Czwórka - Polskie Radio

Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

Kilka dni temu nowy, jednoosobowy zarząd Polskiego Radia powołał nowych szefów niektórych programów. Szefem młodzieżowego Polskiego Radia BIS został Jacek Sobala, który już wprowadza nowe zasady - z anteny znika "ciężka" muzyka oraz niektóre programy.

Jacek Sobala, nowy szef Polskiego Radia BIS, wcześniej związany z Radiem TOK FM, PIN, ostatnio z rozrywkowo-religijną stacją TV Puls, zastąpił pełniącego dotychczas tę funkcję Kamila Dąbrowę. Dojrzały wiekiem dziennikarz będzie kierował teraz stacją skierowaną do młodzieży. Już widać pierwsze zmiany.

Na stronie internetowej Polskiego Radia BIS pojawił się komunikat odpowiedzialnego za muzykę w BIS-ce Piotra Kordaszewskiego, w którym czytamy, iż w nowej formule programowej stacji nie mieszczą się już "ciężkie" gatunki muzyki i nie będą one prezentowane na antenie BIS-ki.

Z anteny znikają cieszące się dużą popularnością wśród słuchaczy Polskiego Radia BIS nocne programy "Nocne mocne", które zostaną zastąpione "Nocnym oddechem muzyki". Zmiany także dotkną audycję "Lekkie dzienne". Na radiowym forum słuchacze radia BIS ostatnie zmiany nowego szefa komentują jednym stwierdzeniem - "Koniec Radia Bis!"

Z przyczyn merytorycznych z anteny schodzi także audycja "Masala" Maxa Cegielskiego. Autorzy dwa dni przed kolejną audycją otrzymali telefon z sekretariatu Polskiego Radia BIS. Jak relacjonują na swojej stronie internetowej, sekretarka w imieniu nowego dyrektora Jacka Sobali pytała się czy temat zaplanowanej już audycji może zostać zmieniony. Ponieważ nie było to możliwe poinformowała ona autorów, że niedzielna audycja się nie odbędzie. Tematem miała być "brunatna księga" publikowana przez antyrasistowską organizację "Nigdy więcej".

W poniedziałek, 10 lipca 2006 roku, Max Cegielski, autor programu "Masala", spotkał się z nowym dyrektorem Polskiego Radia BIS i został poinformowany, iż współpraca została zakończona. Uzasadnienie: na takie poglądy i taką audycję nie ma miejsca w nowej formule programowej Polskiego Radia BIS.

Trochę historii "nowego" Radia BIS...
To nie pierwsze kontrowersyjne zmiany w Polskim Radiu BIS. Przypomnijmy, iż Polskie Radio BIS zostało popularne, gdy na stołku szefa stacji zasiadł Paweł Sito, który z BIS-ki zrobił stację nowoczesną, odważną, bardziej młodzieżową. Wprowadził on do stacji ciekawe audycje, interesujące osobowości oraz interaktywność, co zaowocowało wzrostem słuchalności i popularności stacji.

Po kilku miesiącach został zwolniony, według nieoficjalnych informacji, za audycję o młodych ludziach, którzy opowiadali, iż nie rozpaczają z powodu śmierci papieża Jana Pawła II, która została nadana w czasie tygodnia żałoby po śmierci papieża Polaka. Według informacji oficjalnej - poszło o skargi dziennikarzy, iż Sito nie dopuszcza ich do mikrofonu, tylko "wpuszcza" ludzi spoza Polskiego Radia.

Po odejściu Sity szefem stacji został Kamil Dąbrowa, który kilka dni temu, przez nowy zarząd Polskiego Radia, został "wymieniony" na Jacka Sobalę.
Źródło : media2.pl
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

Po mało pochlebnych publikacjach prasowych na temat tego, co ostatnio dzieje się w radiowej BIS-ce pod wodzą nowego szefa, Polskie Radio BIS wydało komunikat prasowy, w którym oficjalnie informuje o zmianie ramówki i nowej strategii stacji.

Jak czytamy w komunikacie, BIS Polskie Radio w nowej ramówce będzie kładło nacisk na kontakt ze słuchaczami, którzy chcą wiedzieć, wiedzieć więcej o świecie i życiu. Założenia BIS-ki to "inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane radio". W związku z tym w nowej formule zostanie nieco zmodyfikowany profil muzyczny.

Przypomnijmy, iż z anteny znika "ciężka" muzyka, ulubione autorskie programy słuchaczy (jak np. popularny wśród słuchaczy nocny cykl programów "Mocne nocne" czy audycja Maxa Cegielskiego), odsuwa się dziennikarzy bez możliwości pożegnania ze słuchaczami (przykład Grzegorza Połatyńskiego, autora programu "Ciemne Strony Rocka")

Zmiany czekają także ramówkę tygodniową BIS-ki, która będzie podzielona na pasma: poranne (6.00-9.00), audycja dla dzieci (9.00-10.00), południowe (10.00-14.00), popołudniowe (14.00-18.00), wieczorne (18.00-22.00) i nocne (22.00-6.00). Weekendowy układ pasm będzie dość podobny.

Bez zmian pozostają audycje skierowane do najmłodszych - "Zygzak z Kredką" oraz niedzielne "Bardzo Inne Słuchowiska", nie zmieniają się także proporcje oraz ilość muzyki i słowa na antenie.

Zmienił się target stacji - został rozszerzony do 30 lat (wcześniej obejmował on grupę wiekową 12-20 lat, teraz będzie to grupa 15-30).

-Jeżeli będziesz chciał się dowiedzieć, jeżeli będziesz chciał usłyszeć, co mówią inni, jeżeli będziesz chciał zrozumieć, co czujesz ty, a co cały świat, jeżeli będziesz chciał myśleć, i nie będziesz się tego wstydził, to będziesz słuchać BIS Polskiego Radia - mówi Jacek Sobala, nowy dyrektor stacji.

Na stronie internetowej stacji (www.polskieradio.pl/bis) nowy dyrektor Polskiego Radia BIS zamieścił komunikat "Teraz BIS Polskie Radio", w którym m.in. wspomina swoją radiową przeszłość i chwali się swoim doświadczeniem. "Teraz BIS Polskie Radio - sorry i wybaczcie Ziomale, ale chcę zrobić z "BIS" najlepsze radio w Polsce - inteligentne, oddychające, uśmiechnięte i rozkołysane. Jak to zrobić wiem. Jeśli mi nie pozwolą odejdę" - zapewnia w komunikacie Sobala.

Problem w tym, że ostatnie zmiany nie podobają się stałym słuchaczom BIS-ki, dla których do tej pory Radio BIS było odskocznią od wszechobecnej "radiowej papki". Na forum internetowym stacji roi się od tragicznych komentarzy typu: "Sobala?! Precz!!!", "Koniec Radia Bis" czy też "ja wiedziałam ze coś się stanie bo, to ku**a Polska jest". "Tym razem postanowili tworzyć radio bez nas - zdrada!!!" - krzyczą na forum jedni, "to i bez nas będą go sobie słuchać!" - odpowiadają inni.
Źródło : Media2.pl
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
przemkob
VIP Expert
Posty: 536
Rejestracja: 26 maja 2006, 9:06
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemkob »

Radio BIS z komputera?

Ciąg dalszy zmian w Polskim Radiu BIS. Do tej pory słuchacze Polskiego Radia BIS chwalili radio za różnorodną muzykę oraz autorskie programy. Teraz także w BIS-ce, podobnie jak w większości stacji komercyjnych, muzyką dowodzić będzie komputer.

Jak już wcześniej informowaliśmy, nowy dyrektor Polskiego Radia BIS - Jacek Sobala dwa dni po objęciu fotela szefa stacji wprowadził pierwsze zmiany - z anteny znika "ciężka" muzyka, autorskie programy. Jak powiedział "Rzeczpospolitej" jeden z dziennikarzy Radia BIS, na antenie stacji nie można grać utworów niemających wyraźnej linii melodycznej

Jak pisze "Rzeczpospolita", kolejnym krokiem ma być likwidacja autorskich audycji muzycznych, w których dziennikarze prezentowali wybraną przez siebie różnorodną muzykę. Doba zostanie teraz podzielona na kilkugodzinne bloki prezenterskie, w których utwory będzie dobierał komputer. W ten sposób działają prawie wszystkie stacje komercyjne, w których rola dziennikarza została ograniczona do zapowiadania piosenek i ewentualnie prognozy pogody, a baza muzyczna zredukowana do 200 - 300 powtarzających się utworów.

