Propozycje zmian na forum.

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 17 gru 2018, 19:30

Obiecuję, że zajmę się tematem Wspomnień, gdy tylko uda nam się wszystko dopiąć w zakresie update'u forum.
Jantar
Activist
Kontakt:

Post autor: Jantar » 17 gru 2018, 19:54

Wzorki, paski, śnieżynki, etc. - nie, obecny wygląd jest super, oczy nie bolą i dobrze się czyta. A jeśli konieczny będzie powrót do wyglądu sprzed 3-ch lat to ja nie mam z tym problemu. Zawsze doceniałam tamten i obecny wygląd za prostotę i brak tych wszystkich wzorków, od których tylko oczy bolą.

Shoutbox - to na pewno nie dla mnie. I obawiam się, że dzieciarnia będzie z tego najwięcej korzystać. Zawartości merytorycznej to tu raczej nie będzie.

Powiadomienia odnośnie tematów, w których cokolwiek się napisało - nie, dziękuję. Jest wejście w tematy z nowymi postami (posty nieprzeczytane) na górze forum i każdy może przejrzeć wyłącznie nowości. Osobiście raczej przeglądam sama po tematach, czy jest coś nowego - tym bardziej, że nie zaglądam we wszystkie tematy, choć czasem wchodzę też i w te, które zwykle omijam. Spamu na poczcie nie potrzebuję. I tak już poczta zasypuje mnie toną różnych reklam, które i tak przychodzą, mimo że oznaczyłam je jako SPAM.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Kamil » 17 gru 2018, 20:22

Nie chciałbym shoutboxa.
Dla mnie wystarczy tylko oznaczanie userów oraz zamiana oznaczania nieprzeczytanych/przeczytanych postów w wersji mobilnej.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
Kontakt:

Post autor: janekpogwad » 17 gru 2018, 20:34

Przycisk oznaczania nieprzeczytanych/przeczytanych postów w wersji mobilnej jak i desktopowej to priorytet. Tak samo jak ta gwiazdka na ikonce PW, o której chyba @Jantar kiedyś pisała. Ja wszystko pamiętam. :) Shoutbox sprawdzimy czy się będzie sprawdzał, czy przede wszystkim hosting to tutaj udźwignie. Na komentarz dot. wzorków czy kolorków nie będę marnował klawiatury. Simply the best. ;) A no i oczywiście tryb nocny/ciemny, strasznie doceniam jak strony/apki mobilne coś takiego mają. Będzie na pewno jakiś gustowny.

Na dniach postaram się przeprowadzić u siebie testy, z Karolem jeszcze dokładnie ustalę co i jak ma wyglądać, no i trzymajcie kciuki, żebym zdążył przez święta to zrobić, bo po Nowym Roku takie zabawy będą znacząco utrudnione. #czas
Jantar
Activist
Kontakt:

Post autor: Jantar » 17 gru 2018, 21:06

Co do gwiazdki przy ikonce PW to się podpisałam pod kilkoma innymi, bo faktycznie jak ją widzę to mam wrażenie, że coś przyszło. A że zwykle rzucam kątem oka w ten róg forum to inna sprawa...

Poproszę o zamianę miejscami na głównej stronie "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" z "Nieprzeczytanymi postami". Już z 10 razy jak przypadkiem kliknęłam na to, wszystko się odznaczyło i na piechotę musiałam przeglądać całe forum.
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior

Post autor: Tradycja » 18 gru 2018, 5:58

Ja za mimi czatem jestem bardzo. Czasem cos sie chce na szybko zapytac. Zagadac do kogos ot sobie tez byloby milo.
Awatar użytkownika
ZioPeng
Użytkownik

Post autor: ZioPeng » 18 gru 2018, 17:47

Uważam, że powiadomienia po @wzmiankach to dobry pomysł - jestem również za generowaniem powiadomienia , gdy ktoś zacytuje naszą wiadomość.
Shoutbox - mi to jest w sumie obojętne, czy on będzie czy nie.
Ciemny styl - lubię jasny tekst na ciemnym tle. Poza tym może być przydatny do przeglądania forum w godzinach nocnych. Jestem za wprowadzeniem go :-).
Tradycjonalista
Thinker

Post autor: Tradycjonalista » 18 gru 2018, 17:48

Czy w nowym systemie będzie jedno logowanie na forum Media 2 i stronę startową Media 2?
Awatar użytkownika
Lupus28
VIP Expert

Post autor: Lupus28 » 18 gru 2018, 17:50

Co do nowych emotikon - czasami przydałby się <facepalm> :D
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 18 gru 2018, 17:53

