Ostateczne wezwanie do zapłaty

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
nh117
Użytkownik

Post autor: nh117 »

OSTATECZNE WEZWANIE DO ZAPŁATY
Dzis (tj. 21.11.07) jeden z członków mojej rodziny dostal list z sieci ERA zostal wyslany dn 12.11.07 datownik z poczty na liscie ma 13.11.07

"Uprzejmie informujemy, iz panstwa dlug wobec PTC Sp. z.o.o. objety zostal procesem sadowej windykacji konczacej sie, po uzyskaniu prawomocnego wyroku, egzekucja komornicza (zajecie wynagrodzenia lub sprzedaz majatku ponizej jego rzeczywistej wartości!!!)
Na ww. dlug skladaja sie:
1. nalezności z tytułu niezapłaconych faktur oraz not obciążeniowych 720zł.
2. odsetki wyliczone na dzień 2007-11-12 w wysokości 17,02zł.
RAZEM OBJęTE WINDYKACJą 737,02zł
Ostatnią szansą na unikniecie obciążenia Państwa dodatkowymi kosztami sądowymi i egzekucji komorniczej jest wplata powyższej kwoty DO DNIA 2007-11-26
Brak wpłaty spowoduje, że obok wszczęcia postępowania sądowego, PTC Sp. z.o.o. przekaże (po spełnieniu warunków w art.7 ust.2 art.8 ust.1 ustawy z dnia 14 lutego 2003...)informacje o Państwa niesolidności płatniczej do : KRAJOWEGO REJESTRU DLUGóW BIG S.A. oraz InfoMonitor BIG S.A
Obniży to państwa wiarygodność płatnicza wobec m. in. banków, wystawców kart kredytowych, instytucji sprzedaży ratalnej i przez okres do 10 lat ograniczy możliwość uzyskania jakiegokolwiek kredytu lub pożyczki oraz utrudni zakupu towarów na raty.

(...)

kierownik działu windykacji A.B."

Sprawa zrodzila sie z zaprzestania kupowania kart era tak tak ktore sa obowiazkowe w taryfie ERA Fun zakupu nie dokonano od czerwca bieżącego roku. umowa wygasa 2008-01-24
Wcześniej nie było żadnego listu ani informacji. nawet to wezwanie do zapłaty zostało przysłane listem ZWYKŁYM.
Bardzo PROSZĘ O POMOC email: [email protected]
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

Post autor: Alan »

Nie rozumie takich postów i szlag mnie trafia. Ewidentna wina abonenta i jeszcze pomocy szuka. Zapłacić trzeba i tyle.
Tak samo jest w Plusie w taryfie MIX. Tam też trzeba obowiązkowo kupować karty za minimum 30 zł raz w miesiącu przez określony czas zaznaczony w umowie. To tyle.
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
gosc
VIP Expert

Post autor: gosc »

Jeśli listem zwykłym to olej to na razie.

A prawo do pomocy ma każdy. Można śmiało czepiać się formy listu.
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

Nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Jak coś podpisuje to muszę sie z tego wywiązywać. Jeżeli nie stać mnie na płacenie z jakiejś przyczyny losowej, to nie czekam jak dureń na upomnienia, tylko idę i załatwiam sprawę u źródła. To, że nie przyszło listem poleconym nie zwalnia od zapłacenia ewidentnego długu, tylko jeszcze pogorszy sprawę. Takie jest moje zdanie.

Obrazek
gosc
VIP Expert

Post autor: gosc »

Mój tok rozumowania jest bardzo prosty. Zwraca się z pytaniem dana osoba a ja odpowiadam tak żeby było jak najlepiej dla niej. Gdyby pisał ktoś z Ery to napisałbym że muszą wysłać listem poleconym bo przegrają w sądzie koszty. Tak więc sprawy niepłacenie nie pogorszy a odwlecze. I o to chodzi gdy się komuś coś radzi tak żeby było dlań jak najlepiej. Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

Nie wiem, czy dla niej jest to jak najlepiej. Jak trafi do Krajowego Rejestru Długów, to z stamtąd już trudno sie wydostać pomimo zapłacenia zaległości. ZUS tez nie ma obowiązku wezwania listem poleconym na np. weryfikacje renty, zwolnienia, czy następne badanie przez lekarza orzecznika ZUS'u celem przedłużenia wygasającej renty. Nie zgłosisz sie następuje wstrzymanie wypłaty świadczenia i tyle. A potem możesz sie sądzić, tylko po co?. Wole nie udawać głupa, że nie doszło i załatwić sprawę jak należy. Szkoda nerwów, chyba, że ktoś lubi latać po sądach.

Obrazek
Decco
Użytkownik

Post autor: Decco »

Zbyt skąpo opisaeś sprawe aby można było zająć stanowisko, tak szczerze to nic z tego nie rozumiem
Awatar użytkownika
to_ti
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: to_ti »

Widzę że część osób jest tu bardzo mądrych w kwitowaniu tego wydarzenia. Domyślam się też że pewnie większość rachunków płacą za nich rodzice...chłopak ma problem i tyle, a co jeśli ktoś traci pracę itp? Zawsze powinien negocjować z operatorem nawet jeśli przysyłają mu takie strąszce pisma
Awatar użytkownika
djswistak
Użytkownik

Post autor: djswistak »

w tym wypadku ty dales dupy, wiec teraz plac
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

to_ti pisze:a co jeśli ktoś traci pracę itp? Zawsze powinien negocjować z operatorem nawet jeśli przysyłają mu takie strąszce pisma
A co ja napisałem
Jeżeli nie stać mnie na płacenie z jakiejś przyczyny losowej, to nie czekam jak dureń na upomnienia, tylko idę i załatwiam sprawę u źródła.

Obrazek
encepence
Użytkownik

Post autor: encepence »

@ Alan

Czy Ty czasami nie pracujesz w Erze?
Chcesz podyskutować o zasadności takowych pisemek?
To zapraszam na priv i nie pisz bzdur, bo nie zemną te numerki!!!
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

Numerki to sobie możesz robić z .....i idź dyskutować na drzewo. Odkopujesz stary temat i się wymądrzasz. Na priv to sobie zapraszaj kolegów z pod kiosku z piwem. Ja dziękuję.

Obrazek
encepence
Użytkownik

Post autor: encepence »

@ Alan

Proszę o wybaczenie tak długiego milczenia, jednakże pisząc wcześniej do Pana, starałem się utrzymać poziom, na którym zrozumienie podanej treści nie zmuszałby Pana do większego wysiłku. Powoduje to poważny niesmak i stąd długi czas przeznaczony na poprawę samopoczucia.
Kto tutaj się wymądrzał odpowiedź jest w poście #2 odnośnie zaś starego tematu powiem tak jest on jak najbardziej aktualny i na topie oczywiście ze strony sieci „Era” zresztą Pan jako znawca tematu i pracownik Ery (nie zdementował Pan tego) wie najlepiej?
Na drzewo to może iść Pan i pański pracodawca wraz ze swymi „kreatywnymi” pismami powiem dobitniej proponuje wziąć pisma, które Pańska firma wysyła hurtowo do ludzi, złożyć w kostkę i wepchnąć w buty, to może się Panu poszerzą horyzonty.
Jeszcze jedno, dlaczego brak jest na tych pismach odręcznych podpisów przecież jest bardzo ważny dokument (sądząc po tytule) czyżby bano się, że zostanie ktoś oskarżony o poświadczenie nieprawdy?!
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

encepence pisze:@ Alan

Proszę o wybaczenie tak długiego milczenia, jednakże pisząc wcześniej do Pana, starałem się utrzymać poziom, na którym zrozumienie podanej treści nie zmuszałby Pana do większego wysiłku. Powoduje to poważny niesmak i stąd długi czas przeznaczony na poprawę samopoczucia.
Kto tutaj się wymądrzał odpowiedź jest w poście #2 odnośnie zaś starego tematu powiem tak jest on jak najbardziej aktualny i na topie oczywiście ze strony sieci „Era” zresztą Pan jako znawca tematu i pracownik Ery (nie zdementował Pan tego) wie najlepiej?
Na drzewo to może iść Pan i pański pracodawca wraz ze swymi „kreatywnymi” pismami powiem dobitniej proponuje wziąć pisma, które Pańska firma wysyła hurtowo do ludzi, złożyć w kostkę i wepchnąć w buty, to może się Panu poszerzą horyzonty.
:lol: :lol: :lol: :lol:
a, dalej:
no comment

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”