Kara śmierci

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Kara śmierci

Post autor: mad85 » 03 sie 2006, 16:22

Mysle, że to dosc wazny aspekt w ostatnim czasie i poniekad kolejne powiazenie do minionej epoki w Polsce. Pomysł jest wogle idiotyczne i coraz bardziej nas kompromituje w swiecie. Moze lepiej zamiast z UE nawiazac kontakty z Białorusią? Jakie sa wasze opinie na temat tego pomysłu polityków?
MKS Nie Jest Sprawą Życia Lub Śmierci To Coś Wiecej!!!!!!!!!!
VIP Expert

Kara śmierci

Post autor: gosc » 03 sie 2006, 16:37

W bardzo szczególnie uzsadnionych wypadkach mogłaby obowiązywać. I tylko wtedy gdyby nie było cienia wątpliwości w sprawie - a nie ma go tylko wtedy gdy jest nagranie z przestępstwa :) Inaczej mówiąc nie wykluczam tej kary.
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Kara śmierci

Post autor: mad85 » 03 sie 2006, 16:39

A mam takie pytanie na ten temat czy morderca nie ejst takze ten co wykonuje kare śmierci? Bo według mnie jest i dział z zimna krwia w celu pozbawienia zycia innej osoby.
VIP Expert

Kara śmierci

Post autor: gosc » 03 sie 2006, 16:50

Jeśli pytasz z punktu widzenia prawa to na pewno wiesz jaka jest odpowiedź - taka sama jak przy zabiciu np. w związku z obroną konieczną.
Jeśli chodzi ci o warstwę religijną to mogę, jako osoba wątpliwej wiary, tylko ucieszyć się i stwierdzić, że np. Ziobro ma gdzieś przykazanie "nie zabijaj" :) Czy jest więc dobrym katolikiem? Nie :) Ale to nie mój problem.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Kontakt:

Kara śmierci

Post autor: RaPi » 03 sie 2006, 17:13

Kiedyś byłem zwolennikiem kary śmierci ale ostatnimi czasy zmieniłem zdanie na ten temat.
Po pierwsze nigdy nie można wykluczyć że zostanie skazana osoba niewinna a gadanie że taka kara będzie wykonywana w szczególnych przypadkach wtedy gdy wina oskarżonego będzie oczywista jakoś do mnie nie przemawia. Statystyki z USA pokazują wyraźnie że pomyłki sie zdarzają.
Ponadto uważam że dożywocie jest lepsza karą gdyż człowiek który musi spędzić resztę swojego życia w celi 4x4 bardziej odczuje skutki swojego występku. A przy karze śmierci wyrok zostaje wykonany i na tym sprawa się kończy.
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Kara śmierci

Post autor: mad85 » 03 sie 2006, 17:39

A tymbardziej taki pedofil. Bo w kuluarach mówino m.i o karze smierci dla pedofili zabojców. Ja ma zdecydowanie lepsze rozwiazanie na ta sprawe. A mianowicie jawnosc wśrod wiezniów za co sa skazani. I sprawa jest załtwiona.
IZA
VIP Expert

Kara śmierci

Post autor: IZA » 03 sie 2006, 17:41

Niewątpliwie do wprowadzenia kary śmierci potrzebny jest idealny system sądownictwa, aby pomyłki się nie zdarzały (gdyż takowa pomyłka jest nieodwracalna).
A wiadomo – to istna utopia.
Z drugiej strony sami wiemy jak działa w Polsce resocjalizacja. Wiemy również kto za to płaci.
Szczerze mówiąc nie mam sprecyzowanych poglądów, gdyż za dużo w tej kwestii jest „za” i „przeciw”.
Wyznaję jednak pogląd, że kara dla złoczyńcy powinna być nieuchronna, aby takowy delikwent zdawał sobie sprawę z konsekwencji jakie go mogą czekać, jeszcze przed popełnieniem czynu.
Niestety i ta nieuchronność kuleje w Naszym kraju.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Kara śmierci

Post autor: Karol » 03 sie 2006, 21:18

mad85 pisze:A tymbardziej taki pedofil. Bo w kuluarach mówino m.i o karze smierci dla pedofili zabojców. Ja ma zdecydowanie lepsze rozwiazanie na ta sprawe. A mianowicie jawnosc w środ wiezniów za co sa skazani. I sprawa jest załtwiona.
Zgodzę sę z powyższym stwierdzeniem. Po pierwsze: wszyscy jesteśmy ludźmi, niezależnie od postępków. Morderstwo i pedofilstwo jest złe, ale nie możemy wychodzić z założenia "oko za oko", bo wtedy sprawdzi się stare stwierdzenie, że przemoc rodzi przemoc. Powinniśmy jej unikać, bynajmniej powinni jej unikać politycy i nie powinni pozwalać, aby rodziła się ona w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Teraz wracając do posta kolegi, to stwierdzam, że pedofil jeśli ma odżałować, to z pewnością zrobi to w więzieniu. Mamy tam różnych morderców, złodziei i oszustów, ale jestem pewien, że nie tolerują oni pedofilstwa. Niejednokrotnie sami mają dzieci i wiedzą, jak zachowują się rodzice zgwałconych i wykorzystywanych seksualnie dzieci. Tak więc myślę, że z pewnością nie dadzą dać tym sku**ysynom, którzy zamiast zachowywać się jak Bóg przykazał, bawią się z nieletnimi.
Awatar użytkownika
mad85
VIP Expert

Kara śmierci

Post autor: mad85 » 03 sie 2006, 21:36

Niewiem czy przypadkowo czy moze nie ale dosyc czesto wąłsnie pedofile trafiaja do cel do odób skazanych za zabojstwo. I spora czesc z nich albo nie wytrzymuje psychicznie albo nie spotyka sie z aprobata współwiezniów jak sie dowiedza za co siedzi.
yeti
Użytkownik

Kara śmierci

Post autor: yeti » 09 paź 2007, 22:17

Za bardzo brutalne wykroczenie musi być kara śmierci np.morderstwo, gwałt czy pedofilię, a kto na takiego będzie płacił z własnej kieszeni ja na pewno nie, kto jest za dożywociem to niech sam za takiego odpadka genetycznego płaci i KARA ŚMIERCI powinna być pokazywana na żywo w największej porze oglądalności to była by przestroga dla kolejnych przestępców a to napewno zrobiło by jakieś wrażenie oraz dało do myślenia by nie robić kolejnych złych czynów.Pewnie będzie dużo zwolenników takiej propozycji czekam na odpowiedzi.Takich ludzi nie da się już resocjalizować tylko ich odizolować od społeczeństwa są to stwory z uszkodzoną psychiką a na to nie ma lekarstwa tylko izolacja i to bardzo dobra tak aby nikt nie wiedział gdzie znajduje się takie miejsce.
mks
Obserwator

Kara śmierci

Post autor: mks » 09 paź 2007, 23:10

z życia największej szmaty reality-show robić nie nalezy, bo to sie mija z celem.. ludzie mieliby igrzyska.. ogladaliby to dla krwi dla chęci oglądaniaśmierci innych (a nie o to chodzi prawda?) swoją drogą taki punkt miałby wyższą oglądalność od "M jak miłość" (żart)

Kara śmierci jest dobra i zła. Dobra, bo ludzie nie muszą płacić za wiezienie dla takiego odpadka społecznego.. zła, bo to pójście na skróty.. spędzając życie w klitce z innymi śmieciami, całe życie. To jest kara. Dla pedofilów osobiście obstawałbym za kastracją.. nikomu by już krzywdy nie zrobili, nie mieliby czym po prostu.
Dawid
Użytkownik

Kara śmierci

Post autor: Dawid » 10 paź 2007, 15:31

mad85 pisze:A mianowicie jawnosc wśrod wiezniów za co sa skazani. I sprawa jest załtwiona.
Ależ taka jawność obowiązuje.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”