Cyfra+ - pytania i problemy

Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert
Posty: 474
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:20
Lokalizacja: Westcoast
x 1

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: Alan »

Wymień kabel HDMi, to może być przyczyną. Sprawdź jeszcze dobrze ustawienia w menu TV i dekodera C+ pod kątem podłączenia kablem HDMi
A monterowi powiedz, że jest idiotą.
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
radeq
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2009, 0:25

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: radeq »

Ok, dziękuje za szybką odpowiedz, spróbuje skombinować inny kabel HDMI i wszystko sprawdzę.
korn1234
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2009, 19:24

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: korn1234 »

Witam. Wczoraj zakupiłem cyfrę+ wraz z tunerem mediasat 1350. Opis problemu:
gdy wybiorę zakładkę uprawnienia odbioru piszę, że CYFRA 1 do maja 2009, a CYFRA 2 do roku 1992. Następnie chcę wyszukać programy, więc wchodzę na wyszukiwanie i wybieram CYFRA 1 ( można także wybrać CYFRA 2 i wszystkie). Tuner znajduje pełno programów, ale żadnego z Cyfry!!! Przeglądnąłem wszystkie 999 programów i znalazłem extreme sport, axn oraz discovery i są OK ale gdzie są inne programy????TVN? Planet?Domo i reszta z pakietu za 40zł??? Najlepsze jest to, że przywiozłem tuner od kolegi (mediasat 1530) i są wszystkie programy!!! (to znaczy nie załączam wyszukiwania programów tylko oglądam to co zaprogramowało się u kolegi). Wie ktoś co jest z tym nie tak??? (do tunera kolegi włożyłem moją kartę, która na moim tunerze miała wyżej opisane problemy)
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert
Posty: 474
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:20
Lokalizacja: Westcoast
x 1

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: Alan »

Musisz zrobić tak.
Wykręcić antenę z odbiornika i włączyć wyszukiwanie programów. Jak pasek dojdzie do połowy, to wkręcasz antenę i czekasz aż pasek dojdzie do końca. W wyszukanych programach wyszukujesz TVP1 i przełączasz na ten kanał. Po chwili powinna nastąpić aktualizacja oprogramowania, trwa to około 5 minut. Po aktualizacji będziesz miał menu z opcja szybkie wyszukiwanie, wyszukujesz na szybkim wyszukiwaniu i masz cała paczkę C+ jak należy.
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
korn1234
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2009, 19:24

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: korn1234 »

Ok. Zrobiłem tak jak radziłeś. Kanały mi znalazło ale jak zostawię na TVP 1 lub na innym to po ok 2 min. ekran robi się zielony i tuner na nic nie reaguje. W ten sposób dokonywana jest aktualizacja?
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert
Posty: 474
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:20
Lokalizacja: Westcoast
x 1

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: Alan »

Nie, nie wiem czemu robi się zielony. Gdyby był soft alternatywny, to bym wiedział, ale pewnie masz taki jaki daje C+, czyli oryginalny. I piszesz o dziwnej nazwie odbiornika mediasat 1350 nie znam takiego mediasata. Są 1330,1430, 1530, 1630 i 1730. Spróbuj go wyłączyć w ogóle z sieci na jakieś 12 godzin i jeszcze raz wykonać tą operacje, co wyżej opisałem, a jak masz nie oryginalny soft, to większa robota.
W ogóle dziwne, że Ci dali odbiornik nie sprawny. On powinien mieć od razu szybkie wyszukiwanie. Do Ciebie nie należy zabawa z wgrywaniem softu. Włączasz i ma działać, jak nie działa to idę do dystrybutora i natychmiast wymieniam na inny.
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
korn1234
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 22 mar 2009, 19:24

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: korn1234 »

Zdenerwowałem się i pojechałem wymienić tuner. Przywiozłem nowy i wszystko działa!!! Od razu było szybkie wyszukiwanie itp. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
radeq
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2009, 0:25

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: radeq »

Witam, zrobiłem tak jak mi poradziłeś Alan, wcześniej zadzwoniłem nawet do pomocy technicznej, gdzie mi powiedziano że to na pewno wina kabla HDMI. Pojechałem wiec do punktu cyfry +, sprawdzili u siebie dekoder i kabel i u nich wszystko działa ale mimo to wymienili mi sprzęt, niestety na nowym kablu HDMI i nowym dekoderze problem jest ten sam, nic się nie poprawiło. Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł czego to może być wina, w cyfrze idą w zaparte twierdząc że to wina mojego niekompatybilnego telewizora i już nie wiem sam co o tym myśleć. Wychodzi na to że kupiłem telewizor FULL HD bez możliwości odtwarzania kanałów HD.
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 2

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: Artu »

Być może masz telewizor z HDMI ale taki który nie obsługuje zabezpieczeń? Spróbuj podłączyć kablem komponentowym.
radeq
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2009, 0:25

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: radeq »

No właśnie tu też podobno jest problem, bo gość w punkcie cyfry stwierdził że nie ma możliwości podłączenia takiego kabla do ich dekodera, podobno nie ma on wejścia na taki kabel.
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert
Posty: 474
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:20
Lokalizacja: Westcoast
x 1

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: Alan »

Powinno być wyjście video, trzy gniazda cinch o nazwie COMPONENT/PROGRESSIVE SCAN VIDEO OUT (Y Pb Pr), ale chyba ten Philips tego wyjścia nie ma.
Przejedź się do MediaMarkt może coś doradzą. Dla mnie jest, to co najmniej dziwna sprawa. Czytałem trochę o Twoim TV i wszystko powinno grać.
Czy po HDMI nic nie działa, czy tylko HD?

Trochę to dziwne z tymi zabezpieczeniami, żeby telewizor nie obsługiwał ich. Wtedy dekoder "widzi telewizor" jak np. nagrywarkę DVD na która nie można nic nagrać, bo wyskakuje po chwili napis, że wykryto sygnał blokujący nagrywanie i ciach, koniec nagrywania. Chyba że się mylę i jest inny problem, ponieważ jeszcze nie spotkałem się z takim TV, który nie obsługiwał by zabezpieczeń.
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
radeq
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2009, 0:25

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: radeq »

Sprawdziłem i niestety dekoder nie ma takich gniazd o jakich pisałeś. W cyfrze powiedzieli mi że niestety takie niekompatybilne telewizory nadal są produkowane ale producent nie chce ujawniać tego faktu. Po HDMI nie działa w ogóle żaden kanał, nie tylko HD. Niestety chyba nic z tego nie będzie, dziękuję wszystkim za pomoc, zastanowię się teraz co z tym zrobić, może przeniosę się na N.
Miś Uszatek
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:53

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: Miś Uszatek »

Na forum n napisano że Grundig Vision 6 nie jest kompatybilny z nboxem, nie działa HDMI. Gdzieś wyczytałem że niektóre tv mogą mieć dwa tryby HDMI, PC i DTV. Dla tv trzeba ustawić to drugie. Może u Ciebie w menu jest taka opcja? Ew. gdzieś w menu serwisowym ale tam zmieniasz parametry na własna odpowiedzialność.
Pioterk192200
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2009, 8:18

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: Pioterk192200 »

Witam co wybrać na święta oczywiście o platforme chodzi jaka najlepsza promocja n vs cyfra doradzie mi lubie dużo meczów
(:nacia:)
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 01 kwie 2009, 17:58

Cyfra+ - pytania i problemy

Post autor: (:nacia:) »

mam pytanko mogą oglądać 2 osoby cyfre+ tylko ze kazdy inny program:))
Zablokowany

Wróć do „Archiwum platform N oraz Cyfra+”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości