Nickelodeon

Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Dawniej Nick w ogóle nie miał oznaczeń.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dawniej, czyli ponad 5 lat temu. Kanał nadaje z polską koncesją, więc musi pokazywać takie kwiatki na ekranie.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
Posty: 1435
Rejestracja: 31 sty 2010, 13:10
x 177
x 111
Kontakt:

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rafik »

Plus mieć te 33% polskich audycji, stąd "Rodzina zastępcza" po nocach i "Cheese" z Musiałem ;)
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Posty: 587
Rejestracja: 08 lut 2010, 16:05
Lokalizacja: Wołów
x 1070
x 27
Kontakt:

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper »

Czy dzieciom nie przeszkadzają oznaczenia? Śmiem wątpić.
Taka ciekawostka: STARS ostatnio wyjaśniał na pewnym forum satelitarnym, że stacje z "TV Mobilnej" nie muszą mieć polskiej koncesji - warunek tylko taki, żeby było 33% polskiej produkcji. Co innego multipleksy lokalne - tam koncesja (a co za tym idzie: oznaczenie) jest już wymagane.
Polsat | Puls | WP | MWE | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

I przez 5 lat nikt z Nicka nie wpadł na pomysł, by dać oznaczenie na prawy róg ekranu ? Przecież takie coś wygląda naprawdę źle. Ten kto zarządza tym kanałem chyba w ogóle nie ogląda telewizji.
SuperPRO
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2017, 18:24

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SuperPRO »

Witam was serdecznie na naszym forum. Jest mi miło, że mogę się z wami spotkać.

Wiem, że nikt tu o tym nie napisał, ale...
Nickelodeon dziś się zmienił. Od dzisiaj jest nowa oprawa graficzna, która wpierw była wprowadzona w USA, a potem już w Rosji i krajach hiszpańskich Ameryki Południowej. Odnowione zostały dżingle "Autopromocja", "Autopromocja/Reklama", "Po reklamie/Autopromocja" (tutaj nowość, bo wcześniej tak naprawdę był końcowy dżingiel reklamy i potem początkowy dżingiel autopromocji) oraz "Po reklamie". Wprowadzono też nowe dżingle "Za chwilę". Dżingiel reklamowy zresztą ma dwa wersje - jedna zwykła, a druga z lokowaniem kampanii promocyjnej (teraz w ramach: filmu "Gru, Dru i Minionki", JuniorBoxa z Minionkami w Play i filmu "Auta 3"). Co ciekawe - przy reklamie tego ostatniego filmu natrafia się jeszcze stary dżingiel rysunkowy "reklama", którego już nie używali (jedynie od wprowadzenia oprawy czyli od września 2013 do okolic 2014 roku był razem z inną wersją). Być może to wina tego, iż producent tego filmu nie dostał do promocji nowego dżingla reklamowego na czas.
Poza tym jest też nowe logo ekranowe i jego animacja - i tu... przemilczę trochę. Po prostu trochę wielkie nam dali i większy odstęp między logiem a oznaczeniem wiekowym. A animacja loga to w wejściu jest animacja pojawiania się kolorowych literek "nickelodeon" jeden na drugim, a potem po kolei pojawiają się normalne litery z ich logotypu. Przy wyjściu loga sekwencja taka jak pod koniec wejścia animacji loga, tyle że od tyłu.

Powiem krótko - naprawdę świetnie im wyszło. :) I przy okazji - w zapowiedziach jest już mówione "na Nicku", a nie "na Nickelodeon" jak dotychczas. Przedstawiam wam film z oryginału tejże oprawy właśnie z USA: Co ciekawe, w tym kraju był jeszcze jeden rebrand: Choć niestety... z niewiadomych powodów po prostu go ominięto. Ale jakieś resztki z tego są, bo na Nick HD możemy spotykać zapowiedzi z tą oprawą.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3435
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Od 24 lipca do 4 sierpnia (poniedziałek-piątek) trwa interaktywna zabawa na Nickelodeon. Podczas popołudniowych odcinków Spongeboba Kanciastoportego na ekranie telewizora pojawiają się pytania z wiedzy o bohaterach serialu animowanego. Odpowiedzi należy udzielić w specjalnej aplikacji Sponge Master (Android/iPhone). Codziennie do wygrania ręcznik, a nagrodą główną jest elektryczna deskorolka.
Więcej: http://www.nick.com.pl/spongemaster
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Nocne powtórki „Rodziny zastępczej plus” czasami traktuję jako dobranockę, ale jeszcze parę dni temu leciały stare, dobre, pierwsze odcinki, a dzisiaj już nieco irytująca saga o babci Krysi i jej synku Michałku, czyli dość spory przeskok. Ciekawe, czy utracili prawa do części odcinków, czy tylko playlista się komuś pokręciła?
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 633

