Cyfrowy Polsat - pytania i problemy

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
mundek
Użytkownik

Post autor: mundek » 15 cze 2009, 21:13

Posiadam dekoder samsung XVII. Odbieram sygnał jednak nie wyświetla mi się żadna nazwa sieci i nie potrafie zlokalizować żadnego programu:/ od stycznia do tej pory wszystko był ok więc nie wiem co jest nie tak?? Kiedy robie skanowanie sieci sygnał jest bardzo dobry jednak pod koniec skanowania zmienia sie satelita hotbird z pionowej na poziomą, sygnał zanika i nie wyszukuje żadnych programów Tv ani radiowych;/ prosze o pomoc!!
jarkuso
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: jarkuso » 16 cze 2009, 1:38

mój dekoder to echostar DSB-717 glos stracilem po dlugiej przerwie nie ogladania a do tego z okna ktore bylo otwarte spadlo kilka kropel deszczu na dekoder,po wlaczeniu obraz jest bez zarzutow,sprawdzilem dekoder na innej antenie gdzie kolega ma wszystko ok.jednak po podlaczeniu jest tak samo obraz ok,glosu zero.prosze bardzo o pomoc
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 17 cze 2009, 19:53

jarkuso pisze:sprawdzilem dekoder na innej antenie gdzie kolega ma wszystko ok
Skoro u Kolegi jest i obraz i głos to znaczy, że dekoder jet OK. Sprawdź podłączenie sprzętu (czy kabel EURO jest dociśnięty) albo zmień podłączenie. Możesz też spróbować inny kabel (np.ten od kolegi) a tak w ogóle u niego podłączałeś przez swój kabel czy przez jakiś inny? Kable dodawane do dekoderów są kiepskiej jakości. Jeżeli kabel okaże się w porządku to może coś poprzestawiałeś (lub ktoś inny) w ustawieniach audio telewizora lub dekodera??

Ja mam pytanie odnośnie kanałów BBC. Ostatnio (od jakiegoś miesiąca) znikają mi kanały BBC -przeważnie rano wszystko jest OK a wieczorem nie ma żadnego tylko wyskakuje "BRAK SYGNAŁU". Czy zauważyliście u Was też takie problemy? Ja tam jakoś si pogodziłem z tym, że wieczorem nie oglądam TopGear na BBC Knowledge :) ale jak wytłumaczyć mojej córeczce, że znów nie działa CBeebies :(
LG50ps3000
LG42LD450
N - nbox HDTV recoder - Świąteczna Wielka Rewolucja
ASTRA+HOTBIRD
http://blog.foyom.com
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Ama18 » 17 cze 2009, 20:06

Brak możliwości odbioru kanałów BBC jest spowodowany zakłócaniem sygnału transpondera, na którym znajdują się w/w. kanały. Niestety, pozostaje tylko czekać, aż nadawca postara się umożliwić odbiór (przenosząc kanały na inny transponder), albo sygnał przestanie być zakłócany.
Misio1990
Użytkownik

Post autor: Misio1990 » 18 cze 2009, 13:07

Witam mam pewien problem co dziennie rano znika mi parę kanałów np. polsat, polsat2, tv4, tvn, tvn7 zamiast tych kanałów jest Brak sygnału , ale niektóre działają tvp1 tvp2 wszystkie AXN cine max 2 foxlife dopiero wieczorem (te wymienione na początku) wracają i działają poprawnie co może być przyczyną problemu ? dodam jeszcze że obsługa techniczna polsatu stwierdziła że to musi być moja wina
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 18 cze 2009, 19:50

Niedokładnie ustawiona antena.
Niektóre transpondery mają mocniejszy sygnał, inne słabszy.

Popraw ustawienie anteny. Patrz na jakość sygnału na kanale, gdzi emasz problemy z odbiorem.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Pablo134
Użytkownik

Post autor: Pablo134 » 18 cze 2009, 20:04

Witam.

Mam szajs Echostar DSB-717
Mam pytanie czy ktoś ma problemy z odbiorem programów głównie BBC?
U mnie pojawia się i po kilku godzinach znika. Także kanały z grupy Polsatu np. TV Biznes, Polsat 2 itp. mają bardzo mały sygnał czerwony kolor. TVN-y i Publiczna jest OK. Czy to tylko u mnie czy ktoś miał już takie problemy?

Dziękuję.
sebek00083
Użytkownik

Post autor: sebek00083 » 18 cze 2009, 20:19

Witam ja też mam problemy z odbirem kanałów BBC od trzech dni a kanały z grupy Polsatu maja słabszy sygnał pasek na żółto sie wyswietla.
SAT_ANTHD
Użytkownik

Post autor: SAT_ANTHD » 19 cze 2009, 9:08

Co do kanałów BBC na cyfrowym polsacie to gdzieś czytałem, chyba na konkurencyjnym forum, że problem znikających kanałów BBC (szczególnie wieczorem) leży po stronie nadawcy tych kanałów, a nie polsatu.
Co do znikających kanałów polsat i inne to chyba należałoby sprawdzić ustawienie anteny. Ja nie mam problemów, ale na starej 60 dość często nawet w przypadku deszczu znikał mi sygnał. Inna sprawa to konwerter - on też bywa źródłem zakłóceń. Pzdr.
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 19 cze 2009, 20:00

SAT_ANTHD pisze:...Co do kanałów BBC na cyfrowym polsacie to gdzieś czytałem, chyba na konkurencyjnym forum, że problem znikających kanałów BBC (szczególnie wieczorem) leży po stronie nadawcy tych kanałów, a nie polsatu...
Dzięki za wszystkie odpowiedzi -trochę lipa z tym BBC :( -a swoją drogą to skoro problem występuje niby z winy nadawców sygnału a nie Polsatu to jestem ciekaw czy odbiorcy Cyfry i N też mają ten sam problem? Jeżeli tak jest to BBC powinno jak najszybciej usunąć problem, a jeżeli nie to znaczy że Polsat coś ściemnia ;)
LG50ps3000
LG42LD450
N - nbox HDTV recoder - Świąteczna Wielka Rewolucja
ASTRA+HOTBIRD
http://blog.foyom.com
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 19 cze 2009, 21:38

jestem ciekaw czy odbiorcy Cyfry i N też mają ten sam problem?
Nie mają. Kanały BBC (oczywiście za wyjątkiem World News, które są FTA) są tylko w Polsacie.
tragedia7
Użytkownik

Post autor: tragedia7 » 28 cze 2009, 23:47

witam,mam problem,cyfrowy polsat w ogóle nie działa,kupilismy dekoder echostar i do tego --- osobno antene+konwenter i w ogole nie lapie zadnego programu,sygnal to 48-71 procent wyskakuje i wiecej nic(pod spodem jest jakas kreska,chyba siła ale caly czas to 0 procent),nie da sie ogladac,macie jakies pomysly zeby ogladac tą telewizje moze wina konwentera ze lapie za slaby sygnal i kupic inny,prosze poradzcie cos bo jestem w holandii i nie ma co ogladac
Awatar użytkownika
mirko1801
Obserwator
Kontakt:

Post autor: mirko1801 » 29 cze 2009, 13:55

Antena jest żle ustawiona . Musisz tak nakierować antenę aby na dolnym pasku pojawił się sygnał , co najmniej 50% . Talerzem nie wystarczy kręcić w prawo--lewo , ale także góra--dół . Delikatne ruchy anteną , aż do złapania sygnału.
krystianinho
Użytkownik

Post autor: krystianinho » 30 cze 2009, 20:47

Witam! Mam pewnien problem. Posiadam cyfrowy polsat już od jakiegoś czasu. Zawsze po nacisnięciu na przycisk na pilocie "i" pokazywało mi tytuł filmu i jego opis, a ostnio nie pokazuje mi nic tylko wyswietla czyste pole. Może mi ktoś powiedziec dlaczego tak się dzieje i w miare możliwości opisac w jaki sposób powrócic do statnu pierwotenego??? Będę bardzo wdzięczny za udzielenie pomocnej odpowiedzi. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 30 cze 2009, 23:17

Przywróć dekoder do ustawień fabrycznych.

Tak to już jest z EPG w Polsacie.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”