RMF FM

Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 208
x 93
Kontakt:

RMF FM

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Będzie brakowało pana Tomasza i jego audycji, szczególnie świątecznych :( .

11 listopad w RMF FM
06:00 Takie Rzeczy Tylko w Polsce- Daniel Dyk i Tomasz Olbratowski o absurdach współczesnej polskiej codzienności;
10:00 Polska Mistrzem Świata- Krzysztof Urbaniak porozmawia ze sportowcami;
15:00 Gwiazdy Polskich Dróg- Marcin Fugiel o motoryzacji;
20:00 Urodzeni Rockendrollowcy- Marcin Jędrych porozmawia z Kasią Kowalską, Muńkiem Staszczykiem, Markiem Piekarczykiem o narodzinach swojego buntu, początkach kariery i o tym czym dla nich jest dziś Święto Niepodległości. Dodatkowo zostaną ogłoszone wyniku plebiscytu na Największy Polski Przebój RMF ON.
Źródło: RMF
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 208
x 93
Kontakt:

RMF FM

Jak podaje Fan FM, z okazji wyborów samorządowych w niedzielę o 21:00 pojawi się specjalne, wydłużone wydanie Faktów. Ukażą się również dodatkowe wydania o 21:30 i 22:30. Wieczór wyborczy poprowadzi Tomasz Staniszewski. Podobnie jak w czasie akcji Bezpieczny Powrót, na antenie TVP Info będą pojawiali się dziennikarze RMF FM z 10 największych miast w Polsce.

Zastanawiam się, kto będzie relacjonował wyniki wyborów we Wrocławiu na antenie TVP Info: Anna Kropaczek (RMF Katowice, wczoraj w Twoich Wyborach w TVP Info) czy Bartłomiej Paulus (RMF Wrocław, wczoraj w Twoich Wyborach- jedynie w RMF FM).
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 199
Kontakt:

RMF FM

Post autor: Poland »

