Trójka - Polskie Radio

Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Posty: 900
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:34
x 2
Kontakt:

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mario98 »

Oczywiście musi być temat o moim ulubionym radiu.

Trójka, w przeciwieństwie do takego RMF nie składa się z samej muzyku, za co im chwała. Moim zdaniem w takim kierunku powinny iść takie radia jak RMF, bo żeby posłuchaś sobie samej muzyki można przecież ściągnąć sobie "empetrójki" z internetu ;)
Awatar użytkownika
szewol
Media2.pl
Posty: 168
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:42
x 1

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szewol »

Muszę przyznać, że ostatnio coraz częściej goszczę na falach Trójki. Lubię radio bardziej ambitniejsze tylko tylko "najlepszej muzyki" :)
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Trójki regularnie słucham od jakiegoś czasu. W dni powszednie głównie wieczorami. Po 20 „Programu Alternatywnego”, później „Klubu Trójki”. W piątki oczywiście rezerwuję sobie 4 godzinki na LP3. Poza tym, bardzo fajnie prowadzone są audycje „Trzy Kwadranse Jazzu” Ptaszyna Wróblewskiego oraz „Manniak Po Ciemku” Wojciecha Manna.
W sobotę z przyjemnością słucham „Listy Osobistej” i „Muzycznej poczty UKF”.
Niedziela to zaś czas na „Premierę z Rozrywki” oraz „Mini-Max”.
Oczywiście są i programy, które uważam za kompletną porażkę. Chociażby takie „Znaki Szczególne” Tomasza Kammela, ale ogólnie nie widzę lepszej polskiej rozgłośni od Trójki na dzień dzisiejszy.
Obrazek
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
x 1
Kontakt:

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

Powrót starej Trójki.

Nowy szef radiowej Trójki Krzysztof Skowroński zapowiada zmiany, które przywrócą rozgłośni dawną pozycję radia inteligenckiego- czytamy w Życiu Warszawy.

Zdaniem Skowrońskiego Trójka znów ma być nowoczesnym radiem z niezależną publicystyką, serwisami informacyjnymi oraz muzyką dla koneserów. Nowy dyrektor rozgłośni Krzysztof Skowroński zapewnia, że nie zawiedzie tych oczekiwań. - Mam nadzieję, że Wojciech Mann znowu zacznie słuchać Trójki - mówi Skowroński w odpowiedzi na krytykę legendarnego dziennikarza muzycznego, który kilka miesięcy temu skarżył się, że nie może już słuchać swojej rozgłośni.

- Zmiany powinny pójść w kierunku przywrócenia audycji autorskich, prowadzonych przez radiowe osobowości, a nie próbujących być zabawnymi, didżejów - mówi na łamach Życia Warszawy Alicja Baranowska, przewodnicząca stowarzyszenia 3/5/7, skupiającego miłośników Trójki.

Skowroński nie chciał ujawnić Życiu Warszawy wszystkich szczegółów. Za przykład zmian podał jednak możliwość powrotu na antenę porannych przeglądów prasy, które mają przypominać, te które prowadził Wojciech Mann. - Nie będzie to, oczywiście, wierna kopia, bo czasy są inne, a i Wojtek Mann na pewno nie będzie wstawał bladym świtem, żeby o 6 rano poprowadzić program. Jednak tam, gdzie to możliwe, odtworzymy dawną atmosferę Trójki - mówi w Życiu Warszawy.
Źródło : media2.pl
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Pozostało nam tylko trzymać za słowo nowego prezesa i czekać na owoce. Liczę na ograniczenie nieco tzw. "pasma towarzyszącego" czyli zapowiadania piosenek, bo natykając się na nie, zastanawia mnie czy to na pewno Trójka, czy przypadkiem nastawiłam radio na ZETkę...
Obrazek
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

Ja kilka tygodni temu nawet dużo słuchałem tego radia, ale teraz to słucham radia tylko tyle co w samochodzie, a w samochodzie zapodajemy RMF :)
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Posty: 900
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:34
x 2
Kontakt:

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mario98 »

Wutu jak można RMF słuchać? Przecież tam sama muzyka jest, i to powtarza sie playlista co 2 godziny :lol:
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
Posty: 1798
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:37
Lokalizacja: Tuchów (Małopolska)
x 1
Kontakt:

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witu »

Mario98 pisze:Wutu jak można RMF słuchać? Przecież tam sama muzyka jest, i to powtarza sie playlista co 2 godziny :lol:
Nie no co dwie godziny się na pewno nie powtarza, ale jak jadę przykładowo rano na hurtownie to na MP3 playerze bardzo miło jest sobie posłuchać utworów jakie emitują:) Polecam posłuchanie sobie tej stacji w okolicach godziny 6:00.
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

