Oferta dla stałych abonentów.

ciiekawy
Użytkownik

Post autor: ciiekawy »

Cześć wam.

Zastanawiam się nad przejściem do n gdy skończy mi się umowa w mojej obecnej platformie, dlatego mam do was posiadaczy n pytanie troche wybiegające w przyszłość.

Ciekawi mnie czy zmiana platformy na n się opłaca w dłuższej perspektywie niz pierwsza umowa w której n proponuje wszystkie pakiety od 48 zł.

Jak się kończy umowa w n po np. 13 miesiącach i zaczyna się ten czas gdy już można przedłużyć umowę to
1) konsultanci z n sami dzwonią,żebyście przedłużyli umowy jeśli nie złożycie pisemnego wypowiedzenia ?
2) jakie n proponuje oferty/warunki dla stałych abonentów ?
3) czy w n negocjowaliście warunki na lepsze niż wam proponowano czy n ma sztywną ofertę dla stałych abonentów i nie można negocjować ?
4) dostaliście jakieś zniżki na płacone abonamenty na parę miesięcy albo na cały okres umowy ? - jeśli tak to na jak długo ? i ile było procent tej zniżki ?

Nie piszcie jaki sprzęt macie, to mnie nie interesuje za dużo.
Interesują mnie abonamenty miesięczne te podstawowe które są w ofercie czyli

informacja i rozrywka,
hity filmowe,
kultura nauka świat,
sport i motoryzacja,
dzieci,
style moda muzyka,

i pakiety dodatkowe takie jak

nFilmHD,
Filmbox,
Cinemax,
HBO,
Noc.

Piszcie wszystko ze szczegółami.
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik

Post autor: shipus »

Ogólnie jest tak, że najlepiej negocjować. Czyli jak kończy ci się umowa to zaczynasz "marudzić" albo tak jak niektórzy to robią, kończą umowę po czym podpisują nową na innych warunkach.
ciiekawy
Użytkownik

a jak to jest w praktyce.

konsultanci sami dzwonią do abonenta który nie wypowiedział umowy ?
czy jeśli nie wypowie umowy to nie dzwonią i abonent płaci normalne ceny ?
czyli, żeby zadzwonili i zaproponowali lepsze warunki abonent musi wypowiedzieć umowe ?

jak to jest w praktyce ?
maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 »

Nic nie zadziałasz - znaczy się że klient zadowolony i będzie pacił ceny z cennika czyli jak z kosmosu;)
Piszesz wypowiedzenie, będą dzwonić a ty będziesz marudził że wolisz konkurencję i zmuszasz konsultanta, żeby ci dał takie warunki jak nowemu. Nie zadziała to bierzesz nową umowę i po problemie
ciiekawy
Użytkownik

a czy zdarzyło się komuś,że dostał lepsze warunki niż nowy abonent ?

np. dostał ktoś obniżkę ceny abonamentu ze 100% na niższy % na pakiet dodatkowy jak np. HBO czy Filmbox czy nFilm ? - jeśli tak to ilo procentowa to była obniżka 50% czy ile i na ile miesięcy ? czy n nie stosuje takich praktyk jak obniżka ceny abonamentu pakietu dodatkowego i klienci chcący mieć HBO, Filmbox, nFilm muszą płacić 100% ceny za te pakiety ?
maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 »

W cyfrze a i owszem - można wynegocjwać lepsze warunki niż nowemu, w eNce raczej sukcesem jest osiągnięcie poziomu cenowego jak dla nowego klienta, polsat - no coment;)
artus
Użytkownik

Post autor: artus »

hm trzeba będzie spróbować swoich sił w negocjacji i to już niedługo. Ciiekawy ciekawy pomysł mi poddałeś. Mam zamiar przedłużyć umowę, ale najpierw spróbuje coś wynegocjować. A dzwonią wcześniej czy jak mija dopiero umowa? Bo może lepiej samemu pójść i np powiedzieć ,że już się nie chce, a oni zaczną wtedy a może to , a może to..
lenny
Użytkownik

Post autor: lenny »

a czy po zakończeniu umowy dostaję mniej za tą samą kwotę abonamentu, czy płacę więcej i mam to samo? jak to wygląda?
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 »

lenny pisze:a czy po zakończeniu umowy dostaję mniej za tą samą kwotę abonamentu, czy płacę więcej i mam to samo? jak to wygląda?
Przeważnie zawsze jest tak (chyba u wszystkich operatorów), że jak kończy się "promocja" a z nią umowa, to masz to samo a musisz płacić więcej. Na tym polega tzw. cena promocyjna.
LG50ps3000
LG42LD450
N - nbox HDTV recoder - Świąteczna Wielka Rewolucja
ASTRA+HOTBIRD
http://blog.foyom.com
Crump
Użytkownik

Post autor: Crump »

Czy w Nce rowniez obowiazuje 3 miesieczny okres wypowiedzenia? I jesli sie nie wypowie to umowa zostaje przedluzona na czas nie okreslony czy jak to ostatnio wymyslili w polsacie na kolejne 12 miesiecy?
ciiekawy
Użytkownik

