Polskie państwo chce rozjechać Rospudę.....

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
gosc
VIP Expert

Post autor: gosc » 30 lip 2007, 23:35

To skandal co się dzieje w tej sprawie. Komisja Europejska mówi nie a Polska (nie napiszę My) jest pierwszym krajem UE który ma to w dupie i nie respektuje tej decyzji. Jakie kary powinny spotkać odpowiedzialnych za rozpoczęcie prac 1 sierpnia?
Wstyd, wstyd, wstyd.

http://dolina-rospudy.pl/
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

Post autor: Axel » 30 lip 2007, 23:55

No relacjonuja caly czas na TVP3 i co jakis czas na TVN24.
A kierowcy TIR-ow od 11 godzin nie maja co jeść ani nie maja gdzie sie załatwić.
http://pl.youtube.com/watch?v=d_3h-v9W1Z8
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 31 lip 2007, 0:04

Dla mnie robi się za duży szum medialny wokół tej sprawy - jak nie cyrk pielęgniarek, to znowu sprawa głupiej obwodnicy. Chociaż mi wszystko jedno czy ją zbudują, czy też nie.
malyyy
Użytkownik

Post autor: malyyy » 31 lip 2007, 7:36

Zwróćcie uwagę na wypowiedzi starszej części społeczeństwa , zdanie o ptaszku powtarzają jak wyuczone.
A zachowanie zrobimy tak i już powinno być ukarane.
UE ma prawo protestować zwłaszcza jeżeli Polska chce 70% inwestycji dostać jak w takich przypadkach, dostaje też środki na ochronę obszaru którego kawałek chce naruszyć.
Jestem za budową ale powiedzmy 10-15km dalej , na pewno jest taka możliwość nie naruszająca tego obszaru, ale nie jestem tu specem i nie mam planów zagospodarowania, zwłaszcza działek przy planowanym odcinku.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: RaPi » 31 lip 2007, 11:56

Rozumiem determinację ludzi tam mieszkających, którzy bardzo chcą mieć tą obwodnicę ale nie należy niszczyć doliny. Błąd popełnił na samym początku ktoś kto wytyczył jej trasę właśnie przez tamtą okolicę tym bardziej że jest inne rozwiązanie. Gdy budowa pójdzie przez dolinę UE nie dołoży ani grosza do tego. Najlepszym rozwiązaniem powinno być szybkie wytyczenie nowej trasy (nie tak jak to się zazwyczaj dzieje w Polsce ze trwa to kilka lat) i rozpoczęcie prac. Najlepiej gdyby budowa wg nowych planów ruszyła wiosną przyszłego roku...
pif
Użytkownik

Post autor: pif » 31 lip 2007, 14:09

gosciu - nie jesteśmy pierwszym krajem, więc nie siej wrogiej propagandy i nie pisz głupot. Unią też się nie przejmuj, bo to jest po prostu banda urzędasów, którym się wydaje, że mają prawo rządzić wszystkim i wszystkimi, a to już przesada. Poza tym gdybyś uświadomił sobie koszty tej biurokratycznej machiny, która tak naprawdę ściąga Europę od jakiegoś czasu w dół, być może inaczej byś o niej myślał. A tak dalej widać podniecenie zdychającym molochem..
Co do samej doliny - jest to obszar zagospodarowany przez człowieka - tego wcześniej nie było. To właśnie ludzie po wojnie zaczęto nasadzanie tego lasu. Oczywiście natura też pomogła. Jednak nie możemy pozwolić sobie na robienie z nas skansenu, bo tak chyba nikt nie chce żyć. Naturę trzeba chronić i doceniać - jest to dla mnie bezsprzeczne, ale wszystko powinno się robić w granicach rozsądku, a nie w obliczu zagrożenia ze strony ekoterrorystów, wspieranych przez znudzonych urzędników z Brukseli. Poza tym nie wiem, czy byś chciał mieszkać w ciągłym hałasie, zwłaszcza w tak małym mieście, które w ogóle nie jest przygotowane na ruch samochodów w takiej skali.
gosc
VIP Expert

Post autor: gosc » 31 lip 2007, 14:31

Podaj jakieś dowody na to że nie jesteśmy pierwszym krajem który nie chce respektować decyzji KE bo ja mogę ci podać linki gdzie jasno komisja się wypowiada że nie było takiego przypadku. Kultura osobista wymaga by podawać dowody gdy się komuś zarzuca pisanie głupot. UE jest taka zła? Dziwne że tyle krajów błagało i błaga o przyjęcie w jej poczet. Zdycha? Dowody, dowody. Czekam.
A co do sadzenia przez ludzi to skoro tak było to posadźmy te ileś rzadkich roślin gdzieindziej.... A może jednak się nie da? :lol:
Ostatnia kwestia: upieram się że przeniesienie ludzi byłoby łatwiejsze niż przeniesienie Doliny....
pif
Użytkownik

Post autor: pif » 31 lip 2007, 19:17

Nie ma się z czego cieszyć. Co do kwestii procesów przed ETS - poszukaj sprawy dotyczącej Austrii. Chyba o ten kraj chodziło, w każdym bądź razie sprawa dotyczyła podobnej sprawy, choć skala kwestionowanego przedsięwzięcia była zdaje się większa.
Co do Rospudy - gdyby to był taki unikalny teren, to już dawno byłby tam rezerwat, a nie ma. A czemu ludzie mają się stamtąd przenosić, skoro są tam dłużej niż te ptaki? Im jeszcze łatwiej znaleźć inne miejsce do życia, tym bardziej, że na tamtym terenie nie brakuje podobnych terenów.
Co do Unii - skoro jest tak dobrze, to czemu strefa euro się rozpada? Największe kraje mają regulacje UE w d...e i ciągle przekraczają budżety, nie reformują się. Zresztą nie tylko one. Tworzy się tutaj skansen, czy też raczej klub emerytów, którzy zapracowali na swoje, ale w końcu pieniądze się skończą. Nie myślą o przyszłości tylko konsumują, zapraszając innych do stołu. Czemu do Unii ciągną? Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że o pieniądze. Gdzie strategia lizbońska? Gdzie ta innowacyjność? A politycznie? Kto rozmawia z Unią? Tak naprawdę politycznie nie istnieje. Na Bliskim Wschodzie rozmawiają, ale ze Stanami, czy Rosją, a nie jakąś tam Unią, która pomimo bogactwa umiera. Unia jest tak naprawdę tworem totalitarnym, a takie długo nie przetrwają. Kontrolując już nawet krzywiznę bananów, można zapytać - co dalej? Co jeszcze i za ile będzie kontrolować? Przecież takie kontrole wymagają ludzi i znów wzrosną i tak już duże koszty. Trąci to wszystko Orwellowskim "1984"..
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert

Post autor: IZA » 13 sie 2007, 12:25

Trudno mi w tym przypadku stawać po czyjeś stronie – każdy ma racje. Obwodnica jest niewątpliwie potrzebna – Powie to każdy kto odwiedził Augustów choć raz w życiu. Z drugiej strony, ludzie i tak już wystarczająco zniszczyli środowisko, więc lepiej chronić to co jeszcze zostało. Spór wymaga kompromisu i oby nie było nim wpłacenie odpowiedniej sumy na konto ekologów...
Obrazek
ARTUR B.

Post autor: ARTUR B. » 13 sie 2007, 13:08

"Fakt" nieźle ostatnio atakuje ekologów nazywając ich "eko-oszołomami".
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Kontakt:

Post autor: Mario98 » 19 sie 2007, 19:12

Ja ich nazywam Eko-terorystami ;)

Tacy z nich niby ekolodzy, a chodzą ubrani w odbierz z zatruwających środowisko fabryk, chodzą w butach z tworzywa sztucznego, które rozkłada się tysiące lat... ech... ale tak im zależy na środowisku... :lol: :lol:
www.forum-soccer.home.pl

Kazik o Tusku: "Wku... mnie, że dozorca mojego kraju jest kretynem"
gosc
VIP Expert

Post autor: gosc » 19 sie 2007, 22:36

Zapomniałeś dodać że jeżdżą samochodami a nie dajmy na to bryczkami........... Post byłby wówczas, w pewnym sensie, zupełny.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”