BBC znika z Cyfrowego Polsatu

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 24 sty 2011, 23:49

Crump pisze:... A dlaczego by nie napisac pisma juz...
Już można, bo od dzisiaj nie ma Cbeebies :) -a jeśli chodzi o samą zasadę, to dlatego się mówiło, że po 1-szym ponieważ możesz wypowiedzieć umowę w momencie gdy nastąpiła zmiana a nie jak została zapowiedziana.Dopiero wtedy jest niezgodność z umową podpisaną wcześniej.
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
N - nbox HDTV recoder - Świąteczna Wielka Rewolucja
ASTRA+HOTBIRD
http://blog.foyom.com
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 25 sty 2011, 0:22

destin6 pisze:Jak powinno wyglądać takie wypowiedzenie i co powinno zawierać?
Ja proponuję tak:

Imię Nazwisko Data, Miejscowość
Adres zamieszkania (Ulica, numer, kod, miejscowość)
Numer dowodu osobistego (albo innego dokumentu jaki mamy wpisany w umowie)
Telefon kontaktowy

Numer katy
Numer dekodera

WYPOWIEDZENIE

W związku ze zmianą oferty programowej Cyfrowego Polsatu od dnia 1 lutego 2011 oraz zgodnie z warunkami zawartymi w umowie (Rozdział 5, § 7, pkt.5),
informuję, że z dniem upływu bieżącego okresu rozliczeniowego tj ............. rozwiązuję umowę nr ............... zawartą w dniu ................... pomiędzy ......................
a Cyfrowym Polsatem.

Imię Nazwisko
(po wydrukowaniu także własnoręczny podpis)

To powinno wystarczyć. Dla świętego spokoju wydrukować 2 razy. Wysłać listem poleconym z potwierdzeniem odbioru -będziemy mieć pewność, że zostało odebrane we właściwym czasie.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi co do treści pisma to piszcie.
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
ASTRA+HOTBIRD
Crump
Użytkownik

Post autor: Crump » 25 sty 2011, 20:34

marfm76 pisze:Już można, bo od dzisiaj nie ma Cbeebies :) -a jeśli chodzi o samą zasadę, to dlatego się mówiło, że po 1-szym ponieważ możesz wypowiedzieć umowę w momencie gdy nastąpiła zmiana a nie jak została zapowiedziana.Dopiero wtedy jest niezgodność z umową podpisaną wcześniej.
CBeebies jest tylko na kanale 231 az. A z tym wypowiedzeniem to nie zrozumiales dokladnie, ja wysylam dzis ale zaznaczam jesli 1 lutego znikna kanaly prosze o wypowiedzenie mojej umowy. Taka klauzula oznacza ze jesli nie znikna to wypowiedzenie nie jest aktualne;) Wiem, ze troche kombinuje ale moj okres rozliczeniowy jest do 4 a czuje, ze wysylajac 1 lutego to do 4 mimo ze pismo im dojdzie na drugi dzien to i tak zmylą, ze otrzymali np 7 wiec za luty do 4 marca musze oplacic heh
0 x
emiloski94
Użytkownik

Post autor: emiloski94 » 25 sty 2011, 20:45

Crump pisze:Zastanawia mnie tylko jedno, kazdy pisze, ze wypowiedzenie nalezy wyslac od 1 lutego - max 30 dni od zmiany. A dlaczego by nie napisac pisma juz - w zwiazku z informacja na kanale 86 iz kanaly bbc znikna 1 lutego prosze o natychmiastowe wypowiedzenie umowy tegoz wlasnie dnia jesli kanaly faktycznie przestana byc nadawane. Skoro informuja, ze wylacza to ja chyba rowniez mam prawo ich poinformowac ze nie zgadzam sie i jak tylko znikna nie chce miec z nimi umowy ( ewentualnie do konca okresu rozliczeniowego za ktory zaplacilem). Swoja droga zastanawiam sie jak zaczna rezygnowac ludzie ktorzy zalapali sie na promocje 6 miesiecy za darmo i albo jeszcze nic nei zaplacili albo np za jeden miesiac. Wtedy wyjdzie na to, ze pol roku ogladania za friko i dowidzenia heh
Ja mam właśnie te promocje od 3 stycznia br. Napisałem emiala do CP z zapytaniem:

Kod: Zaznacz cały

>Witam
Mam pytanie.
Czy mogę zerwać umowę bez konsekwencji w związku z likwidacją kanałów BBC?
Odpisali mi po paru dniach:

Witam

Uprzejmie informuję, że Abonentowi (posiadającemu co najmniej Pakiet Familijny) przysługuje prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia, jednakże nie później niż do 30 dni od dnia dokonania takiej zmiany, ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym przyjęto pisemne oświadczenie Abonenta o rozwiązaniu Umowy Abonenckiej bez zachowania terminu wypowiedzenia. Klient zobowiązany jest drogą pisemną wysłać wypowiedzenie umowy na adres Cyfrowego Polsatu.
Odpowiedziałem:

Umowa została podpisana dnia 03.01.2011. Była wzięta z promocją http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/promocje/nowy-cyfrowy-polsat.cp
Czyli nie było płacone.
Czyli mogę 01.02.2011 roku wysłać wypowiedzenie umowy ? I kiedy otrzymam odpowiedź oraz dokoder moge oddać do najbliższego punktu?
I kolejne pytanie to takie, że jest wzięty drugi dekoder za 1zł w ramach promocji z pakietem za 10zł czy to jest liczone z tym pakietem (familijnym)  razem ?
Zapewne sytuacja się zmieni chociaż nie wiem co z tym drugim pakietem za 9zł i jest problem bow Nce konczy sie promocja za 6 dni .....
0 x
Crump
Użytkownik

Post autor: Crump » 25 sty 2011, 20:59

No ciekawe jak to rozwiaza bo drugi dekoder praktycznie pozostanie z tymi kanalami jakie byly wziete wiec tutaj nic sie nie zmieni ale z drugiej strony bylo to wziete razem na jedna umowe wiec nie wiem czy jest mozliwosc "podzielenia" jednej umowy na 2 osobne
0 x
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 25 sty 2011, 22:32

Crump pisze:CBeebies jest tylko na kanale 231
Faktycznie, nie zauważyłem :)
Crump pisze:A z tym wypowiedzeniem to nie zrozumiales dokladnie, ja wysylam dzis ale zaznaczam jesli 1 lutego znikna kanaly prosze o wypowiedzenie mojej umowy. Taka klauzula oznacza ze jesli nie znikna to wypowiedzenie nie jest aktualne;) Wiem, ze troche kombinuje ale moj okres rozliczeniowy jest do 4 a czuje, ze wysylajac 1 lutego to do 4 mimo ze pismo im dojdzie na drugi dzien to i tak zmylą, ze otrzymali np 7 wiec za luty do 4 marca musze oplacic heh
Z tego co się dowiadywałem już możesz wysłać wypowiedzenie podając okres rozwiązania umowy od 1 lutego -można to zrobić ponieważ są już oficjalne komunikaty Cyfrowego Polsatu oraz BBC dotyczące zmiany nadawanych kanałów a co za tym idzie zmiany umowy. Najlepiej wyślij już jutro rano poleconym z potwierdzeniem odbioru i zarazem priorytetem -na pewno dojdzie na czas.
Crump pisze:No ciekawe jak to rozwiaza bo drugi dekoder praktycznie pozostanie z tymi kanalami jakie byly wziete wiec tutaj nic sie nie zmieni ale z drugiej strony bylo to wziete razem na jedna umowe wiec nie wiem czy jest mozliwosc "podzielenia" jednej umowy na 2 osobne
To są 2 dekodery ale jedna umowa -jeśli chcesz odstapić od umowy to rezygnujesz z obu. Ponieważ nic nie płacisz możesz datę wypowiedzenia wpisać jaką chcesz byle nie później niż 2.03.2011
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
ASTRA+HOTBIRD
chrz4n3k
Użytkownik

Post autor: chrz4n3k » 26 sty 2011, 23:42

Witam korzystam z twojego wzoru wypowiedzenia umowy marfm76 i chce ja jutro wysłać ale tam gdzie trzeba wpisać, że z dniem upływu bieżącego okresu rozliczeniowego tj..... wpisać mój lutowy okres rozliczeniowy czyli 02.24.11 czy wypowiedzenie z dniem 1 luty 2011 ? a i czy na dokumencie pisać miejscowość i datę ?
0 x
ciiekawy
Użytkownik

Post autor: ciiekawy » 27 sty 2011, 2:16

Nie mam CP ale zainteresowała mnie ta zmiana.

