 4 msc. = 1.000.000.000 zl do konca roku i to chodzi idzie spor i walka monopolisty.
Rozwiązanie jest proste.
Wprowadza się sztuczny plan taryfowy z abonamentem równym zero zł. i blokuje usługi telefoniczne. Do wdrożenia w jeden dzień.
Z abonamentem socjalnym za 29 zl też neostrada nie działa, a z tym za 50 zł działa!!!
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Neostrada TP

Post autor: RaPi » 10 sie 2006, 20:48

50 zl x 5 mln x 4 msc. = 1.000.000.000 zl
Przy takiej kwocie to i kare oplaca im się zapłacić bo i tak wyjdą na swoje. Właśnie przez takie poczynania TP jest najbardziej znienawidzoną firma w Polsce... Tylko tam mogą wymyslec takie głupie pomysły :mad:
0 x
Awatar użytkownika
Leszek1979
VIP Expert

Neostrada TP

Post autor: Leszek1979 » 10 sie 2006, 21:21

mad85 pisze:Skasowanie limitów moze oznaczac wprowadzenie zablokowanie wszystkich portów, blokada P2P i inne ograniczenie internetu. Zreszta obecnie czesc mniejszych operatorów stosuje juz takie sposóby.
Ja bym powiedział że mniejsi operatorzy już nie stosują takich praktyk (co najwyżej jakieś ograniczenie prędkości dla p2p) - za duża konkurencja innych lokalnych operatorów czy też operatorów ogólnopolskich, nawet tych z limitami.

Ja podzielam stanowisko że limity mają na celu wymuszenie wykupienia droższej usługi. Z moich obserwacji wynika że przeciętny internauta nie za bardzo jest w stanie dostrzec różnicy między łączem 1Mbps a szybszymi łączami, takimi jak 2, 3, 6 czy nawet 12Mbps. Do przeglądania strony 1Mbps w zupełności starczy, do oglądania telewizji internetowej też, a tym bardziej do słuchania radia, przy ściąganiu czegoś z WWW czy FTP też różnie to bywa, czasami się trafi że możemy ściągać z maksymalną prędkością łącza jakiekolwiek by ono nie było a często leci jakby chciało a nie mogło - ja dzisiaj z FTP Asusa (ze wszystkich czterech na świecie) ściągałem ~4MB plik jakieś pół godziny.
0 x
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Neostrada TP

Post autor: RaPi » 10 sie 2006, 21:33

Przy ściąganiu plików czy chodzeniu po stronach liczy się nie tylko nasza prędkość łącza ale tez ta z jaka druga strona do nas wysyła pliki. Jeżeli chodzi o FTP np ze sterownikami często na nich są limity prędkości na jednego użytkownika ograniczenia tylko do jednego połączenia, limit maxymalnej liczby użytkowników pobierających dane w tym samym czasie. Gdyby tego nie było to podpięło by sie kilku użytkowników z 12 mb/s łączem i zaczęli by pobierać kilkunasto megowe pliki i to by wystarczyło do zablokowania serwera dla reszty...
0 x
gosc
VIP Expert

Neostrada TP

Post autor: gosc » 16 sie 2006, 18:52

Teraz jak neo poszła cenowo w dół były zdaje się problemy z rozwiązaniem umowy i wykorzystaniem niższych cen?
Jeśli tak to w tym też konkurencja jest lepsza. W MM jest prosta zasada: trzeba im zwrócić to co się zyskało w promocji: np. teraz jest obniżka na 512/256 o 20 zł. Zrywasz umowę po miesiącu to płacisz 20 zł odszkodowania i gotowe :)
0 x
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”