Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Post autor: RaPi » 03 kwie 2008, 19:21

Aby uniknąć zbędnego bałaganu na forum zakładam ten wątek. Każdy kto ma pytanie odnośnie dekoderów Cyfry Plus może je zadać właśnie tutaj. Wszystkie inne wątki tego typu będą kasowane.
0 x
Animal
Użytkownik

Post autor: Animal » 08 kwie 2008, 23:35

Ponieważ HD się zaczyna rozwijać chciał bym się zapytać czy ktoś ma może dekoder Cyfry Phila 6201 HD- jak się sprawuje po zmianie kilku softów.Może jakieś linki na jego temat-dzięki.Pozdrowienia
0 x
superpirat
Użytkownik

Post autor: superpirat » 10 kwie 2008, 20:36

Witam. Mam pytanie odnośnie dekodera Pioneer BCT 1530 albo 1540. Chodź mam normalnie płaconą kartę to nie kupowałem ani nie wynajmowałem dekodera od Cyfry +. Odziedziczyłem go tak to ujmijmy. Problem mój polega na tym,że nie ma on oryginalnego oprogramowania Cyfry tylko jakieś inne. Takie żółto/niebieskie, transparentne. Gdy wybiorę Menu/Inne Funkcje/Wersja FirmWare pokazuje mi się Tuner BCT 1530, HDL Dynamit, MHW v.M98 Generator, Język Multilangue. Ostatnimi czasy coś pozmieniali w kanałach na Cyfrze i poznikały mi kanały jak 3xHBO, 5xDiscovery czy National Geografic. Mogę iść do gościa który mi listę zaktualizuje, ale czy jestem w stanie to zrobić sam ?. Wydaje mi się, że to oprogramowanie powinnno mieć jakąś możliwość znalezienia nowych kanałów. Znalazłem taką opcję poprzez Menu/Ogólne Ustawienia/Dodaj Kanały ale mam 4 wybory i nie wiem co poustawiać. Antena, Wybierz Typ, Wybierz Pozycję, Szybki Skan. Ostatni wybór zawiera np. Cyfra+2PC, jakieś Astry dwie są, HotBird - puszczałem wyszukiwanie na różnych, na koniec miałem info że nie znaleziono nowych kanałów.
Proszę Was pomóżcie mi - jak te kanały znaleźć/ustawić. Z góry dziękuję.

pozdrawiam

Superpirat
0 x
Animal
Użytkownik

Post autor: Animal » 11 kwie 2008, 12:48

Mając alternatywne oprogramowanie możesz zmienić oczywiście parametry lub ustawić ręcznie lub przeszukując dany transporter więc nie ma potrzeby wgrywania nowej listy.Ze strony http://pl.kingofsat.net/pack-cyfra.php masz potrzebne parametry kanałów C+ trasporter/częstotliwość/ Sid,VideoPid,Audio Pid I PCR.Wejdź na kanał który jest zmieniony i klawiszem +wyświetlisz podmenu i później w zależności od oprogramowania menu,d/zresztą tam pisze info/menu co trzeba nacisnąć i z 4 masz parametru transportera i po ustawieniu o strzałkami w lewo lub prawo będą się zmieniać częstotliwości tr. i musisz zatrzymać na tej częstotliwości co potrzebujesz i zapamiętaj pod jakim numerem jest ten transporter.Cofając a wejdź z powrotem na ogólne i naciśnij 3 i tam musisz wstawić nowe parametry Sid,VPid,APid PCR i chyba pod 7 numer pod jakim jest ten transporter a w kanałach Music Choice bez VPitd-u.A tak polecam Laki to znajdziesz tam i na jego forum odpowiedzi i wyjaśnienia.Parametry zmian podał też Sat Kurier ale bez dokładnych muzycznych.Pozdrowienia i mam nadzieje że moje może nie fachowe wyjaśnienia pomogą Ci w zmianach.
0 x
nescik
Użytkownik

Post autor: nescik » 19 lip 2008, 22:43

MateuszPusz pisze:witam mam pytanie dotyczące cyfry+ jak by coś(narazie mam toye cyfrową) jaki jest dobry pakiet? jest łątwy w obsłudze itd. ?

i czy ma extreme sports w dobrej jakości(w toyi cyfrowej extreme sports wygląda okropnie uwieżcie mi) i czy cyfra+ jest lepsza niż toya cyfrowa tv na canal+ ?
jesli potrzebujesz tylko kanalu extreme sports to zal kasy na to , jesli chodzi o pakiety to odsylam do glownej strony cyfry + www.cyfraplus.pl
0 x
nescik
Użytkownik

