Wspólna platforma CYFRY+ i n

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 02 lis 2011, 9:26

Potwierdzone:
http://satkurier.pl/news/69870/oficjaln ... y-i-n.html

Jakie są Wasze opinie na ten temat. Więcej "plusów" czy "minusów" waszym zdaniem??
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
N - nbox HDTV recoder - Świąteczna Wielka Rewolucja
ASTRA+HOTBIRD
http://blog.foyom.com
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 150
Kontakt:

Post autor: Poland » 02 lis 2011, 14:36

Moim zdaniem to wyjdzie na Plus bo nowa platforma może postawić do pionu konkurencje z Cyfrowego Polsatu i pozytywnie zadziałać na rynek pay tv. Jeżeli chodzi o przyszłość od strony programowej to mam nadzieje że kanały n'ki zostaną tylko zmienią się w nazwie i logotypach się np: nFilm 1 HD zamienił by się w Film+ HD zaś nFilm 2 HD zmieniłby się w Film+2 HD a nSport HD zmieniłby się w Sport+ HD z kolei Wojna i Pokój zmieniłaby się w Wojna i Pokój+ lub Film+3 Rosja. Ogólnie mam nadzieje że nowa platforma która pewnie utrzyma się pod nazwą Cyfra+ zrobi sporo pozytywnego zamieszania na rynku.
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 02 lis 2011, 17:28

Ciekawe jaka będzie decyzja w sprawie dekoderów -czy zostawią te z N czy te C+, a może wprowadzą całkiem inne?
Po połączeniu platform przewiduję jeszcze większe problemy z dodzwonieniem się na infolinię -już teraz zarówno w N jak i w Cyfrze ciężko się dodzwonić a później będzie mniejsza liczba konsultantów....czarno to widzę :)

Jeszcze jedno pytanie czy ktoś wie od kiedy ma nastąpić połączenie platform? Mi kończy się umowa promocyjna w styczniu, więc w grudniu chciałem złożyć wypowiedzenie, żeby zaproponowali mi przedłużenie na tych samych warunkach co mam -teraz się boję, że może to się nie udać :(
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
ASTRA+HOTBIRD
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
Kontakt:

Post autor: waldus_5 » 02 lis 2011, 20:47

+ bogatsza oferta programowa w cyfrze+ (i n)
+ mniejsze koszty emisji kanałów, może likwidacja dubli i poprawienie jakości obrazu
- ginie poważna konkurencja, może patrzę na to za ostro, ale uważam że lepiej dla ogólnego rynku gdy o klienta bije się kilku mniejszych operatorów niż dwa molochy, tym bardziej, gdy CP to operator typu: "my nic nikomu nie musimy udowadniać". Szerzej chodzi o to, że n na Polskim rynku była platformą do "gonienia", rzucili kanałami HD, Cyfra+ musiała ich gonić (CP dołączył z dużym opóźnieniem), n HD miała bez opłat, C+ odpowiedziała tym samych po jeszcze dłuższym czasie, a CP bardzo niedawno temu, i tak ze wszystkim. Z polskiego rynku znika impuls do zmian, gdyby nie n, dziś prawdopodobnie było by 5 kanałów HD po polsku w najwyższych pakietach w C+.

@kisiel205
też myślę, że znikną kanały z n, tak jak n, nSport pewnie się przekształci w Sport+, czyli sportowy kanał grupy C+, ale kodowany tak jak cała paczka alekino+ itd. do którego spadłyby mecze LM i LE ( te gorsze, lepsze na żywo pewnie z C+Sport), może jakieś słabsze mecze z lig zagranicznych, może nawet ekstraklasa (np. mecze emitowane na Polsat Sport, żeby abonenci niższych pakietów C+ nie czuli się gorsi od abonentów niższych pakietów CP), natomiast prawa filmowe prawdopodobnie zostaną podzielone między C+ a alekino+.
0 x
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Frazes
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Frazes » 03 lis 2011, 15:18

Ja szczególnie liczę, że po połączeniu "Cyfry+" z "Nką" doczekam się w końcu "Discovery Historia", którego w zasadzie tylko mi teraz w "Cyfrze" brakuje i nierozumiem czemu "Cyfra" i "Cyfrowy Polsat" do tej pory go nie dołączyły, ale może dzięki tej fuzji właśnie się tego doczekam :) !

