Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
kamilo8909
Użytkownik

Post autor: kamilo8909 » 25 cze 2009, 19:38

czy to ma znaczenie?
abonament mam opłacony
0 x
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 25 cze 2009, 23:05

Kpc21 pisze:Zadzwoń do BOK, upewnij się czy opłaciłeś abonament.
Mam pytanie na ten właśnie temat -jakie macie doświadczenia z "opóźnieniami wpłaty"? Czy jak zapomnę wpłacić w terminie to po ilu dniach odłącza?
Mi właśnie skończyła się półroczna promocja niepłacenia abonamenty. Byłem pewny że termin płatności mam do 26.06. Wczoraj wchodzę na stronkę i po zalogowaniu okazuje się, że termin miną 21.06 :) Oczywiście szybko zrobiłem przelew i mi nic nie wyłączyli :) Ciekaw jestem tylko tak na przyszłość czy jak przy "chudym" miesiącu chciałbym sobie "przesunąć" wpłatę z 21-go np. do 1-go to czy mi nic w międzyczasie nie wyłączą??
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
N - nbox HDTV recoder - Świąteczna Wielka Rewolucja
ASTRA+HOTBIRD
http://blog.foyom.com
sqnek
Użytkownik

Post autor: sqnek » 26 cze 2009, 0:46

Odbiór kanałów kodowanych w CP, w przypadku braku wpłaty, jest blokowany po 2 tygodniach po terminie wpłaty.
0 x
madzian
Użytkownik

Post autor: madzian » 26 cze 2009, 8:38

mam problem od wczorajszego ranka na nie mam kanałów polsatowskich(polsat, tv4,itd.) mam tvn, tvn7, tvp. na tych programach których nie ma jest napisane "problemy z anteną, sprawdź konfigurację dekodera". nie wiem co mam robić, czy ktoś także ma takie problemy?
0 x
SAT_ANTHD
Użytkownik

Post autor: SAT_ANTHD » 26 cze 2009, 19:56

Madzian, telefon do BOKu lub email do polsatu powinien załatwić sprawę. W ciągu ostatnich dni sporo anten szczególnie starszych z uwagi na fatalną pogodę źle zbierało sygnał - dotyczy szczególnie mieszkańców południowej Polski - niskie pułapy chmur, deszcz i w dodatku burze. Rzeczywiście możesz mieć problem z anteną. U mnie 90 cm offsetowej aluminiowej anteny za 100 PLN załatwiło sprawę i nie mam teraz problemów w złą pogodę. Pzdr.
0 x
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 26 cze 2009, 20:26

sqnek pisze:Odbiór kanałów kodowanych w CP, w przypadku braku wpłaty, jest blokowany po 2 tygodniach po terminie wpłaty.
Nie tylko. FTA też blokują (tzn. w ogóle blokują dekoder).
0 x
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 27 cze 2009, 21:43

Kpc21 pisze:Nie tylko. FTA też blokują (tzn. w ogóle blokują dekoder).
A czy takie blokowanie dekodera jest zgodne z prawem? Bo gdy dekoder jest na własność to chyba nie powinni tak robić -rozumiem kodowane kanały, ale FTA???
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
ASTRA+HOTBIRD
stiwen11
Użytkownik

Post autor: stiwen11 » 01 lip 2009, 18:40

witam forumowiczów nęka mnie częste zaniki fonii i stop klatka na kilka sekund albo minut ,sprawdzałem sygnał jest 80%na 65% co wy na to?
0 x
sqnek
Użytkownik

Post autor: sqnek » 01 lip 2009, 21:11

W jakich sytuacjach zdarzają się te zaniki (np. deszcz, silniejszy wiatr) i na jakich kanałach?
0 x
stiwen11
Użytkownik

Post autor: stiwen11 » 03 lip 2009, 20:54

Właśnie ostatnio podczas kilku dni z burzami w całym kraju 2dni temu to w ogóle się zablokował całkowite odłączenie do prądu i wyjęcie karty pomogło ,ostatnio tylko 2 razy staneła klatka .Ale dawniej tak raz na dzień może dwa też się zdarzało. Nie ma znaczenia na jakich kanałach .
0 x
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 04 lip 2009, 21:17

podczas kilku dni z burzami w całym kraju 2dni temu to w ogóle się zablokował
Lepiej odłączaj go na czas burzy od prądu i od talerza.

A jeśli chodzi o stopklatki (zarówno w wizji, jak i w fonii, przy czym zazwyczaj jeśli staje obraz, dźwięk jest dalej i odwrotnie) - typowa wada dekoderów Polsatu. Możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne.
0 x
stiwen11
Użytkownik

Post autor: stiwen11 » 05 lip 2009, 10:00

Zgadzam się co do odłączania od prądu i talerza podczas burzy ,ale i tak jak burza jest daleko częściej występuje stop klatka .Występuje czasami nawet podczas zwykłego deszczu np. w marcu podczas ulewy 20 minut miałem brak sygnału i czerwony pasek na mocy sygnału .Od kilku dni [bo nie ma burz w okolicy ] mam spokój ze stop klatką .........cud???
0 x
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 05 lip 2009, 18:56

Nie cud. Jeśli chmury przysłaniają sygnał z satelity, mogą występować stopklatki. Podobnie jeśli burza przechodzi nad stacją nadawczą Polsatu (wysyłającą programy na satelitę) mają prawo nie działać takie kanały, jak TVP czy Polsat. Ale już np. BBC powinno działać (choć tutaj były inne problemy, w związku z zamieszkami w Iranie, irańskie władze zakłócały transponder BBC, z którego oprócz polskich wersji kanałów BBC był nadawany także program dla krajów arabskich).
0 x
Awatar użytkownika
mirko1801
Obserwator
Kontakt:

Post autor: mirko1801 » 06 lip 2009, 16:15

Ja poradził bym każdemu abonentowi CP zakup anteny 80cm lub większej , koszt nie duży ( około 50 zł. ) , a korzyści ogromne . Ja mam 85 cm. i największe burze , czy ulewy nie mają wpływu na jakość sygnału , a poza tym istnieje możliwość dodania monoblocka i odbierania dodatkowo sygnału z Astry .
Skończą się wszelkie kłopoty .
0 x
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 07 lip 2009, 8:41

mirko1801 pisze:Ja poradził bym każdemu abonentowi CP zakup anteny 80cm lub większej , koszt nie duży ( około 50 zł. ) , a korzyści ogromne . Ja mam 85 cm. i największe burze , czy ulewy nie mają wpływu na jakość sygnału , a poza tym istnieje możliwość dodania monoblocka i odbierania dodatkowo sygnału z Astry .
Skończą się wszelkie kłopoty .
hmmm....skoro tak jest u Ciebie to masz szczęście. Ja mam talerz 90cm, który kupiłem wcześniej do zwykłego tunera FTA i mam też założonego "zeza" tak że odbieram kanały z Astry i Hotbirda. Niestety w czasie burzy też "zamiera"często obraz :(
Kpc21 pisze:...Jeśli chmury przysłaniają sygnał z satelity, mogą występować stopklatki. Podobnie jeśli burza przechodzi nad stacją nadawczą Polsatu (wysyłającą programy na satelitę) mają prawo nie działać takie kanały, jak TVP czy Polsat. ...).
No właśnie, jeśli chmury przesłąniają sygnał z satelity lub stacji nadawczej to nawet 2 metrowa czasza nie pomoże.
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
ASTRA+HOTBIRD
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”