Zerwanie umowy z siecią T-Mobile (dawniej Era)

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

Zerwanie umowy z siecią Era

Post autor: djswistak » 13 sie 2007, 23:33

jestem z wami , chociaz do chwili obecnej nic nie dostalem o jakiejs karze
0 x
berasek
Użytkownik

Post autor: berasek » 17 sie 2007, 22:26

A ja właśnie odebrałem z poczty:

1. Pismo, w którym era informuje, że nie odnotowała wpływu wymagalnych należności (trudno żeby otrzymała, skoro nie wiedziałem nawet, że jestem im coś winien, bo nie poinformowali o tym). Należności te są na odwrocie pisma (ponoć dokument z 1 maja, a termin płatności 8 maja - ale czy można wystawić w maju dokument z terminem płatności do 8 maja i nie poinformować o tym???). Termin na zapłacenie to 3 (TRZY) dni od daty doręczenia.

2. Załączyli informację o możliwości przekazania danych do biura informacji gospodarczej. (Mogę nawet przesłać uwagi w terminie 14 dni od daty otrzymania tego pisma).

No właśnie. Co na to odpisać? Jakieś sugestie?
Dzięki za pomoc.
GG: 1555099
0 x
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

Post autor: djswistak » 19 sie 2007, 13:47

BERASEK. NAPISZ O TYM DO UKE
0 x
berasek
Użytkownik

Post autor: berasek » 20 sie 2007, 15:28

Ok, do UKE napiszę - ale czy coś w ogóle odpisywać erze?
0 x
nanitka
Użytkownik

Post autor: nanitka » 20 sie 2007, 19:24

to co do uke wyslesz zeskanuj i kopie do ery wyslij i napisz ze jesli w dalszym ciagu podtrzymuja swoja decyzje w sprawie zapłacenia kary pojdziesz na plicje i złozysz zeznania w sprawie wyłudzenia pieniedzy od ciebie .
Wyłudzenie jest juz od ! złotych !!!!!!!!!!!!!

Moze to ich powstrzyma jak nie dadza idz na policje i zgłos ze era cie neka i juz .
I nie daj sie zbyc .

i ze chca pieniadze od ciebie wyłudzic choc nie jestes im winien ani złotówki .

Jak mi przysla kare to od razu lece z mety pokaze frajerom , ze kobiet sie nie robi w balona .
I napisze im , że takich prawników to niech odeśla do szkoły na nauke , bo dosyc ze za maja kase sie uczyli to kurde nawet pojecia o prawie ie maja .
0 x
Awatar użytkownika
to_ti
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: to_ti » 20 sie 2007, 20:16

"piszcie na Berdyczów" - taki zwrot o nieskuteczności pism...na drugi raz odejdzie wam ochota na podpisywanie umów i nie piszcie że jestem złośliwy, bo to nie prawda...jestem znacznie gorszy ale i tak o niebo lepszy niż Era..:)
0 x
berasek
Użytkownik

Post autor: berasek » 20 sie 2007, 21:30

Era pisze tak:

W przypadku braku spłaty łącznej kwoty zobowiązań wobec PTC oraz w razie spełnienia warunków określonych w art. 7 i 8 (m. in. łączna, minimalna kwota zobowiązań w przypadku konsumenta 200 złotych [...])” [...] PTC będzie uprawniona do przekazania bez dalszych ostrzeżeń informacji o niesolidności płatniczej do następujących biur informacji gospodarczej:
1.Krajowy Rejestr Długów BIG S.A. ul Armii Ludowej 21, 51-214 Wrocław,
2.InfoMonitor BIG S.A. ul. Canaletta 4, 00-099 Warszawa.”.

Ale - jeśli chodzi o konsumentów - wzmiankowana przez PTC ustawa (art. 7 ust. 2 pkt. 1) stanowi:
„ust. 2. Z zastrzeżeniem art. 10, przedsiębiorca, o którym mowa w ust. 1, może przekazać do biura informację gospodarczą o zobowiązaniu albo zobowiązaniach konsumenta wyłącznie wówczas, gdy spełnione są łącznie następujące warunki:
pkt. 1) zobowiązanie albo zobowiązania wobec tego przedsiębiorcy powstały z tytułu umowy o kredyt konsumencki lub umowy o przewóz osoby w regularnej komunikacji publicznej;”.

Nie zaciągałem w PTC kredytu ani też nie zawierałem z nią umowy o przewóz osoby w regularnej komunikacji publicznej.