Co do systemu kodowania połączonej platformy, to myślę, że na razie po prostu do kanałów "Nki", których brak w "Cyfrze" dołączą po prostu system "Seca" i wszystko będzie działać i tu i tu, a z czasem może przejdą na "Conax" (ja wtedy liczę, że udostępnią możliwość uaktywnienia pełnej abonamentowej oferty na modułach "nCAM HD"), bo "Seca" nie ma już chyba wsparcia technicznego, chociaż obecny system "Cyfry", to chyba jednak już bardziej "Nagravision", tylko "udający" "Seca", więc myślę, że ze zmianą systemu spieszyć się specjalnie nie muszą.

Ja w każdym razie jestem PRZECIWKO "parowaniu" kart z dekoderem (chyba, że będzie nim moduł "CI"), bo mam własny odpowiednio dobrany do swoich potrzeb tuner ("Globo HD S1") i nie dam sobie wcisnąć żadnego "Nboxa" itp. !

W ogóle witam wszystkich, bo to mój pierwszy "post" na tym forum (i mam nadzieję, że nie jedyny :) ) :) .
0 x
Awatar użytkownika
xfozi
Użytkownik

Post autor: xfozi » 22 gru 2011, 15:12

Witam
Gdy po raz pierwszy dowiedziałem się o połączeniu cyfry z nka ucieszyłem się. Jednak po zastanowieniu uważam że to bardzo zła wiadomość dla posiadaczy Nki Jedyne co może nam zaoferować C+ to kanały sportowe ze sporą ilością lig zagranicznych oraz z naszą T-Mobile Extraklasą Przyznam lubię dobrą piłkę więc perspektywa możliwości oglądania ligi angielskiej jest kusząca. Tylko że nie samym sportem człowiek żyje. Dobry film serial dokument sporo ludzi to bardzo ceni. Przeglądając fora widać przeważnie wpisy posiadaczy chyba C+ jakie by sobie życzyli kanały po fuzji N z C+ i przeważają tam kanały będące już na Nce! Więc naprawdę uważam że poza sportem Cyfra niczego ciekawego abonentom N nie jest w stanie zaoferować.
Na domiar złego znana jest z drożyzny olewającego podejścia do naszego rynku
choćby znana teoria że na kanały HD w Polsce jest za wcześnie!!! Słabej oferty programowej poza pakietem Canal+ nie było czego tam oglądać
Uważam że z połączenia bedą zadowoleni tylko posiadacze C+ dla posiadaczy N może to oznaczać wzrost cen bo konkurencja zmaleje Obym się mylił ale źle widzę te całą fuzje już kiedyś Cyfra+ przejeła Wizje i co z tego wynikło?
0 x
Awatar użytkownika
michalina2011
Użytkownik

Post autor: michalina2011 » 27 gru 2011, 13:05

Witam, ja jestem nieszczęśliwą posiadaczką od 8 grudnia 2011 C+ Dziś rozmawiałam telefonicznie z konsultantem TNGn, mam zamiar do nich wrócić. Z tego co mi konsultant powiedział to będzie tylko na zasadzie wymiany kanałami, reszta zasad będzie bez zmian. Jestem dobrej myśli, bo "ence" moim zdaniem żadna platforma nie dorównuje :-) Tylko 19 m-cy :-( i wracam do TNGn :-)
Pozdrawiam
0 x
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 40
x 105

Post autor: matik » 27 gru 2011, 13:53

Za 19 miesięcy to będzie już jedna platforma z połączenia N i C+
0 x
Awatar użytkownika
michalina2011
Użytkownik

Post autor: michalina2011 » 27 gru 2011, 14:29

matik pisze:Za 19 miesięcy to będzie już jedna platforma z połączenia N i C+
I tak wrócę do "enki" :-) CYFRA+ to moja porażka, nawet UPC jest o niebo lepsze od C+ Człowiek uczy się na błędach a i tak je popełnia :-((
0 x
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 40
x 105

Post autor: matik » 27 gru 2011, 16:47

michalina2011 pisze:
I tak wrócę do "enki" :-)
Nie wrócisz bo nie będzie istnieć. Jesteś teraz w C+ i jeszcze w przyszłym roku będziesz w ramach nowej platformy powstałej po połączeniu C+ i N.
0 x
Awatar użytkownika
michalina2011
Użytkownik

Post autor: michalina2011 » 28 gru 2011, 0:09

matik pisze:
michalina2011 pisze:
I tak wrócę do "enki" :-)
Nie wrócisz bo nie będzie istnieć. Jesteś teraz w C+ i jeszcze w przyszłym roku będziesz w ramach nowej platformy powstałej po połączeniu C+ i N.
Ciekawa sprawa, a jak np. ja bym nie chciała być w nowej platformie. Z pewnością w takim układzie zmieni się regulamin i będę mogła zrezygnować.
Podobnie było z Centertelem, IDEA zmieniła się na ORANGE, dostałam nowy regulamin i miałam prawo zrezygnować z ORANGE i przejść np. do PLUSA. Tu powinno być podobnie, i wtedy pójdę do UPC.
Pozdrawiam :)
0 x
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 28 gru 2011, 0:24

Może jeszcze nie do końca wszystko stracone i będą dalej dwie platformy....
Oto ciekawy wywiad we wczorajszym Dzienniku z w-ce Prezesem grupy Canal+ dot fuzji i co z TVN-em
http://forsal.pl/artykuly/579081,za_trz ... e_tvn.html
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
ASTRA+HOTBIRD
Awatar użytkownika
xfozi
Użytkownik

Post autor: xfozi » 28 gru 2011, 0:27

Nie koniecznie Zgode musi wyrazić jeszcze zapomniałem nazwy tego organu Urząd ? bez ich zgody fuzji nie będzie Wiec jest szansa michalina żę do Nki wrócisz
0 x
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 28 gru 2011, 0:31

xfozi pisze:
Nie koniecznie Zgode musi wyrazić jeszcze zapomniałem nazwy tego organu Urząd ? bez ich zgody fuzji nie będzie Wiec jest szansa michalina żę do Nki wrócisz
A ty myślisz, ze wykupując udziały nie zasięgali opinii w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ?? Za duża kasa, żeby ryzykować ich odmowę. Jeśli zdecydują się na jedną platformę, to na pewno UOKiK wyrazi zgodę. Tak samo było jak C+ przejmowało Wizję
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
ASTRA+HOTBIRD
Awatar użytkownika
xfozi
Użytkownik

Post autor: xfozi » 28 gru 2011, 0:49

Dzięki że przypomniałeś mi nazwę UOKiK. Marfm76 wiesz licze na to że ktoś ostudzi zapędy tej marnej francuskiej firmy Pisze marnej bo jesli pamietam działa w naszym kraju od 21marca 1995roku W tej chwili powinna miec tak silną pozycje że taki CP czy też Nka mogli by jak to się mówi buty im pastować. Ale niestety Olewając nasz rynek i traktując nas polaków jako klientów trzeciego świata tak spowalniała rozwój techniczny że inni operatorzy ich dogonili a taka N technicznie przegoniła Wiec jesli firma działająca 16 lat w Polsce nie zbudowała sobie pozycji lidera to niczego dobrego spodziewać się nie możemy
0 x
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”