Kwestie formalne

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Miś Uszatek
Użytkownik

Kwestie formalne

Post autor: Miś Uszatek » 03 mar 2008, 18:14

Czy nie planujecie przejścia na phpBB? PunBB wygląda okropnie. Prawdę mówiąc nie spotkałem tej wersji nigdzie indziej.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: RaPi » 03 mar 2008, 19:06

Forum pracuje na tym silniku od samego początku i jak dotąd nie ma z nim żadnych problemów dlatego nie są planowane żadne zmiany skryptu. A co do stylistyki i funkcjonalności to kwestia przyzwyczajenia....
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Kwestie formalne

Post autor: Karol » 03 mar 2008, 21:20

Jakiekolwiek zmiany byłyby ciężkim orzechem do zgryzienia nawet dla najlepszego znawcy php. Wszystko jest tak zmodyfikowane, że w sumie pozostała tu tylko nazwa "PunBB" - wszystko jest produkcji mieszanej, twórców skryptu i admina Media2 :)
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert

Kwestie formalne

Post autor: Maciek23 » 24 mar 2008, 22:20

Mam pytanie: czy na tym forum istnieje możliwość zmiany nicku bez konieczności tworzenia nowego konta i zaczynania "od zera"?
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: RaPi » 24 mar 2008, 22:27

tak. Napisz na PW jaki chcesz mieć nowy NICK
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: RaPi » 30 mar 2008, 1:25

Pozamiatałem trochę na forum, ale jeszcze nie udało mi się wszystkiego skończyć ;) W kosmos poleciały wątki z logotypami i ramówkami. Jeżeli jeszcze raz zobaczę tego typu wątek posypią sie bany.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

Kwestie formalne

Post autor: Kamil » 19 wrz 2008, 16:21

Kwestia formalna:

Istnieją jakieś ograniczenia dotyczące sygnatur? Rozumiem dwa trzy wiersze zwykłego bannera, który sam mam ale kilka wierszy animowanych to chyba przesada prawda?

Obrazek - moja sygnatura
Obrazek - sygnatura usera Greeting.

Rozumiem, że to nie moja sprawa ale to strasznie mnie denerwuje jak tak psychodelicznie miga. Proszę o jasną odpowiedź co wolno a co nie. Jeżeli mój post jest bez zasadny przepraszam.
Evil
Junior

Kwestie formalne

Post autor: Evil » 14 paź 2008, 17:06

Mam pytanie - czy aż tak ważne jest, żeby rozpoczynać zdanie wielkimi literami i używać polskich znaków na tym forum ?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: Tomek » 14 paź 2008, 17:44

Evil pisze:Mam pytanie - czy aż tak ważne jest, żeby rozpoczynać zdanie wielkimi literami i używać polskich znaków na tym forum ?
Z założenia forum nie jest prywatną pogawędką na GG, wręcz przeciwnie jest miejscem publicznym. Sądzę, że miejsce dyskusji jednego z największych wortali medialnych powinno trzymać jakiś poziom. A jak może, gdy komuś nie chce się nawet użyć alt, shiftu, postawić kropki (i to często nawet wcale). To takie trudne, męczące?
HENSHIN!
Daredevil
Użytkownik

Kwestie formalne

Post autor: Daredevil » 14 paź 2008, 21:26

Ale mimo wszystko w internecie przyjęło się, że polskie znaki nie są wymagane. Rozumiem, że to publiczne forum, i w ogóle, ale jak bez polskich znaków da się kogoś zrozumieć, to chyba nie trzeba się aż tak czepiać?
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

Kwestie formalne

Post autor: Ice » 14 paź 2008, 21:40

Ale jednak ciężko czyta się tekst bez polskich znaków, bez wielkich liter i znaków interpunkcyjnych. Pomyłka zdarza się każdemu, ale nagminne łamanie jednej z zasad panującej na Forum nie jest dobre, przynajmniej dla czytelników. Forum to forum, GG to GG. Mnie nie przeszkadza użycie klawiszu shift, alt czy też postawić kropki i przecinka. Forum to - co tu nie mówić - skarbnica wiedzy i powinno się pisać poprawnie po Polsku, trzymać poziom nawet pod względem pisowni - to wszystko odzwierciedla zaangażowania użytkownika w życie Forum. To również pokazuje na jakim poziomie stoi board. Takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: Tomek » 15 paź 2008, 2:16

Ale mimo wszystko w internecie przyjęło się, że polskie znaki nie są wymagane. Rozumiem, że to publiczne forum, i w ogóle, ale jak bez polskich znaków da się kogoś zrozumieć, to chyba nie trzeba się aż tak czepiać?
Nie chodzi tu tylko o zrozumienie, ale także o styl - nie każdy lubi spotykać co wyraz błąd ortograficzny. Jeśli ktoś tu trafił przypadkiem przyjemnie mu byłoby czytać 20-50 stron tematu z każdym postem po 30 błędów? Te forum to nie tylko dyskusje, ale także jak powiedział Ice, skarbnica wiedzy o mediach, więc ludzie przychodzą tu czasem tylko poczytać.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

Kwestie formalne

Post autor: Alan » 15 paź 2008, 10:00

Ja wszystko rozumiem, ale jak ktoś pisze z Niemiec, Wielkiej Brytanii itp, i nie ma polskich znaków, to co ma zrobić?. Problem miałem będąc w Essen taki, że nie mogłem zalogować się na pewne forum z powody braku w klawiaturze literki Ł. Rozumiem byki ewidentne, ale, to forum, to jeszcze nie forum dziennikarskie. Żeby nim być należy skończyć studia dziennikarskie i wtedy można żądać od takiego absolwenta absolutnej znajomości Języka Polskiego.

BTW: nie ma ludzi, którzy w Języku Polskim nie robią błędów.
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert

Kwestie formalne

Post autor: Kamil » 15 paź 2008, 13:40

Ale od czego jest znana i poczciwa tablica znaków? Wystarczy tylko skopiować literkę i po sprawie :D
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: Tomek » 15 paź 2008, 19:20

Ja wszystko rozumiem, ale jak ktoś pisze z Niemiec, Wielkiej Brytanii itp, i nie ma polskich znaków, to co ma zrobić?
Zainstalować je. Ja jakoś nie miałem problemu z japońskim na polskim XP (poza tym, że pisanie hiragany itd. na łacińskiej klawiaturze to koszmar ;)).
Rozumiem byki ewidentne, ale, to forum, to jeszcze nie forum dziennikarskie. Żeby nim być należy skończyć studia dziennikarskie i wtedy można żądać od takiego absolwenta absolutnej znajomości Języka Polskiego.
Gdybym żądał absolutnej znajomości języka polskiego, 99% ludzi miałoby bana, łącznie ze mną :lol:.
BTW: nie ma ludzi, którzy w Języku Polskim nie robią błędów.
To prawda, co nie oznacza, że nie można się starać. Problem w tym, że niektórzy są zbyt leniwi, co jest irytujące zwłaszcza w czasach, gdy istnieje np. Firefox i sprawdza pisownie.
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”