Post autor: nescik » 20 lip 2008, 19:23

no to na cyfrze na pewno znajdziesz cartoon N i ext sport , tyle ze pakiety w c+ nie sa tanie;/
0 x
Awatar użytkownika
Artu
Junior
x 1

Post autor: Artu » 20 lip 2008, 20:11

No właśnie CN i Extreme masz w CP, nawet taniej ;)
0 x
gosc
VIP Expert

Post autor: gosc » 21 lip 2008, 17:30

Czy macie kłopoty ze wzrokiem? O czym ma być ten temat??????????
0 x
jamarcin
Użytkownik

Post autor: jamarcin » 23 lip 2008, 16:21

Witam,
mam pytanie odnośnie dekoderów Cyfry+. W najbliższych dniach mam zamiar kupić sobie cyfrę, w związku z tym moje pytanie brzmi: jakie dekodery cyfra oferuje i który polecacie. Czy kupować od nich czy na własną rękę. Uogólniając, który dekoder do odbioru Cyfry+ jest najlepszy. Dodam, że nie mam telewizora z FullHD i nie interesuje mnie dekoder z taką opcją.
0 x
Awatar użytkownika
lukas_k
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: lukas_k » 23 lip 2008, 17:44

Najlepiej kupić dekoder własny np. Ferguson, Humax, Technisat itd. i do tego moduł SD lub HD. Nie będziesz musiał płacić za dzierżawę dekodera (chyba, że kupisz dekoder na własność) no i zyskasz jakieś dodatkowe funkcje, których nie oferuje C+ w swoich dekoderach
0 x
nc+ - Extra+ + 8x C+ + Kino Świat ; Mediabox
Cyfrowy Polsat - Premium Max HD + Multiroom ; Evobox
jamarcin
Użytkownik

Post autor: jamarcin » 23 lip 2008, 21:11

Dzięki za odzew, ale ja i dalej nie wiem co wybrać :) Jakie właściwie Cyfra+ oferuje teraz dekodery, niestety nie mogę znaleźć takiej informacji na ich stronce? Co do wymienionych przez ciebie marek to np. na stronce Fergusona są: Odbiorniki HD, Odbiorniki FTA, Odbiorniki CI/CR i Odbiorniki PVR z tym, że ja nie wiem które z nich nadają się do oglądania satelity z karty C+? Bo rozumiem że mając własny dekoder od Cyfry zamawiam tylko kartę? Proszę o podanie przykładowego modelu dekodera takiego w rozsądnej cenie :) nie musi mieć wszystkich dostępnych bajerów, bo i tak z większości pewnie nie skorzystam :) no i na pewno nie potrzebuję dekodera FullHD (TV Sharp LC-32D44E).
0 x
siwy-rr
Użytkownik

Post autor: siwy-rr » 26 lip 2008, 10:35

error dekodera cyfry plus

Wiec mam bardzo dziwny problem
wstaje sobie dzis rano i staram sie uruchomic dekoder cyfry plus
(stary ma juz z 5 lat) noi kabel w gniazdko iiiiii na wyswietlaczu dekodera pisze napis
"err" nic sie nie da zrobic sprawdzilem wszystkie kable i wszystko jest ok
wiece moze co to za problem ?
0 x
Animal
Użytkownik

Post autor: Animal » 26 lip 2008, 10:54

Może pomoże reset to jest wyjęcie wtyczki z gniazdka prądu.Jak nie to telefon do C+ dział techniczny jak dekoder dzierżawiony to wymienią i po bólu.Pozdrowienia
0 x
siwy-rr
Użytkownik

Post autor: siwy-rr » 26 lip 2008, 12:36

reset nic nie pomagal
po pewnym czasie wszystko wrocilo do normy
dziwny ten dekoder
pozdro
0 x
hanka
Użytkownik

Post autor: hanka » 02 sie 2008, 12:10

Fajnych rzeczy można się od Was dowiedzieć. Ja mam trochę przyziemny, powiedzmy problemik. Czy płacicie 10 PLN/ mies za najem dekodera? Ja płaće ponad 10 lat. Wczoraj dowiedziałam się, że to nie zgodne ani z umową ani z prawem? Wie ktoś coś na ten temat?
0 x
Zablokowany

Wróć do „Archiwum platform N oraz Cyfra+”