Reklamy na forum

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Pawel

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

FA98 pisze: 28 mar 2019, 23:14 Ejjjj, rozumiem reklamy + to, że czasem długo piszę, ale to już jakaś przesada...
[ Spoiler ]
I ktoś się jeszcze dziwi że ludzie używają blokerów reklam? Ten screen to znakomity przykład dlaczego ludzie to robią.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Reklamy na forum.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Faktycznie, reklama (za której umieszczenie nie odpowiadam i nie mam na nie wpływu) normalnie wszystkich zjadła. @Pawel, łatwo jest przykryć swoją roszczeniowość argumentem, że reklama pojawiła się w połowie postu i to niby pretekst do ich blokowania... A tak naprawdę chcesz, żeby forum utrzymywało się z prywatnych środków wydawcy, a nie z reklam, które z ciężkim bólem musisz zobaczyć mimo, że faktycznie nic Cię to nie kosztuje, z wyjątkiem ulamka sekundy na jaki poświęcisz na przewinięcie strony. Zaraz wyjdzie, że to ja jestem winien używania adblock'a przez internautów 😂
Bannery umieszczane są tam, gdzie ich obecność przyniesie potencjalnie największy przychód. Akurat wątek BB generuje 1/4 ruchu całego forum, więc post @FA98 miał szansę zostać wyświetlony kilka tysięcy razy, a Adsense uznało go za atrakcyjny.

Mało tego. To odnośniki do Media2 i konkretnych wątków na forum :-) Także też mi reklama.
Pawel

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Reklama to reklama. Choćby nawet był tam odnośnik do artykułu na media2 to jest to reklama przeszkadzająca w czytaniu posta. I takie reklamy mi przeszkadzają i je blokuję i tyle.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

@Pawel, a byłbyś - w ramach alternatywy - gotów płacić za dostęp do forum? Hipotetycznie gdyby nie istniały blokery reklam. Płaciłbyś żeby nie widzieć reklam?
2009-2021
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Ja bym nie płacił, ale pewnie bym przestał wchodzić na forum. Wchodzę tu dla fun-u by się udzielać, więc po co ma mi coś utrudniać życie. Niech od reklam będzie główna strona Media 2.
Poza tym póki blockery są legalne, to nie widzę przeciwwskazań by ich nie używać.
Pawel

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Direct pisze: 29 mar 2019, 20:41 @Pawel, a byłbyś - w ramach alternatywy - gotów płacić za dostęp do forum? Hipotetycznie gdyby nie istniały blokery reklam. Płaciłbyś żeby nie widzieć reklam?
Rozszerzę Twoje pytanie. Czy gotów byłbym płacić za dostęp do wysokiej jakości kontentu na jakiejś stronie internetowej w zamian za całkowity brak reklam? Tak, tak samo jak płacę np. za Netflix, jeśli chodzi o kontent serialowo-filmowy.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Również bym płacił. Niestety ten model jest rzadko stosowany, bo wydaje mi się, że większość osób w internecie kieruje się przeświadczeniem, że wszystko należy im się za darmo. Tym samym wydawcy rzadko decydują się na abonament w zamian za brak reklam, bo korzysta z tego garstka użytkowników. Ciekawy model jest na dobreprogramy.pl, gdzie aktywni użytkownicy z automatu nie widzą reklam, trzeba tylko regularnie pisać komentarze i spędzać określoną ilość czasu na stronie.
2009-2021
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Abbott strona główna to raptem 10-15 procent całego ruchu na forum, na dodatek większość użytkowników nie przegląda jej w całości. Kiedyś padł pomysł, żeby reklamy umieścić w samym nagłówku strony. To także błędna logika, bo nie przy każdej odsłonie jest on widoczny, czyli potencjalna strata dla wydawcy.

Poza tym powtarzam argument, jakoby nasz naród był zbyt roszczeniowy. Chcemy mieć coraz więcej, za darmo i jeszcze stawiamy wymagania. Jakby forum działało na powietrze.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

No to coś, co przeczy tej przytaczanej przez ciebie narodowej roszczeniowości:
https://patronite.pl/

Pomysł nie tak znowu nowy, bo już siedziałem kiedyś na bardzo dużym forum, na którym domena (przez krótki czas: dwie) i serwer były utrzymane przez użytkowników przez wpłatę na konto, przy czym tam zbierało się kasę raz na 12 miesięcy, a teraz są serwisy pozwalające automatycznie przelewać kasę co tydzień. Był to rok 2005.

Wszyscy patrzą na czym zarabiają patostreamerzy, a nie jak i dzięki komu. Odpowiedź: przez dobrowolność i dzięki swojej społeczności. Myślę, że Polacy nie tyle nie chcą płacić za coś. Oni nie lubią być do tego zmuszani (podatki). Zwłaszcza nie przez bryczkarzy o marnej reputacji, czyli portale z clickbaitami.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

FA98 pisze: 28 mar 2019, 23:14 Ejjjj, rozumiem reklamy + to, że czasem długo piszę, ale to już jakaś przesada...
Ja tam żadnej przesady nie widzę. Dwie małe reklamy i jeden banerek na górze. To nic w porównaniu do samo włączających się reklam wideo.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Tomek pisze: 30 mar 2019, 10:03 No to coś, co przeczy tej przytaczanej przez ciebie narodowej roszczeniowości:
https://patronite.pl/

