Kwestie formalne

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

Kwestie formalne

Post autor: Alan » 19 paź 2008, 20:20

A moze nie wszyscy chca miec Firefox'a, tylko IE. Od dzisiaj pisze bez Polskich znakow, jezeli w ogole tu bede pisal.

BTW: ban za pisownie, no nie :lol: Od ortow się nie umiera.
0 x
"Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 227
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: Tomek » 19 paź 2008, 21:15

A może nie wszyscy chcą mieć Firefox'a, tylko IE.
Ja nie karze używać Firefox, to tylko propozycja dla tych, którzy mają problemy z poprawnym pisaniem.
Od dzisiaj pisze bez Polskich znaków, jeżeli w ogóle tu będę pisał.
Jeśli masz pisać bez polskich znaków, to lepiej w ogóle nie pisz postów. Inaczej będę musiał dawać ostrzeżenia.
BTW: ban za pisownie, no nie lol Od ortów się nie umiera.
Na razie nikt za ortografię nie dostał bana, ostrzeżeń zresztą też prawie nie było, co oznacza, że da się używać przycisku "alt". A błąd, za błędem może irytować.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

Kwestie formalne

Post autor: Alan » 20 paź 2008, 23:09

Mozesz dac ostrzezenie, bana tez, nawet mi powieka nie drgnie.
0 x

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 227
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: Tomek » 20 paź 2008, 23:31

Jeśli chcesz zachowywać jak troll z powodu swojej dziwnej ideologii, będę musiał.

Na razie upominam bez ostrzeżenia. Liczę, że jeszcze zmienisz swoje zdanie.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

Kwestie formalne

Post autor: Alan » 21 paź 2008, 7:43

Dla mnie glupota do kwadratu jest wymaganie od czytelnikow pisania Polskich znakow. Polowa netu pisze na forach teksty bez ę,ą, ł itp. (po prostu szybciej sie pisze i czytelnikom za granica nie wychodzą "krzaki"). Lepiej wez sie faktycznie za troli, a mnie tak nie nazywaj, bo przesadziles. To forum to jedna wielka piaskownica i jak wziales sie za moderowanie, to zaczales od zlej strony porzadki, nie nadajesz sie do tego.
Juz tu pisac nie mam zamiaru, bo nie cierpie troli, zegnam to forum tylko dla tego, ze Ty zostales modem.

.
0 x

Obrazek
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: RaPi » 21 paź 2008, 11:57

Alan nie denerwuj się. Może nie wymagajmy tak ostro pisania z ogonkami. Grunt aby pisać poprawnie a ogonki raczej w oczy się nikomu nie rzucają.
Rozumiem ludzi którzy czasami piszą z komputerów bez zainstalowanje polskiej kawiatury i daltego się tego nie czepiam.
0 x
Evil
Junior
x 1

Kwestie formalne

Post autor: Evil » 21 paź 2008, 14:49

RaPi pisze:Alan nie denerwuj się. Może nie wymagajmy tak ostro pisania z ogonkami. Grunt aby pisać poprawnie a ogonki raczej w oczy się nikomu nie rzucają.
Ale większość pisze poprawnie pod względem ortografii, ale moderatorzy "rzucają" się na brak ogonków, co w drugim poście widać dopisek moderatora na czerwono...
0 x
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

Kwestie formalne

Post autor: Alan » 21 paź 2008, 15:42

RaPi pisze:Rozumiem ludzi którzy czasami piszą z komputerów bez zainstalowanje polskiej kawiatury i daltego się tego nie czepiam.
O i to jest rozsadna odpowiedz.
RaPi zawsze Ciebie mialem za rozsadnego i O.K. czlowieka.

Dodam tylko jeszcze, ze tam gdzie pisze b. duzo, wiele czytelnikow z zagranicy prosi, aby nie uzywac polskich znakow z powodu wystepujacych "krzaczkow" w poscie.
0 x

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 227
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: Tomek » 21 paź 2008, 17:47

Dla mnie glupota do kwadratu jest wymaganie od czytelnikow pisania Polskich znakow. Polowa netu pisze na forach teksty bez ę,ą, ł itp. (po prostu szybciej sie pisze i czytelnikom za granica nie wychodzą "krzaki").
Co mnie obchodzi reszta internetu. To, że większość internetu to zbiór analfabetyzmu nie znaczy, że tutaj tak ma być.
Lepiej wez sie faktycznie za troli, a mnie tak nie nazywaj, bo przesadziles
Przykro mi, że nazywam rzeczy po imieniu. Twój protest to przykład typowego zachowania trola - głośne oświadczyny, że nie będzie przestrzegał reguł.
To forum to jedna wielka piaskownica i jak wziales sie za moderowanie, to zaczales od zlej strony porzadki, nie nadajesz sie do tego.
Mam inne zdanie na ten temat: forum media2 jest najcenniejszym serwisem dyskusyjnym o mediach. Wystarczy, że moderzy ewidentnie będą czuwać nad przestrzeganiem regulaminu i będzie dobrze.
Alan nie denerwuj się. Może nie wymagajmy tak ostro pisania z ogonkami. Grunt aby pisać poprawnie a ogonki raczej w oczy się nikomu nie rzucają.
Rozumiem ludzi którzy czasami piszą z komputerów bez zainstalowanje polskiej kawiatury i daltego się tego nie czepiam.
Dla mnie to zwykłe lenistwo, napędzane przez np. GG. Dziwne, że z brakiem polskich znaków, często nie stosuję się interpunkcji i majuskuł. Wolę być bardziej restrykcyjny, żeby nie wróciła sytuacja pisania całego postu "jednym zdaniem", a tak było często pół roku temu.

Z instalacją polskich znaków też nie ma problemów, nie mamy roku 1997, gdy były problemy z kodowaniem np. na grupach dyskusyjnych.
Ale większość pisze poprawnie pod względem ortografii, ale moderatorzy "rzucają" się na brak ogonków, co w drugim poście widać dopisek moderatora na czerwono...
Od kiedy brak ogonków nie jest błędem ortograficznym. Jeśli ktoś chce mogę zamiast "pisania na czerwono" dawać od razu ostrzeżenia bez wytłumaczenia. Nie będę wtedy się wpychał do rozmowy.
Dodam tylko jeszcze, ze tam gdzie pisze b. duzo, wiele czytelnikow z zagranicy prosi, aby nie uzywac polskich znakow z powodu wystepujacych "krzaczkow" w poscie.
O kogo ci chodzi? O obcokrajowców, którzy niczego nie rozumieją, czy może o Polaków, którym nie chce się zainstalować polskich znaków. Dla mnie daremna argumentacja.

Jeśli administracji nie podoba się moje moderowanie możecie mi odebrać tą funkcję (zwłaszcza, że to zajęcie czasochłonne), nie prosiłem o niego. Dopóki, jednak nim będę, uważnie i bez litości dalej sprawdzał przestrzeganie zasad.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator

Kwestie formalne

Post autor: Krewetka » 21 paź 2008, 18:34

Tomek pisze:O kogo ci chodzi? O obcokrajowców, którzy niczego nie rozumieją, czy może o Polaków, którym nie chce się zainstalować polskich znaków. Dla mnie daremna argumentacja.
Nie chcę się czepiać, ale niektórzy nie wiedzą jak to zrobić. Mało tego: spójżcie na inne fora (nie, nie typu fora.pl). Jest takie forum któree nie ma takich głupawych zasad i wszystko jest ok. A użytkowników (tych stałych, oczywiście) jest ich bardzo dużo online.
0 x
Awatar użytkownika
Alan
VIP Expert

Kwestie formalne

Post autor: Alan » 21 paź 2008, 18:38

Tomek pisze:O kogo ci chodzi? O obcokrajowców, którzy niczego nie rozumieją, czy może o Polaków, którym nie chce się zainstalować polskich znaków. Dla mnie daremna argumentacja.
No tak, teraz wszystko rozumie. Obcokrajowcy niczego nie rozumieja. Ty za to wszystko rozumiesz. Ta argumentacja juz wystarczy zeby zabrac Ci funkcje moderatora.
Czlowieku pisząc powyzsze slowa o obcokrajowcach obrazasz ich. Widac, ze nawet nie wiesz ilu obcokrajowcow zna J.P. Sam znam wielu, ktorzy czytaja polskie teksty na forach, bo je rozumieja, ale ciezko im po polsku odpisac i odpisuja po angielsku, jest to swietna sprawa. Malo jeszcze wiesz o necie, moderowaniu itp.
0 x

Obrazek
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Kwestie formalne

Post autor: Ice » 21 paź 2008, 18:41

Krewetka pisze:
Nie chcę się czepiać, ale niektórzy nie wiedzą jak to zrobić. Mało tego: spójżcie na inne fora (nie, nie typu fora.pl). Jest takie forum któree nie ma takich głupawych zasad i wszystko jest ok. A użytkowników (tych stałych, oczywiście) jest ich bardzo dużo online.

