Zerwanie umowy z siecią T-Mobile (dawniej Era)

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
gg
Użytkownik

Zerwanie umowy z siecią Era

Post autor: gg » 08 cze 2007, 13:05

Ostatnie pismo do Ery powinno być zaadresowane do Komisji Reklamacyjnej, którą zlikwidował "uzupelniony" regulamin, ale która dla nas - wypowiadających umowę - nadal istnieje.

Osobiście wysłałem coś takiego :

**********************************************************************************
Katowice, 6 czerwca, 2007
Nasz znak: xx / 0611 / 2007

Nazwa abonenta
adres
miasto
telefon
Nr. abonenta: 1.xxxxxxxx
Nr. sprawy: xxx-R-xxx/05/2007

DO:

KOMISJA REKLAMACYJNA

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 181
02-222 Warszawa

Szanowni Państwo,

Niniejszym składamy odwołanie od negatywnie rozpatrzonej reklamacji, na przesłane rozliczenie konta abonenckiego.

Na wzmiankowanym rozliczeniu pod nazwą „korekta stanu konta” widnieją trzy pozycje z kwotą 1 tys zł każda. Prawdopodobnie jest to naliczone odszkodowanie z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy.

Jak już trzykrotnie nadmieniliśmy w poprzednich pismach, PTC sp. z o.o. nie przysługuje odszkodowanie, w sytuacji gdy bezpośrednią przyczyną zerwania umowy na czas określony jest zmiana regulaminu świadczenia usług. ( art. 59 § 2 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, Dz.U. z 2004r. Nr 1721, poz. 1800 z późn. zm.)

Przywołany artykuł ma zastosowanie w naszej sytuacji, gdyż bezpośrednią przyczyną wypowiedzenia umowy przez firmę Xxxxxxxxxxxx jest właśnie zmiana regulaminu świadczenia usług przez PTC sp z o.o.

W odpowiedzi na naszą reklamację, pani Agnieszka Maksym-Strzelczyk w piśmie z dnia 21.05.2007 odmawia pozytywnego rozpatrzenia sprawy, twierdząc, że (a) „uzupełnienie Regulaminu” (b) „nie pociąga za sobą zmiany naszych praw”.

Tymczasem prawda obiektywna jest diametralnie różna od stanowiska zaprezentowanego w liście.

Po pierwsze:

Według Słownika Języka Polskiego PWN:

uzupełnić — uzupełniać
«uczynić kompletnym, dodając to, czego brakuje»

Nie może być mowy o żadnym „uzupełnieniu regulaminu”, z którego usunięto dwa punkty a dokładnie §20 pkt9 i §20 pkt.10. Takie „uzupełnienie” jest ewidentnym nadużyciem semantycznym a przenosząc to na kategorie prawne – wprowadzaniem w błąd.
Niewłaściwość nazywania zmian „uzupełnieniem” widać również gdy się owo „uzupełnienie” przyjmie na chwilę za dobrą monetę. Wtedy przywołując ponownie słownik języka polskiego dowiadujemy się, że „uzupełniony” regulamin był poprzednio niepełny, niekompletny. Z prawnego punktu widzenia, to są wnioski o wydźwięku zdecydowanie niekorzystnym dla PTC sp. z o.o.

Po drugie:

Eufemistyczne „uzupełnienie regulaminu” będące faktycznie jego zmianą, likwiduje istniejącą w starym regulaminie instytucję Komisji Reklamacyjnej i znosi dwustopniową procedurę reklamacyjną.
W myśl zapisów ZMIENIONEGO regulaminu, pismo pani Agnieszki Maksym-Strzelczyk kończyłoby procedurę reklamacyjną, tymczasem wedle zapisów starego regulaminu (który nas nadal obowiązuje) mamy prawo odwołać się od powyższej decyzji do Komisji Reklamacyjnej, co niniejszym czynimy.

Jak inaczej nazwać charakter tej ZMIANY niż umniejszeniem praw Abonenta ?

Tym samym jasno widać, że nie polega na prawdzie stwierdzenie pani Maksym-Strzelczyk: „uzupełnienie Regulaminu nie pociąga za sobą zmiany Państwa praw”

Na tej podstawie, uważamy naliczenie kar za przedterminowe rozwiązanie umów za bezprawne i z całą mocą wnosimy o ich anulowanie.

W razie negatywnego rozpatrzenia reklamacji, zmuszeni będziemy dochodzić swoich racji przed Polubownym Sądem Konsumenckim przy Prezesie U.K.E. lub przed sądami powszechnymi.

Z poważaniem,
**********************************************************************************
0 x
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman » 08 cze 2007, 15:22

gg pisze:Ostatnie pismo do Ery powinno być zaadresowane do Komisji Reklamacyjnej, którą zlikwidował "uzupelniony" regulamin, ale która dla nas - wypowiadających umowę - nadal istnieje.

Osobiście wysłałem coś takiego :

Katowice, 6 czerwca, 2007
Nasz znak: xx / 0611 / 2007

Nazwa abonenta
adres
miasto
telefon
Nr. abonenta: 1.xxxxxxxx
Nr. sprawy: xxx-R-xxx/05/2007

DO:

KOMISJA REKLAMACYJNA

Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 181
02-222 Warszawa

Szanowni Państwo,

Niniejszym składamy odwołanie od negatywnie rozpatrzonej reklamacji, na przesłane rozliczenie konta abonenckiego.

Na wzmiankowanym rozliczeniu pod nazwą „korekta stanu konta” widnieją trzy pozycje z kwotą 1 tys zł każda. Prawdopodobnie jest to naliczone odszkodowanie z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy.

Jak już trzykrotnie nadmieniliśmy w poprzednich pismach, PTC sp. z o.o. nie przysługuje odszkodowanie, w sytuacji gdy bezpośrednią przyczyną zerwania umowy na czas określony jest zmiana regulaminu świadczenia usług. ( art. 59 § 2 ustawy Prawo Telekomunikacyjne, Dz.U. z 2004r. Nr 1721, poz. 1800 z późn. zm.)

Przywołany artykuł ma zastosowanie w naszej sytuacji, gdyż bezpośrednią przyczyną wypowiedzenia umowy przez firmę Xxxxxxxxxxxx jest właśnie zmiana regulaminu świadczenia usług przez PTC sp z o.o.

W odpowiedzi na naszą reklamację, pani Agnieszka Maksym-Strzelczyk w piśmie z dnia 21.05.2007 odmawia pozytywnego rozpatrzenia sprawy, twierdząc, że (a) „uzupełnienie Regulaminu” (b) „nie pociąga za sobą zmiany naszych praw”.

Tymczasem prawda obiektywna jest diametralnie różna od stanowiska zaprezentowanego w liście.

Po pierwsze:

Według Słownika Języka Polskiego PWN:

uzupełnić — uzupełniać
«uczynić kompletnym, dodając to, czego brakuje»

Nie może być mowy o żadnym „uzupełnieniu regulaminu”, z którego usunięto dwa punkty a dokładnie §20 pkt9 i §20 pkt.10. Takie „uzupełnienie” jest ewidentnym nadużyciem semantycznym a przenosząc to na kategorie prawne – wprowadzaniem w błąd.
Niewłaściwość nazywania zmian „uzupełnieniem” widać również gdy się owo „uzupełnienie” przyjmie na chwilę za dobrą monetę. Wtedy przywołując ponownie słownik języka polskiego dowiadujemy się, że „uzupełniony” regulamin był poprzednio niepełny, niekompletny. Z prawnego punktu widzenia, to są wnioski o wydźwięku zdecydowanie niekorzystnym dla PTC sp. z o.o.

Po drugie:

Eufemistyczne „uzupełnienie regulaminu” będące faktycznie jego zmianą, likwiduje istniejącą w starym regulaminie instytucję Komisji Reklamacyjnej i znosi dwustopniową procedurę reklamacyjną.
W myśl zapisów ZMIENIONEGO regulaminu, pismo pani Agnieszki Maksym-Strzelczyk kończyłoby procedurę reklamacyjną, tymczasem wedle zapisów starego regulaminu (który nas nadal obowiązuje) mamy prawo odwołać się od powyższej decyzji do Komisji Reklamacyjnej, co niniejszym czynimy.

Jak inaczej nazwać charakter tej ZMIANY niż umniejszeniem praw Abonenta ?

Tym samym jasno widać, że nie polega na prawdzie stwierdzenie pani Maksym-Strzelczyk: „uzupełnienie Regulaminu nie pociąga za sobą zmiany Państwa praw”

Na tej podstawie, uważamy naliczenie kar za przedterminowe rozwiązanie umów za bezprawne i z całą mocą wnosimy o ich anulowanie.

W razie negatywnego rozpatrzenia reklamacji, zmuszeni będziemy dochodzić swoich racji przed Polubownym Sądem Konsumenckim przy Prezesie U.K.E. lub przed sądami powszechnymi.

Z poważaniem,
alr to pismo wysle dopiero wtedy jaki mi ERA przysyła rozliczenie slada, albo ze mam zaplacic kwote XXX tytułem kary tak??
do dzis oprócz f-ry na 5 zł nie dostałem nic innego...
0 x
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

Post autor: djswistak » 08 cze 2007, 16:13

mi dzis przyslali pismo z pogrószkami ze obciaza mnie karami i ze mam sie jeszcze zastanowic czy koniecznie chce zerwac umowy.
0 x
Awatar użytkownika
to_ti
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: to_ti » 13 cze 2007, 11:42

straszą tylko i nic poza tym
0 x
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman » 13 cze 2007, 11:55

to_ti pisze:straszą tylko i nic poza tym
U mnie cisza....
A jak u Was?
0 x
gg
Użytkownik

Post autor: gg » 13 cze 2007, 12:54

Nam wyłączyli przenoszone numery wczoraj o dziewiątej rano zamiast o północy z 12 na 13 czerwca. Do chwili obecnej numery w Play są nieaktywne, bo Era ich podobno nie zwolniła. Albo Play coś mataczy (tym razem wątpię) albo Era "gra w kulki". nie zapłaciliśmy kary 4 tyś zł, więc teoretycznie i w zgodzie z regulaminem mogli nas odłączyć za nieuregulowane rachunki.

Tak więc mamy cztery abonamenty w Play, z których tylko jeden jest aktywny a reszta czeka zmiłowania z PTC.

Era była kiedyś bardzo porządną siecią. Niestety, po ostatnich przepychankach stwierdziłem, że Era stała się nieomal tak samo wredna jak Orangutan.
0 x
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

Post autor: djswistak » 13 cze 2007, 13:17

gg z tego mi powiedziano to na przeniesienie numeru era ma podobno 5 dni.
0 x
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman » 13 cze 2007, 13:32

djswistak pisze:gg z tego mi powiedziano to na przeniesienie numeru era ma podobno 5 dni.
A zakładając, ze ERA chce nas jednak uwalić, to czy ma jakiś termin w którym musi to zrobić?
Np.: Mi wyłączyli 20 maj to czy Oni mają 30 dni,żeby mnie zawiadomić? I jak nie zawiadomią to d..pa, czy mogą za np.: 3 lata sobie przypomnieć?
0 x
gg
Użytkownik

Post autor: gg » 14 cze 2007, 1:48

Moga to zrobic kiedykolwiek, nawet za 10 lat. Z tym, ze czas dziala na ich niekorzysc. Gdyby wystawili fakture na kary przy ostatecznym rozliczeniu, to potem moga isc do sadu i probowac uzyskac nakaz zaplaty w trybie uproszczonym. Brak faktury oznacza niemoznosc jej wystawienia w przyszlosci, bomoze sie przyczepic urzad skarbowy. Zostaje proces cywilny, a takie sprawwy ciagna sie latam, kosztuja krocie, a wynik watpliw. Moim zdaniem, jezeli nie bedzie faktury z karami w ciagu miesiaca od dezaktywacji ostatniego numeru, to znaczy, ze Era sie odczepila.
0 x
eka
Użytkownik

Post autor: eka » 14 cze 2007, 14:10

No to ode mnie się chyba odczepiła. Nie dostałam nic z wezwaniem zapłaty, ani sms-em ani na pismie.
Dzisiaj sobie czytam, ze UPC i Ntv stosuje się do prawa tak jak Plus Tpsa czy wczesniej Ntv, tylko jedna Era sie trzyma tej lichej poręczy.

GG - bardzo dobre pismo. Doskonale podaje na tacy przyklad ze prawo abonenta zostalo naruszone, a to ze im się wydaje, ze nic sie nie zmienia dla abontów, to im się wydaje. To abonent określa co jest dla niego korzystne przy zmianie regulaminu, a nie Era. Jej nic do tego co jest korzystne dla mnie, czymojej firmy, a co nie.
0 x
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman » 19 cze 2007, 13:54

I jak ?

Dalej cisza?
0 x
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

Post autor: djswistak » 20 cze 2007, 1:04

0 x
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman » 20 cze 2007, 7:23

To jest jej prywatna opinia.
Czyli sytuacja dla nas bez zmian.
Jak wygląda sprawa tego naszego zbiorowego pozwu?
0 x
Antoninus
Użytkownik

Post autor: Antoninus » 21 cze 2007, 9:10

co dalej? gdzie jest kara? Mam pytanie czy składaliście skargi na działalność PTC do UOKiK lub UKE. Czy ktoś informował organa ścigania w sprawie o usiłowanie oszustwa?
0 x
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman » 21 cze 2007, 9:18

Antoninus pisze:co dalej?
Nie wiem
gdzie jest kara?
Dla nas ;-) czy ERY ?

czy składaliście skargi na działalność PTC do UOKiK lub UKE.
UKE tak, ale ERA odrzuciła mediacje.
U mnie cisza.
Nie dostałem też żadnego pisma, a ostatnia f-ra była na kilka złotych.
Czekam do końca miesiąca i potem kupuje jakis abonament.
TAK-TAK wychodzi za drogo....

Czy ktoś informował organa ścigania w sprawie o usiłowanie oszustwa?
Miał być składany pozew zbiorowy...
Nie wiem. co z nim...
Gaberty76 miał go składać....
0 x
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”