Wczoraj dyrektor spotkał się z pracownikami stacji, informuje "Rzeczpospolita". Według informatora dziennika, nowy szef długoletnim pracownikom sugerował, aby sobie znaleźli taką rozgłośnię, w której będa puszczać tę swoją muzykę.
Źródło : Media2.pl
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Posty: 1874
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:38
Lokalizacja: Poland
x 2
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RaPi »

Panie Sobala puknij sie pan w.... Chcesz pan zrobić z radia BIS popową szafę grającą. To że inne stacje puszczają muzykę z komputera to nie znaczy że i BIS ma tak robić.A co ma pan do audycji autorskich?
Są w Polsce fani cięższej muzyki którzy napewno często słuchali radia Bis teraz niestety będą musieli sobie poszukać innego radia.....
Awatar użytkownika
iSiO
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 26 maja 2006, 14:00

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: iSiO »

http://www.sendspace.com/file/fcerrr pożegnanie Masali i freestail Dużego P z wczorajszego programu. Ten kawałek był o 22.46, dla chcacych posłuchać :)
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Posty: 13882
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 17
x 171
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Właśnie nich pan zostawi Biskę i wraca do TV Puls
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Posty: 1449
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:35
Lokalizacja: z domu
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stevie »

Kolejny skandal w Radiu BIS

Skandalem zakończyła się współpraca raperów Pana Duże Pe i DJ'a Spoksa z Radiem Bis. W swojej audycji Pan Duże Pe wykonał na żywo utwór atakujący nowego dyrektora stacji Jacka Sobalę, informuje "Metropol".


Jak widać nie tylko słuchaczom puszczają nerwy na wieść o programowych działaniach nowego szefa Polskiego Radia BIS, Jacka Sobali. Jak podaje "Metropol", Pan Duże P w swojej audycji na antenie BIS-ki wykonał trwający sześc minut utwór, w którym można było posłuchać o "cwanym lisie z PiS, który niszczy Radio Bis".

W tak orygianlny sposób, po półtora roku prowadzenia audycji, muzycy pożegnali się ze słuchaczami. Jak już wczesniej wspominaliśmy, wkrótce z ramówki Radia Bis mają zniknąć wszystkie autorskie audycje muzyczne. Ze stacji odchodzi wielu dziennikarzy m.in. Jakub Wątły, Ola Kaczkowska czy Tomasz Kosiorek.

-Można powiedzieć, że zostało zarżnięte ostatnie ogólnopolskie radio, gdzie na antenie było jeszcze miejsce na młodzieżowe autorskie audycje, komentuje dla dziennika "Metropol" ostatnie zmiany w BIS-ce Duże Pe. Jak dodaje, pomysł zrobienia kawałka "Otwarty List do Radia Bis" wpadł mu do głowy w czasie trwania audycji. -W trakcie programu otrzymaliśmy ponad 750 SMS-ów ze słowami otuchy i przeciwnych nowym władzom - mówi "Metropolowi".

Duże Pe przyznaje, iż po wykonaniu tego utworu nie otrzymał żadnego telefonu z dyrekcji, ale za to odezwało się do niego wielu byłych i obecnych pracowników radia oraz słuchacze, którzy gratulowali, że miał odwagę powiedzieć głośno to, co wszystkim leży na sercu.
zródło: Media2.pl
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
IZA
VIP Expert
Posty: 355
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:06
Lokalizacja: Kołobrzeg

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: IZA »

Wypadałyby dodać, że Pan Jacek Sobala również pracował niegdyś w Esce, jak sam pisze, jako DJ, więc może stąd jego zamiłowanie do „winampa” ;)
A poważniej, ręce opadają jak się widzi takich reformatorów, którzy otrzymując ciepłą posadę, chcą się pokazać poprzez swoje nieudolne działania, co niestety kończy się tak jak w przypadku BISki – kasacją solidnie przygotowywanych programów autorskich i jednocześnie wyrzucaniem na bruk ich autorów. Gdyby to zrobił RMF, ZETka czy inne komercyjne radio, przebolałabym jakoś tą decyzję, gdyż są to rozgłośnie prywatne i im zależy przede wszystkim na słuchalności oraz wpływach z reklam. Ale BIS jest stacją państwową i wydaje mi się jednak, że ważniejsza od wyników w rankingach powinna tu być jakość tego co dana radiostacja chce nam zaoferować.
Szkoda też, że pan Sobala nie zauważył poważniejszych problemów niż te „przeklęte” programy autorskie. A mianowicie, masa mieszkańców naszego pięknego kraju nie ma w ogóle dostępu do Radia BIS, a w końcu płaci abonament za 4 stacje ogólnopolskie PR.
Więc do zrobienia było sporo. Szkoda tylko, że ktoś zabrał się za to radio nieco z innej strony i zamiast poprawić konstrukcję, zniszczył ją.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17193
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 558
x 2712

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Bawmy się i tańczmy.... http://naprawde.duze.pe.patrz.pl/ :)
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Posty: 13882
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 17
x 171
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

ja bym proponował inaczej
Pon-Pią
6-8 Poranek
8-10 Masala
10-12 Treleranek
12-13 Tam Tam
13-15 Bis up
15-16 HCH
15-16 Magazyn Medialny(piątek)
16-17 InterBIS
17-19 Popoludnik
19-21 DJ GRA
21-23 Dobry Wieczór
23-1 Trendyzator
1-3 Zostaw wiadomość
3-6 Mocne Nocne (pon-śr)
Nocna Zmiana(czw-ni) (w wekendy do 5:00)

Sob-Ni
6-8 Poranek Poliglotów(powrót)
8-10 Co was kręci -Sport
10-12 Co was kręci -Muzyka
12-14 Bis animacja
14-15 Kalendarz Kurturalny (sobota)
15-16 Graj w zielone(niedziela)
16-18 Bislista (sobota)
18-19 Radiowa Kuchnia Odsłuchowa
Studio BIS(NIEDZIELA)
16-17 DJ GRA-przeboje tysiąclecia(niedziela)
17-19 Scena(niedziela)
19-20 Antena RTV(SOBOTA)
19-21 CD Blog(niedziela)
21-21:30 Podsumowanie tygodnia(sobota)
21:30-22 Magazyn Medialny (sobota)
22-23 Koncert(sob)
21:00-23 Liga Punkrocka(niedziela)
23-1 Bis UP
1-3 Clubis(magazyn muzyki klubowej)(sobota)
Housemix(niedziela)
3-6 Noc z kulturą(za czarter kultury)


obydwie strony będą zadowolone
Poland - Aktywnie najlepszy!
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

Radio Bis przechodzi do historii
press.pl napisał:

Radio edukacyjne, ale z elementami sportowymi i relacjami z przygotowań do Euro 2012 – to nowa koncepcja Radia Bis. Robocza nazwa stacji: Polskie Radio Euro.
- To nie będzie radio o charakterze sportowym, tylko z wieloma sportowymi elementami. Euro w nazwie roboczej ma się kojarzyć z Euro 2012, ale też z Europą, którą chcemy przybliżyć słuchaczom – mówi Tadeusz Fredro-Boniecki, rzecznik prasowy Polskiego Radia. W stacji, której od 21 listopada br. szefuje Szymon Sławiński, pozostaną m.in. lekcje języków obcych. Stacja zachowa młodzieżowy charakter, znajdzie się w niej miejsce również na muzykę. Nowością będą szeroko relacjonowane przygotowania do Euro 2012 i inne wydarzenia sportowe.
Radio Bis w nowej formule ma być częścią platformy komunikacyjnej, jaką chce stworzyć Polskie Radio. We wtorek w siedzibie PZPN podpisano porozumienie między Polskim Radiem, Telewizją Polską, Telekomunikacją Polską i Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Ma ono pomóc w prowadzeniu szerokiej akcji medialnej, m.in. poprzez stworzenie portalu internetowego Euro 2012.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17193
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 558
x 2712

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Już naprawdę nie mają zrobić z tą stacją. Ograniczyli zasięg a teraz całkowicie ją skasują. A co jeśli odbiorą nam Euro 2012? Znowu będzie BiS?
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

a nawet jeśli nam nieodbiorą to co po mistrzostwach?
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

PS:Właściwie dobrze,że we wrocławiu nie będzie expo,bo by jeszcze z Trójki zrobiliby radio expo.
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

http://www.polskieradio.pl/euro/
to powoli,powoli żegnamy Radio Bis - kiedyś moje ulubione radio...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości