Czwórka - Polskie Radio

Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
x 1
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

Polskie Radio Euro zastąpi Radio Bis w maju

W maju rozpocznie nadawanie Polskie Radio Euro, które powstanie na bazie Radia Bis. Nie ma to być jednak rozgłośnia sportowa.

Jako podano w komunikacie prasowym, Polskie Radio Euro jest "odpowiedzią na szybki postęp technologiczny, na rozpoczęty już proces konwergencji mediów oraz na zmieniające się potrzeby i wymagania słuchaczy".

- Polskie Radio Euro nie będzie kanałem sportowym. Rozgłośnia ma przybliżać młodym ludziom świat i edukacje – tłumaczy Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia. Dodaje, że sporo czasu antenowego zostanie poświęcone relacjom sportowym.

Poza tematyką sportową w Polskim Radiu Euro znajdą się m.in. programy poświęcone kulturze, gospodarce i rynkom pracy. Nie zabraknie dyskusji na żywo z udziałem słuchaczy.

Nową antenę będą tworzyć dziennikarze Polskiego Radia. Propozycję pracy w Polskim Radiu Euro otrzymają również pracownicy Radia Bis. PR ogłosi również nabór do rozgłośni. - Będziemy szukać młodych entuzjastów sportu i nowych technologii - mówi Szymon Sławiński, dyrektor Polskiego Radia Euro.

Sławiński tłumaczy nam, że format muzyczny stacji zbliżony będzie do Radia Bis, ale na antenie pojawiać się ma więcej muzyki rockowej. Nie chce wypowiadać się na razie na temat grupy docelowej Polskiego Radia Euro.

Polskie Radio Euro, jak ujawnia Sławiński, będzie chciało także kupować prawa do transmisji najważniejszych wydarzeń sportowych. Jednak zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, podobnie jak letnią olimpiadę w Pekinie, pojawiać się będą głównie na antenie radiowej Jedynki, która nabyła do licencję do obu wydarzeń.

Studio Polskiego Radia Euro zlokalizowane zostanie przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7, gdzie mieści się siedziba radiowej Trójki. Nowa antena ma ruszyć w maju.

żrodło-medialink
klossser
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 04 kwie 2008, 18:42

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klossser »

http://[link zakazany]/article/23 ... o_Euro.htm
15 maja Polskie Radio Euro
Ale mogliby zmienić Nazwę
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
x 1
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

Start radia Euro przesunięty na 26 Maja :)
O ile mi wiadomo zmiany zajdą jedynie kosmetyczne.Będzie jedynie więcej wiadomości sportowych i publicystyki,ale format stacji pozostanie ten sam.Wszystko dokładnie okaże się najprawdopodobniej 26 maja.
Poranki w radiu Euro będzie prowadził Witold Odrobina,który odszedł niedawno z Antyradia.Pasmo nocne będzie prawdopodobnie zaczynać się od północy,a audycja "Zostaw Wiadomość" od 22:00 :)
Obrazek
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
x 1
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

A więc dzisiaj jest ostatni dzień Biski. Ciekawe czy na antenie są już jakieś pożegnania. Ciekawe jaka będzie ramówka stacji ?? Na stan obecny znane są tylko audycje
- "Po Bandzie" - magazyn poranny (od 6:00 w dni powszednie)
- "Stoper" - to będzie chyba magazyn informacyjny a emitowany będzie od 20
Poland - Aktywnie najlepszy!
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
x 1
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

A audycje,które pozostaną to m.in.
*Popołudnik
*Co Was Kręci ?
*Zostaw Wiadomość
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Zagadką jest to co Euro pokaże na przykład Bis up'u.bo w ramówce Euro nadal on wstępuje a ramówka wygląda tak
Poniedziałek - Piatek

Kod: Zaznacz cały

0:00    Nocna zmiana
6:00    Po bandzie
9:00    Czwarty wymiar
12:00    Raport 2012
12:15    BIS Up
15:00    Stacja Kultura
16:00    Popołudnik
18:00    Sprawa dla Kunisza
19:00    Ctrl All
20:00    Stoper
21:00    Ścieżka dźwiękowa
22:00    Zostaw wiadomość
Z tym że "Nocna zmiana" w Poniedziałki jest od 1:00

Sobota

Kod: Zaznacz cały

0:00    Nocna zmiana
7:00    Rusz głową
10:00    Hyde Park
12:00    Sobota. 12.05
15:00    Europejski kalendarz kulturalny
17:00    Ctrl Alt
20:00    Strefa sportu
23:00    Kluboteka
Niedziela

Kod: Zaznacz cały

2:00    Nocna zmiana
7:00    A to to, a co to
10:00    Wszystkie covery świata
13:00    Co Was kręci?
16:00    Kontrkultura
18:00    Funkadalia
23:00    Nocne cz@ty
Według mnie coś ją źle ułożyli ,szczególnie w dni powszednie wieczorem.

PR Euro już ruszyło. W ślad za nim ruszyła strona stacji http://www.polskieradioeuro.pl/Portal/Aktualnosci.aspx
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Stronę internetową mają tragiczną! Wiem, że to wersja testowa, ale ni to ładne, ni funkcjonalne... Zwłaszcza wkurzają mnie te przyciski "Audio Portal", "Radio", "Społeczność". Już dużo lepsze są inne podstrony Polskiego Radia: http://www.polskieradio.pl/podcasting/ http://www.polskieradio.pl/kultura/ http://www.polskieradio.pl/krajiswiat/ http://www.polskieradio.pl/muzyka/ , a także strony Jedynki, Dwójki i Trójki. Dużo bardziej uporządkowane, chociaż i tak nie są idealne.
Aha: proponuję zmienić nazwę tematu na Polskie Radio Euro!
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
burli
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 19 cze 2006, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk Chełm
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: burli »

Mam nadzieję, że projekt ten padnie w ciągu paru tygodni. Wiary w to dodają informacje nadchodzące z PR. Liczę na powrót popularno-naukowego PR BIS lub dawnego Programu Czwartego.
Można być moderatorem media2, ale można też być chamem.
Awatar użytkownika
regoat
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 28 wrz 2006, 1:20
x 1
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: regoat »

nie wiem jak wieczorami i w nocy ale w dzien te radio strasznie smeci. Ja jak przelanczam na nie w ciagu dnia w pracy to mym chcial uslyszec fajna muzyke cos innego niz na RMF Maxxx i cos innego jak RMF FM lub Zet gdzie poszczaj w kolko to samo o jeszcze od 20 lat maja ta samo playliste, al co slysze? jakies smetne tematy i jeszcze w gorszym smentnym stylu prowadzona od tych tematow
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Teraz zaś Radio Euro przechodzi do historii - od 2 sierpnia zmienia się w ...Program Czwarty czyli inaczej Czwórkę a jego logo będzie takie :
Obrazek
A jego kolorystyka jest podobna do promieniowania radioaktywnego który ma podobną kolorystykę :
Obrazek
Co o tym sądzicie ?? Według mnie pozostałe kanały też powinny wprowadzić jak ta stacja cyfry do swoich logotypów :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Wydaje mi się, że taki logotyp pasuje do Czwórki z uwagi na jej grupę docelową. Program IV, później BiSka i Euro zawsze celowały w młodzież a taki sposób identyfikacji graficznej świetnie do tego pasuje. Reszta... nie wiem. Mają trochę inną misję, może nie powinny się zmieniać.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Bardzo ładne logo.
Problem w tym, że zasięg naziemny PR4 jest kiepściutki, przez co mało kto słucha tego radia.
2009-2021
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

I tu się zgodzę z przedmówcą gdyż tą stacje ledwo co udaje się u mnie złapać a przed alokacją nie był o z tym problemu :(
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Czwórka - Polskie Radio

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Oby zapowiedzi zostały spełnione i oby nie zaczęli za jakiś czas kombinować z ramówką. W przeciwnym razie Polskie Radio Euro nie będzie miało nic wspólnego z Biską, a w tym momencie Euro to moja ulubiona stacja radiowa właśnie dzięki tej niszowości.
___
Oczywiście osoby odpowiedzialne za rebranding w Polskie Radio Czwórkę zaspały. 6 sierpnia br. w Płocku rusza Festiwal Świata Niezależnego Audioriver. Na plakatach, których - przynajmniej we Wrocławiu - jest mnóstwo, widnieje niebieskie logo Euro: http://userserve-ak.last.fm/serve/_/493 ... R+2010.jpg . Taka okazja na promocję nowej nazwy może się nie powtórzyć w najbliższym czasie. Duży błąd.
___
Przed chwilą przypomniało mi się, że 28 maja br. redakcja PR Euro poinformowała swoich widzów (także na profilu na Facebooku), że 1 czerwca zmienia się numer kontaktowy ze słuchaczami. Od początku istnienia PR Euro do czerwca 2010 słuchacze mogli wysyłać SMSy na numer 2100 (koszt jak za zwykłego SMSa - w zależności od sieci). Teraz do kontaktu służy nr 7 00 44 (na antenie: "siódemka, dwa zera, dwie czwórki", koszt: 0,61 zł z VAT). Na Facebooku zmianę reklamowano takim bannerem: Obrazek
Tak więc skojarzenie kisiela205 z przedwczoraj było słuszne^^.
___
Być może właśnie wtedy dziennikarze dowiedzieli się o planowanej zmianie nazwy oraz - być może - kolejnych zmianach w ramówce. 7 czerwca na tablicy (profilu) Radia Euro na FB zamieszczono żółty napis "KONIEC JEST BLISKI | ZOSTAŁO NAM NIEWIELE CZASU" na czarnym tle. Dwa dni później pojawił się ciąg dalszy - "ZOSTAŁO NAM NIEWIELE CZASU | ZBLIŻA SIĘ...", a pod spodem logo filmu "ARMAGEDDON". Słuchacze dopytywali się w komentarzach pod tymi grafikami, o co chodzi. Do dziś zagadka nie została rozwiązana ani wyjaśniona przez administratorów konta Radia Euro.

PS Pierwszy komentarz pod grafiką z "Armageddonem" brzmi: "powrót Sobali?"... :D
___
EDIT: Przy okazji wypowiem się na temat logotypu. Kolorystyka jest zrozumiała - bardzo widoczna, duże kontrasty, zwraca uwagę odbiorcy. Reszta mi się nie podoba. Chaos panujący na tym małym obszarze jest nie do przyjęcia. Pierwsze, co widzimy, to trzy obszary, które ze sobą nie współgrają. Pierwszy - znak Polskiego Radia, drugi - środkowa część ("Czwórka" i "Polskie Radio"), trzeci - cyfra 4.
Spójrzcie - w pierwszym obszarze dominuje czerń, w pozostałych żółć. W trzecim dodano biel. W drugim obszarze mamy dwie czcionki, które są całkowicie inne, zaś w trzecim - kolejny, jeszcze inny font cyfry 4. Czcionka napisu "Czwórka" jest poszarpana, a "Polskiego Radia" wyjątkowo ułożona i prosta. Do tego cyfra 4 jest mniejsza niż dwa pozostałe obszary. Brak konsekwencji graficznej, amatorszczyzna, CHAOS!
Mogliby to uratować drobnymi zabiegami, na przykład wprowadzając dominację żółci w pierwszym członie:
Obrazek.
Moim zdaniem już prezentuje się lepiej. A teraz mój projekt, który wrzucę przy okazji:
Obrazek
Naturalnie to tylko wytwór mojej wyobraźni, który nigdy nie zostanie zrealizowany.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Polskie Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: monzilek i 4 gości