Oferta dla stałych abonentów.

ciiekawy
Użytkownik

Post autor: ciiekawy » 05 sty 2011, 2:56

Cześć wam.

Zastanawiam się nad przejściem do n gdy skończy mi się umowa w mojej obecnej platformie, dlatego mam do was posiadaczy n pytanie troche wybiegające w przyszłość.

Ciekawi mnie czy zmiana platformy na n się opłaca w dłuższej perspektywie niz pierwsza umowa w której n proponuje wszystkie pakiety od 48 zł.

Jak się kończy umowa w n po np. 13 miesiącach i zaczyna się ten czas gdy już można przedłużyć umowę to
1) konsultanci z n sami dzwonią,żebyście przedłużyli umowy jeśli nie złożycie pisemnego wypowiedzenia ?
2) jakie n proponuje oferty/warunki dla stałych abonentów ?
3) czy w n negocjowaliście warunki na lepsze niż wam proponowano czy n ma sztywną ofertę dla stałych abonentów i nie można negocjować ?
4) dostaliście jakieś zniżki na płacone abonamenty na parę miesięcy albo na cały okres umowy ? - jeśli tak to na jak długo ? i ile było procent tej zniżki ?

Nie piszcie jaki sprzęt macie, to mnie nie interesuje za dużo.
Interesują mnie abonamenty miesięczne te podstawowe które są w ofercie czyli

informacja i rozrywka,
hity filmowe,
kultura nauka świat,
sport i motoryzacja,
dzieci,
style moda muzyka,

i pakiety dodatkowe takie jak

nFilmHD,
Filmbox,
Cinemax,
HBO,
Noc.

Piszcie wszystko ze szczegółami.
0 x
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik

Post autor: shipus » 11 sty 2011, 20:59

Ogólnie jest tak, że najlepiej negocjować. Czyli jak kończy ci się umowa to zaczynasz "marudzić" albo tak jak niektórzy to robią, kończą umowę po czym podpisują nową na innych warunkach.
0 x
ciiekawy
Użytkownik

Post autor: ciiekawy » 21 sty 2011, 20:11

a jak to jest w praktyce.

konsultanci sami dzwonią do abonenta który nie wypowiedział umowy ?
czy jeśli nie wypowie umowy to nie dzwonią i abonent płaci normalne ceny ?
czyli, żeby zadzwonili i zaproponowali lepsze warunki abonent musi wypowiedzieć umowe ?

jak to jest w praktyce ?
0 x
maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 » 22 sty 2011, 1:16

Nic nie zadziałasz - znaczy się że klient zadowolony i będzie pacił ceny z cennika czyli jak z kosmosu;)
Piszesz wypowiedzenie, będą dzwonić a ty będziesz marudził że wolisz konkurencję i zmuszasz konsultanta, żeby ci dał takie warunki jak nowemu. Nie zadziała to bierzesz nową umowę i po problemie
0 x
ciiekawy
Użytkownik

Post autor: ciiekawy » 23 sty 2011, 0:09

a czy zdarzyło się komuś,że dostał lepsze warunki niż nowy abonent ?

np. dostał ktoś obniżkę ceny abonamentu ze 100% na niższy % na pakiet dodatkowy jak np. HBO czy Filmbox czy nFilm ? - jeśli tak to ilo procentowa to była obniżka 50% czy ile i na ile miesięcy ? czy n nie stosuje takich praktyk jak obniżka ceny abonamentu pakietu dodatkowego i klienci chcący mieć HBO, Filmbox, nFilm muszą płacić 100% ceny za te pakiety ?
0 x
maqs6
Użytkownik

Post autor: maqs6 » 23 sty 2011, 19:48

W cyfrze a i owszem - można wynegocjwać lepsze warunki niż nowemu, w eNce raczej sukcesem jest osiągnięcie poziomu cenowego jak dla nowego klienta, polsat - no coment;)
0 x
artus
Użytkownik

Post autor: artus » 24 sty 2011, 21:55

hm trzeba będzie spróbować swoich sił w negocjacji i to już niedługo. Ciiekawy ciekawy pomysł mi poddałeś. Mam zamiar przedłużyć umowę, ale najpierw spróbuje coś wynegocjować. A dzwonią wcześniej czy jak mija dopiero umowa? Bo może lepiej samemu pójść i np powiedzieć ,że już się nie chce, a oni zaczną wtedy a może to , a może to..
0 x
lenny
Użytkownik

Post autor: lenny » 25 sty 2011, 17:10

a czy po zakończeniu umowy dostaję mniej za tą samą kwotę abonamentu, czy płacę więcej i mam to samo? jak to wygląda?
0 x
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: marfm76 » 25 sty 2011, 17:47

lenny pisze:a czy po zakończeniu umowy dostaję mniej za tą samą kwotę abonamentu, czy płacę więcej i mam to samo? jak to wygląda?
Przeważnie zawsze jest tak (chyba u wszystkich operatorów), że jak kończy się "promocja" a z nią umowa, to masz to samo a musisz płacić więcej. Na tym polega tzw. cena promocyjna.
0 x
LG50ps3000
LG42LD450
N - nbox HDTV recoder - Świąteczna Wielka Rewolucja
ASTRA+HOTBIRD
http://blog.foyom.com
Crump
Użytkownik

Post autor: Crump » 25 sty 2011, 20:37

Czy w Nce rowniez obowiazuje 3 miesieczny okres wypowiedzenia? I jesli sie nie wypowie to umowa zostaje przedluzona na czas nie okreslony czy jak to ostatnio wymyslili w polsacie na kolejne 12 miesiecy?
0 x
ciiekawy
Użytkownik

Post autor: ciiekawy » 26 sty 2011, 6:07

Crump pisze:Czy w Nce rowniez obowiazuje 3 miesieczny okres wypowiedzenia? I jesli sie nie wypowie to umowa zostaje przedluzona na czas nie okreslony czy jak to ostatnio wymyslili w polsacie na kolejne 12 miesiecy?
nie, nie mam n ale pytałem na infoloni przy okazji zapytania o promocje i wypowiedzenie w n jest 1 miesięczne, w cyfrze i cp 3 miesięczne.
0 x
ciiekawy
Użytkownik

Post autor: ciiekawy » 26 sty 2011, 6:09

maqs6 pisze:W cyfrze a i owszem - można wynegocjwać lepsze warunki niż nowemu, w eNce raczej sukcesem jest osiągnięcie poziomu cenowego jak dla nowego klienta, polsat - no coment;)
skoro w n sukcesem jest osiągnięcie poziomu jak dla nowego klienta to to jest troche bez sensu bo tata cyfra+ zawsze raczej daje stałym abonentom lepsze warunki niż dla nowych klientów, czyli n pod tym względem wypada gorzej.

cp no comment - znaczy w cp nie ma w ogóle ofert dla stałych abonentów ?
0 x
ciiekawy
Użytkownik

Post autor: ciiekawy » 26 sty 2011, 6:24

marfm76 pisze:
lenny pisze:a czy po zakończeniu umowy dostaję mniej za tą samą kwotę abonamentu, czy płacę więcej i mam to samo? jak to wygląda?
Przeważnie zawsze jest tak (chyba u wszystkich operatorów), że jak kończy się "promocja" a z nią umowa, to masz to samo a musisz płacić więcej. Na tym polega tzw. cena promocyjna.
po skończeniu starej umowy jeśli ją wypowiesz i podpiszesz nową łapiesz się na te same warunki jakie dostaje nowy klient czyli można powiedzieć,że jesteś nowym klientem, jak jako stary klient nie wypowiesz umowy i płacisz dalej to masz najgorsze warunki bo z żadnych promocji nie korzystasz, płacisz za wszystko 100% ceny i za większy abonament chyba po 16 zł wszystkie pakiety są to 16x6=96zł dostajesz tyle samo co nowy klient za 48 zł w promocji z wszystkimi pakietami przez cały rok albo za 48 zł dostajesz tylko 3 pakiety po 16 zł po cenie standardowej kiedy nowy klient dostaje wszystkie 6 pakietów przez cały rok za 48 zł.

teraz mój wywód odnośnie promocji :).

no tak, tak jest,że jak się kończy promocja to musisz płacić więcej ale np taka n daje wszystkie 6 podstawowych pakietów za 48 zł miesięcznie czyli w cenie no połowy pakietów czyli 3 podstawowych pakietów niby fajnie to brzmi i wszystko super ale jeśli się to przeanalizuje to przecież połowa pakietów ludzi nie interesuje.

rozrysuje to :).

informacja i rozrywka, - ok standard - pakiet który interesuje ludzi,
hity filmowe, - ok, filmy też interesują ludzi,
kultura nauka świat, - to też na połowę z kolejnym pakietem,
sport i motoryzacja, - to też na połowę z poprzednim pakietem,
dzieci, - to np w ogóle może ludzi nie interesować,
style moda muzyka - to tak samo.

a na pakiety dodatkowe jak HBO, Filmbox, nFilm nie ma jakiejś konkretnej promocji, jedynie te nFilmy, które są promowane przez n mają jakąś promocje ale taką sobie, a HBO, Filmbox już abonencie płać całość, a w przeciwieństwie do n taka cyfra+ robi czasem promocje,że HBO i Canal+ i chyba też Filmboxy się na to łapały,że za połowę ceny przez długi czas jeśli nie przez całą umowę, a pakiety takie jak odpowiedniki n są w standardzie pakietu tego podstawowego abonamentu.

nie chce faworyzować żadnej z platform ale z tego co do tej pory tu napisaliście to wychodzi na to,że najlepsze oferty dla stałych abonentów ma cyfra+, n gorsze bo jak się klient załapie na promocje dla nowych abonentów to jest dobrze, a cp - jak ktoś napisał no comment.

to może w związku z tym inne pytanie.

czy ktoś przeszedł z cyfry+ do n ?
a jak tak to czy jest zadowolony ze zmiany czy żałuje i wraca do cyfry+ jak umowa z n się skończy ?
0 x
Awatar użytkownika
shipus
Użytkownik

Post autor: shipus » 26 sty 2011, 9:54

Wiesz co bywają różne promocje w n, czasem dają nie tylko nFilm za free na jakiś czas np. HBO, Cinemax, Filmbox także dają na określony termin za free. A np. nFilmy dostajesz np. w niższej cenie. Nie wiem jak to teraz jest w cyfrze ale z tego co pamiętam to tam się płaciło dodatkowo np. za kanały HD. A w n masz 17 (+ kolejne od lutego) bez dodatkowych opłat. Poza tym wszystko zależy czego oczekujesz od platformy - czy niskiej ceny i kilku kanałów czy może jakości, możliwości technologicznych?
BTW co ty wampir że po nocach nie śpisz? :)
0 x
ciiekawy
Użytkownik

Post autor: ciiekawy » 26 sty 2011, 20:35

shipus pisze:Wiesz co bywają różne promocje w n, czasem dają nie tylko nFilm za free na jakiś czas np. HBO, Cinemax, Filmbox także dają na określony termin za free. A np. nFilmy dostajesz np. w niższej cenie. Nie wiem jak to teraz jest w cyfrze ale z tego co pamiętam to tam się płaciło dodatkowo np. za kanały HD. A w n masz 17 (+ kolejne od lutego) bez dodatkowych opłat. Poza tym wszystko zależy czego oczekujesz od platformy - czy niskiej ceny i kilku kanałów czy może jakości, możliwości technologicznych?
BTW co ty wampir że po nocach nie śpisz? :)
A na jak długo dają to HBO, Filmbox za darmo albo po obniżce cen :) ?

Godzina 6 to już nie noc, to początek dnia :).
0 x
Zablokowany

Wróć do „Archiwum platform N oraz Cyfra+”