No i poznaliśmy się na Panu Skowrońskim... Ja przynajmniej nie z tej dobrej strony. Listę Przebojów skrócili godzinę przez przedłużenie „Zapraszamy Do Trójki” do 19stej. Tego absolutnie nie rozumiem, bo obcięli tym samym cenny czas na wspomnienia, nowości, doniesienia itp. Przecież LP3 właśnie słynęła z tego, iż nie była to tylko lista gdzie prowadzący ograniczał się jedynie do zapowiadania kolejnych pozycji. 4 godziny były moim zdaniem jak najbardziej wykorzystywane w pełni, a 3 niestety kierują program na tor standardowej listy tylko i wyłącznie przebojów i nic poza tym.
W piątek mogli sobie darować 3 godziny ZD3, szczególnie że nawet 2 godziny przemądrzałego Kantereita to dla mnie za dużo.
Kolejne cięcie „Niedźwiedzia” to 2 godzinna „Markomania” w niedzielę (dotąd były 3 godz. w sobotę).
Ta zmiana jeszcze bardziej mnie irytuje, gdyż Niedźwiecki jak mało kto potrafił dzielić się w swojej audycji ambitną muzyką ze wszystkich gatunków i wątpię aby dumnie zapowiadane nowe programy muzyczne przez prezesa Skowrońskiego wypełniły tą stratę. Jeszcze nie zdenerwowałoby mnie to jakbym usłyszała, że najwyższych lotów program Jazzowy czyli 3 kwadranse (prowadzony przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego) powróci o bardziej przystępnej porze niż północy. Niestety, nic w tym temacie nie było mówione. Jedynie o publicystyce i rzucanie hasełek typu: „Powrócimy do formuły dawnego Programu III”. Jakoś tego nie widzę. Z kolei bardziej przypomina mi to kolejne TrUcie prezesa wydelegowanego przez partię polityczną, która właśnie dorwała się do władzy. Wkrótce kolejna się dorwie i znowu przyjdzie prezes z całkowicie odwrotną koncepcją, a stracą na tym tylko słuchacze. Ogólnie niezadowolona jestem i pewnie po tych zmianach jeszcze ograniczę słuchanie Trójki na korzyść rozgłośni naszych południowych sąsiadów.
Obrazek
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Marek Niedźwiedzki żegna się z Trójką
Marek Niedźwiecki po 25 latach odchodzi z radiowej Trójki. Od początku 2008 r. będzie pracować w Radiu Złote Przeboje - informuje gazeta.pl.
- Lata 60., 70., 80. to najpiękniejszy czas mojego życia. Naturalnie więc przechodzę do radia, które gra taką muzykę. Będę mógł wspominać młodość mojego pokolenia. To chcę robić - zapewnia Niedźwiecki.

Marek Niedźwiecki, jeden z najbardziej rozpoznawanych polskich dziennikarz muzycznych, urodził się 24 marca 1954 roku w Szadku. Zaczynał pracę w zawodzie od Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej, później pracował w Polskim Radiu Łódź. Od 1982 roku prowadził audycje w radiowej Trójce, m.in. "Zapraszamy do Trójki", "W tonacji Trójki", "Markomanię" oraz "Listę Przebojów Programu III". W telewizji MTV Classic prowadził "Listę wszech czasów", a w TVP2 - program "Wzrockowa Lista Przebojów". Jest pomysłodawcą serii płytowej Smooth Jazz Cafe - przypomina gazeta.pl.
Ciekawe i smutne.
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg
x 1

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Nieznana jest ciągle przyszłość flagowej audycji PR3. Na razie w piątkowe wieczory przed mikrofonem zasiada Piotr Baron prowadząc „Dookoła Listy”. Tak ma być ponoć do końca sierpnia. Ale co potem? Wątpię aby Skowroński pozbył się LP3, gdyż to by oznaczało poważny konflikt ze słuchaczami, bardzo nie na rękę dyrektorowi, który w przeciwieństwie do poprzedniego ma ich spore poparcie. Tylko kto podejmie się prowadzenia? Na pewno nie Baron, który oznajmił, że „bawi się w to” tylko do końca sierpnia. Pożyjemy, zobaczymy.

Tak czy owak lista bez Niedźwiedza to dla mnie jak Częstochowa bez Jasnej Góry i nie zamierzam jej na razie słuchać. W komentarzach, które czytałam odnośnie tego tematu przewija się pogląd, aby zostawić audycję i powierzyć komuś „na przechowanie” dla Marka w przypadku jego powrotu. Jednak wątpię aby wrócił – w ostatnich wywiadach sam przyznawał, że jest już tym wszystkim zmęczony...
Obrazek
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
x 1
Kontakt:

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

Od poniedziałku radiowa Trójka będzie mieć nową oprawę dźwiękową, którą spompował Piotr Gąssowski. Swojego głosu w jinglach rozgłośni użyczyła piosenkarka Anna Maria Jopek.
gosc
VIP Expert
Posty: 2144
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:54
x 3

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gosc »

Po raz kolejny Trójka ośmiesza się brakiem nagrań z sobotnich rozmów z dziennikarzami i politykami. Miały być dziś a czemu nie było wczoraj to doprawdy trudno zrozumieć. Póki co nie ma nadal tych nagrań.
Awatar użytkownika
dzika8
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2008, 20:49
Kontakt:

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dzika8 »

Trójka należy do moich ulubionych stacji radiowych, oprócz Anty Radia. Puszczają tam muzykę, która wpada w ucho. A audycje są na serio wypasione, można tam znaleźć wszystko. Polityka, blues, hip-hop. jazz, rock, metal, wiadomości!
Dawid
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 25 maja 2006, 21:42
Lokalizacja: z Ciemnogrodu

Trójka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dawid »

Najlepsze radio w Polsce, bez wątpliwości. Niczego innego nie słucham, no może Radia Maryja czasami ;]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: PionneR i 6 gości