Internet bezprzewodowy - co wybrać?

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Dr3aM
Użytkownik

Post autor: Dr3aM » 22 mar 2009, 3:23

tak dodatkowo jak brałem tego neta dwa lata temu (taki net oferowany był tylko w plusie i erze) wziełem za 110 zł 8 gb teraz konczy mi sie umowa w tym misiacu i po przedłuzeniu bede płacil juz tylko 55 zł za ten sam limit i pierwszy 3 miechy tylko po 1zł w przeliczeniu na rok miesiecznie wyjdzie 41,50 zł więc opłaca sie.

Co do spadku szybkości dodam że przegladanie stron siedzenie na gg jest spoko tyle ze nie pograsz sieciowo w Q3 czy CS ale takie girki jak METIN2, DIABLO2 idzie bez problemu jeszcze raz pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 22 mar 2009, 20:21

Jeśli nie mieszkasz w dużym mieście, weź Orange Freedom Pro. To jest internet domowy - radiowy, działający w technologii CDMA. Więcej informacji można znaleźć na forum:
http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f ... afd2ee08be

Oferta Orange Freedom Pro nie jest jednak przeznaczona dla dużych miast i tam mogą być problemy z zasięgiem. W dużych miastach najlepszym wyjściem będzie internet komórkowy HSPDA. W tym wypadku najlepiej wziąć na próbę internet z wszystkich operatorów (Orange, Plus, Play, Era). W ciągu tygodnia można zerwać umowe bez żadnych kosztów.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
dorek

Post autor: dorek » 23 mar 2009, 10:43

istotne jest jak korzystamy z bezprzewodowego internetu, oferta playa wydaje się być rosądna, gdy założymy, że będzie on zastępował ofertę internetu stacjonarnego, a my mieszkamy blisko nadajnika. Jeśli ktoś dużo podróżuje i musi mieć neta to lepiej wziąć plusa z mniejszym limitem
noved
Użytkownik

Post autor: noved » 24 mar 2009, 20:03

Każdy dorzuca swoje trzy grosz to i ja mogę:
oferta Playa ma 'plus' czyli cenę, minus- to bez wątpienia zasięg; chyba bardzo dużo jest negatywnego odzewu w tej materii.
Pozostali operatorzy wydają się byc w zasadzie podobni z oferta, czyli zasięg i szybkośc przesylu podobna (raczej dobra). Cenowo też mniej więcej podobnie.
W orange z którego czasem korzystam jest tak:
najtańszy jest Orange Free Standard: limit to 1,5 GB, cena przez pierwsze 5 miesięcy to 30 zł, potem 60 zł,
Orange Free Premium: 7GB limitu, przez 5 miesięcy 12 zl, potem 120 zł
Orange free Platinum: 15 GB, przez 5 m-cy. 15 zł, potem 150.
Szczegóły masz tu: http://www.orange.pl/portal/map/map/int ... E_DISCOVER.
Modem Hauwei e160 za 1 zł.
Generalnie lepiej kupić online, ale zrobisz jak uważasz.
lobo
Użytkownik

Post autor: lobo » 09 maja 2009, 19:46

Orange dwa tygodnie temu wprowadziło nową taryfę internetu mobilnego - Free 39,5 (lub Mini w biznesie). Cenowo wydaje się to być bardzo atrakcyjnie, bo kosztuje 39,5 zł, tylko ze jak ktoś chce ściągć to chyba nie w tej taryfie- bo limit jest ustawiony na 0,5 GB, Czyli cała oferta pomyślana jest jako dodatek do abonamentu, dla tych co intensywnie korzystają ze swojej poczty i w ograniczonym stopniu przegladają strony.
marcin_884
Użytkownik

Post autor: marcin_884 » 09 cze 2009, 19:02

NIE POLECAM!!! Internetu w IPlusie!!! juz ponad 2lata go mam i jestem wściekły , strona otwiera się parenaście sekund!!! a za miesiąc płacę 60zł co ostatnio miałem zapłacić 258zł a limitu nie przekroczyłem . Proszę nie brać internetu w iplusie . uwieżcie

pozdr.
CarumHannah
Użytkownik

Post autor: CarumHannah » 22 lip 2009, 14:01

cześć wszystkim. Ja właśnie nie wiem co wybrać bo mam wielki dylemat. Około 5 lat miałam internet w komputerze stacjonarnym taki 256kb, ale niedawno kupiłam laptopa i wolałabym internet bezprzewodowy żeby się z nim móc poruszać. Mieszkam w troche dużym mieście i zastanawiam się czy wybrać internet z Orange Plusa czy z czegoś innego. Slyszałam coś własnie że jak przekrocze jakąś prędkość to będe płaciła więcej czy coś takiego. Co byście mi doradzili? (liczę na wasze propozycje z uzasadnieniem) Pozdrawiam
limonka
Obserwator

Post autor: limonka » 07 wrz 2009, 14:40

Internet w Heyah- 2 grosze za 100kb i modem Modem Huawei E160G , który można kupić za 219 zł wraz ze starterem. Co o tym sądzicie?
martaaa
Użytkownik

Post autor: martaaa » 05 lut 2010, 8:53

SZCZERZE ODRADZAM BLUECONNECT (ery)...chyba że chcecie płacić za nic...Ten internet dobry jest ala do posiedzenia na gg...lub innych głupot, ale jak już chcecie ściagnąć sobie aktualizacje np. do antywirusa...to życze powodzenia....:(
Ja niestety dałam sie w to wkopać i żałuje..dwa lata stracone, na szczęście umowa mi się kończy to pozbędę sie tego cholerstwa...DRUGI RAZ NIE DAM SIĘ NIM USZCZĘŚLIWIĆ..
a tak wiecej o tym inetrnecie...to strasznie muli ale największy problem to jest z nawiązaniem połączenia..koszmar...trzeba naprawde mieć do niego anielską cierpliwość.
Wybór należy do was..zrobicie jak chcecie..ja niestety potrzebuje internetu bezprzewodowego ale napewno tego to juz nie wybiorę..
Awatar użytkownika
michalek84
Obserwator

