Cyfra+ - dekodery - pytania i problemy

maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 » 19 sie 2010, 12:05

masz pytanie? to pytaj! Ktoś zawsze pomoże;)
juvemufan
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: juvemufan » 24 sie 2010, 9:32

no wiec mam kilka pytan. zaczne od 1. mam dekoder sagem ten co byl w promocji za 1 gr na wlasnosc, podpialem go przez euro zlacze i niby wszystko ok, ale dzwiek nie jest zbyt fajny, mam buczenie szczegolnie jak podglosze na tv. a drugie pytanie, to chcialbym sie dowiedziec o jakims dobrym tunerze, posiadam 2 tv z wejsciem hdmi, a nie mam takiego tunera, dodatkowo chcialbym zeby mial dysk twardy i mozna by bylo na nim nagrywac filmy, mecze itp, prosze o doradzenie konkretnego modelu i dlaczego akurat ten.
maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 » 24 sie 2010, 13:57

Dekoder pod pachę (tego Sagema) i do najbliższego punktu cyfry na wymianę. Te dekodery warte są tyle ile kosztowały:-/ Praktycznie każdy klient ten dekoder po pewnym czasie wymieniał z uwagi na znaczną awaryjność. Powinni bez szemrania wymienić i nie pytać czego.

Odnośnie dekodera HD: jeżeli chodzi o ofertę cyfry najlepszy jest Pace HD, są szybsze i mniej awaryjne od philipsów oraz mają 2x większy dysk. Wadą jest konieczność comiesięcznego płacenia za ten dekoder (20zł + przynajmniej 5zł za dany kanał HD). Jeżeli Ci się nie uśmiecha tyle płacić to możesz kupić niefirmowany sprzęt który obsługuje kodowanie cyfry. Wadą tego rozwiązania jest to, że każda zmiana częstotliwości kanałów nie jest wprowadzana automatycznie. Należy to robić ręcznie. Jeżeli chodzi o stosunek cena/możliwości, w chwili obecnej najlepiej się prezentują dekodery Ferguson Ariva 100/200. Kosztują obecnie w okolicach 300-400zł Aktualizacje oprogramowania/listy możesz przeprowadzić w bardzo prosty sposób przez pendriva ze świezymi pliczkami, proste, łatwe i przyjemne;) Dekoder ten nie posiada twardego dysku, dyski taki należy podłączyć przez złącze usb, można użyć też pendiva. Pliki które nagrasz z Arivy możesz bez problemu oglądać w dekoderze lub na komputerze (format w którym zapisuje Ariva jest bezproblemowo odczytywany przed odtwarzacz GOM Media Player)
Dewastator
Użytkownik

Post autor: Dewastator » 27 sie 2010, 14:03

W pełni popieram przedmówcę
Mój pakiet w Cyfrze+ - Optimum + HD + Canal+HD + HBOHD za 38zł. do końca 2011 :P
camaro0
Użytkownik

Post autor: camaro0 » 15 wrz 2010, 20:28

Cześć mam problem wczoraj około 23 wyłączyłem telewizor dzisiaj po pracy już nie mogę włączyć żadnego programu po prostu cyfra straciła zasięg i w żaden sposób nie mogę go przywrócić a wczoraj zasięg był pełny co mam z tym zrobić
maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 » 16 wrz 2010, 11:17

Zasięg? Oglądasz cyfrę przez komorke? ;) Poziom sygnalu jak juz:P
Napisz, jaki masz dekoder... W tego typu pytaniach udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi nie znając tej informacji mija się z celem.
luz
Użytkownik

Post autor: luz » 18 wrz 2010, 11:45

Witam

Podczas oglądania programów cyfry plus obraz zaczął zanikać, a na dekoderze wyswietlił się err06. Sprawdziłem w menu instalacja brak sygnału z anteny. Pokręciłem anteną i nic.
Pierwszy pasek sygnału jest zielony a drugiego nie ma wcale. Wyłaczyłem dekoder z sieci i po ponownym właczeniu jest ten sam problem. Jestem abonentem cyfry + od kilku dni .
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
bambolo82
Użytkownik

Post autor: bambolo82 » 23 wrz 2010, 7:55

Witam

Mojemu ojcu zepsuł się niedawno dekoder 500GB PVR. To już 3 raz w tym roku. Niestety tym razem na infolinii straszą go, że będzie musiał zapłacić. Dlaczego Cyfra praktykuje takie niedopuszczalne chwyty ?
maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 » 23 wrz 2010, 23:59

luz pisze:Podczas oglądania programów cyfry plus obraz zaczął zanikać, a na dekoderze wyswietlił się err06. Sprawdziłem w menu instalacja brak sygnału z anteny. Pokręciłem anteną i nic.
Pierwszy pasek sygnału jest zielony a drugiego nie ma wcale.
Drugi wskaźnik odpowiada za jakość sygnału. Jak jakości jest 0 to nie dziw się że nie masz odbioru. Na dach i ustawiasz do skutku, póki nie będzie jakości na 5 (a przynajmniej na 3-4).
maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 » 24 wrz 2010, 0:17

bambolo82 pisze:Witam

Mojemu ojcu zepsuł się niedawno dekoder 500GB PVR. To już 3 raz w tym roku. Niestety tym razem na infolinii straszą go, że będzie musiał zapłacić. Dlaczego Cyfra praktykuje takie niedopuszczalne chwyty ?
To chyba pierwszy taki przypadek, żeby pace prv psuł się komuś 3 raz z rzędu, a naprawa była wykonywana przez telefon.
[email protected]
Mam poważne podejrzenia, że wciskasz kit użytkownikom media2 mając ich jednocześnie za idiotów, uprawiasz jednocześnie czarny PR platformom innym niż Nka.

Pozwolę sobie cię sprostować:
1) Cyfra+ nie ma prawa żądać za naprawę dekodera, jeżeli ten nie został uszkodzony mechanicznie bądź ma uszkodzone plomby gwarancyjne.
2) Skąd na infolinii ludzie mają wiedzieć że naprawa dekodera będzie płatna skoro nie widzą dekodera? Dekoder jest wymieniany w pkt. dystrybucyjnym, tam podległy pracownik mówi " panie roztrzaskał pan obudowę/ zerwane plomby, może przyjść obciążenie"
3) Masz imię i nazwisko tego pracownika z infolinii co kazał płacić za naprawę dekodera w c+? Jak tak to zgłoś reklamację - koleś poleci ze stanowiska ;)

jeżeli ci c+ robi krzywdę, to udaj się do tzw. punktu centrum cyfra+ będącym w każdym mieście wojewódzkim i tam spróbuj rozwiązać problem z cyfrą, a nie przez telefon - pracujący tam pracownicy mają prawie takie same uprawnienia jak centrala a do klienta podchodzą z wiekszą staranością ( bo wiedzą, że jak problem zostanie rozwiązany u nich, to klient do nich wróci, toteż się starają)
Awatar użytkownika
bambolo82
Użytkownik

Post autor: bambolo82 » 24 wrz 2010, 7:50

Na infolinii nadal straszą, że będzie trzeba zapłacić za naprawę, a co najgorsze znajomy ojca raportuje, że w podobnej sytuacji nałożono na niego dwukrotnie karę na łączną kwotę niemal 2 tyś zł. Oczywiście się odwoływał od tych nikczemnych praktyk C+ i teraz komornik. Co robić?
Crump
Użytkownik

Post autor: Crump » 24 wrz 2010, 8:51

Powiesić się.
maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 » 24 wrz 2010, 19:02

Hmmm... Przestać wciskać kit ludziom?
Nawet i choćby to odszkodowanie za zniszczenie/utracenie dekodera prv w cyfrze to 800 zł, chyba ci się pomyliło za odszkodowanie za dekoder Nki
Awatar użytkownika
bambolo82
Użytkownik

Post autor: bambolo82 » 24 wrz 2010, 22:16

Kolego jak nie masz nic sensownego do napisania w temacie to zamilcz !! Liczę na pomoc i konkretne odpowiedzi a nie takie jak twoje pieprzenie głupot.
maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 » 24 wrz 2010, 23:07

już pisałem wyżej co się "w takiej sytuacji" robi, ale widzę, że ty wiesz lepiej.
(ostatni akapit przedostatniego postu.)

>>>jeżeli ci c+ robi krzywdę, to udaj się do tzw. punktu centrum cyfra+ będącym w każdym mieście wojewódzkim i tam spróbuj rozwiązać problem z cyfrą<<<
Zablokowany

Wróć do „Archiwum platform N oraz Cyfra+”