1) Co to za kanał ten FOX ? - FOX NEWS ? czy jakiś inny FOX ? - wie ktoś co będzie na tym kanale ?

2) Dotychczasowy WILD zostaje i dochodzi National Geographic czy WILD będzie zastąpiony National Geographic czyli usunięty WILD i w jego miejsce National Geographic ?
0 x
ciiekawy
Użytkownik

Post autor: ciiekawy » 27 sty 2011, 2:19

i pytanie z innej beczki.

z jakiego powodu wybraliście platformę CP ? bo napewno nie z powodu kanałów BBC. pytam o prawdziwy powód.
0 x
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
x 5

Post autor: Mocny FULL » 27 sty 2011, 7:56

To nie FOX NEWS, tylko FOX HD - polska wersja zagranicznego FOX'a.

Według mnie odp. na Twoje pytanie jest tylko jedna: "pięć kanałów ogólnotematycznych nie zadowalało odbiorców telewizji analogowe".
0 x
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Crump
Użytkownik

Post autor: Crump » 27 sty 2011, 9:00

ciiekawy pisze:i pytanie z innej beczki.

z jakiego powodu wybraliście platformę CP ? bo napewno nie z powodu kanałów BBC. pytam o prawdziwy powód.
Ze wzgledu na te programy ktore chce ogladac za najnizsze pieniadze. Cyfra dla mnie smiesznie dzieli programy ze nawet calej paczki Discovery nie daje w jednym pakiecie tylko sobie kaze brac wiekszy pakiet zeby miec kolejny kanal Discovery co dla mnie jest smieszne na maxa. Nka kiedy bralem polsat wychodzila duzo drozej, miala co prawda wiecej programow ale nie miala BBC Knowlegde. Mozesz wierzyc lub nie ale w TV ogladam srednio (zdarzaja sie wyjatki w dni wolne czy swieta;)) 3 kanaly, Discovery, TVN Turbo i BBC, dziecko oglada zas CBeebies i czasem JimJam. I teraz zobacz z 5 najczesciej ogladanych programow uwala mi 3 i co mam siedziec cicho? Na co mi ich National skoro tam nie wiele mnie interesuje
0 x
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 27 sty 2011, 11:01

chrz4n3k pisze:........ wpisać mój lutowy okres rozliczeniowy czyli 02.24.11 czy wypowiedzenie z dniem 1 luty 2011....
Jeżeli okres rozliczeniowy kończy się 24.02.2010 to bez różnicy czy wpiszesz 1 czy 5 czy 12 czy 24.... chodzi o to by do 24go było zapłacone -tylko sprawdź dokładnie czy 24 to jest dzień ostatni z twojego oresu rozliczeniowego czy pierwszy.
chrz4n3k pisze:........czy na dokumencie pisać miejscowość i datę ?....
Koniecznie, to jest umowa a na niej muszą być te informacje.
ciiekawy pisze:..z jakiego powodu wybraliście platformę CP ? bo na pewno nie z powodu kanałów BBC. pytam o prawdziwy powód...
W moim przypadku chodziło głównie o największą ilość kanałów za najniższą cenę. Niestety wiązało się to z długim okresem umowy (29 czy 30 miesięcy) ale za to było pół roku za darmo.

Drugim powodem było zamiłowanie do F1 i siatkówki czyli kanały Polsat Sport, Polsat Sport Extra -tych mi teraz najbardziej będzie brakować. Na szczęście F1 można znaleźć też na innych zagranicznych kanałach na HotBird lub Astrze. Zwykły Polsat też nadaje jeszcze analogowo. Decyduję się przenieść do N bo umowa jest tylko na 13 miesięcy i po tym okresie zobaczę czy zostanę czy też może powrócę do CP.
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
ASTRA+HOTBIRD
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
x 12
x 24
Kontakt:

Post autor: Kamil » 27 sty 2011, 14:17

Mocny FULL pisze:To nie FOX NEWS, tylko FOX HD - polska wersja zagranicznego FOX'a.

Według mnie odp. na Twoje pytanie jest tylko jedna: "pięć kanałów ogólnotematycznych nie zadowalało odbiorców telewizji analogowe".
FOX Polska nie jest odpowiednikiem FOXa z USA. Te stacje mają tylko wspólną nazwę i na tym podobieństwa się kończą. Tak więc proszę sprawdzać to co się pisze na przyszłość.
0 x
ciiekawy
Użytkownik

Post autor: ciiekawy » 27 sty 2011, 14:21

marfm76 pisze:
chrz4n3k pisze:........ wpisać mój lutowy okres rozliczeniowy czyli 02.24.11 czy wypowiedzenie z dniem 1 luty 2011....
Jeżeli okres rozliczeniowy kończy się 24.02.2010 to bez różnicy czy wpiszesz 1 czy 5 czy 12 czy 24.... chodzi o to by do 24go było zapłacone -tylko sprawdź dokładnie czy 24 to jest dzień ostatni z twojego oresu rozliczeniowego czy pierwszy.
chrz4n3k pisze:........czy na dokumencie pisać miejscowość i datę ?....
Koniecznie, to jest umowa a na niej muszą być te informacje.
ciiekawy pisze:..z jakiego powodu wybraliście platformę CP ? bo na pewno nie z powodu kanałów BBC. pytam o prawdziwy powód...
W moim przypadku chodziło głównie o największą ilość kanałów za najniższą cenę. Niestety wiązało się to z długim okresem umowy (29 czy 30 miesięcy) ale za to było pół roku za darmo.

Drugim powodem było zamiłowanie do F1 i siatkówki czyli kanały Polsat Sport, Polsat Sport Extra -tych mi teraz najbardziej będzie brakować. Na szczęście F1 można znaleźć też na innych zagranicznych kanałach na HotBird lub Astrze. Zwykły Polsat też nadaje jeszcze analogowo. Decyduję się przenieść do N bo umowa jest tylko na 13 miesięcy i po tym okresie zobaczę czy zostanę czy też może powrócę do CP.
Przy 30 miesiącach umowy 6 miesięcy za darmo to umowa jest na 24 miesiące płatne po 100% abonamentu.

F1 mnie nie interesuje w ogóle ale chyba leci na tv4 które jest np. w Cyfrze+.

Większość z ludzi pisze,że wybrało CP bo ma najwięcej kanałów po najniższej cenie no ale czy to taka różnica te 38 zł w CP i 43 zł w Cyfrze+ (tylko 5 zł różnicy) biorąc pod uwagę,że w Cyfrze+ jest umowa w zależności od promocji ale chyba obecnie na 13, 18 miesięcy, nie jak w CP aż na 30 miesięcy, dodatkowo Cyfra+ robi promocje,że wszystkie pakiety Canal+ HBO Filmbox za połowę ceny przez długi czas jeśli nie przez całą umowę, no i w związku z tym jeśli czytam,że ludzie wybierają CP bo ma najwięcej kanałów po najniższej cenie to mam poważne wątpliwości czy ten CP ma najwięcej kanałów po najniższej cenie bo jeśli trzeba dokupić jakiś pakiet to trzeba w CP za niego zapłacić 100%, nie spotkałem się z tym,żeby CP robił takie promocje jak Cyfra+ że połowa ceny za pakiety dodatkowe i ta długa umowa na 30 miesięcy tragedia czego ten CP wymaga od ludzi którzy chcą mieć dekoder na własność.

Jeszcze tutaj dopytam odnośnie kanału FOX.

To jest kanał autorskiej produkcji Polskiej czy kanał na licencji amerykańskiej ?
Jakie tam są wiadomości - z Polski czy z USA też ?

Ogólnie czy to jest kanał tak dobry jak amerykański Fox News czy to jest kanał w stylu SuperStacji ?
0 x
DeMode
Użytkownik

Post autor: DeMode » 27 sty 2011, 15:44

Z tego co ja tam widze to są same seriale,tak jak na AXN..
0 x
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”