Siatkarskie MŚ w Polsacie

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
Awatar użytkownika
woj29
Obserwator

Post autor: woj29 » 31 lip 2014, 14:43

To jest jakaś kpina. Rozumiem, że nadawca komercyjny nastawiony jest na generowanie zysku, ale jakiś elementarny szacunek do widza należałoby w tym wszystkim mieć.
Pawel

Post autor: Pawel » 31 lip 2014, 14:48

Widzę że niektórzy dalej nie mogą zrozumieć faktu że stacja komercyjna to nie instytucja charytatywna.
Awatar użytkownika
murao22
Użytkownik

Post autor: murao22 » 31 lip 2014, 14:54

Dla Solorza liczy się tylko forsa. To pierwszy taki przypadek w Polsce i chyba jedyny w Europie. Ja na pewno nie kupię abonamentu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 31 lip 2014, 14:59

DAWIDKI pisze:Nie dość że KRRiT powinno Polsatowi wyrąbać potężną karę za "lokowanie" LTE. Po prostu to jest komedia - nie zdziwię się za 2 lata gdy będziemy oglądać Euro 2016 w kodowanych płatnych kanałach.
Już takiej możliwości nie będzie, bo KRRiTV wprowadza od 2015 r. listę tzw. "wydarzeń obowiązkowych": http://www.press.pl/newsy/telewizja/pok ... ero-za-rok

Co nie zmienia faktu, że takie postępowanie jest wręcz żenujące. Wszystkie kraje będą mogły obejrzeć siatkarski mundial bez żadnych przeszkód i bez opłat - a w Polsce w kraju gospodarzy trzeba będzie wydać pieniądze. Mam nadzieję, że jednak FIVB przypatrzy się tej sprawie jeśli tej federacji zależy na promocji siatkówki na świecie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
woj29
Obserwator

Post autor: woj29 » 31 lip 2014, 15:10

Pawel pisze:Widzę że niektórzy dalej nie mogą zrozumieć faktu że stacja komercyjna to nie instytucja charytatywna.
No okej, tylko że generowanie zysku nie jest jedynym zadaniem stacji komercyjnej. Tak jak również w przypadku innych firm prywatnych niekoniecznie związanych z telewizją, trzeba też dbać o widza i go szanować. I co z tego że Polsatowi może uda się więcej zarobić na tym jednym wydarzeniu, skoro będzie też jakaś rysa na wizerunku, którą już nie tak łatwo bezpośrednio wycenić.

No i tak jak już zostało powiedziane, w innych krajach jakoś nie ma tego problemu. A przecież tam nadawcy powinni też chcieć zarobić. No chyba że tam takie wydarzenia transmitują tylko telewizje publiczne, nie mam niestety danych.
Pawel

Post autor: Pawel » 31 lip 2014, 15:15

Jaka rysa? Dla mnie, abonenta nc+ to wręcz dobra wiadomość. Według komunikatu jest szansa że te kanały pojawia się także w nc+. Tymczasem gdyby wrzucili transmisje do sportowych Polsatów to pozostałby mi tylko sopcast. Abonenci CP, według komunikatu, nic nie tracą, bo mają dostać te kanały za free.

Jedyny minus to fakt że tylko jeden kanał będzie w HD. Tutaj niestety widać zacofanie CePa.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: zesepo » 31 lip 2014, 15:15

Jak to ma być rysa to oni są już cali podrapani - od czasów kłótni w czasie przyznawania koncesji, "Polsat kupił Polsat", brak przez wiele lat Polsatu w C+, sprawa "Bumerangu", a z nowszych to te nieszczęsne lokowania produktu, PPV, kodowanie wszystkiego, "mydło" w CP... Niech oni się ogarną...
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 31 lip 2014, 15:26

woj29 pisze:No i tak jak już zostało powiedziane, w innych krajach jakoś nie ma tego problemu. A przecież tam nadawcy powinni też chcieć zarobić. No chyba że tam takie wydarzenia transmitują tylko telewizje publiczne, nie mam niestety danych.
Z tego co wiem - to na pewno wśród nadawców Mistrzostw Świata w Polsce są także telewizje komercyjne.
Pozdrawiam, Trzeciak
Pawel

Post autor: Pawel » 31 lip 2014, 15:30

Tylko że CHYBA (jeśli się mylę to prosze mnie wyprowadzić z błędu) Polsat będzie ponosił także koszt realizacji i produkcji transmisji w przeciwieństwie do zagranicznych stacji.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 31 lip 2014, 15:43

Ale to nie jest żadne uzasadnienie. Jakoś stacje telewizyjne z innych krajów, które organizowały mistrzostwa też ponosiły koszty i jakoś takich zmian nie wprowadzali.
Pozdrawiam, Trzeciak
Pawel

Post autor: Pawel » 31 lip 2014, 15:47

Widocznie tam były bogatsze stacje i mogli sobie pozwolić na transmisje bez dodatkowych opłat.

Zresztą tutaj też abo CePa nie poniosą według komunikatu dodatkowych opłat. A jest szansa że mecze obejrzą też abo nc+, co gdyby transmisje były w sportowych kanałach Polsatu, nie miałoby miejsca.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: zesepo » 31 lip 2014, 15:54

A jak uważasz, CeP jest biedny, czy ciśnie ludzi ze szmalu? ;) Dobrze że nie PPV wybrali.
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
Pawel

Post autor: Pawel » 31 lip 2014, 15:57

zesepo pisze:A jak uważasz, CeP jest biedny, czy ciśnie ludzi ze szmalu? ;)
Pewnie po części i to i to :D.
Dobrze że nie PPV wybrali.
Właśnie miałem o tym pisać. Zawsze mogło być gorzej i PPV i dodatkowe opłaty nawet od własnych abo.
Johnny
Obserwator

Post autor: Johnny » 31 lip 2014, 16:04

A nc+ co udostępnia ze sportu za darmo w TVN/TVN 7?

W innych krajach Ligę mistrzów jest w kanałach otwartych a nc+ zastrzegła sobie w kontrakcie od 2016, że tylko w kodowanych.
Więc dlaczego mieć pretencje do CP skoro nc+ koduje wszystko. Polsat pokazuje coś od czasu do czasu w otwartych nc+ nic

Ja też bym chciał LM w otwartych bez dodatkowych kosztów jak w innych krajach.

A transmisje kodowane to spełnienie marzeń Polaków. Przecież TVP pokazywała całe MŚ w otwartych kanałąch a przez portale piłkarskie, komentarze na forum a także facebooku została zjechana przez wszystkich jak bura suka. I wszyscy pisali, że skandal, że TVP ma prawa. Więc Polacy nie docenili jak maja dobrze, że wszystko za darmo tylko krytykowali, hejtowali z pianą na ustach.

Wiec dlaczego oburzenie, że nie ma w TVP, która daje za darmo? Przecież było za darmo to Polakom też w 4 literach było niedobrze i pisali, że prawa powinien mieć Polsat.

Wiec Polakom nigdy się nie dogodzi. Jak TVP daje za darmo to jest hejtowana, opluwana. I to nawet nie anonimowo a pod nazwiskami na facebooku.
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Ama18 » 31 lip 2014, 16:04

Wygląda to tak, jakby Solorz założył się z widzami i operatorami TV o to, jak wysoko dojdą nasi siatkarze. Jak myślicie, czy zakładany przez CP dochód pojawia się już w półfinale, czy trzeba finału z Polakami? ;)

EDIT: Polsatowska narracja jest po prostu śmieszna. Nie wypaliła im inwestycja w mistrzostwa i nie oznacza to, że mają się stawiać w roli uciemiężonego. Żeby chociaż wszystkie spotkania transmitowali w HD...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”