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Też oglądam do kołyski i wiem że mieszają tymi odcinkami niesamowicie. Z miesiąc temu do 3 w nocy leciały po kolei, a potem te nowsze z ostatniej serii - nie trafisz :D
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Poza tym Nickelodeon woli bardziej puszczać ostatnie odcinki ''Rodziny zastępczej'', niż te starsze - zresztą nocne powtórki są spowodowane tzw. wymogiem koncesyjnym, gdzie także z tego powodu Nickelodeon emituje przed ''Rodziną zastępczą'' ukrytą kamerę pt. ''Cheese'', którą prowadzi Maciej Musiał.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

W tym roku (a dokładniej w lipcu) minie 10 lat od kiedy pojawił się Nickelodeon na polskim rynku, tu też z mojej strony powrót do przeszłości:
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Pamiętam to zakończenie ze SpongeBobem.
Nick był dobry, ale tylko w latach 2008-2011. Potem dołączyły jakieś głupie nowe seriale, mało ciekawych propozycji i w ogóle nie było co oglądać.
Ostatnio zmieniony 02 sty 2018, 19:59 przez kacper3100, łącznie zmieniany 1 raz.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

Początki Nickelodeona też pamiętam - początkowo mieli nawet swoje własne, autorskie programy: ''Szkoła rysowania'' oraz ''Roztańczony Nick''. Z tego co pamiętam to ''Szkołę rysowania'' prowadził Tomasz Śliwiński, który na chwile obecną jest związany z Polsat News (Śliwiński był nawet pierwszym lektorem Nickelodeona, razem z Wiktorem Brzozowskim z Radia ESKA - Brzozowski jest do dnia dzisiejszego lektorem Nickelodeona).

Z seriali animowanych najlepsze były zdecydowanie: ''Awatar: Legenda Aanga'' (jeden z najlepszych seriali animowanych Nickelodeona), ''Danny Phantom'', ''Szanowni państwo X'', ''Pingwiny z Madagaskaru'' oraz ''SpongeBob Kańciastoporty'' (chociaż za SpongeBobem to raczej już nie przepadam na chwile obecną). Co do seriali aktorskich, to najlepsze były zdecydowanie: ''iCarly'' oraz ''Drake & Josh''.

Dzisiaj na Nickelodeonie oglądam raczej nocne powtórki ''Rodziny zastępczej'' oraz ''iCarly'' - chociaż czasami mi się zdarzy luknąć na serial animowany ''Wróżkowie chrzestni''.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Ja oglądałem iCarly (potem przestałem, bo już nie podobał mi się), Drake i Josh oraz Victoria znaczy zwycięstwo. Zdecydowanie najlepszy był Drake&Josh. Jeszcze Sam & Cat oglądałem, ale średnio mi się podobał.
Z animowanych: SpangeBob Kanciastoporty, Pingwiny z Madagaskaru, Wróżkowie chrzestni, Szanowni Państwo X,Danny Phantom i Jimmy Neutron: mały geniusz. Najbardziej lubiłem SpangeBoba i Pingwinów. (Pamiętam, że oglądałem SpongeBoba jeszcze w 2007 w MTV).
Rano w paśmie Nick Jr. oglądałem jakiś miniserial z pająkiem (tytułu nie pamiętam) oraz Purple and Brown.
Awatar użytkownika
BW134PL
Obserwator
Posty: 322
Rejestracja: 01 sty 2017, 11:54
Lokalizacja: lokalizacją się nie pochwalę
x 20
x 26

Nickelodeon/Nickelodeon HD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BW134PL »

Nie oglądam/łem seriali młodzieżowych
Z animowanych Pingwiny, SpongeBob, Wróżkowie.
Nick Jr. również nie oglądam.
TVN, 7 TVN, TTV - te stacje najbardziej lubię
Radio ZET - siła muzyki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Paramount Global”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości