Strona 1 z 1

Pendrive z hasłem dostępu

: 08 lip 2013, 18:30
autor: jutrzenka
Chciałabym kupić pendriva z możliwością zabezpieczenia poufnych danych hasłem. Polecicie jakieś rozsądne i sprawdzone rozwiązanie?

Pendrive z hasłem dostępu

: 08 lip 2013, 18:39
autor: Trzeciak
A nie prościej jest np. zabezpieczyć same pliki i foldery hasłem. Bo nie wiem, czy takie pendrivy się znajdą.

Pendrive z hasłem dostępu

: 08 lip 2013, 18:54
autor: Direct
Dokładnie. Spakować to, co chcemy zabezpieczyć np. darmowym programem 7-Zip, nadając archiwum hasło. Jeśli ustawisz zerową kompresję ("bez kompresji"), to pakowanie nie potrwa długo. Jest to bezpieczniejsze i przede wszystkim prostsze, niż pendrive'y ze sprzętowymi mechanizmami szyfrującymi, które na dodatek do najtańszych raczej nie należą. No chyba, że chcesz zabezpieczyć przed usunięciem danych z pendrive'a, wówczas metoda hasła w archiwum nic nie pomoże.

Pendrive z hasłem dostępu

: 09 lip 2013, 17:30
autor: pakt
Ale tego typu pakowanie i rozpakowywanie jest czasochłonne. Dużo jest przy tym zabawy. Pakowanie do ZIP czy RAR mija się z celem. Takie rzeczy stosuje się raczej gdy wysyłasz coś mailem bądź wrzucasz na serwer. Poza tym takie zabezpieczenie można złamać, jeżeli zastosujesz proste hasło.
Oczywiście istnieją pendrivy zabezpieczone hasłem. Zobacz sobie tutaj http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=15878049
Pendrive ten jest kompatybilny ze wszystkimi systemami operacyjnymi. Odblokować można jedynie po wpisaniu poprawnego PIN-u. Znalazłem nawet na YT filmik http://www.youtube.com/watch?v=tIZg-cI5uLA który przedstawia funkcjonalności tego dysku.

Pendrive z hasłem dostępu

: 10 lip 2013, 15:35
autor: jutrzenka
Dzięki za odpowiedź chłopaki! Pakować i rozpakowywać trochę mi się nie chce, dużo roboty jest przy tym, a ja jestem leniwa ;p
Pakt a czy ten dysk jest bezpieczny, tzn czy łatwo jest coś takiego złamać w celu dobrania się do danych?

Pendrive z hasłem dostępu

: 11 lip 2013, 18:33
autor: pakt
Jest to szyfr na chwilę obecną nie do złamania. AES 256-bit CBC jest bezpiecznym szyfrem. FIPS 140-2 Poziom 3 dopuszczone jest do korzystania w bankach czy administracji publicznej, a tam dbają o bezpieczeństwo i sporo w nie inwestują. Tak więc nie musisz się obawiać, nikt się do Twoich danych nie dobierze.