Post autor: michalek84 » 08 lut 2010, 12:13

Marto, a czy przed zakupem sprawdzałaś zasięg netu w swojej miejscowości? Czy znajomi mieli również problemy? Korzystam z BC, ale w wersji pre-paidowej, zestaw studencki, ale żadnych problemów z połączeniem, ani też korzystaniem nie miałem. Próbowałem pobierać pliki, a gg mam ciągle włączone.
Ronin747
Użytkownik

Post autor: Ronin747 » 05 kwie 2010, 12:06

UWAGA ERA!!!
Ja nie mogę doczekać się końca umowy, mam neta blueconnect na firmę, mam go juz rok i 5 mies. Og. straszna porażka, za niecałe 50zł miałem mieć 1GB transferu, ale jak się dowiedziałem z BOK era to u nich licznik kB/s robi tak zwane zakola i potrafi mi odciąć od 0 do 60% transferu miesięcznego, potem mam prędkość na poziomie ok 2-3kB/s,czyli pozwala to tylko na otwarcie np. na gg, w innych sieciach jest dwa razy większa prędkość po przekroczonym limicie,(sprawdzałem plus), wg. mnie to oszustwo....ostatnio zwiększyłem ten żałosny transfer do 2.5GB za 80zł, niby promocja, og. kiepsko jak NA OBECNE CZASY! (czas włączenia nowej taryfy ok 3 tyg. tłumaczyli sie ze jakieś drobne problemy u nich!, idioci!!!)
Oczywiście zaraz po tym pokazały sie problemy, sprawdzałem na różnych modemach i w różnych miejscach (centrum i okolice poznania) >> ZRYWA pobieranie plików większych niż ok 10MB, rozmowa z konsultantem z BOK nic nie rozwiązała, gadał jak maszyna, wyśmiał mnie na koniec i tyle :(
Cholernie nie elastyczne firma , stare dziady w zarządzie jak i tez pewna siebie obsługa, arogancka,
Czekam do grudnia żeby rozwiązać umowę, nigdy więcej tego gówna!!!
nie dajcie się wkręcić tym dziadom!!!
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 05 kwie 2010, 15:39

Og. straszna porażka, za niecałe 50zł miałem mieć 1GB transferu, ale jak się dowiedziałem z BOK era to u nich licznik kB/s robi tak zwane zakola i potrafi mi odciąć od 0 do 60% transferu miesięcznego,
To zamiast się użalać na forum, składaj reklamację. Na piśmie. Jeśli nie podziała - są odpowiednie instytucje. Rzecznicy konsumentów, UKE, UOKiK...

A na zrywanie połączeń mogę polecić menedżery downloadu, np. FlashGet.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
lostintime
Użytkownik

Post autor: lostintime » 08 maja 2010, 19:53

Odświeżając watek dodam, że w iplusie mamy teraz fajną usługę ipluspobieracza. Dodatkowe 100 GB do wykorzystania i to bezpłatnie od abonamentu za 80 pln. W niższych za 5 i 10 pln. Jak dla mnie bardzo ciekawa propozycja ze strony plusa.
MariuszJ
Użytkownik

Post autor: MariuszJ » 26 cze 2011, 10:47

Wiem, że temat odświeżany, ale poczytałem parę postów, a jestem zainteresowany tematem, że względu, że w przyszłym mieiacu muszę zmienić operatora. Więc pozwolę dodać sobie parę uwag:
1/Początki tego postu sięgają 2008 roku więc troszkę informacji jest nieaktualnych. Obecnie Play za 80zł oferuje szybkość na trasnsfer 1Mb/s i limit 10GB. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy abonament za 1zł i modem za 1zł. Co z tego, jak dobrze to chodzi tylko w dużych miastach? Mieszkam w odlecłosci kilku kilometrów od Rawicza i problemy z Playem przeogromne (bardzo słabe 3G, zanikające i praktycznie zero łączności średnio przez połowę miesiące-na wszelkie reklamacje oczywiście pozostaja głusi, tak jakby to nie ich sieci dotyczyło). Dlatego piszę że w przyszłym miesiącu musze zmienić operatora-dokładnie po 16 lipca mogę to zrobić bez kar ze strony Paly'a.
2/Słyszałem, że w Rawiczu działa http://www.airmax.pl. Co o tym myślicie. Mobilnego miałem tylko z tego powodu, że używam laptopa w domu i w ładne dni na ogrodzie-więc "kabelek" odpada. Zastanawiam się nad radiówką od tej firmy. Co sądzicie o tej firmie, jak wygląda sprawa łączności? Po przygodach z Playem wolę dmuchać na zimne, i poszperać po forach prosząc o opinie, niż ślepo wierzyć w zapewnienia operatora. Dzieki za pomoc
Awatar użytkownika
lukas_k
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: lukas_k » 26 cze 2011, 14:26

Ja polecam Orange Freedom PRO CDMA. Fajna szybkość, jedynie wkurza 3GB limitu. Można też teraz wziąć Orange Free, bo też w jest w CDMA i mieć nocne pobieranie bez limitu ;)
nc+ - Extra+ + 8x C+ + Kino Świat ; Mediabox
Cyfrowy Polsat - Premium Max HD + Multiroom ; Evobox
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”