ZioPeng pisze:jestem również za generowaniem powiadomienia , gdy ktoś zacytuje naszą wiadomość.
Przecież takie powiadomienia są już od dawna :-)
Zbychu51 pisze:Czy w nowym systemie będzie jedno logowanie na forum Media 2 i stronę startową Media 2?
Nie wydaje mi się. Forum i portal to dwa różne byty.
Awatar użytkownika
ZioPeng
Użytkownik

Post autor: ZioPeng » 18 gru 2018, 18:40

Faktycznie. Zacytowałeś mój post i dostałem o tym powiadomienie.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 20 gru 2018, 10:44

Karol pisze:Obiecuję, że zajmę się tematem Wspomnień, gdy tylko uda nam się wszystko dopiąć w zakresie update'u forum.
No to świetnie. Tak jak wspomniałem przydałby się też porządek w dziale radia (m.in dział dla stacji lokalnych i internetowych) i prasy oraz uregulowanie kwestii stacji telewizyjnych które to nie doczekały się startu bo na przykład wycofano się z nich.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
Kontakt:

Post autor: janekpogwad » 23 gru 2018, 3:17

Cieszę się, że mogę Was powitać na odświeżonym nieco forum. ;) Najważniejsze, że udało się dokonać konwersji poprawnie od strony technicznej, dzięki temu będziemy mieć większe możliwości.
  • Dwie różne skórki - jasna i ciemna, być może w przyszłości będą delikatnie zmodyfikowane
  • mChat - shoutbox do rozmów, testujemy, czy nie zapcha nam serwera
  • Lajkowanie - serduszowanie postów. Rozwiązanie zapożyczone z mojego tvpforum.pl, czasami chcemy tylko wyrazić poparcie, podziękować za wideo etc., a nie stukać kolejnego posta, który nic nowego by nie wniósł. To opcja właśnie na takie sytuacje.
  • Wzmiankowanie - zobaczymy, czy to w ogóle będzie działało. Aby użyć należy albo wpisać nick w znacznik [ mention ], albo wpisać znak @ i dalej pisać nick, po zatwierdzeniu go enterem i tak zostanie obłożony znacznikiem [ mention ]. Siemano @Karol, nie śpij, tylko kontroluj, czy Ci tu nie rozwalam forum w międzyczasie! XDD
  • Tapatalk powinien dalej działać poprawnie
Mam nadzieję, że zmiany się Wam spodobają. Wyszukiwanie nowych postów w obydwóch skórkach zostało wyrzucone maksymalnie na wierzch, to potrzebna opcja. Oznaczanie jako przeczytane wymaga dodatkowej akceptacji, więc pojedyncze kliknięcie nie powinno już nikomu zepsuć zabawy.

Cieszę się, że mogłem Wam dać taki tam prezent pod choinkę. ;)
ManiakTV
Obserwator

Post autor: ManiakTV » 23 gru 2018, 3:39

Jak dla mnie obecnie jest za biało, i nie ma pogrubienia danego tematu kto napisał ostatnio...
A co do emotikonów, to może czas zrobić aby były emotikony z klawiatur androida/IOS?
Będzie opcja przyciemnienia forum? Na zasadzie, styl ciemny i normalny?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 23 gru 2018, 4:03

Nie wyświetlają się odtwarzacze z youtube, jeśli nie robiłeś entera po użyciu [/ youtube] (wcześniej nie było to obowiązkowe i skrypt sam po użyciu tych funkcji przenosił do nowej linii).

EDIT:
Żeby było wiadomo, o co chodzi mój post:
viewtopic.php?f=39&t=923&start=360#p475735
Spowodowało to też większe odstępy po filmikach w starszych postach.

No i rzeczywiście, trochę tu za jasno, jeśli chodzi o tryb dzienny (nocnego nie lubię, bo wtedy czuję jakbym siedział w jakiś katakumbach, a nie na forum ;)).

No i logo mogłoby być mniejsze, teraz pasek na górze - jak domniemywam przez nie - jest wielgachny.

EDIT:
Już wspomnę, że czcionka postów stała się mała (i chyba jest inna), co trochę drażni oczy w połączeniu z białym forum - trzeba teraz bardziej skupiać na tekście wzrok, aby cokolwiek przeczytać. Przynajmniej takie odnoszę wrażenie na ekranie komputera, który w przeciwieństwie do komórki/tabletki nie znajduje się 25 centymetrów od gęby :P

Wielkość bloków z kategoriami (łącznie z tekstami) za to wygląda tak jakby forum stało forumowym widgecie z stareńkiego jportalu2 :P
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”