Strona 1 z 1

Rozgłośnie Internetowe Polskiego Radia

: 29 lip 2010, 21:39
autor: Poland
[quote=""Media 2""]Ruszyły nowe stacje Polskiego Radia

Polskie Radio uruchomiło pierwsze, radiowe kanały tematyczne, które można słuchać na całym świecie za pośrednictwem Internetu. W ofercie znalazły się kanały słowne, m.in. z reportażami i wywiadami oraz muzyczne, m.in. z koncertami.
Uruchomienie projektu ma związek z obchodami 85 rocznicy przyznania spółce
Polskie Radio koncesji. Z tej okazji publiczny nadawca planuje stworzenie aż do 85 internetowych
stacji radiowych. Oprócz autorskich pasm muzycznych, sygnowanych często przez gwiazdy Polskiego Radia, pojawią się także kanały kabaretowe, kanały ze słuchowiskami i audiobookami oraz rozgłośnie dla dzieci. Ważne miejsce zajmie również muzyka poważna.

Nowych kanałów radiowych można posłuchać pod adresem Moje.PolskieRadio.pl. Obecnie serwis
Moje Polskie Radio podzielono na dwie części - Słowo i Muzyka. Obecnie w kategorii Słowo można znaleźć takie kanały radiowe jak: Zabawy z językiem, Portret słowem malowany, Radio Freud, Zapiski ze współczesności, Kosmos, Reportaż w Trójce czy Rozrywka w Trójce.

W kategorii Muzyka znalazły się takie kanały radiowe jak: Koncerty w Trójce, Wywiady Marka
Niedźwieckiego, Mann i Niedźwiecki, Najpiękniejsze polskie piosenki, Młoda Polska, W jazzowym klimacie, Przeboje Polskiego Radia, Alt + POP + Synth, Opener Festival, RnB, Modern rock, Indie, Reggae + Dancehall + hiphop.

Przypomnijmy, że Polskie Radio pracuje także nad uruchomieniem własnego kanału telewizyjnego - Radio na wizji. Stacja już otrzymała koncesję i ma ruszyć jeszcze w tym roku. Dostępna będzie w ofercie
kablowych i satelitarnych platform telewizyjnych. Nowy kanał o charakterze publicystyczno-muzycznym ma być kierowany do widzów przede wszystkim w wieku 25-45 la. Będzie połączeniem najlepszych cech radia i telewizji. Odbiorcy znajdą szybką informację, wywiady oraz klipy muzyczne.[/quote]
Nie wiem jak według was ale według mnie to dobra okazja by przyciągnąć do siebie widzów będących przed komputerem. Szkoda tylko że stream internetowy podstawowych stacji mają słaby :(

Rozgłośnie Internetowe Polskiego Radia

: 30 lip 2010, 23:58
autor: telefan
kisiel205 pisze:Nie wiem jak według was ale według mnie to dobra okazja by przyciągnąć do siebie widzów będących przed komputerem.
:o
Szkoda tylko że stream internetowy podstawowych stacji mają słaby :(
Chodzi ci o PR1, 2 itd? U mnie wchodzi bez zarzutu.

Rozgłośnie Internetowe Polskiego Radia

: 31 lip 2010, 0:18
autor: Ice
telefan pisze:
kisiel205 pisze:Nie wiem jak według was ale według mnie to dobra okazja by przyciągnąć do siebie widzów będących przed komputerem.
:o.
Oj pomyliło mu się. ;) To jest tak jak się dużo pisze o telewizji.

Rozgłośnie Internetowe Polskiego Radia

: 31 lip 2010, 10:15
autor: Kamil
Stream jest słaby jakościowo.
PR ma zajebis*ą jakość dźwięku - tam nie wpuszczają MP3 na wizję...
Tego tam nie słychać.