Zerwanie umowy z siecią T-Mobile (dawniej Era)

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
lebro
Użytkownik

Zerwanie umowy z siecią Era

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lebro »

Witam,
jako że miałem dwa telefony a tylko z jednego zrezygnowałem i wszystko było na jednej fakturze, era mi zagroziła że wyłączą telefon... zapłaciłem i podałem erę do sądu. Pozew został już doręczony w sądzie w Gdańsku (tu mieszkam), jedynie co się boje że będę musiał jeździć do Wa-wy.
Trzymajcie za mnie kciuki, a jeżeli już ktoś przeszedł taką "imprezę" proszę o jakieś szczegóły. co jak było jak się bronić! :)
pozdrawiam
lebro

:) będę was informował :) oby dobrze się skończyło
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

Post autor: djswistak »

lebro informuj nas na bierząco
DariaKK
Użytkownik

Post autor: DariaKK »

sluchajcie! a ja ma kolejna rewelacje!!! na temat zrywania tych umow! a wiec posiadalam 3 telefony w sieci era , korzystajac z ich kardynalnego bledu zerwalam tylko jedna , bo pozostalych telefonow nie uzywam (ciocia babcia), wiec mnie nie interesuja! a wiec szanowna era deaktywowa mi karte sim w odpowiednim terminie piszac uprzednio pismo w ktorym daje mi jeszcze czas na zastanowienie sie i odpowiedz! nie odpowiedzialam , bo akurat umiem czytac , przepisy odnosnie tej sprawy sa niezwykle jasne, nie mowiac juz o stanowisku pani prezes uke! era milczala, wiec myslalam ze choc nie przyznaja sie do bledu to odpuszcza meczenie sie z nami! akcja zaczela sie w zeszlym tygodniu. poszlam do salonu bo umowa babcina wygasla i chcialam ja zakonczyc, przemila paniusia poinformowala mnie , ze nie moge tego zrobic bo mam zaleglosci w platnosciach na innym koncie... zapytalam w jakiej kwocie i powiedziala mi ze na 1200 zl!! no kutwa mac , ale pisma ze taka zaleglosc istnieje na moim koncie to wczesniej laskawie nie raczyli mi wyslac! powiedzilam jej dosc niegrzecznie ze mam to gdzies bo sprawa dla mnie jest jasna i nie zaplace i mam teraz przyjac moja rezygnacje! babka stwierdzila , ze zadzwoni gdzies wyzej i na bank powiedza jej to samo ... czyli ze nie moge odstapic od wygasnietej umowy. a tu! niespodzianka!!!! ktos bez zbednych dyskuscji kazal jej przyjac ta rezygnacje! zrobila co trzeba i zaczela cos belkotac o pakietach reanimacyjnych!!! pytam , co jest dokladnie w tych pakietach.. ona zaczela mowic o jakiejs ofercie i dodatkowo zaznaczyla, ze jesli na to pojde to kara zastanie zniesiona, kiedy poprosilam o dokladna oferte abonencka przyszedl kolega z salona i przeczytał (bo ona raczej nie umiala) ze sprawa kary umownej jest w toku wyjasniania i ja nie moge jednak skorzystac z tych PAKIETOW REANIMACYJNYCH... przeczytal to szeptem , ale ja uslyszalam!!! i wyobrazcie sobie dzis dostaje pismo o tym ze istnieje na moim koncie ta kara i jesli nie uiszcze jej w ciagu tych trzech dni to wpisza mnie do krajowego rejestru dluznikow! no mam to naprawde gdzies! chamy1 ide jutro do prawnika i do oddzialu uke we wrocku i sprawe zalatwie , bo mnie juz strzela... mysla ze sie ich boimy i ze na naszej glupocie sie wzbogaca... ich niedoczekanie... Trzeba cos z tym zrobic ... jutro takze wysylam oficjalne pismo do pani prezes uke w wawie! dam znac co i jak!
nanitka
Użytkownik

Post autor: nanitka »

nie bede gorsza jak dostane kare tez zacinam z pozwem ;-)
No i do salonu ery niech sie troche pogimnastykuja tłumaczeniem jaka era to niewinna ..

Trzymam za was kciuki .

Ale mam pytanie prawnicy ery nie znaja odpowiedzi moze ktos z was zna .
Jaki zapis pozwala na uzupełnienie regulaminu , przy czym jest oczywista zmiana w regulaminie ??
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

kazdy zapis pozwala na zmiane regulaminu z tym ze sa dwa wymogi. musza cie miesiac przed zmiana powiadomic i napisac ze jesli nie akceptujesz tego zmienionego regulaminu masz prawo zarwac umowe bez poniesienia kosztów. era zlamala obydwa warunki i dlatego twierdzi ze to uzupelnienie a nie zmiana
nanitka
Użytkownik

Kodeks cywilny mówi jednak jasno, że "dostawca usług telekomunikacyjnych powiadamia abonenta o każdej zmianie w regulaminie... Jednocześnie abonent powinien zostać poinformowany o prawie wypowiedzenia umowy w przypadku braku akceptacji zmian". Co to oznacza? Ano to, że można wypowiadać umowę nawet wtedy, gdy do regulaminu zostanie dodany choćby jeden przecinek.

Urząd Komunikacji Elektronicznej, który czuwa nad przestrzeganiem prawa na rynku telekomunikacyjnym zapowiedział, że zajmie w tej sprawie oficjalne stanowisko dopiero jutro. Najprawdopodobniej będzie to stanowisko niekorzystne dla Ery. Wcześniej bowiem urząd wydał niekorzystną decyzję dla Telekomunikacji Polskiej w dokładnie takiej samej sprawie.

