Trójka - Polskie Radio

Awatar użytkownika
dzika8
Użytkownik
Kontakt:

Trójka - Polskie Radio

Post autor: dzika8 » 20 mar 2008, 20:54

Ja Maryja i Trójka. Pasują :D
0 x
gosc
VIP Expert

Trójka - Polskie Radio

Post autor: gosc » 24 mar 2008, 13:36

Zmarł Janusz Kosiński....
0 x
Awatar użytkownika
dzika8
Użytkownik
Kontakt:

Trójka - Polskie Radio

Post autor: dzika8 » 25 mar 2008, 21:35

żywa legenda. Słuchaczom zostanie w pamięci, miał charakterystyczny głos. Będzie go brakowało, jego audycji. [*]
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2866
x 1225

Trójka - Polskie Radio

Post autor: Trzeciak » 18 sie 2009, 11:43

media2.pl pisze:Słuchacze walczą z tandetą - zbiórka na Trójkę

Miłośnicy radiowej Trójki wypowiadają wojnę tandecie. W poniedziałek - 10 sierpnia 2009 roku - ruszyła wielka akcja na rzecz kulturotwórczej działalności radiowej Trójki, zorganizowana przez znane osobistości życia publicznego.

Komitet Miłośników Trójki zarejestrowali słuchacze Programu 3, a w gronie założycielskim znaleźli się między innymi Krystyna Czubówna, Krzysztof Daukszewicz, Michał Ogórek i Zbigniew Zamachowski.

Komitet uzyskał zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na przeprowadzenie zbiórki publicznej, która ma wspierać kreowanie wartościowych przedsięwzięć twórczych w Programie 3 oraz promowanie młodych artystów, pod hasłem Trójkowy Znak Jakości.

- Postanowiłam sprowokować do działania tych, którzy nie zgadzają się na ‘byle co’ w treści i w formie, czyli postępujący zalew tandety. Na przekór wszystkiemu, czyli również wyjątkowo dramatycznej sytuacji finansowej w Polskim Radiu, udało mi się tą ideą zarazić twórców. Rozpoczęliśmy więc działania zmierzające do wylansowania Trójkowego Znaku Jakości. Nadając go młodym twórcom oraz ambitnym wydarzeniom kulturalnym, będziemy mogli promować prawdziwe twórcze osobowości, młodych artystów oraz niszowo-offowe zjawiska kulturalne. W ten sposób, mam nadzieję, zadowolimy wyrobionego słuchacza Trójki, równocześnie kształtując gust Polaka poszukującego - mówi Magda Jethon, szefowa radiowej Trójki.

Trójkowy Znak Jakości będzie promował młodych twórców w dziedzinie muzyki, literatury i filmu, głównie debiutantów, których nie od dziś przyciąga magia i renoma Programu 3.

Do wspierania działań Komitetu od 10 sierpnia będą zachęcać słuchaczy wszyscy dziennikarze Programu 3 oraz osobistości, które swoim autorytetem firmują całą akcję i które często od wielu lat są związane z Trójką: Anna Dymna, Krystyna Janda, Wojciech Pszoniak, Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Magdalena Łazarkiewicz, Maria Seweryn, Maciej Stuhr, Wojciech Mann, Paweł Huelle, Małgorzata Braunek, Kazik Staszewski, Katarzyna Nosowska, Krystyna Kofta, Magda Dygat, Andrzej Dudziński, Michał Rusinek, Krzysztof Orzechowski, Ewa Bem, Roman Gutek, Anna Maria Jopek, Agata Buzek, Artur Rojek, Maria Peszek, Krzysztof Mieszkowski, Jan Kanty Pawluśkiewicz oraz Grzegorz Miecugow.

Informacje na temat zbiórki są również dostępne na stronie internetowej Komitetu Miłośników Trójki - www.przyjacieletrojki.org.pl
Jeśli chodzi o utworzenie Komitetu Przyjaciół Trójki i zbiókę na rzecz PR3 , to z jednej strony jest to bardzo słuszna idea popierana przez znane osobistości życia publicznego i tych, którzy słuchają tego kanału, która ma na celu wspomóc przede wszystkim radiową "Trójkę" oraz pokazuje złą sytuację finansową Polskiego Radia. Ale z drugiej strony niepewne jest powodzenie tego przedsięwzięcia, przykład Bojkotu TVP pokazał, że jeżeli mało osób będzie wiedziało o każdej takiej akcji, to są małe szanse na duże powodzenie. A po drugie, niestety mało ludzi chce płacic na tzw. "misję publiczną" - przykład abonamentu chyba najlepiej to pokazuje.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
jan65
Użytkownik
Kontakt:

Trójka - Polskie Radio

Post autor: jan65 » 14 lip 2010, 15:57

Trójka - idealne radio dla ludzi inteligentnych, wszystko na plus, głos prowadzącego, jak już zapuszczą to i muza niezła, ostatnio często bywałem na koncertach wieczornych na żywo w Trójce, fajne sprawa.
0 x
TVN BIZNES - mój ulubiony program
Raiss
Użytkownik

Trójka - Polskie Radio

Post autor: Raiss » 15 paź 2010, 0:39

Dość często słucham trójki. W zasadzie od jakiegoś czasu jedna z ulubionych stacji a to za sprawą znajomego, który po prostu pewnego dnia włączył to radio u mnie w mieszkaniu...i tak już zostało :)
0 x
LaPatyk
Użytkownik

Trójka - Polskie Radio

Post autor: LaPatyk » 30 sty 2011, 23:51

czasami puszczana muzyka alternatywna mnie denerwuje, nie mój gatunek ;) po za tym lubiłem sobotnie audycje Cejrowskiego z muzyką latino :)
0 x
Awatar użytkownika
lotuss
Użytkownik
Kontakt:

Trójka - Polskie Radio

Post autor: lotuss » 22 lut 2011, 15:10

Zastanawiam się co ma wspólnego Trójka z RDC (radio dla ciebie) bo widzę auta zaparkowane na przed siedzibą Trójki codziennie.
0 x
michal
VIP Expert
x 5
x 17

Trójka - Polskie Radio

Post autor: michal » 22 lut 2011, 16:53

Odpowiedź jest prosta. Po prostu siedziba RDC mieści się w tym samym budynku, w którym jest siedziba Trójki.
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 116
x 257

Trójka - Polskie Radio

Post autor: Direct » 22 lut 2011, 17:09

Inna sprawa, że RDC to stacja należąca do Polskiego Radia. A Trójka to przecież też Polskie Radio.
0 x
Pozdrawiam, Direct
michal
VIP Expert
x 5
x 17

Trójka - Polskie Radio

Post autor: michal » 30 wrz 2011, 21:35

Portal www.rp.pl informuje o zwolnieniu z Trójki Michała Karnowskiego za to, że nie przyszedł na umówioną rozmowę z Waldemarem Pawlakiem.
www.rp.pl pisze:Karnowski zwolniony z "Trójki"
Władze radiowej "Trójki" zwolniły Michała Karnowskiego. Publicysta nie przyszedł do studia na umówiony wywiad z Waldemarem Pawlakiem

- Prawdą jest, że się rozstaliśmy. To nie był pierwszy raz, kiedy Michał Karnowski nie stawił się w radiu - mówi szefowa "Trójki" Magda Jethon "Gazecie Wyborczej".

Michał Karnowski do wtorku prowadził rozmowy w ramach Salonu politycznego "Trójki".

Jest mi oczywiście przykro, ale uznaję decyzję pani dyrektor Jethon, a ją osobiście szanuję. Nie lubię prać brudów redakcyjnych na zewnątrz - powiedział GW Karnowski. - Dwa razy zdarzyły mi się wypadki losowe, raz miałem wypadek samochodowy, innym razem wbrew wszelkim regułom zawiódł sprzęt budzący. Mam poczucie, że zawsze solidnie pracowałem, starałem się o najlepszych gości do audycji za naprawdę symboliczne pieniądze. Wiem też, że pani dyrektor miała naciski by mnie zwolnić. Pretekstu niestety dostarczyłem. Za zaistniałą sytuację przeprosiłem szefostwo radia i przepraszam słuchaczy - dodał Karnowski.
0 x
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 3
x 4

Trójka - Polskie Radio

Post autor: Dijon » 30 wrz 2011, 22:47

Nie tylko rp.pl i nie tylko z Pawlakiem.
Sugestia pana Karnowskiego, że byłam naciskana politycznie, oznacza, iż nie tylko nie potrafi być punktualnym, ale również, albo nie potrafi przyznać się do karygodnych wpadek, albo ma słabą pamięć - mówi Wirtualnemedia.pl Magda Jethon. - Przypomnę tylko kilka osób, które o godzinie 8.00 rano czekały na redaktora Michała Karnowskiego i się nie doczekały. Byli to między innymi: 20.08.2010 - Krzysztof Rybiński, 5.10.2010 - Marek Borowski, 12.05.2011 - Julia Pitera, 27.09.2011 - Waldemar Pawlak - dodaje szefowa Trójki.

źr.: wirtualnemedia.pl
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 116
x 257

Trójka - Polskie Radio

Post autor: Direct » 09 sty 2012, 11:35

Warto odnotować, że 1 kwietnia 2012 roku "Trójka" będzie obchodziła 50. urodziny.
Media2.pl pisze:Od 9 stycznia 2012 roku na antenie Trójki ruszy cykl autorstwa Marcina Gutowskiego pt. "Trójka z dżemem - palce lizać!". Audycji będzie można słuchać codziennie, od poniedziałku do soboty o godz. 7.40 i 16.35 oraz w niedziele o godz. 8.50 i 18.20. Do 1 kwietnia zostaną wyemitowane 84 odcinki opisujące, głosami twórców Trójki i osób z nią związanych, historię Programu 3 od momentu powstania do dziś. Nie zabraknie anegdot, śmiesznych historii i wielu wspomnień. W jinglu zapowiadającym audycję występuje Jan Kobuszewski - dziadek Jacek ze słynnej rodziny Poszepszyńskich - humorystycznego słuchowiska napisanego przez Macieja Zembatego i Jacka Janczarskiego, przez wiele lat emitowanego na antenie Programu 3.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Jeff
Użytkownik

Trójka - Polskie Radio

Post autor: Jeff » 09 sty 2012, 14:10

Wczoraj, podczas XX finału WOŚP obecna w studio TVP Magda Jethon przyniosła Jurkowi Owsiakowi umowę do podpisania. Od 18. stycznia w każdą środę wieczorem audycja Owsiaka w Trójce - hmmm... powrót do korzeni :)
0 x
Sosin
Użytkownik

Trójka - Polskie Radio

Post autor: Sosin » 01 lut 2012, 13:56

Ja tęsknię za głosem Piotra Kaczkowskiego... Uwielbiam go :)
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Radio”