RMF FM

Dawid
Użytkownik

RMF FM

Post autor: Dawid » 21 cze 2006, 9:56

IZA pisze:Ostatnia audycja miała miejsce bodajże w 2000 roku.
Wcześniej. W niedzielę 3 stycznia 1999 r.
0 x
Awatar użytkownika
przemkob
Mythical VIP
Kontakt:

RMF FM

Post autor: przemkob » 14 lip 2006, 10:35

RMF FM umacnia pozycję lidera
2006-07-13 14:01:33 | Maciej Kozielski

RMF FM powiększył w II kwartale tego roku przewagę nad Radiem Zet – wynika z najnowszych danych Radio Track MillwardBrown SMG/KRC. W porównaniu z analogicznym okresem z ubiegłego roku najwięcej zyskało Radio Bis, a straciło – Radio Zet.

RMF FM wciąż pozostaje liderem badań Radio Track. Rozgłośnia w okresie kwiecień – czerwiec 2006 roku miała 22,54 proc. udziału w rynku ogólnopolskim. Stacja zanotowała tym samym wzrost o 0,13 proc. w porównaniu z falą kwiecień – czerwiec 2005.

Drugie miejsce przypadło Radiu Zet z udziałem w rynku na poziomie 18,06 proc., czyli o 1,53 proc. mniej niż przed rokiem. Na podium znalazła się także radiowa Jedynka, której udział wyniósł 14,11 proc. (wzrost o 0,3 proc.)

Udział w rynku Trójki wyniósł 6,26 proc. (wzrost o 0,45 proc.), Radia Maryja – 2,02 proc. (spadek o 0,32 proc.), Radia Bis – 0,61 proc. (wzrost o 0,3 proc.), a Dwójki – 0,57 proc. (spadek o 0,1 proc.).
Źródło : ML.pl
0 x
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
Witu
Mythical VIP
x 1
Kontakt:

RMF FM

Post autor: Witu » 15 lip 2006, 11:12

Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem że RMF ma największą słuchalność w Europie.
0 x
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Rayann23
Użytkownik

RMF FM

Post autor: Rayann23 » 08 wrz 2006, 18:26

Te piosenki z RMFki powtarzają na okrągło
0 x
Dobry Jestem
Awatar użytkownika
Witu
Mythical VIP
x 1
Kontakt:

RMF FM

Post autor: Witu » 08 wrz 2006, 18:41

Rayann23 pisze:Te piosenki z RMFki powtarzają na okrągło
A w jakim radiu się nie powtarzają? :)
0 x
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
IZA
Mythical VIP

RMF FM

Post autor: IZA » 08 wrz 2006, 23:55

No niestety, nasze radia zarówno ogólnopolskie jak i sieciowe Maxxy, Eski i pinezki są bardzo specyficzne, gdyż mają bardzo ubogie playlisty. W dobie tego całego POPowego showbiznesu do dyspozycji naprawdę jest ogromna ilość kawałków, a nasze stacje w ogóle z tego nie korzystają. Przecież nieczęstym zjawiskiem w RMFie czy to ZETce jest granie jednego singla z płyty i koniec. Małym wyjątkiem w przypadku żółto-niebieskiej stacji jest Pop-Lista, gdzie Maciborek serwuje NOWĄ i co ważne ZRÓŻNICOWANĄ muzykę. Ale co z tego, skoro malutki procent tych nagrań trafia na playlistę. A szkoda, bo bardziej mi się to uśmiecha niż po raz N-ty Beata Kozidrak i Jej szklanka wody :(
0 x
Obrazek
sebol
Użytkownik

RMF FM

Post autor: sebol » 09 wrz 2006, 9:18

IZA pisze:gdzie Maciborek serwuje NOWĄ
Iza, nie rozśmieszaj mnie :) Jeżeli "nową" muzyką jest Blank and Jones - Catch, które maxxx grał na początku wakacji, a na singlu wyszło to w czerwcu, to... :) o M Brotherze nie wspomnę, taka nowość, że e-stacje grały to 2 lata temu.
0 x
Awatar użytkownika
IZA
Mythical VIP

RMF FM

Post autor: IZA » 09 wrz 2006, 10:56

Nie zrozumiałeś mnie. „Nową” w porównaniu z resztą pasm w RMFie, którego playlista chyba się jeszcze bardziej „postarzała”, że krążą nawet głosy, iż już ZETka serwuje nieco bliższe czasom współczesnym nagrania.
A że pojawiają się z opóźnieniem to fakt. Wystarczy słuchać równolegle Fun Radia i RMFki.
Chociaż czasami i jakieś dziwactwa się zdarzają. Np. jak z kawałkiem Chicane z Tomem Jonsem. Raz, bądź dwa razy zagrali go w czerwcu i już myślałam że się nigdy więcej nie pojawi. A tu proszę, we wrześniu powrócił :)