Ja tymczasem zdecydowanie się zgadzam z użytkownikiem nexuss z forum Radiopolski który pisał tak:
[quote=""nexuss z forum Radiopolski""]W pierwszej kolejności powinni skrócić pasma dzienne. Zdecydowanie za długie, zwłaszcza to od 14 do 19. Dziennikarze na tak długą metę po prostu "wypalają się" i mamy brak świeżości programu. Wyobraźmy sobie taką sytuację pracujemy do 16 słyszymy te same osoby, jedziemy do domu i też te same osoby, włamywaczy radio w domu i "powtórka z rozrywki". Tu jest błąd w ramówce, który trzeba naprawić. Pamiętam jak kiedyś bardzo dawno temu przeprogramowano ramówkę Trójki. Wtedy osoby odpowiedzialne za ramówkę wyraźnie podkreślały że ramówka została tak stworzona aby dziennikarze nie towarzyszyli nam przez dłuższy czas w ciągu jednego dnia z tego własnie względu.[/quote]
W moim odczuciu RMF FM obecnie przesadza z długością pasm prezenterskich które to moim zdaniem powinny być krótsze i zarazem bardziej atrakcyjniejsze pod kątem treści.
Idealną ramówkę w tym zakresie RMF FM miało mniej więcej przed 2000 lub 2003 rokiem - dla przykładu tak wyglądała ona w czwartek: https://fbcdn-photos-c-a.akamaihd.net/h ... cf0ccb37a9 a tak w sobotę: https://fbcdn-photos-g-a.akamaihd.net/h ... dd6c8bef26
Taka właśnie pod kątem czasu trwania poszczególnych audycji powinna być obecna oferta stacji RMF FM. Po konwersji obecnej ramówki żółto-niebieskiej stacji do takiej jak powyżej zyskałaby ona następujący kształt:
Dni Powszednie
5 - 6 Magazyn informacyjno-publicystyczny Faktów
6 - 9 Wstawaj szkoda dnia - Przemysław Skowron, Robert Karpowicz, Tomasz Olbratowski
9 - 12 Byle do piątku - Ewelina Pacyna (awans z pasma nocnego)
12 - 13 Magazyn informacyjno-publicystyczny Faktów
13 - 15 Pasmo wczesno popołudniowe - byłby to program przygotowywany i prowadzony przez powiedzmy redakcje kulturalną Faktów
- to byłaby tym samym krajowa odpowiedź na program "Projekt Kultura" z Radia Plus.
Byłby to mniej więcej codzienny magazyn kultualny.
15 - 18 Lepsza połowa dnia - Kamil Baleja i Kasia Wilk
18 - 19 Magazyn informacyjno-publicystyczny Faktów
Ewentualnie przy utworzeniu magazynu Faktów o jednej porze program popołudniu wyglądałby tak:
12 - 14 Pasmo wczesnopopołudniowe
14 - 17 Lepsza połowa dnia - Kamil Baleja i Kasia Wilk
17 - 19 Magazyn informacyjno-publicystyczny "Faktów"
19 - 20 Poplista
20 - 23 Poplista Plus (tylko ten program mógłby trwać cztery godziny - w ewentualności magazyn muzyczny powinien oddzielić się od Poplisty i trwać od 21 do 23. Tym samym Poplista trwałaby od 19 do 21 wracając do prezentacji pełnego notowania.
Program nie zmiennie prowadziłby pan Darek Maciborek.
23 - 2 Dobra nocka - Mariola Matuszyk
2 - 5 Coś mi świta - Sławomir Kowalewski
Sobota
5 - 8 Wolno wstać - Daniel Dyk
8 - 9 Fakty Tygodnia - magazyn informacyjno-publicystyczny redakcji Faktów
podsumowujący tydzień.
9 - 11 Przepis na weekend - Krzysztof Urbaniak
11 - 13 Świat się śmieje - Marcin Fugiel
13 - 16, 16 - 18, 18 - 20 Miejsca na nowe pasma prezenterskie
Pasma te prowadzone byłyby chociażby przez Huberta Urbańskiego czy osoby które pojawiają się w programie "Byle do piątku" z panem Robertem Kórolczykiem włącznie. Mile widziany też byłby cotygodniowy magazyn redakcji sportowej Faktów.
20 - 23 Dobrze Zagrane - Marcin Jędrych
23 - 1, 1 - 3 i 3 - 5 (lub 23 - 2 i 2 - 5) Nocne pasma prezenterskie z nowymi prowadzącymi chociażby z RMF Maxxx czy RMF Classic albo też należącej do was Radiofonii.
Niedziela
5 - 8 Wolno wstać - Daniel Dyk
8 - 9 Publicystyka
9 - 11 Przepis na weekend - Krzysztof Urbaniak
11 - 13 Świat się śmieje - Marcin Fugiel
13 - 16 Wszystkie numery Agnieszki Chylińskiej
16 - 18 i 18 - 20 Miejsce na nowe pasmo prezenterskie
20 - 23 Dobrze Zagrane - Marcin Jędrych
23 - 1, 1- 3 i 3 - 5 (lub 23 - 2 i 2 - 5) Nocne pasma prezenterskie z nowymi prowadzącymi chociażby z RMF Maxxx, RMF Classic czy Radiofonii (mogliby też też w niedziele od 18 do 20 uruchomić program który to poza przybliżaniem radiowej codzienności i tajemnic szukałby nowych prezenterów dla was a docelowo dawałby możliwość sprawdzenia się słuchaczom na antenie współprowadząc program.
Tak więc śmiało RMF FM mógłby skracać swoje pasma prezenterskie które obecnie tak jak mówi przedmówca są zdecydowanie za długie.
Dodatkowo zauważyłem że w "Faktach" sporo mówi się o sytuacji na drogach. Dlaczego zatem nie oddzielą tego od wspomnianego serwisu reaktywując traffici na podobnej zasadzie co "Radio Kierowców" z Jedynki gdzie serwis jest o zasięgu krajowym? W zasadzie dzięki corocznym serwisom na 1 i 2 listopada są oni na taką sytuacje przygotowani między innymi od strony jingla który to właściwie już mają.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
x 9

RMF FM

Post autor: Lord_info »

@Poland, na przyszłość prosiłbym Ciebie o nie wymyślanie własnych ramówek TV jak i radiowych, gdyż nie są one mile widziane na tym forum ;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Msciciel
Obserwator

RMF FM

Post autor: Msciciel »

@Lord_info Będzie mały OT. Ja założyłem wątek o potencjalnych ramówkach TV i @Direct wysłał go do kosza, więc mam takie pytanie czy w ogóle na tym forum nie można pisać o ramówkach? Ja nie jestem takim maniakiem jak @Poland,ale taki wątek który założyłem mógłby zostać.
Awatar użytkownika
Lord_info
VIP Expert
x 9

RMF FM

Post autor: Lord_info »

Napisałem tak ponieważ tego typu wątki czy posty były przez moderatorów jednoznacznie oceniane.
Jeśli chodzi o zmianę zdania i naszego nastawienia to tylko @Karol musiałby nam to zasygnalizować.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 695
x 843

RMF FM

Post autor: N-O-R-O-N »

Wątpię by się zmieniło nastawienie do czegoś takiego. Tu się raczej pisze o realnych rzeczach, no może że coś takiego można byłoby umieścić w Hyde Parku, o ile by to można było zrobić.
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

RMF FM

Post autor: Direct »

Tego typu wątpliwości najlepiej rozwiewać w specjalnym temacie "Kwestie formalne" w dziale "Sprawy forum". Bo tak to raz, że tworzy się OT, a dwa, że nie każdy zagląda we wszystkie wątki.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 199
Kontakt:

RMF FM

Lord_info pisze:@Poland, na przyszłość prosiłbym Ciebie o nie wymyślanie własnych ramówek TV jak i radiowych, gdyż nie są one mile widziane na tym forum ;)
W tym przypadku ramówkę umieściłem celowo ponieważ chciałem zrobić taką symulacje obecnej ramówki stacji RMF FM w oparciu o to co było mniej więcej 15 lat temu.
W każdym razie dość ewidentnie RMF FM przesadza z długością pasm i o ile "Poplistę" mogę zrozumieć gdyż jest najpierw lista a potem właściwy program o tyle "Byle do piątku" czy "Lepsza połowa dnia" a także wszystkie programy weekendowe trwają stanowczo za długo w porównaniu chociażby do Radia Eska gdzie pasma trwają maksymalnie 2-3 godziny.
Od strony programowej RMF FM ma potencjał ale niestety jest on mocno nie wykorzystywany i wręcz marnowany.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1005
x 2924

RMF FM

Post autor: pulkownik »

Każdy ma w życiu swoje zainteresowania i trzeba to uszanować. Ale Ty uszanuj, że społeczność tego forum nie chce czytać Twoich symulacji ramówek :)
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 199
Kontakt:

RMF FM

No oczywiście że to uszanuje.
W każdym razie wracając do tematu to ciekawe czy coś RMF FM zmieni w swojej ramówce na swoje 25 urodziny. Pewnie znając życie skończy się na nowych jinglach dla Faktów.
Dodam tutaj przy okazji że teraz RMF FM jasno oddzieliła prezenterów weekendowych od tych będących w tygodniu - dzięki czemu od 23 w dni powszednie jest teraz Ewelina Pacyna a od 2:00 Mariola Matuszyk.
Moim zdaniem spokojnie te panie mogłyby się podzielić pasmem 9 - 15 przesuwając popołudniówkę o godzinę później a Sławomira Kowalewskiego na pasmo od 23 do 2. Mile widziany też byłby autorski program informacyjno-publicystyczny Faktów który mógłby być nadawany w porannej odsłonie od 5 do 6 oraz w popołudniowej od 18 do 19 dzięki czemu pasma prezenterskie trwałyby nieco krócej.
Poza tym ciekawe czy w ramówce wiosennej "Poplista" zostanie w ramówce czy po ostatnich zmianach z niej poprostu spadnie.
Awatar użytkownika
Jacko09
Junior
x 3
x 1

