Bezprzewodowy odbior Internetu ode mnie u sasiada obok.

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
rak34
Użytkownik

Post autor: rak34 » 01 kwie 2009, 16:51

Mam Router podlaczony do gniazdka telefonicznego (jestem abonentem NETII) i do niego (na zasadzie rozgalezienia) mam podlaczone: komputer stacjonarny (moj), komputer stacjonarny sasiada kablem 40 m.,
ten sasiad mieszka za plotem we wlasnym domu jednopietrowym oddalonym od mojego bloku w ktorym mieszkam o jakies dwadziescia kilka metrow, ale nie o niego mi chodzi, nbox HDTV RECORDER NKI i od czasu do czasu, jak siostra przyjezdza na tzw. weekend, jej laptop kablem o dlugosci 10 m.

Chcialbym od siebie z mojego Routera dostarczyc ode mnie do sasiada ktory mieszka w tym samym bloku co ja i tak samo jak ja na parterze, bezprzewodowo internet z mojego Routera.
I tu pytanie:
jaka część, jakie urzadzenie musialbym kupic aby z mojego Routera siostra na swoim laptopie miala internet i sasiad z mojego bloku ale z mieszkania obok, od drzwi mojego mieszkania do drzwi jego mieszkania jest jakies 10 - 15 m,
czy jest takie urzadzenie ktore moglbym podlaczyc do gniazda w Routerze do ktorego mam podlaczony od czasu do czasu laptop siostry, chodzi mi o urzadzenie do bezprzewodowego przekazu internetu podlaczenie do mojego Routera do tego samego gniazda do ktorego mam od czasu do czasu podlaczony laptop siostry i zeby to urzadzenie swoim zasiegiem objelo cale moje mieszkanie i mieszkanie sasiada.
Czy jest takie?

JK.
spn
Użytkownik

Post autor: spn » 07 kwie 2009, 10:46

Jest takie urządzenie. Nazywa się Access Point. Podłączasz go do wolnego gniazdka w routerze i AP udostępnia bezprzewodowo sieć. Zasięg sieci zależy od modelu AP. Do niektórych można podpiąć zewnętrzne anteny, żeby zwiększyć zasięg. Jednak chyba najprościej wymienić posiadany router na taki który zapewnia połączenia kablowe i bezprzewodowe. :)
rak34
Użytkownik

Post autor: rak34 » 07 kwie 2009, 15:17

No dobra, OK. Ale czy do laptopa tez potrzebna by byla jakas antena zeby laptop odbieral Internet z Access Pointa podlaczonego do Routera? I gdzie taka antene moglbym dostac? Prosilbym o podanie o link.

A jak bym sie zdecydowal kiedys wymienic Router na Router bezprzewodowy z gniazdami wyjsciowymi LAN,
to czy trzeba by bylo na nowo konfigurowac: moj komputer stacjonarny, laptop siostry, komputer sasiada zza plota?

jk.
Awatar użytkownika
Artu
Junior

Post autor: Artu » 07 kwie 2009, 21:20

rak34 pisze:No dobra, OK. Ale czy do laptopa tez potrzebna by byla jakas antena zeby laptop odbieral Internet z Access Pointa podlaczonego do Routera? I gdzie taka antene moglbym dostac? Prosilbym o podanie o link.
Jeśli będzie dobry sygnał, to nie. Jeśli nie będzie dobry to wybór anteny będzie zależał od wtyczki.
rak34 pisze:A jak bym sie zdecydowal kiedys wymienic Router na Router bezprzewodowy z gniazdami wyjsciowymi LAN,
to czy trzeba by bylo na nowo konfigurowac: moj komputer stacjonarny, laptop siostry, komputer sasiada zza plota?
Według mnie wystarczy konfiguracja routera, ale nie jestem pewien.
eria86
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: eria86 » 16 kwie 2009, 19:28

jesli access point będzie stał u Ciebie to dodatkowa antena u siostry nie będzie potrzebna, musicie sprawdzić jeszcze czy będzie hulać na odpowiedniej częstotliwości, najpopularniejsza jest chyba 802.11g
___________________________________________________________________________________
Ciekawe szablony malarskie specjalnie dla Ciebie, jesli mialbyś jakie specjalne zamowienie pisz na prv.
Pracowałeś za granicą? Sprawdź jaki zwrot podatku Ci się należy.
rak34
Użytkownik

Post autor: rak34 » 18 kwie 2009, 19:42

Jeszcze takie pytanko...

A jaki ma zasieg przekazu sygnalu droga bezprzewodowa w metrach ma Access Point?

A jaki ma zasieg przekazu sygnalu droga bezprzewodowa w metrach ma Router bezprzewodowy?

A czy tak samo jak laptop siostry (bez wpietej anteny) nbox NKI tez by odebral sygnal z Access Pointa albo z Routera bezprzewodowego?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 » 27 kwie 2009, 23:41

Ale czy do laptopa tez potrzebna by byla jakas antena zeby laptop odbieral Internet z Access Pointa podlaczonego do Routera? I gdzie taka antene moglbym dostac?
Zależnie od tego, czy laptop ma wbudowaną kartę bezprzewodową. Praktycznie każdy nowy model taką ma.
A jaki ma zasieg przekazu sygnalu droga bezprzewodowa w metrach ma Access Point?

A jaki ma zasieg przekazu sygnalu droga bezprzewodowa w metrach ma Router bezprzewodowy?

A czy tak samo jak laptop siostry (bez wpietej anteny) nbox NKI tez by odebral sygnal z Access Pointa albo z Routera bezprzewodowego?
To wszystko już zależy od konkretnego access pointa, materiału, z którego wykonane są ściany i wielu innych czynników.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”