Tyle, że w moim mniemaniu Patronite pasuje do startupów tworzonych przez ludzi takich jak ja czy Ty, bez zaplecza finansowego w postaci firm prowadzących duże portale internetowe, bez pracowników technicznych, tylko kogoś a'la wolontariuszy, którzy w wolnej chwili rozwijają pasje poprzez wykazywanie się jako twórca jakiegoś fajnego projektu, który potrzebuje finansowania.
Tomek pisze: 30 mar 2019, 10:03 Pomysł nie tak znowu nowy, bo już siedziałem kiedyś na bardzo dużym forum, na którym domena (przez krótki czas: dwie) i serwer były utrzymane przez użytkowników przez wpłatę na konto, przy czym tam zbierało się kasę raz na 12 miesięcy, a teraz są serwisy pozwalające automatycznie przelewać kasę co tydzień. Był to rok 2005.

Dla porównania forum powstało w 2006 roku i przez 12 lat nie ukazywały się na nim reklamy. W punbb był jedynie epizod z jakimiś nieznacznymi reklamami adsense w postaci linków pomiędzy postami. Wszystko by się zgadzało, gdyby to był mój biznes, a forum jest częścią komercyjnego portalu i też ma prawo do zysków 😀

Do czytelników gazet. Jak myślicie? Czy żyją one tylko z pieniędzy pochodzących ze sprzedaży w kioskach, czy także z reklam? Czy fani swoich ulubionych tytułów byliby skłonni zapłacić dwukrotnie wyższą cenę za jakiś periodyk w zamian za to, że nie będzie w nim reklam? 🙂
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Karol pisze: 30 mar 2019, 12:12Tyle, że w moim mniemaniu Patronite pasuje do startupów tworzonych przez ludzi takich jak ja czy Ty, bez zaplecza finansowego w postaci firm prowadzących duże portale internetowe, bez pracowników technicznych, tylko kogoś a'la wolontariuszy, którzy w wolnej chwili rozwijają pasje poprzez wykazywanie się jako twórca jakiegoś fajnego projektu, który potrzebuje finansowania.
Najlepiej zarabiający na tym portalu z tego, co wiem prowadzą (muszą mieć) normalną działalność gospodarczą - ich jedyną pracą jest youtube, choć nie zawsze. Pewnie kojarzysz, on ma podobno zaplecze w postaci własnej firmy produkcyjnej ;)
https://patronite.pl/kgonciarz

Poza to tylko przykład co do argumentu roszczeniowości. Nie mówię też, że byłaby to forma sponsoringu całego Media2. Chodzi raczej o forum Media2, gdzie głównie chodzi o utrzymanie serwerów i chyba jednego technicznego.
Dla porównania forum powstało w 2006 roku i przez 12 lat nie ukazywały się na nim reklamy. W punbb był jedynie epizod z jakimiś nieznacznymi reklamami adsense w postaci linków pomiędzy postami. Wszystko by się zgadzało, gdyby to był mój biznes, a forum jest częścią komercyjnego portalu i też ma prawo do zysków 😀
Ja tam nie mam nic do reklam na forum Media2 i cieszę, że właściciel czerpie z tego zyski :D.

Jedynie zastanawiam się, czy nie byłoby lepszego rozwiązania - tak, aby zadowolić więcej osób. Tak czy owak przecież część użytkowników i tak używa adsense bez alternatywnej opcji wyboru w postaci dopłaty. Może wśród nich znalazło się kilka osób, które po prostu zapłaciłyby, aby mieć święty spokój, a zarazem czyste sumienie.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

https://marketingdlaludzi.pl/za-darmo-u ... -adblocka/

Ktoś bardzo fajnie opisał bezsens, a precyzyjniej niesprawiedliwość płynącą z funkcjonowania oprogramowania blokujacego reklamy. Z jednej strony irytują nas nachalne reklamy i tym tłumaczy się używanie adblocków, z drugiej strony zamiast odpuścić sobie korzystanie z jakiegoś portalu, który de facto wkur*ia nas bannerami, decydujemy się na zablokowane w nim reklam i zapoznawanie się z jego treściami z pominięciem podstawowej zasady - reklama za treść 😀
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Niektórzy blokują, bo tak się nauczyli, nie zastanawiają się nad tym. Nie myślą, że reklamy to dochód dla strony, być może nie wiedzą, że czasy pop-upów z głośnym wideo na cały ekran minęły. Flasha już się w internecie nie stosuje, więc odpada również argument, że reklama spowalnia słabsze komputery. Mimo to, jak widać, niektórym nie odpowiada cena, a i tak sobie biorą. Tylko jak się takie działanie nazywa? No właśnie.
2009-2021
Pawel

Reklamy na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

A ja mam wywalone czy dla kogoś jestem cebulakiem czy nie. Mam włączony bloker bo jest mi tak wygodnie. Reklamy niestety w dalszym ciągu potrafią skutecznie zniechęcać do przeglądania zawartości wielu stron o czym można się przekonać wchodząc na taką strone w trybie incognito albo np. przez smartfona (tam nie mam blokera zainstalowanego).

Co do pop-upów z głośnym wideo to niestety tak różowo nie jest. W dodatku teraz wiele stron odpala automatycznie filmiki (niektóre strony z głosem, niektóre chociaż bez głosu) a bloker takie filmiki też blokuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości