Zerwanie umowy z siecią T-Mobile (dawniej Era)

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Awatar użytkownika
Beata.sul
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2007, 12:31
Lokalizacja: Sulęcin
Kontakt:

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beata.sul »

No i o to chodziło czyli dalej można walczyć z nimi :D. Tak więc do boju !!!! :cool
:P
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

Ja wczoraj dostałem, ze związku z tym, ze nie wycofałem się z rozwiązania a uzupełnienien regulaminu nie pociąga za sobą zmiany moich praw lub obowiązków brak jest podstaw do w/w.
Mam im zapłacić 2460 zł

I na koniec chamski tekst , ze wszystkie kwestie zostały juz rozwiązane i nie będą odpowiadać na moje pisma.

Dziś zajmuje się już tym prawnik od Ochrony Konsumenta.....
Jak nie to sąd....
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
Awatar użytkownika
Beata.sul
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2007, 12:31
Lokalizacja: Sulęcin
Kontakt:

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beata.sul »

Lawnowerman pisze:Ja wczoraj dostałem, ze związku z tym, ze nie wycofałem się z rozwiązania a uzupełnienien regulaminu nie pociąga za sobą zmiany moich praw lub obowiązków brak jest podstaw do w/w.
Mam im zapłacić 2460 zł

I na koniec chamski tekst , ze wszystkie kwestie zostały juz rozwiązane i nie będą odpowiadać na moje pisma.

Dziś zajmuje się już tym prawnik od Ochrony Konsumenta.....
Jak nie to sąd....
Mam małe pytanko po jakim czasie od otrzymania zmian zlożyłeś pismo????????
:P
Awatar użytkownika
Beata.sul
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 20 maja 2007, 12:31
Lokalizacja: Sulęcin
Kontakt:

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Beata.sul »

A tak na marginesie jak mogą stwierdzić że wszystkie kwestie zostały rozwiązane jak na dzień dzisiejszy nadal nikt nie otrzymał pisma w którym moim zdaniem powinny być jakiekolwiek wyjaśnienia z ich strony. Chyba teraz po tym jak już wiadomo że dostali kare i są winni czy im się to podoba czy nie~, nadszedł czas żeby poinformować wszystkich abonamentów, że zmiana w regulaminie jest i że bezodszkodowo można zerwać umowe z nimi. No chyba że chcą to zataić ?! Moge się założyć że mało która osoba wie że mogła zerwać umowe. Takie niedoinformowania nawet po fakcie wydaje mi się zwykłym zatajaniem informacji a skoro podpisujemy umowe na tak długo to chyba wyjaśnienia się należą
:P
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

Beata.sul pisze:Mam małe pytanko po jakim czasie od otrzymania zmian złożyłeś pismo????????
Pismo (zmiana regulaminu) miało datę chyba 15 marca, dostałem je koło 20.
Pismo z wypowiedzeniem umowy napisałem i wysłałem koło 10 kwietnia.
Okres rozliczeniowy kończy mi się 20-tego.


Czemu pytasz?
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

Beata.sul pisze:A tak na marginesie jak mogą stwierdzić że wszystkie kwestie zostały rozwiązane jak na dzień dzisiejszy nadal nikt nie otrzymał pisma w którym moim zdaniem powinny być jakiekolwiek wyjaśnienia z ich strony. Chyba teraz po tym jak już wiadomo że dostali kare i są winni czy im się to podoba czy nie~, nadszedł czas żeby poinformować wszystkich abonamentów, że zmiana w regulaminie jest i że bezodszkodowo można zerwać umowe z nimi. No chyba że chcą to zataić ?! Moge się założyć że mało która osoba wie że mogła zerwać umowe. Takie niedoinformowania nawet po fakcie wydaje mi się zwykłym zatajaniem informacji a skoro podpisujemy umowe na tak długo to chyba wyjaśnienia się należą
Oni twierdzą, że uzupełnienie regulaminu nie pociąga za sobą zmiany moich praw lub obowiązków brak jest podstaw do w/w. zerwania
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
garbety76
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2007, 8:47
Lokalizacja: Gdańsk

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: garbety76 »

Ja dostalem jakis czas temu telefon od goscia z pionu kontaktu z klientem.proponowal aneks do umowy i zmiane statusu klienta na jakiegos golda czy cos.mieli wyslac oficjalne pismo z propozycja(cala akcja miala miejsce po zlozeniu przeze mnie wniosku do uke o mediacje i wymuszenie na erze dzialan zgodnych z prawem)a dzis dostalem pismo z rozwiazaniem umowy i wezwaniem!!!do zaplaty 1440zl za 2nr.to jest granda!ani zeta nie dam a jutro skladam do sadu polubownego przy uke wniosek o wyciagniecie konsekwencji z zadaniem odszkodowania za wymuszony abonament za 3-mce dodatkowo odsetki karne!nie dam sie ..bac jak pies jakis w .upe!frajer nie jestem i swoje prawa ostatnio poznalem doskonale!chca wojny?beda ja mieli!
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

garbety76 pisze:Ja dostalem jakis czas temu telefon od goscia z pionu kontaktu z klientem.proponowal aneks do umowy i zmiane statusu klienta na jakiegos golda czy cos.mieli wyslac oficjalne pismo z propozycja(cala akcja miala miejsce po zlozeniu przeze mnie wniosku do uke o mediacje i wymuszenie na erze dzialan zgodnych z prawem)a dzis dostalem pismo z rozwiazaniem umowy i wezwaniem!!!do zaplaty 1440zl za 2nr.to jest granda!ani zeta nie dam a jutro skladam do sadu polubownego przy uke wniosek o wyciagniecie konsekwencji z zadaniem odszkodowania za wymuszony abonament za 3-mce dodatkowo odsetki karne!nie dam sie ..bac jak pies jakis w .upe!frajer nie jestem i swoje prawa ostatnio poznalem doskonale!chca wojny?beda ja mieli!
Witaj w klubie....
Wiesz, ze sad polubowny jak ERA ma Cię w d... nic nie da....?

Cytuję.:
_______________________________________________________
a) Abonent może zapłacić kwotę kary umownej, a następnie dochodzić jej zwrotu od Spółki:

* w ramach postępowania mediacyjnego prowadzonego przez Prezesa UKE na wniosek konsumenta
UWAGA! Jeżeli jedna ze stron nie wyrazi zgody na polubowne zakończenie sporu Prezes UKE odstępuje od postępowania mediacyjnego;
* przed Stałym polubownym sądem konsumenckim przy Prezesie UKE
UWAGA! Jeżeli jedna ze stron nie wyrazi zgody na polubowne zakończenie sporu odstępuje się od rozpatrzenia sporu;
* w postępowaniu sądowym przed sądem cywilnym.

albo
b) Abonent może uchylić się od zapłaty kary. PTC Sp. z o.o. będzie wówczas mogła wystąpić do sądu cywilnego z roszczeniem o zapłatę dochodzonej kwoty kary.
_______________________________________________________

i teraz nie wiem, czy lepiej,żebyś Ty podał ERE czy na odwrót.....

Może trzeba było wziąć golda ;-)))))))))))
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

garbety76 pisze:J za wymuszony abonament za 3-mce
Czemu za 3 ???
Mi wyłączyli w niedzielę... 20 tego....
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
garbety76
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2007, 8:47
Lokalizacja: Gdańsk

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: garbety76 »

Mi jeszcze nie,rozliczeniowy mam do 15 i na ta date wysmarowali rozwiazanie,to liczac w tyl:czerwiec,maj,kwiecien to sa 3 mce.a co do sadu to sie tez niczego nie spodziewam.Wziac golda?...moze i bym wzial GDYBYM DOSTAL OFERTE NA PISMIE TAK JAK MOWIL KONSULTANT!!!A oni mi zamiast tego zerwanie z kara przyslali...jeden co innego a drugi co innego...moze faktycznie nie wysle wniosku,niech mnie podadza do sadu,wg prawa jestem wygrany,a nerwow sobie od biegania oszczedze...
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

garbety76 pisze:Mi jeszcze nie,rozliczeniowy mam do 15 i na ta date wysmarowali rozwiazanie,to liczac w tyl:czerwiec,maj,kwiecien to sa 3 mce.
Ale używałeś do końca..... ;-)
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
eka
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 maja 2007, 14:52