Ps: Specjalnie dla tego forum kupiłem nowy komputer, i tylko dla tego, żebym nie miał bana za takie badziewie. Czy czasem nie przesadzam? :rolleyes:
Jak Ci nie pasuje to nie pisz. Możesz w każdej chwili się wynieść z tego Forum, nawet Ci to ułatwialiśmy, po Twoich postach za które dostałeś bana.
Dla mnie mogą być te znaki, mnie to dynda. Ale spór powinien być jak najszybciej rozwiązany. I proszę Cię Krewetka - nie pisz bzdur, że kupiłeś sobie specjalnie nowego kompa dla naszego forum. Pamiętasz swoje chore akcje z rozmowami GG, nękaniem prywatnymi wiadomościami i masywnymi atakami z innych kont? Dalej już wiesz, co uważam za badziew. Tutaj panują jasne zasady i - jak widać - brak dzieci neo. Radziłbym to wszystko rozwiązać w VIP ZONE - takie jest moje zdanie.

Ja dodam tyle, że skoro to tak wszystkim przeszkadza, to przecież można zająć się sprawdzaniem 'stylu pisowni' a nie ogonkami. To różnica. Ale jak widać Tomek ma swoje zasady i ja ich nie podważam. Dalej niech się martwi administracja - Karol, RaPi.

Dziękuję.
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 56
x 227
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: Tomek » 21 paź 2008, 19:33

No tak, teraz wszystko rozumie. Obcokrajowcy niczego nie rozumieja. Ty za to wszystko rozumiesz. Ta argumentacja juz wystarczy zeby zabrac Ci funkcje moderatora.
Chyba nie rozumiesz. Powtórzę ci twój post:
Aha, czyli jak rozumiem, mam mieć "gdzieś" swój język i dla obcokrajowców posługiwać niepoprawną formą?
Czlowieku pisząc powyzsze slowa o obcokrajowcach obrazasz ich. Widac, ze nawet nie wiesz ilu obcokrajowcow zna J.P. Sam znam wielu, ktorzy czytaja polskie teksty na forach, bo je rozumieja, ale ciezko im po polsku odpisac i odpisuja po angielsku, jest to swietna sprawa. Malo jeszcze wiesz o necie, moderowaniu itp.
Skoro rozumieją język polski, nie powinni mieć problemu z zainstalowaniem polskich znaków.

Poza tym... gdzie te angielskie wpisy na media2???
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
burli
Użytkownik
Kontakt:

Kwestie formalne

Post autor: burli » 16 gru 2008, 14:57

Oderwę się nieco od tematu poruszanego ostatnio tutaj, ale nadal jest to kwestia formalna. Od kiedy moderatorzy i/lub administracja ma prawo do banowania wbrew regulaminowi. Co więcej, zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że nastąpiło to wyłącznie z powodów osobistych pewnego "moderatora". Dlaczego tak twierdzę? Otóż nie został złamany żaden punkt Regulaminu, a mimo to ban został przyznany. Proszę o wyjaśnienie.
0 x
Można być moderatorem media2, ale można też być chamem.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Kwestie formalne

Post autor: Ice » 16 gru 2008, 15:12

Na pewno nikt tutaj nie banuje bez powodu - przynajmniej czegoś takiego nie dostrzegłem jako zwykły, szary użytkownik, który za bardzo nie ma dużo do powiedzenia w kwestiach działania tego boardu. Jednak wiem, że wszystko jest dokładnie badane w ''Vip Zone'' gdzie prowadzone są rozmowy Adminów i Modów odnośnie userów i działania Forum. Widocznie dana osoba o której mówisz - przegięła. Zresztą - jakbyś mógł bardziej objaśnić o co chodzi to byłbym Ci wdzięczny, bo za bardzo nie wiem co masz konkretnie na myśli.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”