Więc nie bardzo rozumiem, czego oni chcą....
0 x
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

Post autor: djswistak » 21 sie 2007, 11:56

berasek poprostu ich olej i sie nie przejmuj
0 x
kasia27
Użytkownik

Post autor: kasia27 » 21 sie 2007, 12:07

Witam!
Moje perypetie z Era i placenie im haraczu za odstapienie od umowy przed uplywem dwoch lat to moja ZMORA zyciowa. Niestety nie mam mojej umowy ktora z nimi podpisalam w 2004 roku, to byla standardowa umowa klienta indywidualnego nie biznesowego itp. Jest mi teraz potrzeby wzor takiej umowy, bo zwrocilam sie o pomoc do adwokata. Czy ktos jest mi w stanie podpowiedziec jak zdobyc wzor umowy????
Dziekuje z gory za wszelka rade i pomoc.
Kasia
0 x
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

Post autor: djswistak » 21 sie 2007, 17:27

idz to dilera ery to ci lub skseruje
0 x
dajtona
Użytkownik

Post autor: dajtona » 21 sie 2007, 19:27

hahaha smieszne rzeczy piszecie, proponuje czytac dokladnie dokumenty ktore podpisujecie w MOMENCIE podpisania i pytac sie o niejasnosci a nie pozniej marudzicie ze cos jest nie tak, wszystko jest napisane w papierach. A pisanie ze jakas firma rzada od Ciebie "haraczu" jest z calym szacunkeim conajmniej smieszne bo tak postepuje kazda szanujaca sie firma a przed odwiedzeniem prawnika proponuje dokladnie przejzec regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych ze zrozumieniem.
Pozdrawiam!
0 x
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman » 21 sie 2007, 19:32

dajtona pisze:hahaha smieszne rzeczy piszecie, proponuje czytac dokladnie dokumenty ktore podpisujecie w MOMENCIE podpisania i pytac sie o niejasnosci a nie pozniej marudzicie ze cos jest nie tak, wszystko jest napisane w papierach. A pisanie ze jakas firma rzada od Ciebie "haraczu" jest z calym szacunkeim conajmniej smieszne bo tak postepuje kazda szanujaca sie firma a przed odwiedzeniem prawnika proponuje dokladnie przejzec regulamin Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych ze zrozumieniem.
Pozdrawiam!
Ty bełkot !!!
Napisz konkretnie co a nie wal piardy...
0 x
dajtona
Użytkownik

Post autor: dajtona » 21 sie 2007, 20:02

Czysta przyzwoitosc i uczciwosc. Jesli np. ktos kupil miesiac temu telefon wart na rynku 700zl za 1zl podpisujac umowe na dwa lata, to niech dotrzyma umowy a nie wystawia operatora do wiatru.

Dla mnie zrywanie umowy z takiego jak ten powodu to dowod na cwaniactwo polskiego spoleczenstwa. Kazdy tylko jak ten sep czeka na okazje orzniecia firmy.

Jesli taki Pan X zawarl umowe z firma na okres dwoch lat i dostal tanio telefon, to zrywanie pozniej umowy o byle blahostke jest po prostu postepowaniem nie fair. Nawet jesli prawo na to pozwala. Inaczej sprawy by sie mialy w przypadku, gdyby taka zmiana byla naprawde istotna dla warunkow umowy i korzystania z uslug np. zmiana ceny za minute czy liczby minut w abonamencie. Ale przy takich - tak naprawde - nieistotnych zapisach... Nie przesadzajmy.

Może napiszecie konkretnie co wam tak bardzo przeszkadzało w nowym regulamaminie?
A może przypadkiem chcieliscie się "wycfanic", hmm? bo fajnie byłby zostawić sobie telefon opchnąć go na allegro lub tym podobne i kupić nowy? A teraz lament że operator zły?
0 x
gosc
VIP Expert

Post autor: gosc » 21 sie 2007, 20:16

Nie rozpędzaj się tak jak w tym ostatnim zdaniu.....

moderator
0 x
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Użytkownik

Post autor: Lawnowerman » 21 sie 2007, 21:36

dajtona pisze:. Inaczej sprawy by sie mialy w przypadku, gdyby taka zmiana byla naprawde istotna dla warunkow umowy i korzystania z uslug np. zmiana ceny za minute czy liczby minut w abonamencie. Ale przy takich - tak naprawde - nieistotnych zapisach... Nie przesadzajmy.
Zmieniła sie procedura reklamacji.
Po za tym chodzi o zasade dymainia polskiego spoełeczństwa.
Jezeli Ty jestes baran i lubisz jak cie golą ok.
Jak nie...
0 x
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”