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: eka »

Lawnowerman pisze:
Beata.sul pisze:A tak na marginesie jak mogą stwierdzić że wszystkie kwestie zostały rozwiązane jak na dzień dzisiejszy nadal nikt nie otrzymał pisma w którym moim zdaniem powinny być jakiekolwiek wyjaśnienia z ich strony. Chyba teraz po tym jak już wiadomo że dostali kare i są winni czy im się to podoba czy nie~, nadszedł czas żeby poinformować wszystkich abonamentów, że zmiana w regulaminie jest i że bezodszkodowo można zerwać umowe z nimi. No chyba że chcą to zataić ?! Moge się założyć że mało która osoba wie że mogła zerwać umowe. Takie niedoinformowania nawet po fakcie wydaje mi się zwykłym zatajaniem informacji a skoro podpisujemy umowe na tak długo to chyba wyjaśnienia się należą
Oni twierdzą, że uzupełnienie regulaminu nie pociąga za sobą zmiany moich praw lub obowiązków brak jest podstaw do w/w. zerwania
Na taki tekst to ja im odpowiedziałam, że wlasnie, że pociąga. Tylko, że to nie to nie są uprawnieniu do dyktowania i decydowania, co jest dla abonenta korzystne a co nie, bo od tego co jest korzystne dla mnie decyduję Ja czy moja firma.

A zmiana jest zmianą, niezaleznie od tego czy pociaga zmiany praw czy obowiązków czy nie pociąga.
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

eka pisze:Na taki tekst to ja im odpowiedziałam, że wlasnie, że pociąga. Tylko, że to nie to nie są uprawnieniu do dyktowania i decydowania, co jest dla abonenta korzystne a co nie, bo od tego co jest korzystne dla mnie decyduję Ja czy moja firma.

A zmiana jest zmianą, niezaleznie od tego czy pociaga zmiany praw czy obowiązków czy nie pociąga.
Tylko zakładając wariant pesymistyczny pozwą nas do sądu.
Mam nadzieję, że wygramy.
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
garbety76
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 08 maja 2007, 8:47
Lokalizacja: Gdańsk

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: garbety76 »

Z uzywaniem nr ery u mnie jest tak,ze po wyslaniu pisma i rozpoczeciu walki przestalem od nich dzwonic,owszem,tel jest wlaczony i odbieram ale ja nie dzwonie.czyli zasadniczo korzystam...w .upie mam co zrobia,zazadalem przeniesienia do tt i zobaczymy czy przeniosa nr czy dopiero po zaplacie-rozprawie i wyroku przeniosa nr do tt,bo moga tak przeniesienie warunkowac-jak sie rozliczysz to przeniesiemy...
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 27 kwie 2007, 15:02
Lokalizacja: Gdynia

Zerwanie umowy z siecią Era

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lawnowerman »

garbety76 pisze:Z uzywaniem nr ery u mnie jest tak,ze po wyslaniu pisma i rozpoczeciu walki przestalem od nich dzwonic,owszem,tel jest wlaczony i odbieram ale ja nie dzwonie.czyli zasadniczo korzystam...w .upie mam co zrobia,zazadalem przeniesienia do tt i zobaczymy czy przeniosa nr czy dopiero po zaplacie-rozprawie i wyroku przeniosa nr do tt,bo moga tak przeniesienie warunkowac-jak sie rozliczysz to przeniesiemy...
Mi napisali, że przeniosą do TAK-TAK jak zapałce kary i podpiszę umowę na TAK-TAk ;-))) (poj...ło ich).

Znam przypadek z firmy znajomego rezygnacji z 42 aktywacji i cisza...
___________________
Mam teraz TAK-TAK ....
...czyli uciekłem z ERY do ERY.....
paranoja nie...??
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości