REGULAMIN FORUM

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17264
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 563
x 2757

REGULAMIN FORUM

Post autor: Karol »

1. PODSTAWOWE INFORMACJE:

a. Właścicielem forum dyskusyjnego portalu Media2.pl działającego pod adresem http://forum.media2.pl. zwanego dalej „Forum” jest firma Efectiv Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Inżynierskiej 8, 03-422 Warszawa.

b. Właściciel jak również osoby zarządzające forum (administracja, moderatorzy) nie odpowiadają za treści napisane przez innych użytkowników, których wypowiedzi powinny być napisane z zachowaniem zasad określonych przez niniejszy „Regulamin”.

c. Dostęp do zawartości forum jest bezpłatny, do czytania tematów w działach publicznych nie jest wymagana rejestracja. Osoba chcąca publikować własne wypowiedzi, podczas rejestracji zobowiązana jest do zapoznania się z „Regulaminem” oraz do przestrzegania określanych w nim zasad.


2. UDZIELAJĄC SIĘ PAMIĘTAJ, ŻE:

a. Każdy użytkownik bierze odpowiedzialność za własne wypowiedzi, które powinny mieścić się w granicach zdrowego rozsądku, a także polskiego prawa oraz netykiety.

b. Właściciel forum, jak również jego administracja i moderatorzy nie są stroną w sporach dotyczących opublikowanych przez Użytkowników wypowiedzi, jednak w wyjątkowych przypadkach zobowiązują się do przedstawienia odpowiednim organom (m.in. ścigania) danych dotyczących autorów łamiących zasady tego miejsca.

c. Prowadzenie dyskusji w żaden sposób nie związanych z tematem, w tym nadmierne udzielanie odpowiedzi w postaci obrazów (np. tzw. memów) czy emotikon jest niedozwolone i będzie karane. Od tego służy możliwość wysyłania „Wiadomości prywatnych” do innych użytkowników forum, gdzie zasady dobrego wychowania także obowiązują, co oznacza, że i tam niedozwolone jest łamanie ogólnych wytycznych „Regulaminu”.

d. Jakakolwiek forma dyskryminacji innych użytkowników, a także osób publicznych ze względu na płeć, orientację seksualną, poglądy, religię, rasę, itp., jest niedozwolona. Kara z tym związana to możliwość zablokowania przez administratora lub moderatorów dostępu do forum (tzw. ban) użytkownikowi, który łamię tą zasadę.

e. Obrażanie innych użytkowników jest niedopuszczalne, w tym także publikowanie prywatnych danych osobowych, kontaktowych oraz prywatnej korespondencji, bez zgody ich właściciela – nie ma znaczenia, czy dzieje się to na forum publicznym, prywatnym czy poprzez „Wiadomości prywatne” – podobnie jak przejaw dyskryminacji, będzie to karane „banem”.

f. Zakładając nowy wątek lub pisząc nowy post należy wcześniej upewnić się, że podobny już nie został opublikowany – do tego służy wyszukiwarka postów oraz tematów na forum. Należy także zastanowić się, czy nowa wypowiedź wniesie coś nowego do dyskusji oraz czy w żaden sposób nie łamie Regulaminu.

g. Pisanie mało wnoszących postów typu „Tak”, „Nie”, „Zgadzam się” lub powielanie odpowiedzi innych użytkowników nie jest mile widziane. Może zakończyć się upomnieniem ze strony administratora lub moderatorów a także ostrzeżeniem nałożonym na użytkownika. W wyjątkowych przypadkach ten punkt może zostać zignorowany, jeśli wymaga tego dyskusja w danym temacie.

h. Na forum znajdują się działy dotyczące trzech największych nadawców telewizyjnych (TVP, Polsat, TVN) oraz jeden dotyczący pozostałych, mniejszych podmiotów (np. Tele 5, Fox, TV Puls). W pierwszych trzech dyskutujemy jedynie na temat konkretnych stacji należących do danego nadawcy oraz nadawanych przez nie programów informacyjnych, natomiast w dziale „Pozostałe stacje telewizyjne” skupiamy się jedynie na całokształcie każdej stacji telewizyjnej . Wątki dotyczące konkretnych audycji telewizyjnych znajdują się w działach „Programy informacyjne i publicystyczne" „Programy rozrywkowe”, „Seriale polskie” oraz „Archiwum programów telewizyjnych”, itp.

i. Kierując swoją wypowiedź do konkretnego użytkownika, na początku należy wpisać jego nick (login), a następnie swoją wypowiedź. Możliwe jest także zacytowanie konkretnej wypowiedzi, pod warunkiem, że nie jest to ostatnia napisana wypowiedź w danym wątku.

j. W przypadku cytowania innego serwisu www, użytkownik powinien podać źródło danego tekstu oraz opublikować link do miejsca, z którego go pobrał. Jeśli cytat pochodzi z innego źródła niż internet, także należy o tym wspomnieć. W przypadku z korzystania ze znaczników BBCode odsyłających do postów w serwisach społecznościowych (Twiter, Facebook, itp.) upewnijmy się, że nie są one jedynie odnośnikiem do artykułów zawartych w portalach internetowych - w takim przypadku ograniczmy się do bezpośredniego linku odsyłającego do pożądanych treści. Każdą cytowaną informację należy uzupełnić o własny komentarz..

k. Niedopuszczalne jest zakładanie wątków reklamowych na forum.. Dopuszczalna jest natomiast promocja swoich witryn internetowych, profili w serwisach wideo czy portalach społecznościowych za pośrednictwem ustawień kontaktowych (adres strony www, profilu YouTube, itp.) a także stopki (podpisu). Warunkiem jest jednak czynne uczestnictwo w dyskusjach na forum (szczególnie w tematach dotyczących mediów). Autopromocja (reklama) podlega jednak ocenie moderatorów oraz administratorów, którzy zastrzegają sobie prawo do zmiany zawartości profilu czy też usunięcia niemile widzianych linków. Osoby, które w niewłaściwy sposób będą korzystać z możliwości reklamowania się na forum będą blokowane, a ich konta oraz posty usuwane.

l. Jeśli chcemy dodać coś nowego do swojej wypowiedzi, nie piszemy posta pod postem. Użytkownik posiada możliwość zmiany ("edycji") lub usunięcia swojego posta w określonym przez Regulamin forum czasie:
- "edycja wiadomości" - w ciągu 12 godzin od momentu publikacji
- "usunięcie wiadomości" - w ciągu 5 minut od momentu publikacji.

m. Domyślną barwą pisanych postów jest kolor czarny. Inne kolory mogą zostać zastosowane w celu wyróżnienia wybranego fragmentu wypowiedzi. Niedopuszczalne jest pisanie postów kolorem czerwonym - ten zarezerwowany jest dla Moderatorów oraz Administratorów i służy do dodawania adnotacji przy wybranych postach użytkowników. Nie zaleca się także ciągłego pisania pogrubioną, pochyloną oraz podkreśloną czcionką - te funkcje także powinny służyć do zaznaczania istotnych fragmentów tekstu.

3. PRAWA I OBOWIĄZKI MODERATORÓW:

a. Administrator oraz moderatorzy mają pełne prawo zamknąć lub nawet usunąć dany wątek, który jest niezgodny z „Regulaminem” lub na prośbę osób poszkodowanych przez ich treść.

b. Zamknięcie wątku powinno zostać odnotowane przez Administratora oraz Moderatorów w postaci informacji, w której zawiera się przyczynę takiego działania – jest to ostatni post w zamkniętym temacie, który jednocześnie jest przenoszony do działu „Kosz”. Jednocześnie osoby sprawujące funkcje porządkowe na forum zwalniane są z obowiązku informowania o przyczynach zamknięcia lub usuwania tematów, jeśli są to wątki reklamowe.

c. Możliwa jest edycja postów użytkowników, jeśli te w rażący sposób łamią regulamin. Co ważniejsze w przypadku nałożenia ostrzeżenia, administrator lub moderatorzy, edytują post użytkownika, dodając jedynie tekst w czerwonym kolorze o przyczynie ukarania oraz podpisują się własnym Nickiem. Usunięcie tej adnotacji przez użytkowników skutkować będzie dożywotnim zablokowaniem dostępu do forum.

d. Informacja o nałożeniu ostrzeżenia lub bana na danego użytkownika, powinna znaleźć się w specjalnie do tego przeznaczonym wątku, w dziale „Sprawy forum”. Użytkownik jest także informowany o ostrzeżeniu automatycznie za pośrednictwem prywatnych wiadomości wysyłanych przez oprogramowanie forum.

e. Administrator lub moderatorzy mogą zablokować dostęp do forum użytkownikom, którzy łamią regulamin także za pośrednictwem „Wiadomości prywatnych”.

f. Niedopuszczalne jest obrażanie osób sprawujących pieczę nad porządkiem na forum. Wszelkie dyskusje na temat prawidłowości działania administratora oraz moderatorów powinny odbywać się w odpowiednim wątku na forum, gdzie także przyjmowane są „reklamacje” na działalność moderatorów. Decyzję moderatora może odwołać jedynie administrator, jeśli uzna to za właściwe.

g. Reklamacje na działalność administracji (niesłuszne zamknięcie tematu, usunięcie postu, nałożenie ostrzeżenia, itp.) można składać poprzez „Wiadomości prywatne” do admina – Karola, który zastrzega sobie prawo do nieodpowiadania na wybrane wiadomości, jak również do nieuwzględniania roszczeń użytkowników.

4. JEŚLI ŁAMIESZ REGULAMIN

a. Administrator oraz moderatorzy mają prawo do dokonania zmian w założonym temacie lub napisanym przez użytkownika poście, jeśli ten jest niezgodny z „Regulaminem”. Taką zmianę zobowiązani są oznaczyć kolorem czerwonym, a na końcu edytowanej wiadomości powinna znaleźć się wzmianka o takim działaniu oraz podpis.

b. W konkretnych przypadkach administrator oraz moderatorzy, w przypadku łamaniu przez użytkownika „Regulaminu”, mogą zamknąć, przenieść do „Kosza” lub po prostu usunąć wzbudzający wątpliwości wątek, o czym nie muszą wcześniej informować.

c. Użytkownik nie trzymający się wytycznych „Regulaminu”, może zostać pouczony przez administratora oraz moderatorów, a także może otrzymać ostrzeżenie lub bana, którego czas trwania określa osoba, która go nakłada.

- ban tymczasowy: po skompletowaniu odpowiedniej liczby ostrzeżeń (w momencie otrzymania trzeciego z nich), danemu użytkownikowi zablokowany zostaje dostęp do forum – w tym nick, adres email oraz numer IP. Napisane posty użytkownika posty nie są usuwane. Blokowane będą również te osoby, które w sposób nagminny będą naruszać ład dyskusyjny na forum oraz nie dostosują się do próśb administracji mających na celu zażegnanie konkretnego konfliktu, wątpliwości.
Tymczasowa blokada dostępu może potrwać od 1 do 31 dni. Po zakończeniu tego okresu, w momencie powrotu użytkownika, licznik ostrzeżeń powinien zostać wyzerowany - pod warunkiem, że ban został wcześniej nałożony z tytułu trzech przewinień, a nie konfliktu z innymi użytkownikami lub administracją.

- ban dożywotni: decyzją administratora lub moderatorów, blokada dostępu do forum zostaje nałożona na zawsze. Nakłada się ją na tzw. „boty reklamowe” oraz osoby, które w rażący sposób łamią „Regulamin”, nie zważając w żaden sposób na prośby innych użytkowników oraz ostrzeżenia moderatorów, ewentualnie gdy „Ban tymczasowy” okazuje się nie pomóc.

---

Osoby sprawujące funkcje porządkowe na forum:
Karol - admin
bartheq - admin techniczny /media2.pl/
janekpogwad - admin techniczny


Dijon - moderator
Direct - moderator
matik - moderator
Michal - moderator
TiM - moderator
Tomek - moderator
Trzeciak - moderator


Grupa VIP Mods Retired (mniej aktywni moderatorzy):
AtoMan
FinalAnswer98
Jantar
Kamil
Lord_info
Maciek23
Majkell

Aktualny podział rang na forum zależny zarówno od dokonań, jak i ilości napisanych postów:
0 - Użytkownik (ranga dostępna zaraz po rejestracji)
250 - Obserwator
750 - Junior
1500 - Poster
2500 - Activist
5000 - Thinker
10000 - Legendary


Liczby oznaczają minimalną ilość postów potrzebną do otrzymania rangi.

Rangi specjalne (przyznawane przez administratora)
VIP Expert - wiadomo, dla ekspertów na forum.
Mythical VIP - dla byłych adminów oraz moderatorów forum, a także osób bez których to miejsce nigdy by nie powstało.
Konto oficjalne - osoby reprezentujące różnego rodzaju firmy oraz media.


Mało tego - osoby z rangą VIP Expert oraz Mythical VIP mają dostęp do forum prywatnego, niewidocznego dla innych użytkowników.

Aktualizacja regulaminu: 19-06-2018
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17264
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 563
x 2757

REGULAMIN FORUM

Post autor: Karol »

Lekka aktualizacja regulaminu. Dodałem punkt 2m.
Zablokowany

Wróć do „Sprawy forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości