Strona 1 z 4

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 31 lip 2009, 2:00
autor: michal
Mam do was pytanie, jaką książkę ostatnio przeczytaliście? Ja teraz przeczytałem "Szkołę narzeczonych" Marii Krüger która ukazuje losy dziewczyny która przyjeżdża do szkoły gastronomicznej w Jagodnem koło Krakowa i jakie tam ją spotykają przygody. Niestety nie warto sięgnąć po tę książkę. O ile początek tej książki do momentu pierwszego przyjazdu Marianny do szkoły z podrzuconym cyganiątkiem jest nawet ciekawy to cała reszta jest poprostu nudna. Tę książkę przeczytałem tylko dlatego ponieważ jest ona wymagana do kuratoryjnego konkursu języka polskiego do którego się przygotowywuję.

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 05 sie 2009, 10:08
autor: Greeting
Ja przeczytałem "Gospodarka II Rzeczpospolitej" którą kupiłem za 1 zł na wyprzedarzy w księgarni :D

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 11 sie 2009, 21:46
autor: michal
Pare dni temu przeczytałem książkę pt. "Stary człowiek i morze. Przeczytałem tę książkę dlatego ponieważ jest ona lekturą szkolną i w najbliższym roku będe ją przerabiać a wole lektury czytać w wakacje a nie w roku szkolnym dlatego żeby być przygotowanym na egzamin kompetencyjny.

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 11 sie 2009, 22:03
autor: Kamil
Mogę ci powiedzieć jedno. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, bo tak pozytywnie. Jesteś [biip tu padło pewne słowo, które @michal kazał mi usunąć] i nie było to przekleństwo :-):-):-):-) ] Do egzaminu zapomnisz połowę treści lektury, a po za tym co to za szpan chwalenie się, że przeczytałeś tą kilku stronicową książeczkę, co? Gdybyś tak przeczytał w trzy dni Krzyżaków - to byłby sukces.

Mnie też straszyli testem, że zależy od tego moja przyszłość, że jak dobrze nie napiszę, to nie będę w dobrej szkole itd. I co? Nic. Koledzy którzy napisali słabiej ode mnie dostali się tam gdzie chcieli. Te testy i tak nic nie znaczą. Liczą się oceny, opinia i znajomości ewentualne :-)

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 11 sie 2009, 23:44
autor: Kazik
Co do tych lektur to jak byłem w gimnazjum to może przeczytałem z 2 książki inne 3 wypożyczyłem i po 10 stronach zrezygnowałem a resztę czyli około 10 lektur nawet w ręku nie miałem.
A test gimnazjalny z Polskiego napisałem na ponad 40 punktów i dostałem się do tego Liceum co chciałem na profil społeczno-prawny. W liceum dalej staram się czytać streszczenie albo dowiadywać się o czym jest książka od koleżanek.
Wiem że nie jestem dobrym przykładem, ale po prostu jest tyle rzeczy które można zrobić zamiast siedzieć na książkami, może na starość bardziej zainteresuje się literaturą.
Mi wystarczają podręczniki których muszę się uczyć do matury.

A co do tematu to ostatnią przeczytaną książką była "Antygona", 3 lat temu w 2 gimnazjum.

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 13 sie 2009, 11:07
autor: michal
Kazik pisze:inne 3 wypożyczyłem i po 10 stronach zrezygnowałem .
Ja tak miałem ale tylko z Antygoną. Po dwudziestu stronach nie byłem w stanie tej książki przeczytać. A książkę którą przeczytałem ostatnio to Romeo i Julia. Tę książkę w życiu przeczytałem po raz drugi ale po raz pierwszy z przełożeniem Stanisława Barańczaka. Tę książkę znów przeczytałem w celu przygotowania się na konkurs o którym już wspominałem.

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 13 sie 2009, 20:18
autor: Mjetek
Trudi Canavan - Trylogia Czarnego Maga - 1. "Gildia Magów"
Czyta się jednym tchem a są jeszcze 2 części i podobno pierwsza część nie jest jeszcze najlepsza. Przydały by mi się kolejne 2 części. Książkę polecam wszystkim.

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 17 sie 2009, 19:42
autor: wenter13
Harry Potter i Insygnia Śmierci - z nudów
Kensuke's Kingdom - a taka tam książka po angielsku ;)

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 30 sie 2009, 10:53
autor: Locked
Harry Potter i Zakon Feniksa - właściwie jeszcze czytam,ale coś mi się nie chce dokończyć tej książki...

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 30 sie 2009, 14:59
autor: michal
Ja ostatnio po raz drugi w życiu przeczytałem "Robinsona Kruzoe". To już przed ostatnia książka która jest mi potrzebna do konkursu.
Pamiętam że kiedyś w podstawówce kiedy nauczyciel kiedy kazał coś napisać o ostatnio przeczytanej książce to dużo osób napisało że ostatnio przeczytało książkę... komiks Gigant czym byłem zażenowany.

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 13 wrz 2009, 19:21
autor: ejsmont
"Nie ma kto pisać do pułkownika" Marquez jest wspaniały :). Jak komuś podobało się "Stary człowiek i morze" to polecam "Rozbitka" tegoż autora.

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 16 wrz 2009, 16:33
autor: peyton
niedawno skończyłam czytać jedną z lepszych książek, jakie w ogóle do ręki wziełam, czyli "Życiorysy niepoprawne" Ryszarda Katarzyńskiego, jeżeli komuś podobają się opowieści opare na faktach, z II wojną światową w tle, to na pewno będzie równie zachwycony tą książką jak ja, szkoda tylko, że tak dobra literatura jest ciężko dostępna w księgarniach, ja ją dorwałam na goneta.net, naprawdę warto przeczytać :)

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 24 wrz 2009, 16:06
autor: micaxa
"Flet z Mandragory" Łysiaka... i polecam jak najbardziej.

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 30 wrz 2009, 17:21
autor: UserFriendly
A ja - która lubuje się w literaturze faktu i reportażach - przeczytałam ostatnio "Wściekłego Psa" . Polecam gorąco!!! Ale nie każdemu;) To zbiór bardzo prowokujących reportaży, historii z życia wziętych a tak nieprawdopodobnych lub bulwersujących, że książkę czyta się z zapartym tchem. Zadowoli też tych, którzy lubią być zmuszeni do myślenia po przeczytaniu lektury. Zresztą wiele mówić nie będę, przczytajcie sobie sami opis tej ksiażki i jeśli macie chwilę wolnego to kupcie lub pożyczcie (choć z tym może być problem,bo to nowa książka, w bibliotekach strasznie oblegana)

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

: 02 paź 2009, 14:28
autor: michal
Ostatnio przeczytałem książkę pt. "Inna" Ireny Jurgielewiczowej która jest już ostatnią książką potrzebną na konkurs na który się przygotowywuję. Jednak tej książki nie polecam nikomu. W niej praktycznie nic się nie dzieję a jakaś ciekawsza akcja pojawia się pod koniec książki. A jeśli mowa o literaturze to najbardziej lubię literaturę wojenną.