Zerwanie umowy z siecią T-Mobile (dawniej Era)

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
nanitka
Użytkownik

Zerwanie umowy z siecią Era

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nanitka »

Juz wiem byłam u prawnika z tamtego roku wykorzystałam 5 dni a miałam 7 dni w tym wykorzystałam 10 dni za reszte musze ich do sadu podac .Bo nie chca mi zapłacic .
Wielkie dzieki chłopcy jedne forum gdzie ktos cos odpisał

Juz konkretnie wiem za zeszły rok 7 dni nalezy mi sie za ten 17 do 27 pandziernika , bo sie zaokragla a poniewaz lubie chomikowac papierki i mam tam poprostu syf musza mi zapłacic dodatkowo za ponad 140 h z wrzesnia 2006 roku ( umowa od 19 wrzesnia a te godziny mam od 6 wrzesnia do 18 )i kilka innych godzin za badania w dzien wolny , szkolenie troszku tego bedzie .
Rozmawiałam z sedziom fuksło mi sie i powiedział co i jak a kolezanki syn to prawnik ( uczy sie )ale to bedzie dla niego wyzwanie jak trza bedzie wezme go na sprawe niech sie chłopak uczy , ( mam prawo powołac kogo chce )napisze mi pozew.
Ale do 27 mam wypowiedzenie wiec musze czekac .jesli chodzi o ere to mamy sprawe wygrana wiec prosze sie nie bac .Lebro wygrasz sprawe jak nic , bo era nie ma prawa cie zastraszac odłaczeniem drugiego telefonu skoro normalnie płacisz za niego rachunki .A zrezygnowałes z pierwszego fona zgodnie z ustawa.
Mozesz miec problem jak sie spozniasz z opłata .Bo jesli kiedys tam z opuznieniem zapłaciłes jeden czy wiecej rachunków , ale minoł jakis czas to tez nie moga ci nic zrobic , bo juz dawno po sprawie .

Wiec do boju chłopcy i dziewczeta .
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

Post autor: djswistak »

czego sie nie robi dla pieknych kobiet.....
nanitka
Użytkownik

własnie dostałam pismo z kara .I bire sie do pisania listu do nich oczywiscie i ani mi sie sni płacic .

zapłacic miałam 9 wrzesnia a pismo z 22 pazdziernika.eh
nanitka
Użytkownik

W odniesieniu do Państwa pisma dotyczacego zapłacenia kary inforuję ,iż postapiłam zgodnie z regulaminem , wiec prosze o zaprzestanie

zastrazania mnie , ponieważ PTC nie stoi ponad prawem i nie może zmieniać regulaminu według swoich zasad.

Nie ma paragrafu , który pozwala na uzupełnienie regulaminu , a abonentowi nakzuje sie z nim zgodzić .

Sa takie odstepstwa jak zmiana adreu .Wiec prosze sie ustosunkować do tego pisma i zaptrzestać neka mnie .
.
Niestety wasi prawnicy zaprzeczaja sami sobie i to jest wrecz niedopuszczalne, i ośmieszające a nawet poniżajace moją osobę.

Wiec mam nadzieje , iz to pismo zostanie pozytywnie rozpatrzone .

Pozatym mam nagranie w którym potwiedził wasz pracownik , ze jest to zmiana regulaminu.Prosze przejzeć nagrania oczywiscie kasowanie nic nie da , bo jak wspomniałam mam to nagrane na telefonie .

Wiec zostancie firma na poziomie i przyznajcie sie do winy .

KODEKS KARNY

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem

za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.

§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Jeżeli czyn określony w § 1-3 popełniono na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Oświadczam , iż w przypadku podjecia przez Polska Telefonie Cyfrową Sp. z o.o Wpisanie mnie do KRD , bede zmuszona do wniesienia

sprawy do dądu.Uważam , iz wasz wydział prawny wie, że bezpodstawne wpisanie do KRD jest zakrożone kara pieniażną 30 tysiecy złotych tytułem odszkodowania .

I nie zawacham sie ani na chwilke , aby taki pozew wnieść .A także mam zamiar zgłosic na policje probe wyłudzenia pieniedzy .

Ponadto informuje , iz wystapie na droge sadową przeciwko Michałowi Gramatnikowi tytułem odszkodowania , poniewaz jako osoba podpisjujaca sie pod danym dokumentem bierze odpowiedzialnosc za treśc na siebie.

Jak regulamin przewiduje tak i ja czekam 14 dni na odpowiedz od dnia otrzymania niniejszego pisma .

Z poważaniem

takie cosik dostana to ze mam nagrane to pic , bo cholerka akurat nie nagrałam ale faktycznie miało miejsce takie zdarzenie.
;-))
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman »

nanitka pisze:takie cosik dostana to ze mam nagrane to pic , bo cholerka akurat nie nagrałam ale faktycznie miało miejsce takie zdarzenie.
;-))
Myślisz, że nikt z ERY tego nie czyta ???
lebro
Użytkownik

Post autor: lebro »

Witam,
mam termin rozprawy wyznaczony na 19 grudnia.... trochę daleko.. ale nic.
(opisałem swoją sprawę w innych postach; tutaj do Lawnowerman: praktycznie nie ma żadnego konkretnego paragrafu, w uzasadnieniu jest rozpisana cała sytuacja i tutaj jedynie powołuję się na Prawo Tel. które wg mnie pozwala mi na możliwość odstąpienia od umowy bez roszczeń, a zapłaciłem tylko dlatego że nie mogę sobie pozwolić na zablokowanie drugiego numeru i teraz żądam zwrotu kasy)

Teraz muszę się odpowiednio przygotować, oprócz powołania się na Prawo Tel. co wg was mogę jeszcze przedstawić?

pozdrawiam
lebro
nanitka
Użytkownik

poczytaj po roznych forach tam wielu ludzi majacych cos wspolnego z prawem pisze wiele rzeczy .

Powołaj sie na uik , moze oni dadza ci ekspertyze dotyczca ery .

I masz prawo do adwoka za friko jak cie nie stac ale kogo teraz stac na niego .
Mam pytanie czy juz kogos do krd wrzucili ??

Bo ja tak biegiem do sadu po 30 tys odszkodowania za bezpodstawne wpisanie..

Lebo powyrzej masz artykuły rzucaj nimi tez ale bez prawnika sie nie obejdzie .
I nasz o zwolnienie z kosztów sprawy .Jak cos to jeszcze napisze .
A ja w poniedziałek wysle pisemko same paragrafy juz sa 2 kartki ;-))
Tefka
Użytkownik

Post autor: Tefka »

POMÓŻCIE!!!!!
potrzebuję regulaminu swiadczenia uslug telekomunikacyjnych obowiazujacego w 2004 roku we frajerskiej erze.
PILNIE!!!!!!na dziś!!!!!!!!!!!
Era 3 lata temu zerwała sobie samopas umowę z moim facetem i teraz chcą się nachapać kasy ZŁODZIEJE!!!
nanitka
Użytkownik

Ten sam co teraz obowiazuje przed wprowadzeniem zmian oczywiscie .
Jesli mineło 36 mc moga go pocałowac w dupe .Czas minoł dla ery jesli chodzi o roszczenia .
Ja czekam na decyzje czy mnie wpisuja do krd kazałam im odpowiedziec pisemnie jesli tak bedzie ide do sadu po 30 tys odszkodowania .I wale ere w du... I se kupie cos ładnego.

nawet napisałam im ze bardzo bym chciała aby mnie wpisali bo te 30 tys by sie przydało na Auto .
I ze nie zrezygnuje z mozliwosci roszczenia tych pieniedzy .No i cały bełkot prawniczy .
radeklodz
Użytkownik

Post autor: radeklodz »

Witam,
jako że miałem dwa telefony a tylko z jednego zrezygnowałem, bo drugi nie uzywam ..za to 2 numery sa na mnie ..dzisiaj zadzwonil do mnie pracownik ery ze jest nie zapłacona kwota w wysokosci 1200zl . I powiedzial ze jezeli jej nie zapłace w przeciagu kilku dni to wyłacza mi ten drugi numer i z czasem rozwiaza umowe z tym drugim numerem za nieplacenie i nalicza kare ze ten drugi numer za zerwanie umowy.. powiedzial ze rowniez wyslyla mi smsa na numer aktywny z numerem gdzie moge zadzwonic i powiedziec im czy zaplace....zwracam sie z prosba czy moga tak zrobic ...?? PROSZE POMOZCIE !!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman »

radeklodz pisze:Witam,
jako że miałem dwa telefony a tylko z jednego zrezygnowałem, bo drugi nie uzywam ..za to 2 numery sa na mnie ..dzisiaj zadzwonil do mnie pracownik ery ze jest nie zapłacona kwota w wysokosci 1200zl . I powiedzial ze jezeli jej nie zapłace w przeciagu kilku dni to wyłacza mi ten drugi numer i z czasem rozwiaza umowe z tym drugim numerem za nieplacenie i nalicza kare ze ten drugi numer za zerwanie umowy.. powiedzial ze rowniez wyslyla mi smsa na numer aktywny z numerem gdzie moge zadzwonic i powiedziec im czy zaplace....zwracam sie z prosba czy moga tak zrobic ...?? PROSZE POMOZCIE !!!!!!!!!!!
Olać a jak wyłączą iść do sądu....
Decco
Użytkownik

Post autor: Decco »

Piszecie o sprawach sądowych, mieszkam w Bielsku Białej i tez Erze nie daruję ale mam problem do jakiego sądu mam wnieść pozew. O ile wiem pozew musi byc złożony w miejscu funkcjonowania operatora.
proszę o bliższe wskazówki
DariaKK
Użytkownik

Post autor: DariaKK »

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 181
02-222 Warszawa

W nawiązaniu do otrzymanego przeze mnie pisma informującego o zadłużeniu mojego konta kwotą kary umownej za zerwanie umowy i wzywającego do zapłaty pod groźbą przekazania moich danych do biur informacji gospodarczej, przedstawiam poniżej swoje stanowisko dotyczące zaistniałej sytuacji:
W ciągu ostatnich miesięcy od czasu zerwania umowy nie otrzymałam ANI JEDNEGO zawiadomienia o karze umownej zalegającej na moim koncie, nie zamierzam jej uiszczać z powodu uporczywego i śmiesznego straszenia oraz reklamuję zasadność i podstawę jej naliczenia. W związku z brakiem jakiejkolwiek korespondencji dotyczącej kary, nie byłoby nietaktem, gdybym ze zdziwieniem zapytała za co mam zapłacić , jednakże mam świadomość , że struganie ludzi nie umiejących czytać z pewnością wychodzi lepiej PTC - przypomnę co nastąpiło: Wprowadzając zmianę w regulaminie uprawniliście mnie do zakończenia współpracy bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji i bez obowiązku podawania przyczyny – zgodnie z art. 59 prawa telekomunikacyjnego. Charakter regulaminu w ocenie zobowiązań cywilnoprawnych określa art. 384 kodeksu cywilnego - nawet jest tam art. 384(1) odpowiadający treścią pomijanemu przez Was art. 59 ust. 2 prawa telekomunikacyjnego. Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał postanowienie w tej sprawie, które zostało przez PTC uznane za bezpodstawne. Proszę w takim razie wskazać mi dokumenty naczelnych organów sądowniczych i administracyjnych w Polsce, które stwierdzałyby, iż stanowisko - czyli słowo (bo nic więcej) prawników z PTC jest nadrzędne wobec decyzji organów rządowych i zgodne z prawem. Kwestia jest bezdyskusyjna. Kolejną, również bezdyskusyjną kwestią, jest Wasza polityka wobec klienta, którego uważacie za nierozgarniętego. Termin otrzymania przeze mnie wezwania do zapłaty nastąpił tuż po terminie, w którym zrezygnowałam z kolejnej wygaśniętej umowy. Jak wiadomo tak duże korporacje jak PTC nie działają przypadkowo – rzeczą jasną jest więc fakt, iż to nie jest przypadek. Nie jestem bezpośrednim użytkownikiem wszystkich telefonów które są na mnie zarejestrowane – nie interesowało to konsultantów w trakcie podpisywania umowy, zmiany nazwisk nabywców rachunków i adresów korespondencyjnych. Biorąc pod uwagę powyższy fakt każda umowa jest osobnym zobowiązaniem i nie interesuje mnie, czy inni użytkownicy chcą kontynuować lub zakończyć wygaśniętą umowę (mam jedynie obowiązek potwierdzenia chęci zmian przez swój podpis), tak więc żenujące jest gdy razem z wezwaniem do zapłaty kary z jednego konta przysyłacie ofertę przedłużenia umowy na drugim koncie w dodatku do niewłaściwej osoby! Jest to dowód na to, że porządek w papierach jest Wam obcy, a system windykacji należności daleki od ideału! Nie życzę sobie więcej nękania mojej babci, która przez Wasze groźby naraża się na nerwicę! Mogę także łatwo udowodnić, że moim celem NIE JEST narażanie spółki na straty , ponieważ nie zerwałam i nie nakłaniałam do zerwania umów innych użytkowników telefonów zarejestrowanych na moje nazwisko, choć nie mam wątpliwości co do nieuczciwości i bezprawności działań PTC. To, że konsultanci Ery czy to telefoniczni czy ci w salonach, nie umieją się wypowiedzieć konkretnie na żaden z tematów poruszanych w tym piśmie nie jest dla mnie zaskoczeniem. Ale zaskoczeniem jest fakt iż, w każdym punkcie sprzedaży konsultanci inaczej podchodzą do sprawy. Jedni proponują tzw. pakiety reanimacyjne, a drudzy stwierdzają, że sprawa jest „w trakcie rozpatrywania” i nie ma możliwości skorzystania z tych pakietów. A więc dla kogo są te pakiety? Dla tych co nie płacą i zrywają umowę?? Lecz dla tych, co mając podstawę prawną dochodzą swych praw - już nie? Posiadam nazwiska osób udzielających mi informacji i wprowadzających mnie w błąd, potwierdza to tylko moje przekonania, że jest to wyraz nieuczciwości PTC , poczucia niepewności co do całego sporu oraz niechęci do polubownego sposobu załatwienia sprawy, na który byłam chętna do czasu otrzymania pisemnej groźby na adres nie korespondencyjny, lecz zameldowania .
Tak więc na koniec nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam powodzenia w poszukiwaniu frajerów i poinformować , iż w przypadku dopisania mnie do jakiegokolwiek biura informacji gospodarczej, wystąpię z pozwem o odszkodowanie.
DariaKK
Użytkownik

kochani ! oto tresc pisma ktore wyslalam do ery tuz po tym jak zostalam pismo z grozba , iz wpisza mnie do krd! pismo agresowałam do pana prezesa, ktory podpisal się pod grozba, a otrzymalam odpowiedz od jakies młodszej konsutanteczki, kutwa mac, zenujace! tresc potwierdza tylko, ze sami nie wiedza co maja robic... jakas parodia normalnie... nie chce mi sie przepisywac , a jutro zrobie zdjecie , wrzuce na wrzute.pl i zapodam wam link! by the way, to powiedzcie czemu nigdzie nie ma oficjalnej informacji o tej opcji "komfortowy powrót"? mym skromnym zdaniem osoby niewzykle mądrej, pięknej i znacznie inteligentniejszej od Dody to jakas jedna wielka ściema! czy ktoś z Was skorzystał z tego pakietu! bo ja sie teraz wacham brac ten pakiet (choc nawet nie wiem co jest w ofercie) czy walczyc dalej!!!!! doradzcie!!!!!
DariaKK
Użytkownik

waham sie:):):):):):):) naturalnie przez wielke CH, jesli rozumiecie co mam na mysli - glosujcie:) za lub przeciw powrotowi do boskiej ery:) licze sie z waszym zdaniem:)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”