Aha, jeszcze taka mała dygresja – pamiętacie listę przebojów w ZETce, gdzie zestawiano ze sobą stare i nowe nagrania? Bitwa Przebojów się bodajże nazywała. To był dopiero poroniony pomysł dla mnie. Szczególnie, że w „Komputerowej...” Rokos swego czasu taki chwyt testował i raczej się to nie sprawdzało.
0 x
Obrazek
MYSZA32
Użytkownik

RMF FM

Post autor: MYSZA32 » 10 wrz 2006, 17:00

A ja lubię starsze kawałki. Sczególnie Blank & Jones to kawł histori muzyki Dance.
0 x
gosc
Mythical VIP

RMF FM

Post autor: gosc » 27 paź 2006, 18:17

Niemiecka spółka Bauer przejmie radio RMF FM
Spółka Bauer Media Invest GmbH (BMI), która należy do Grupy Wydawniczej Bauer, ogłosiła wezwanie na 100 proc. akcji spółki Broker FM SA, do której należy ogólnopolskie radio RMF FM.

Bauer chce bowiem zbudować w Polsce silną sieć radiową - poinformowało Wydawnictwo Bauer w piątek w komunikacie.

"Ogłoszenie wezwania na akcje Brokera jest zgodne z długofalową strategią Grupy Bauer oraz chęcią budowy silnej sieci radiowej w Polsce" - powiedział Witold Woźniak, prezes zarządu Wydawnictwa Bauer, cytowany w komunikacie.

"Planujemy rozpoczęcie działalności w zupełnie odmiennym od dotychczasowych segmencie rynku mediów, której efektów należy oczekiwać w dłuższej perspektywie czasowej" - dodał.
No to dziennikarze będą "robić u Bauera" :lol:
0 x
Nikt mnie nie prześcignie w miłości do PiS-u - wł.
Awatar użytkownika
Majkell
Mythical VIP
Kontakt:

RMF FM

Post autor: Majkell » 27 paź 2006, 19:01

Gościu, a możesz napisać, skąd ten cytat? Bo niestety, nie znalazłem żadnych innych źródeł z taką informacją...
0 x
gosc
Mythical VIP

RMF FM

Post autor: gosc » 27 paź 2006, 20:20

0 x
Nikt mnie nie prześcignie w miłości do PiS-u - wł.
Awatar użytkownika
IZA
Mythical VIP

RMF FM

Post autor: IZA » 28 paź 2006, 12:50

Czyli nie będziemy mieć już prywatnego radia ogólnopolskiego bez zachodniego kapitału.
Tak czy siak na razie podchodzę do sprawy spokojnie, gdyż nowy inwestor może przecież wprowadzić całkiem pozytywne zmiany. Należy pamiętać, że przewaga RMFu nad ZETką pod względem słuchalności ciągle maleje, a nie robienie niczego (jak dotąd) w kierunku poprawy programu, granej muzyki itp. na pewno nie pomoże.

Z kolei to jest trochę niepokojące:
Bauer chce bowiem zbudować w Polsce silną sieć radiową - poinformowało Wydawnictwo Bauer w piątek w komunikacie.
Znowu najważniejszy będzie RMF Maxxx :(
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Witu
Mythical VIP
x 1
Kontakt:

RMF FM

Post autor: Witu » 28 paź 2006, 13:31

IZA pisze:Czyli nie będziemy mieć już prywatnego radia ogólnopolskiego bez zachodniego kapitału.
Tak czy siak na razie podchodzę do sprawy spokojnie, gdyż nowy inwestor może przecież wprowadzić całkiem pozytywne zmiany. Należy pamiętać, że przewaga RMFu nad ZETką pod względem słuchalności ciągle maleje, a nie robienie niczego (jak dotąd) w kierunku poprawy programu, granej muzyki itp. na pewno nie pomoże.

Z kolei to jest trochę niepokojące:
Znowu najważniejszy będzie RMF Maxxx :(
Ale kto wie... Może za niedłyugo RMF MAXXX będzie ogólnodostępne, jak RMF :)
0 x
Platforma N:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
IZA
Mythical VIP

RMF FM

Post autor: IZA » 28 paź 2006, 13:47

Wątpię niestety, gdyż Maxxx jest z założenia ponadregionalną siecią stacji. Co najwyżej będą jeszcze bardziej się starać aby przejmować kolejne lokalne radia. Zostało w końcu wiele „atrakcyjnych kąsków”.
0 x
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grupa RMF”