Internet bezprzewodowy - co wybrać?

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
martin_73
Użytkownik

Post autor: martin_73 » 23 sie 2008, 16:46

prosze o dobra rade ,chciabym internet bezprzewodowy a nie mam pojecia który z operatorów jest godny uwagi.Jak sie patrzy na reklamy to wszyscy SUPER!!!!!!! internet smiga że ho-ho a w realu różnie to bywa wiec prosze o rade co wybrac PLUS.ORANGE czy ERA?????? dzieki z góry/
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert

Post autor: PPM » 23 sie 2008, 17:15

Po pierwsze. Zalezy gdzie mieszkasz, sprawdz sobie, który operator oferuje najlepsza predkosc dla Twojej miejscowosci. Po drugie, jaki pakiet danych jest Ci potrzebny, bo 500mb to tylko na sprawdzenie poczty, i jakies strony typu interia.pl czy tez onet.pl, a i to moze Ci nie wystarczyc.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Post autor: Tomala » 23 sie 2008, 18:02

Słyszałem różne opinię na temat bezprzewodowego internetu... Sam się nawet niedawno zastanawiałem nad oferta Playa i wyszło na to, ze pozostałem przy neostradzie...;)
Poczytaj sobie o różnych ofertach na tym forum:
http://www.bez-kabli.pl/
CZYNY NIE CUDA... ;)
RRadzio
Użytkownik

Post autor: RRadzio » 24 sie 2008, 19:19

Ja bym wybrał Play... :> 45 zł, 5gb i umowa na 12 miesięcy, te argumenty niszczą konkurencje
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: RaPi » 25 sie 2008, 0:10

Kolega RRadzio nie wspomniał jeszcze o wyśmienitym zasięgiem tej usługi w sieci Play. Nic dziwnego że cena jest odpowiednio niższa, gdyby nie to to usługa ta nie była by w ogóle atrakcyjna.
aggis
Obserwator

Post autor: aggis » 25 sie 2008, 18:45

Era na swój blueconnect, zarówno w formie abonamentowej, jak i prepaidowej. Wybór jest szeroki. Plus- era ma najwięcej HotSpotów. I w reklamach stoi, że to najszybszy internet bezprzewodowy.
RRadzio
Użytkownik

Post autor: RRadzio » 26 sie 2008, 20:59

No wiesz, ja jestem z WuWuA i tu jest zasięg, korzystam z niego właśnie, ale masz racje że trochę jest ograniczony... choć tam gdzie jest nikt chyba nie powinien narzekać
automatik
Użytkownik

Post autor: automatik » 27 sie 2008, 1:17

ze niby plus jest najszybszy? powiedzcie to karolkowi. karolek to mój kupel, który na bezprzewodowym już chyba połowę życia stracił. ale ja w temacie nie siedzę dokładnie, więc jedynie podaję dalej.
RRadzio
Użytkownik

Post autor: RRadzio » 27 sie 2008, 21:00

ale co daje wam ta szybkość, jak są limity na ściąganie? :)
aggis
Obserwator

Post autor: aggis » 03 wrz 2008, 14:14

Dokładnie informacje są tu:
http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslug ... pis_uslugi

Reklamuję się jako "najszybszy internet bezprzewodowy":
- prędkość przesyłania danych do 7,2 Mb/s
- zależnie od zasięgu sieci - dostęp szerokopasmowy lub prędkości modemowe dostęp do 54 Mbit/s (w punktach HotSpot)

Szczerze mówiąc- na razie korzystam tylko z EraGG. O tego rodzaju necie na razie nie myślę, bo jestem w miarę mało mobilna (albo w domu, gdzie mam kablówkę i routera, albo w pracy, gdzie nie mam czasu na siedzenie na necie). Czy jest najszybszy- te kwestię pozostawiam użytkownikom. Piszę tylko, że tak się reklamują ;)
PanJan
Użytkownik

Post autor: PanJan » 03 paź 2008, 15:39

Mam ten bezprzewodowy w play i jestem zadowolony. Ja płacę 80zł i mam 10GB transferu, szybkość 1mb. Jest oczywiście tańsza opcja. z tego co się orientuję to chyba za 45 zł jest 5gb. Do tego jeszcze fajny modem:) polecam
pitbull
Użytkownik

Post autor: pitbull » 12 paź 2008, 22:44

era jest lepsza od play pod względem zasięgu. bo zeby korzystac z "mobilnego" internetu playa to trzeba mieszkac w duzym miescie gdzie jest nadajnik. A lduzie korzystają z takiego internetu zazwyczaj gdzies na wyjezdzie. w domu i w pracy kazdy ma stale lacze.
Awatar użytkownika
simon.b
Użytkownik

Post autor: simon.b » 15 paź 2008, 12:19

Ja mam iPlus od 1,5 roku i jest ok. Na pewno nie zamienię.
dziku
Użytkownik

Post autor: dziku » 15 paź 2008, 16:07

pitbull pisze:era jest lepsza od play pod względem zasięgu. bo zeby korzystac z "mobilnego" internetu playa to trzeba mieszkac w duzym miescie gdzie jest nadajnik. A lduzie korzystają z takiego internetu zazwyczaj gdzies na wyjezdzie. w domu i w pracy kazdy ma stale lacze.
Nie każdy ma stałe łącze. Siostra kupiła sobie Playa, te opcje za 45 zł- 5g miesięcznie. I faktycznie, kiedy chciała wyjechać z rodziną pod namiot- nici z zasięgu. A gdzie można znaleźć zasięg ery? I czy w internecie mają podobną cenowo ofertę?
Dr3aM
Użytkownik

Post autor: Dr3aM » 22 mar 2009, 3:08

Troche puźno pisze ale zawsze dla kogoś kto jeszcze nie wybrał może sie przydać pare info. a dokladnie.
Najpierw wybierz jaki cię limit transferu interesuje i cena (plus i play wydaja sie dość w miare tanio)
Nastepnie zasięgi jakie masz w swojej okolicy
HSDPA: 7.2 Mbps co do prędkości przesyłu nie wiem bo nie widziałem
Prędkość przesyłu 3G: 384 kb/s
Prędkość przesyłu EDGE: 236,8 kb/s
Prędkość przesyłu GPRS: 53,6 kb/s
za szybkośc nie płacisz tylko za limit jaki mozesz pobrac, a jak sprawdzic na jakich falach chodzi?? proste w telefonie przy zasięgu wysiwtla sie
bez zadnej literki (GPRS)
E (EDGE)
G (3G)
H (HSDPA)
bynajmniej w kilu telefonach tak widziałem
A na koniec wazne info bynajmniej w plusie wiem bo uzywam nie tracisz neta po przekroczeniu limitu tylko spada ci szybkosc i nie ponosi sie przy tym zadnych dodatkowych kosztów (chyba ze wyslesz za duzo smsów lub karte włazysz do telefonu i zadzwonisz se hehe) i raczej bedzie tak w kazdej sieci pozdro
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”