Radio RMF24.pl

Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2013, 17:29
Lokalizacja: Otwock
x 135
x 265

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rico »

Formuła stacji podobna do CRo Radiozurnal - program informacyjny poprzedzielany muzyką. Różnica tylko taka, że w Radiozurnalu serwisy są co 30 min przez całą dobę, natomiast RMF24.pl emituje wyłącznie Fakty z anteny RMF FM.

Muzycznie stoi moim zdaniem lepiej niż główny RMF - głównie starsze utwory z playlisty tej stacji, jest bardziej pop-rockowo niż tanecznie, ale taki repertuar bardziej sprawdza się w przypadku stacji informacyjnych.
Co do warstwy słownej też nie mam większych zastrzeżeń.

Liczę na to, że z czasem program się rozwinie, póki co słucha się dość przyjemnie.
audio: Program II PR • Radio 357 • Radio Nowy Świat • Tok FM • Raport o stanie świata
video: TVN24 • Wydarzenia 24 • Planete+ • Mezzo • Mezzo Live

🇺🇦
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Mi się rzuciła jedna wada dotycząca "Faktów" a mianowicie tutaj prowadzących ten serwis zapowiada osoba prowadząca audycje... w RMF FM. Moim zdaniem powinni nad tym popracować bo obecnie wygląda to dziwnie.
Poland - Aktywnie najlepszy!
m1992
Junior
Posty: 1048
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Rico pisze: 22 mar 2021, 10:54Różnica tylko taka, że w Radiozurnalu serwisy są co 30 min przez całą dobę, natomiast RMF24.pl emituje wyłącznie Fakty z anteny RMF FM.
Myślę że przyczyna jest prosta: jest to antena internetowa, na razie nie będzie miała jakiegoś dużej słuchalności i nie opłaca się tworzyć osobnych Faktów tylko dla niej. Być może zmieni się to w przyszłości.
Ciekaw jestem, czy w przyszłości RMF24 miałoby szansę dostać się na FM, może zamiast RMF Maxxx? Młodzież coraz częściej przechodzi do serwisów pokroju Spotify, a jeśli wkrótce dojdzie do tego jeszcze przymusowe 49% polskiej muzyki, to prowadzenie tego typu radia będzie trudne.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Poland Bo tradycyjnie wstępniaka z zaproszeniem na "Fakty" w RMF FM czyta prezenter, po czym często wita się z nim serwisant. Na chwilę obecną ciężko to przeskoczyć.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Musiano by albo tego wstępniaka (jak i tego dla serwisów bocznych) rozdzielić albo po poprostu przerzucić wstępniaka na serwisanta. To samo tyczy się prognozy pogody która byłaby czytana przez serwisanta albo osobno już na zasadzie rozłączenia przez prowadzącego Radia RMF24.pl. Swoją drogą końcówka czytana przez Krystynę Czubówną też mogłaby być zaktualizowana podobnie jak nazwa z "Fakty RMF FM" na "Fakty RMF FM i RMF24.pl" bądź też "Fakty RMF" lub po prostu na "Fakty" gdyż zdecydowanie serwis Grupy RMF powinien wreszcie być dostosowany do tego że nie jest nadawany już tylko w RMF FM ale i na innych antenach.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2021, 11:38 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jestem zdania, że jak na rozgłośnię internetową bazującą na zasobach anteny FM, to w sumie problem nie istnieje 🙂
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Tylko niestety z racji tego wstępniaka Radio RMF24.pl wygląda nieco amatorsko - problem by nie istniał gdyby była opcja przepięcia sygnału na studio "Faktów" tuż przed przejęciem anteny przez serwisanta a "wstępniaki" byłyby równolegle z dwóch źródeł. Inna opcja to tak jak wspomniałem wcześniej "wstępniaki" czytane przez serwisanta podobnie jak wstępniaki dla "Faktów Sportowych" które czytają też serwisanci Faktów.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Impostor
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 21 lis 2020, 13:43
x 12
x 15

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Impostor »

Karol pisze: 22 mar 2021, 11:31 Jestem zdania, że jak na rozgłośnię internetową bazującą na zasobach anteny FM, to w sumie problem nie istnieje 🙂
Ja mam takie samo zdanie i może nie czepiajmy się takich błahostek. Mi to absolutnie nie przeszkadza a widocznie w inny sposób jak na razie nie dało się tego zrobić.
m1992
Junior
Posty: 1048
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Tak samo wygląda to w dowolnej rozgłośni z portalu RMF ON, bowiem od pewnego czasu można ustawić sobie przeplatanie wybranej stacji z cogodzinnymi Faktami z głównej stacji.
Stąd też, jeśli już, to lepszym wyborem byłoby czytanie wstępniaka przez prowadzącego Faktów.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Hmmm. To niewątpliwie wzbogaca RMF On. Wolałbym jednak, żeby radio informacyjne do mnie głównie gadało, a tu w dość newralgicznej porze dnia, tzn. między 12:00 a 13:00, co chwilę piosenka. Może gdyby pełna ramówka była gdzieś dostępna? Albo podcasty?

Koncepcja nie jest zła, realizacja również, tylko... muzycznie nie do końca mój klimat. Te newsowe wejścia antenowe są przeważnie na tyle krótkie i nieregularne, że albo się słucha cały czas, albo wyłapać nie sposób. O 12:30 rozpoczął się np. magazyn „Świat w pigułce”.
Awatar użytkownika
beka
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 06 lip 2020, 23:37
x 10
x 27

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: beka »

Dobrym pomysłem dla takiego radia byłaby możliwość transmitowania wydarzeń na żywo, jak chociażby konferencji prasowych, chociażby tych dotyczących koronawirusa i obostrzeń. Brakuje takiego szybko reagującego radia informacyjnego, czegoś na wzór Weszło.FM, bowiem umówmy się - TOK FM i PR24 to w większości "gadające głowy", oby RMF24.pl nie poszło tą drogą.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Dodatkowo mile widziany w tej stacji a także RMF FM byłby powrót magazynu "Radio Muzyka Fakty" a także "Obrazu Dnia" a nawet Trafficów :)
Ostatnio zmieniony 22 mar 2021, 13:38 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Wieści z dróg są dobre dla stacji regionalnych, lokalnych, a nie dla rozgłośni internetowej 🙂
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

To mogłoby być równolegle z RMF FM który to wskrzesza "Traffici' podczas akcji "Bezpieczny Powrót" tyle że w tym przypadku byłoby to na mniejszą skalę.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Kacper.m
Poster
Posty: 1695
Rejestracja: 09 lis 2016, 17:05
x 545
x 231

Radio RMF24.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kacper.m »

Absolutnie nie widzę sensu wiadomości z dróg w stacji bez rozsyłania naziemnego. Liczba osób słuchających w samochodzie radia internetowego będzie bardzo niska, a takich projektów to już w ogóle. + Na TuneIn stacji brak.
Radio: 357 [patron] | newonce | Nowy Świat | RMF24 | BBC Radio 1/5/6/WS
Podcasty: Raport o stanie świata | Podcastex | Dział Zagraniczny | Imponderabilia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa RMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości