Zerwanie umowy z siecią T-Mobile (dawniej Era)

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Senser
Użytkownik

Zerwanie umowy z siecią Era

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Senser »

Przypuszczam, że może być ciekawym sposobem na rozwiązanie tego i tym podobnych problemów instytucja „pozwu zbiorowego”.
Zauważyłem, że już w tym trybie zawiązują się pierwsze grupy, które chcą pozwać takie firmy jak: J.W Construction (deweloperzy, spółdzielnie), Erę, mBank, Cetelem i inne.
Można tam sobie założyć dowolną grupę i inicjatywa nie ogranicza się tylko do tych firm
Szerzej o tej inicjatywie poczytacie tu: www.pozywamy-zbiorowo.pl
Uwaga! Ten tryb nie jest kosztowny i można ubiegać się o nawet niskie kwoty!
Ważne aby grupy tworzone do pozwu były jednolite gatunkowo (dotyczyły jednego rodzaju sprawy i najlepiej podobnych kwot, odszkodowania są jednakowe dla każdego z grupy).
Grupa pozwu zbiorowego musi liczyć co najmniej 10 osób.
A niektóre firmy są mistrzami świata w przekręcaniu swoich klientów masowo na małe kwoty licząc na ich bezsilność i lenistwo.
Obliczyłem, że firma która tylko 2000 klientom (przy kilku mln to żaden problem) dołoży „extra” z różnych powodów 30,00 zł to da kwotę rocznie cirka 240 000,00 zł !!
A potrafią, oj potrafią (głośny przypadek Ery vide „podwójne faktury”)
Czasem może warto coś zrobić konkretnego a nie tylko narzekać??
Awatar użytkownika
michalek84
Obserwator

Post autor: michalek84 »

buzia pisze:Hej,
właśnie zaczęłam toczyć bój z Erą. Nie mam zasięgu w miejscu zamieszkania, tzn. dokładnie w jednym miejscu w domu jest, i nie ukrywam jest to bardzo uciążliwe.
Walka zaczęła się gdy zaczęłam zgłaszać problem po przez biuro obsługi klienta a teraz i listowne wysyłanie reklamacji. Chodziło mi o rozwiązanie problemu, aby normalnie korzystanie z usług Ery. Jednak po ich odpowiedzi widzę ze nie zamierzają nic w tym kierunku zrobić, wiec pozostanie mi zerwanie umowy i oczywiście nie zapłacenie tej kolosalnej sumy. Mieliście podobny problem? Jeśli tak, to bardzo proszę o pomoc, jak z nimi postąpić aby było szybko i sprawnie.. lub chociaż korzystnie dla mnie.
Poprawa zasięgu to nie jest kwestia kilkudziesięciu złotych, nie zrobią tego ot tak, mogą mieć na uwadze Twoje problemy i w przyszłości je zlikwidować, ale nie możesz wymagać natychmiastowego działania. To do klienta należy weryfikacja zasięgu, mogłaś sprawdzić telefonem koleżanki jak to wygląda.
Awatar użytkownika
micaxa
Użytkownik

Post autor: micaxa »

Czesć, przepraszam za odkopywanie tematu, ale mam pytanie w sprawie rezygnacji z ery a wczesniej nie znalazłem odpowiedzi. Sprawa wygląda nastepująco: Wysłałem 26.01 poleconym wypowiedzenie do ery, ale do dzis sie nie odzywal wiec zadzwonilem potwierdzic czy dotarło, pani z info powiedziala ze pismo wplynelo 5.02 (!! troche pozno jak na polecony...) i ze wypowiedzenie trwa 30 dni liczone od wplywu pisma i likwidacje wykonuja z koncem okresu rozliczeniowego. I tu wlasnie powstaje pytanie czy czasem nie przeginaja na swoja korzysc, bo okres rozliczenia mam od 4-tego każdego mc i w moim wypadku wypowiedzenie wysłane pod koniec stycznia zlikwiduje umowe dopiero na dzien 5.04... czy moze ktos spotkał sie z podobna praktyka? Wiecie co mozna zrobic i gdzie zadziałać zeby mozliwie szybko sie od nich uwolnic i nie placic characzu za kolejny miesiąc? Pozdrawiam i prosze o odpowiedź :D
dziku
Użytkownik

Post autor: dziku »

Okres wypowiedzenia to 30 dni, więc i tak musiałbyś płacić za ten kolejny miesiąc. Jezeli chodzi o pocztę- nigdy nie wiadomo. Do mnie polecony raz przychodzi następnego dnia, innym razem ginie na poczcie i przychodzi z kilkudniowym opóźnieniem.
encepence
Użytkownik

Post autor: encepence »

Wiceprezes, członek zarządu i dwaj pracownicy Ery zatrzymani przez CBŚ
PAP | 23.04.2010 | 17:55

Wiceprezesa sieci Era, jednego z członków zarządu i dwóch pracowników zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy. Członkowie kierownictwa firmy usłyszeli już zarzuty.
Jak poinformowała PAP rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej Monika Lewandowska, obaj mężczyźni z kierownictwa telefonii usłyszeli zarzuty dotyczące działania na szkodę spółki, sąd zdecydował o ich aresztowaniu. Zgodnie z decyzją sądu mężczyźni będą mogli opuścić areszt, jeśli wpłacą kaucję w wysokości 500 tys. zł.

Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski nie chciał ujawnić szczegółów sprawy, powiedział jedynie, że funkcjonariusze zatrzymali cztery osoby w związku ze śledztwem prowadzonym od sześciu miesięcy pod nadzorem warszawskiej prokuratury okręgowej.
Chodzi o dwie osoby z kierownictwa i dwóch pracowników jednego z operatorów telefonii komórkowej - powiedział Sokołowski.

Jak dodał, zatrzymani mają być zamieszani m.in. w poświadczanie nieprawdy, oszustwa i nieprawidłowości przy wystawianiu faktur i wyłudzanie podatku. Do zatrzymań doszło w środę rano.

Według TVN24 wśród zatrzymanych są Klaus T. - odpowiedzialny w Erze za marketing - i Tomasz H. - odpowiedzialny za administrację.
hellboyek
Użytkownik

Post autor: hellboyek »

Witam serdecznie,
otrzymałem listownie informację, że zmianie się regulamin w sieci Era. Jeśli chciałbym zerwac umowe, to jednak musze "zwrócić równowartość przyznanej ulgi na dzień rozwiązania umowy" (jesli dobrze zacytowalem). z czym sie to je i od czego zalezy wielkosc tej oplaty?
justyna89
Użytkownik

Post autor: justyna89 »

witam!!!
mam problem z operatorem komorkowym era. W grudniu 2008 roku podpisalam umowe z era na abonament , wtedy byl najtanszy 25 zl. Wszytskie rachunki mam zaplacone. Ale ze jestem studentka i bez podstawnie naliczali mi pieniadze i zawsze przychodzily mi wysokie rachunki, wiec wogole nie korzystam z kary. Karte mam nieatywna, ale rachunki place. Dzis przyszlo pismo ze przedluzaja mi umowe o rok (oczywiscie bez mojej zgody) i dodatkowo do abonamentu doliczja kolejne 25 zl za to ze mam nie aktywna karte. Co mam robic?? Przeciez to jest nie zgodne z prawem ze bez mojej zgody przedluzaja mi umowe . Co ja mam w tej sytuacji zrobic. Bardzo sie martwie ze z nimi nie wygram.
lba
Użytkownik

Post autor: lba »

I jednak wychodzi na to że Klienci mieli rację a nie Operator :>

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,799 ... _moga.html
Awatar użytkownika
micaxa
Użytkownik

Post autor: micaxa »

justyna89 pisze:witam!!!
mam problem z operatorem komorkowym era. W grudniu 2008 roku podpisalam umowe z era na abonament , wtedy byl najtanszy 25 zl. Wszytskie rachunki mam zaplacone. Ale ze jestem studentka i bez podstawnie naliczali mi pieniadze i zawsze przychodzily mi wysokie rachunki, wiec wogole nie korzystam z kary. Karte mam nieatywna, ale rachunki place. Dzis przyszlo pismo ze przedluzaja mi umowe o rok (oczywiscie bez mojej zgody) i dodatkowo do abonamentu doliczja kolejne 25 zl za to ze mam nie aktywna karte. Co mam robic?? Przeciez to jest nie zgodne z prawem ze bez mojej zgody przedluzaja mi umowe . Co ja mam w tej sytuacji zrobic. Bardzo sie martwie ze z nimi nie wygram.
Tutaj niestety operator ma takie prawo, dopiero po zmianie prawa telekom z 2009 roku umowa po czasie okreslonym jesli jej nie przedluzysz przechodzi na czas nieokreslony. Wczesniejsze umowy- jesli jest o uwzglednione w umowie/regulaminie moga byc po okresie umowy przedluzone na kolejne miesiace na takich samych zasadach jak wczesniej, jesli abonent sam sie nie zglosi zeby jej zmienic, zrezygnowac. I operator nie ma obowazku o tym informowac
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

Post autor: Jacek_TVPinfo »

Witam serdecznie i po raz pierwszy zajmuję głos w tym temacie. Chciałbym zasięgnąć Waszej pomocy i opinii w jednej sprawie. Moja umowa abonamentowa z Erą zakończyła się 28-05-2010 roku po dwóch latach (czyli 28-05-2008). Po tej dacie Umowa ulega przedłużeniu na czas nieoznaczony i tu jest problem, gdyż chciałbym zakończyć umowę możliwie najprostszym sposobem, czyli najlepiej przez IBOA Ery. Czy jest taka możliwość? Lub mailowo. Mam spory kawałek do najbliższego punktu Ery dlatego wolałbym załatwić to elektronicznie.
maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 »

encepence
Użytkownik

Witam podaję ciekawy link na temat kar umownych w PTC gdzie są również wyroki sądu OKiK oraz są tam wskazówki jak upomnieć się o zwrot takiej kary umownej od PTC.
Pozdrawiam i powodzenia

http://www.sklepowicz.pl/forum/read.php?1,1548
Kamilekxp
Użytkownik

Post autor: Kamilekxp »

Witam.
Jestem abonamentem sieci ERA od dobrych 6 lat. Mam taryfę Nowy PB 70. Umowa kończy się jakoś w czerwcu przyszłego roku. Z przyczyn losowych nie jestem w stanie płacić tak wysokiego (teraz) dla mnie abonamentu. Chciałbym zrezygnować z usług Ery, złożyć wypowiedzenie. Nie chce mieć więcej do czynienia z Erą, dlatego nie wchodzi w grę zmiana taryfy na niższą.
Teraz pytanie jakie koszty będę musiał ponieść z tego tytułu. Będzie to jakaś kara umowna pomniejszona o okres, który pozostał do końca trwania umowy? Jak to jest naliczane? Szukam, ale nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Wpadłem gdzieś na informację, że z jakiś tam ofert promocyjnych abonent może zrezygnować bez poniesienia jakichkolwiek kosztów (ERA, zmiana regulaminu bez poinformowania abonenta, czy coś takiego).
Macie może jakieś pomysły jak tą sprawę rozstrzygnąć?

Dzięki i pozdrawiam.
encepence
Użytkownik

Zasadnicza kwestia to w jakiej formie została kara umowna zastrzeżona?

Punktem wyjścia jest art.57 ust.6 ustawy z dnia 16.07.2004r Prawo telekomunikacyjne(Dz.U.Nr 171,poz 1800,ze zm.) zgodnie z którym w przypadku zawarcia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, w tym o zapewnienie przyłączenia do sieci, związanego z ulgą przyznaną abonentowi, roszczenie z tytułu jednostronnego rozwiązania umowy przez abonenta lub przez dostawcę usług z winy abonenta przed upływem terminu ustalonego w umowie nie może przekroczyć określonej w umowie równowartości ulgi przyznanej abonentowi.

Jeżeli jest taki zapis: "W przypadku naruszenia przez Abonenta zobowiązania, o którym mowa w Pkt III ppkt 2.1, Abonent będzie zobowiązany na pisemne żądanie PTC do naprawienia szkody poprzez zapłatę na jej rzecz kary umownej. Kara umowna dla Abonenta, który zakupił w niniejszej promocji aparat telefoniczny oraz aktywację wynosi 900 zł. Kara umowna będzie pomniejszana w zależności od czasu, w jakim Abonent wykonał swoje zobowiązanie. Jeżeli naruszenie zobowiązania nastąpi do 12 miesiąca od daty aktywacji, Abonent zapłaci 100 % kary umownej. Jeżeli naruszenie zobowiązania nastąpi pomiędzy początkiem 13 a końcem 18 miesiąca od daty aktywacji, Abonent zostanie obciążony kwotą w wysokości 80 % kary umownej. Jeżeli naruszenie zobowiązania nastąpi pomiędzy początkiem 19 a końcem okresu obowiązywania umowy Abonent zostanie obciążony kwotą w wysokości 60 % kary umownej. Obowiązek naprawienia szkody wynika ze zgodnego zamiaru Stron, o którym mowa w pkt III ppkt 1 i celu umowy, która na zasadach promocyjnych przyznaje Abonentowi specjalne warunki zakupu telefonu i usług"
to jest to postanowienie umowne uznane wyrokiem Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów za zakazane i wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych pod numerem 2057.
landrzej
Użytkownik

Post autor: landrzej »

Ciekaw jestem czy ktoś oprócz mnie ma teraz problemy z Era / T-Mobilem za rozwiązanie umowy w 2007 roku. Od trzech miesięcy zaczeli doliczać odsetki, reklamowalem - reklamacji nie uznawali a od 21 listoada zablokowali mi sim z nr oraz druga z blueconectem! Oczywiscie reklacje napisalem ale w dość ostrym tonie dostalem odpowiedź, ze to juz ich ostatnia odpowiedz na ten temat i jesli cos jeszcze raz napisze to pozostawia to bez odowiedzi. Caly czas domagaja sie zaplaty 540 zl - Wszystkie rachunki placilem przed terminem ale i tak zablokowali. Smieszne jest ze jak ta kara zostala naliczona w 2007 roku to w miedzyczasie podpisywalem umowe na nowy abonament i jeden aneks - i to im nie przeszkadzalo - a traz takie cyry robia.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”