EraGG

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
aggis
Obserwator

EraGG

Post autor: aggis »

Wydaje mi się, że się da. Korzystać z gg w innych sieciach, bo tylko Heyah, TT i ogólnie- era- mają abonamentowe gg. Ale Ty chyba byś musiał poradzić sobie inaczej. Podaję receptę Artu :
http://forum.media2.pl/viewtopic.php?id=1771&p=2

Powodzenia
łobuziara
Użytkownik

EraGG

Post autor: łobuziara »

GG to super sprawa:) czy ktos ma może porownanie cennikowe jak to wyglada? chyba w heyah i Erze jest najtaniej?
aggis
Obserwator

EraGG

To jedyna sieć, z tego co wiem (Heyah, TakTak, abonamenty w erze) która daje możliwość wykupienia usługi GG. W innych sieciach- trzeba działać samodzielnie. I koszt zależy od stawek danego operatora i sposobu naliczania połączenia z internetem (czy za czas połączenia, czy za transfer danych).
Awatar użytkownika
Artu
Junior
x 1

EraGG

Post autor: Artu »

Można też dokupić pakiety danych ;) W Heyah jest np. 5 mb za 5 zł, a po wykorzystaniu do następnego miesiąca 2x taniej. Ale do GG/JG to nie ma sensu, bo te aplikacje przesyłają czysty teskt, więc stawki są zerowe.
aggis
Obserwator

EraGG

Hmm...jak to: stawki są zerowe? Jednym słowem: można w takim razie korzystać z gg/jg całkowicie za darmo? Nic nie płacąc nawet za przesyłanie wiadomości tekstowych?
Awatar użytkownika
Artu
Junior
x 1

EraGG

Stawki zerowe, bo skoro: 1 litera to 1 b, 1000 liter to 1 kB, a opłata jest np. 20 gr za 50 kB to wychodzi prawie nic ;)
aggis
Obserwator

EraGG

hehe, no faktycznie :) Czyli gprs pobiera np. te 20groszy dopiero wtedy,kiedy dojdzie się do tych 50 kb, czy ściąga też jakieś opłaty cząstkowe? Takie offtopicowe pytanie, na zasadzie czy jest sekundowe naliczanie, kiedy stawka podana jest za minutę ;)
Ale to pewnie zależy od operatora..
Awatar użytkownika
Artu
Junior
x 1

EraGG

No i bardzo dobrze że o tym powiedziałaś, bo pewnie zaraz byłoby na mnie że płaci się więcej niż się gada. :D
Otóż jak włączamy dowolny internet wap, operę mini, albo jg, nabijamy pakiet danych. Pakiet np. 50 kb. Jeśli przekroczymy ten pakiet, nabijamy kolejny. Np. jak zużyjemy 51 kb, płacimy za 100 kb (1 pakiet zużyty i rozpoczęty drugi). Ale rozmiar pakietu powinien być podany przez operatora.
rewind
Użytkownik

EraGG

Post autor: rewind »

Era gg jest zupełnie darmowa, tylko się płaci opłate miesięczną 5 pln i korzysta do woli za darmo. trzeba tylko uważać, aby nie kilkać na bannery reklamowe, bo wtedy łączy się normalnie z netem.
dziku
Użytkownik

EraGG

Post autor: dziku »

Era gg nie jest zupełnie darmowa. Za jej nieograniczane używanie płaci się 5 zł/miesiąc. A skoro się płaci- nie jest darmowa :)
rewind
Użytkownik

EraGG

Post autor: rewind »

ech, skrót myślowy, przeciez napisałem że 5 pln miesięcznie. Ale chodziło oczywiście o to, że nie płaci się za transmisję, a wiadomo ile normalnie to wychodzi.
dziku
Użytkownik

EraGG

Post autor: dziku »

hehe, dość mylący skrót myślowy. Płaci się te 5 zł za używanie programu i już w to wliczona jest opłata za transfer danych potrzebnych do korzystania- czyli żadnych dodatkowych opłat i za 5 zł można bez ograniczeń korzystać z gg w telefonie :) Ale nie ma nic za darmo :)
aggis
Obserwator

EraGG

Mam pytanko: jeśli niechcący kliknie się w reklamy na gg, to nalicza dodatkowe opłaty GPRS, prócz tej wyjściowej z eraGG? można jakoś zablokować reklamy?
Awatar użytkownika
Artu
Junior
x 1

EraGG

Jak klikniesz reklamę, to napoczynasz sobie paczkę danych. Ale chyba po kliknięciu jest jakieś ostrzeżenie że po kliknięciu zbankrutujesz i blablabla... , czy to już się zmieniło? Bo jak parę miesięcy temu miałem heyahgg to się wyświetlało.
aggis
Obserwator

EraGG

To są sprawy groszowe, ale się zamotałam w tych klawiszach i kliknęłam.Nawet nie zauwazyłam, czy jest jakieś ostrzeżenie. Normalnie omijam je z daleka :) Zabroniono mi klikać, bo będą koszty, to nie klikałam. Ale tak to jest, kiedy klika się w podrygującym tramwaju. Da sie to jakoś zablokować te reklamy? Pogrzebać w ustawieniach, czy coś innego?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”