Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
ewka
Użytkownik

Post autor: ewka » 27 sty 2009, 19:57

hej ja pierwszy raz ale cos czuje ze nie ostatni.,mam samsunga dsb s350g i od razu jak wlaczam dekoder pokazuje mi sie menu nie moge nawet wejsc na liste kanalow.probowalam wszystkiego ;przywracalam uatawienia fabryczne,wylaczalam wtyczke,i nic !weszlam tez na ustawieniach w informacje o systemie i mam zalozonego camloka a jak dzwonilam na infolinie to mi mowia ze wszystko jest ok i sygnal mam nadawany helllppppp
Marek1975
Użytkownik

Post autor: Marek1975 » 27 sty 2009, 21:33

Witam .Mam problem tyle ze niewiem z czego on wynika .A mianowicie jakies dwa tygodnie po montazu CP w czasie kozystania z platformy caly czas w tle slyszalny jest dosc glosny icholernie uciazliwy szum.Moze ktos z was bedzie wiedzial co z tym zrobic ???
Awatar użytkownika
ask007
Użytkownik

Post autor: ask007 » 28 sty 2009, 10:30

ewka pisze:hej ja pierwszy raz ale cos czuje ze nie ostatni.,mam samsunga dsb s350g i od razu jak wlaczam dekoder pokazuje mi sie menu nie moge nawet wejsc na liste kanalow.probowalam wszystkiego ;przywracalam uatawienia fabryczne,wylaczalam wtyczke,i nic !weszlam tez na ustawieniach w informacje o systemie i mam zalozonego camloka a jak dzwonilam na infolinie to mi mowia ze wszystko jest ok i sygnal mam nadawany helllppppp
Już to było na forum kilkakrotnie. To nie jest żaden "camlok" tylko zwykły pin i jeśli go nie zmieniałaś to jest to: 0000. to ze nie mozesz wyjsc z menu oznacza, ze masz źle ustawiona/ podlaczona antene. wejdz w instalacja --> skanowanie transponderow --> zmieniaj pozycje "TR" dotąd, aż częstotliwość pod spodem będzie np 12 188. Jak już to zrobisz to pasek sygnału na dole musi miec conajmniej ok. 60%. Na pewno tak nie bedzie, wiec spradź czy wszystko dobrze podlaczyłas jak tak to krec antena.
Awatar użytkownika
mirko1801
Obserwator
Kontakt:

Post autor: mirko1801 » 28 sty 2009, 10:40

Marek1975 pisze:Witam .Mam problem tyle ze niewiem z czego on wynika .A mianowicie jakies dwa tygodnie po montazu CP w czasie kozystania z platformy caly czas w tle slyszalny jest dosc glosny icholernie uciazliwy szum.Moze ktos z was bedzie wiedzial co z tym zrobic ???
Według mnie to przyczyną t/z szumów jest złe podłączenie tunera z TV .
Spróbuj zmienić kabel euro na inny ( pożycz od znajomego dla sprawdzenia ) , gdyż kabel z CP nie zawsze jest najwyższej jakości .
rena
Użytkownik

Post autor: rena » 30 sty 2009, 22:01

Witam,
proszę mi powiedzieć,gdzie znajdę informację o rodzaju posiadanego dekodera,a także nr jego karty(czy muszę kartę wyjąć z dekodera,by odczytać jej nr? i czy nie zanikną mi wówczas kanaly?)
Druga sprawa--dziś skończyla mi sie promocja i stracilam mnóstwo fajnych kanalów,(w tym BBC lifestyle czy enertreiment).Teraz mam wszystkiego 22,a mialo być 23.Dlaczego odebrali mi Travel(obiecane jako Podróże)?
Dziękuję.
Awatar użytkownika
mirko1801
Obserwator
Kontakt:

Post autor: mirko1801 » 01 lut 2009, 14:08

Dane dekodera są w umowie kupna-sprzedaży . Ilość dostępnych kanałów zależna jest od wykupionego pakietu.
Awatar użytkownika
Artu
Junior

Post autor: Artu » 01 lut 2009, 14:53

Aby sprawdzić numer karty, zajrzyj do ustawień dekodera (w Samsungu s305 Menu > Wbudowany Nagravision). Travel Channel (który nie ma nic wspólnego z Podróże TV) znajdziesz na dalszych pozycjach listy kanałów.
cincintm
Użytkownik

Post autor: cincintm » 01 lut 2009, 21:38

Dzieńdobry
Mam pewien problem z dekoderem cyfrowego polsatu model: DSB-606
Często podczas normalnego oglądania TV zaczynają mi się pokazywać informacje (tak jakby cały czas ktoś naciskał przycisk "i" ). Nie wiem z czego to wynika, ale żeby zamykać okna musze cały czas naciskać "exit", czasami nawet przez 15-30 minut. Próbowałem wyjąć baterie od pilota ale problem występuje cały czas (dioda na dekoderze zaczyna świecić się na czerwono tak jak przy naciskaniu jakiegokolwiek przycisku na pilocie (czuknik irdy)). Nie wiem co z tym zrobić prosze o szybką pomoc gdyż jest to bardzo męczące
jerrys
Użytkownik

Post autor: jerrys » 03 lut 2009, 12:02

Witam
Od wielu lat używałem Sagema 4285, no i dałem się skusić na promocję z Samsungiem DSB-H370G. Po podłączeniu przez euro żenada nie obraz, znacznie słabsza jakość jak z tego Sagema (TV to 42 calowa plazma Panasonic). Po podłączeniu przez HDMI minimalna poprawa jakości obrazu, a kanały typu HBO HD zupełna miernota jeśli chodzi o jakość obrazu. Czy ktoś miał takie problemy, wysłałem już rezygnację z poprzedniej umowy i nie wiem jak się z tego bagna wycofać. Poza tym mam obrotnicę którą Sagem obsługiwał metodą włącz wyłącz dekoder przestawiał czaszę, a ten nie radzi sobie z przestawianiem i muszę za każdym razem wyciągać na chwilę wtyk antenowy w dekoderze. Dałem się chyba podpuścić jak dziecko, a sprzedawca zapewniał że jak najbardziej obsługuję obrotnice, ale dekodera nie chciał u siebie podłączyć...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mirko1801
Obserwator
Kontakt:

Post autor: mirko1801 » 03 lut 2009, 13:47

Albo masz żle ustawioną antenę , lub coś nie tak z połączeniem tunera z TV. Popróbuj zmian z kablami .
U mnie odbiera ok. i nie narzekam . Piszesz , że masz plazmę , tym bardziej powinieneś lepiej odbierać , gdyż plazmy nie oddają tak wyraziście obrazu jak Lcd .
Druga sprawa to to , że CP nie nadaję w super jakości kanały SD , a kanały HD też nie grzeszą najwyższym birate . Na ten fakt nic nie poradzimy , niestety .
I jeszcze jedno , Samsung ma sygnał cyfrowy i nie możesz mieć gorszego odbioru niż z Sagema . Nie wiem czy Sagem to tuner analogowy , czy cyfrowy ? , jeżeli jest to analog , to wszystko wyjaśnia .

Ps.
Na rezygnację z umowy masz 10 dni , skorzystaj z tej okazji .
jerrys
Użytkownik

Post autor: jerrys » 03 lut 2009, 15:06

Dzięki za odpowiedź
Anteny nie ruszałem a po podłączeniu Sagema obraz o niebo lepszy, testowałem kilka kabli euro, pożyczyłem nawet jakiś bardziej profesjonalny i żadnych zmian w obrazie. Jeden z monterów TV sat powiedział mi że tak to wygląda w dekoderach HD nie tylko w Polsacie, że mają znacznie słabsze parametry sygnału na eurozłączach :(
Te 10 dni już minęło, ale jutro zawiozę dekoder do dystrybutora niech sprawdzi - może jakiś taki felerny mi się trafił, a potem wystosuję pismo z reklamacją do polsatu i zobaczymy. Najbardziej żałuję, że wysłałem rezygnację z poprzedniej umowy bo chętnie bym został z tym Sagemem.
kajtinho
Użytkownik

Post autor: kajtinho » 03 lut 2009, 19:21

Po awarii dekodera (nie pamiętam nazwy) w ierpniu dosłano mi dekoder ECHOSTAR DSB-717 z nową kartą (koszt 79 zł). Po upływie tygodnia zaczęły się problemy z odbiorem wszystkich kanałów. Nawet przy przełczeniu na zwykły POLSAT pojawiał się komunikat "tego programu nie ma w twoim abonencie". Zgłosiłem ten fakt telefonicznie do CP, gdzie poinstruowano mnie co mam zrobić,aby wszystko działało OK. Oczywiście rezultat był "nijaki" - nic się nie polepszyło... Pononie zgłaszałem to w CP, gdzie oni zapewniali mnie, że u nich jest Ok, a wina leży po mojej stronie. Zaprzestałem opłacanie abonamentu gdyż uważam, że nie powinienem płacić za coś, czego nie ma. Do dzisaj nie przychodzą żadne powiadomienia o zaległościach w opłatach.
Czy konieczne będzie w tej sprawie wypowiedzenie umowy?????????????????????
Awatar użytkownika
mirko1801
Obserwator
Kontakt:

Post autor: mirko1801 » 03 lut 2009, 19:37

Skoro nie wypowiedziałeś umowy pisemnie , to CP nalicza Ci abonament i wkrótce się odezwą .
Proponuję skontaktować się jak najszybciej z CP i wyjaśnić tą sprawę , może z tego wyniknąć przykra sprawa .
CP nigdy nie daruje .
Awatar użytkownika
ask007
Użytkownik

Post autor: ask007 » 04 lut 2009, 10:48

Informacje o zaległościach przychodzą smsami lub ttsami o ile podałeś swój numer, a i to nie zawsze. Jeśli nie opłacasz abonamentu to wpadasz w błędne koło - teraz nie wiesz czy coś jest nie tak z dekoderem czy masz zablokowany bo nie opłaciłeś. A tak czy tak te zaległości będziesz musiał opłacić, więc zrób to jak najszybciej i wtedy wyjaśniaj dlaczego ci nie działa.
cincintm
Użytkownik

Post autor: cincintm » 05 lut 2009, 20:57

cincintm pisze:Dzieńdobry
Mam pewien problem z dekoderem cyfrowego polsatu model: DSB-606
Często podczas normalnego oglądania TV zaczynają mi się pokazywać informacje (tak jakby cały czas ktoś naciskał przycisk "i" ). Nie wiem z czego to wynika, ale żeby zamykać okna musze cały czas naciskać "exit", czasami nawet przez 15-30 minut. Próbowałem wyjąć baterie od pilota ale problem występuje cały czas (dioda na dekoderze zaczyna świecić się na czerwono tak jak przy naciskaniu jakiegokolwiek przycisku na pilocie (czuknik irdy)). Nie wiem co z tym zrobić prosze o szybką pomoc gdyż jest to bardzo męczące
Może ktoś mi z tym pomóc bo to naprawde konieczne i pilne :(
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”