RMF FM

Post autor: Jacko09 »

A ja zmienię trochę ten "ciekawy" poruszony temat. Wiadomo coś o akcji choinka pod choinkę, którą (współ)organizowało (?) RMF FM co roku??
Pozdrawiam Jacko09
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 208
x 93
Kontakt:

RMF FM

Poland pisze:Moim zdaniem spokojnie te panie mogłyby się podzielić pasmem 9 - 15 przesuwając popołudniówkę o godzinę później a Sławomira Kowalewskiego na pasmo od 23 do 2.
Strasznie musisz nie lubić Sławomira Kowalewskiego ;) . Wysłuchałem nocki Marioli Matuszyk (http://youtu.be/Hl34oZs-Exk). Ma ona przyjemny głos, ale musi nabyć jeszcze doświadczenia w RMF-ie: niektóre wypowiedzi nie mają żadnego sensu, próbując nie zagadywać piosenkę- nagle przerywa. Myślę, że wiosną pojawi się w weekendowe poranki (lekki awans :) ).
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 199
Kontakt:

RMF FM

Zdecydowanie zgadłeś. Moim zdaniem RMF FM po prostu marnuje obydwie panie w paśmie nocnym obydwie panie. Myślę tutaj że gdyby one podszkoliły się w paśmie dziennym to mogłyby z nich być naprawdę dobre prezenterki pokroju Małgorzaty Kościelniak czy Marzeny Rogalskiej które to kiedyś pracowały w żółto-niebieskiej stacji.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 208
x 93
Kontakt:

RMF FM

Informacja dla osób nie lubiących numeru 7252. Pozostały już tylko 4 finały Trafionej 10, więc jeśli nie pojawi się Kasa na Święta, będzie spokój z "2,46 złotych z VAT" do końca roku :) .
Hubert Urbański doskonale pasuje do klimatu loterii. Są dwa brakujące elementy: osoba podpisująca się nad uczciwością zabawy (tak jak kiedyś mec. Rafał Karcz) oraz informacja o sejfie, w którym znajduje się główna wygrana. Zauważyłem, że przez prawie cały sezon wygrane wynosiły: 3 000 zł., 5 000 zł., czasem zdarzało się 20 000 zł. Aktualnie w co drugi dzień można usłyszeć o 40 000 złotych w wybranej przez słuchacza skrytce. Oczywiście nie podejrzewam RMF o oszustwo, ale w porównaniu z Szczęśliwą 13 wygrany są mniejsze, a szanse większe (wcześniej 13, teraz 10 sejfów).

Powstały już wszystkie piosenki w akcji Ja cię kręcę:
- Enej i Daria Jaworska- Nasze Randez-Vous (org. Kombi),
- Perfect i Anna Frontczak- Zawsze Tam Gdzie Ty (org. Lady Pank),
- Ewa Farna i Mateusz Guzowski- Just Like a Pill (org. P!nk),
- Varius Manx i Kacper Gołda- Africa (org. Toto),
- Kamil Bednarek i Anna Deko- Englishman in New York (org. Sting).

W Poplista Plus wspominana jest historia RMF FM. Jakiś czas temu Darek Maciborek i Marcin Jędrych dyskutowali o jinglu RMF Erotic ---> Dyskusja z "obrazem" i jingiel. Natomiast wczoraj pojawił się fragment Poplisty 1000 i przypomniano pierwszą trójkę pierwszego notowania ---> O dwóch Darkach Maciborkach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa RMF”