Crump pisze:Czy w Nce rowniez obowiazuje 3 miesieczny okres wypowiedzenia? I jesli sie nie wypowie to umowa zostaje przedluzona na czas nie okreslony czy jak to ostatnio wymyslili w polsacie na kolejne 12 miesiecy?
nie, nie mam n ale pytałem na infoloni przy okazji zapytania o promocje i wypowiedzenie w n jest 1 miesięczne, w cyfrze i cp 3 miesięczne.
ciiekawy
Użytkownik

maqs6 pisze:W cyfrze a i owszem - można wynegocjwać lepsze warunki niż nowemu, w eNce raczej sukcesem jest osiągnięcie poziomu cenowego jak dla nowego klienta, polsat - no coment;)
skoro w n sukcesem jest osiągnięcie poziomu jak dla nowego klienta to to jest troche bez sensu bo tata cyfra+ zawsze raczej daje stałym abonentom lepsze warunki niż dla nowych klientów, czyli n pod tym względem wypada gorzej.

cp no comment - znaczy w cp nie ma w ogóle ofert dla stałych abonentów ?
ciiekawy
Użytkownik

marfm76 pisze:
lenny pisze:a czy po zakończeniu umowy dostaję mniej za tą samą kwotę abonamentu, czy płacę więcej i mam to samo? jak to wygląda?
Przeważnie zawsze jest tak (chyba u wszystkich operatorów), że jak kończy się "promocja" a z nią umowa, to masz to samo a musisz płacić więcej. Na tym polega tzw. cena promocyjna.
po skończeniu starej umowy jeśli ją wypowiesz i podpiszesz nową łapiesz się na te same warunki jakie dostaje nowy klient czyli można powiedzieć,że jesteś nowym klientem, jak jako stary klient nie wypowiesz umowy i płacisz dalej to masz najgorsze warunki bo z żadnych promocji nie korzystasz, płacisz za wszystko 100% ceny i za większy abonament chyba po 16 zł wszystkie pakiety są to 16x6=96zł dostajesz tyle samo co nowy klient za 48 zł w promocji z wszystkimi pakietami przez cały rok albo za 48 zł dostajesz tylko 3 pakiety po 16 zł po cenie standardowej kiedy nowy klient dostaje wszystkie 6 pakietów przez cały rok za 48 zł.

teraz mój wywód odnośnie promocji :).

no tak, tak jest,że jak się kończy promocja to musisz płacić więcej ale np taka n daje wszystkie 6 podstawowych pakietów za 48 zł miesięcznie czyli w cenie no połowy pakietów czyli 3 podstawowych pakietów niby fajnie to brzmi i wszystko super ale jeśli się to przeanalizuje to przecież połowa pakietów ludzi nie interesuje.

rozrysuje to :).

informacja i rozrywka, - ok standard - pakiet który interesuje ludzi,
hity filmowe, - ok, filmy też interesują ludzi,
kultura nauka świat, - to też na połowę z kolejnym pakietem,
sport i motoryzacja, - to też na połowę z poprzednim pakietem,
dzieci, - to np w ogóle może ludzi nie interesować,
style moda muzyka - to tak samo.

a na pakiety dodatkowe jak HBO, Filmbox, nFilm nie ma jakiejś konkretnej promocji, jedynie te nFilmy, które są promowane przez n mają jakąś promocje ale taką sobie, a HBO, Filmbox już abonencie płać całość, a w przeciwieństwie do n taka cyfra+ robi czasem promocje,że HBO i Canal+ i chyba też Filmboxy się na to łapały,że za połowę ceny przez długi czas jeśli nie przez całą umowę, a pakiety takie jak odpowiedniki n są w standardzie pakietu tego podstawowego abonamentu.

nie chce faworyzować żadnej z platform ale z tego co do tej pory tu napisaliście to wychodzi na to,że najlepsze oferty dla stałych abonentów ma cyfra+, n gorsze bo jak się klient załapie na promocje dla nowych abonentów to jest dobrze, a cp - jak ktoś napisał no comment.

to może w związku z tym inne pytanie.

czy ktoś przeszedł z cyfry+ do n ?
a jak tak to czy jest zadowolony ze zmiany czy żałuje i wraca do cyfry+ jak umowa z n się skończy ?
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik

Post autor: shipus »

Wiesz co bywają różne promocje w n, czasem dają nie tylko nFilm za free na jakiś czas np. HBO, Cinemax, Filmbox także dają na określony termin za free. A np. nFilmy dostajesz np. w niższej cenie. Nie wiem jak to teraz jest w cyfrze ale z tego co pamiętam to tam się płaciło dodatkowo np. za kanały HD. A w n masz 17 (+ kolejne od lutego) bez dodatkowych opłat. Poza tym wszystko zależy czego oczekujesz od platformy - czy niskiej ceny i kilku kanałów czy może jakości, możliwości technologicznych?
BTW co ty wampir że po nocach nie śpisz? :)
ciiekawy
Użytkownik

shipus pisze:Wiesz co bywają różne promocje w n, czasem dają nie tylko nFilm za free na jakiś czas np. HBO, Cinemax, Filmbox także dają na określony termin za free. A np. nFilmy dostajesz np. w niższej cenie. Nie wiem jak to teraz jest w cyfrze ale z tego co pamiętam to tam się płaciło dodatkowo np. za kanały HD. A w n masz 17 (+ kolejne od lutego) bez dodatkowych opłat. Poza tym wszystko zależy czego oczekujesz od platformy - czy niskiej ceny i kilku kanałów czy może jakości, możliwości technologicznych?
BTW co ty wampir że po nocach nie śpisz? :)
A na jak długo dają to HBO, Filmbox za darmo albo po obniżce cen :) ?

Godzina 6 to już nie noc, to początek dnia :).
Zablokowany

Wróć do „Archiwum platform N oraz Cyfra+”