Źródło : Dziennik
nanitka
Użytkownik

http://news.pasjagsm.pl/kliencie-ery-za ... -1812.html

zobaczcie to o straszeniu komornikiem itp
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

powinni gnojkom za takie cos tak dopierdzielic ze na przyszlosc by wiedzieli co robia. bo w tej chwili to se jaja z polskich urzedów jaja robia
nanitka
Użytkownik

http://olgierd.bblog.pl/strona,7.html

Macie pisze prawmik .

Wiec do boju erowcy ;-))

Pokazemy im co polacy umieją .Nikt polaka w dupe kopać nie bedzie .

Choć kara nie doszła jeszcze no ale maja jeszcze 2 lata 11 mc i 25 dni .Jak sie odliczy wolne dni troszku sie zmniejszy .
nanitka
Użytkownik

Lebro a nie możesz dac pełnomocnictwo komus z uke ?
Wkoncu pomoc nam obiecyali .Maja tam ludzi .Bo jezdzic do wawy to roche za drogo .
lebro
Użytkownik

Witam,
ale ja na razie złożyłem to w Gdańsku, na umowie z PTC nie było gdzie takie sprawy będą rozwiązywane. Korzystałem z pomocy z miejskiego rzecznika konsumenta. Do UKE też wysłałem ale oni mogą tylko zająć się mediacją, a z tego co wiem era nie godzi się na polubowne załatwienie sprawy. Zobaczymy co sąd orzeknie może to przenieść do wawy. Jeżeli tak będzie to będę prosił UKE o pomoc, bo do wawy nie będę jechał poproszę tylko sąd o zajęcie się sprawą bez mojego uczestnictwa (nie jest to najlepsze bo warto zawsze swoje racje przedstawić). Tylko z jakiej racji w wawie, ja podpisywałem umowę w Gdańsku. No nic czekam na pismo z sądu zobaczymy jakie będzie stanowisko. Jak będę coś wiedział to was powiadomię.
pozdrawiam lebro
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman »

lebro pisze:ale ja na razie złożyłem to w Gdańsku,
To znaczy pozwałeś ERĘ ??
lebro
Użytkownik

Tak, złożyłem wniosek we wtorek. Na razie koszt wyniósł mnie 30 zł opłaty sądowej. Wcześniej opisałem moją sytuację i dlaczego pozwałem.
oki jeszcze raz rozpiszę....
Miałem dwa tel. jednego zrezygnowałem z drugiego nie (moja żona go użytkuje). Zagrozili mi że wyłączą drugi jeżeli nie zapłacę, jako ze jest potrzebny (oj długo go mam...) musiałem zapłacić i pozwałem ich o tą kwotę.
mam nadzieję że teraz już jest jaśniej
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman »

lebro pisze:Tak, złożyłem wniosek we wtorek. Na razie koszt wyniósł mnie 30 zł opłaty sądowej. Wcześniej opisałem moją sytuację i dlaczego pozwałem.
Ale z jakiego paragrafu?
nanitka
Użytkownik

No cóż lebro chciałabym ci pomóc z era wiec skontaktowałam sie z mediami opisałam cała sprawe itp .Moze wkoncu cos sie ruszy .A jak nie to napiszemy do Pana Kaczyńskiego PRez .. heh może zapłaci za nas kare skoro nie potrafi utrzymac firm w ryzach .A ludzi chce trzymac .

Ponoc ale nie jestem pewna jak na 100 % bede wiedziała to potwierdze ale wpisanie do krd bezpodstawnie może kosztowac to 30 tys kary a dokładnie odszkodowania .

KODEKS KARNY
Art. 286.
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego
rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia
jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego
pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot
bezprawnie zabranej rzeczy.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności
do lat 2.
§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie
następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Ciekawy jest zwłaszcza pkt.1, także ERA swoim oficjalnym stanowiskiem może wykroczyć "trochę" poza Prawo Telekomunikacyjne...

Dokładnie na tej podstawie mozna ich pozwac za niesłuszne naliczenie kary i tp.

w § 30 pkt 3 regulaminu PTC znajduje się zapis pozostający w sprzeczności z przepisem art. 59 ust. 2 ustawy Prawo telekomunikacyjne. Zapis § 30 pkt 3 regulaminu warunkuje bowiem prawo abonenta do wypowiedzenia umowy przy zmianie regulaminu dokonanej przez PTC, bez prawa dochodzenia roszczeń odszkodowawczych przez PTC tym, czy zmiana ta bezpośrednio umniejsza prawa lub zaostrza obowiązki abonenta wynikające z umowy. Tymczasem przepis art. 59 ust. 2 Prawa telekomunikacyjnego przewiduje, nie czyniąc tu żadnego warunku, iż każda zmiana w regulaminie rodzi takie prawo po stronie abonenta.

sorki za takie wklejanie ale mysle ze nam sie to przyda nie tylko mi jak widac powyzej era sama sobie zaprzecza.Moze nacpali sie albo co .

I na dodatek można pozwac ale na drodze cywilnej goscia co sie podpisuje pod pismami , bo to on odpowiada za treśc i to on nas wprowadza w bład i naraza na straty finansowe i to świadomie . EH moze jednak prawo cos tu bedzie znaczyło .

Lebro wydrukuj se akty prawne itp jak bedzie w Gdansku sprawa wywalaj im przepisy niech sie bronią .
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”