Mendoratorstwo (błąd zamierzony)

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Awatar użytkownika
Viking
Junior
Kontakt:

Post autor: Viking » 29 lip 2014, 18:15

Moherowe berety też są sympatyczne (mówię tu o wyrobie).
Obrazek ;)
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

Post autor: pulkownik » 29 lip 2014, 19:37

bastus18 - czy Ty nie zdajesz sobie sprawy, że mało kto - albo i nikt (poza kółkiem wzajemnej 'republikowej' adoracji), nie ma ochoty tu czytać Twoich postów? Pomijam już PODSTAWOWE błędy stylistyczne czy nawet ortograficzne, ale Ty po prostu masz wbite do głowy jakieś frazesy o prawdzie itp i bronisz tego jak obrońcy krzyża. Jesteś nieznośnym userem i szczerze powiem - czekam tylko aż podwinie Ci się noga i zostaniesz z hukiem wywalony z forum.
Jantar
Activist
Kontakt:

Post autor: Jantar » 29 lip 2014, 20:10

@bastus18 Zakładam, że liczba przy twoim nicku to twój wiek. Może się mylę, ale twoje wpisy na to wskazują - tak z samego ich stylu, jak i z błędów ortograficznych, nie wspominając o treści. Czytanie tego samego w każdym twoim poście, jak to Republika "podaje jedyną prawdę i tylko prawdę", a "tefałenik kłamie na każdym kroku, manipuluje i powinien zaprzestać nadawania" jest delikatnie mówiąc irytujące. Użytkownicy piszą ci, że KAŻDA Z TYCH STACJI nie podaje całej prawdy, ale ty z uporem maniaka narzucasz wszystkim swoje zdanie. Twoje posty przy tym raczej do kulturalnych nie należą, bo w swoim zacietrzewieniu wiele razy posunąłeś się do obrażania userów mających inne zdanie. Admini i moderatorzy piszą ci, że to nie jest forum na temat poglądów politycznych, a ty i tak ciągle powtarzasz swoje. Prawda jest taka, że Republika jest tubą Kaczyńskiego i Pisu, a ten, kto tego nie widzi, jest po prostu ślepy. Nie zaprzeczaj, że to kłamstwo, bo przypominam ci, że na konferencji prasowej, na której ogłoszony został start stacji prezes Kaczyński siedział obok naczelnego redaktora tejże stacji i nawoływał do wykupywania cegiełek. Jakoś nie przypominam sobie, żeby prezes PO był obecny na konferencji prasowej, na której ogłaszano start TVN24 czy TVN BiŚ, albo na konferencji prasowej obok Solorza, gdy startował Polsat News. W przypadku Republiki był jasny przekaz od samego początku, że jest to telewizja należąca do konkretnej partii politycznej, więc z założenia telewizja ta nie podaje prawdy, a jedynie to, co jest wygodne dla tej partii.

Również czekam, kiedy powinie ci się noga i admini wyrzucą cię z hukiem z forum za obrażanie userów, a nie za poglądy polityczne. Już dawno przynajmniej tymczasowy ban ci się należy.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Post autor: Direct » 29 lip 2014, 22:18

Był już jeden użytkownik, jack, który pisał w kółko o tym samym, pod... irytując swoimi postami wielu forumowiczów i w końcu po bodajże trzech banach tymczasowych wyleciał z forum na stałe. Ostatecznie zbanował go chyba Trzeciak z tego, co pamiętam. Podejrzewam, że nie była to łatwa decyzja, bo tutaj nikt nie kara i nie banuje za poglądy, a jedynie za natręctwo w ich wygłaszaniu. Niech każdy wyrazi swoje zdanie, chętnie przeczytamy. Nie będą jednak tolerowane pozbawione dystansu przepychanki.

Moderatorzy, podobnie jak Admin, są niezależni, nikt im nie płaci, działają wedle własnego uznania, w oparciu o regulamin oczywiście, ale i z głową. Niech nikt nie oczekuje, że będą bezwiednie przyznawać ostrzeżenia tylko dlatego, że ktoś tego żąda, ponieważ nie na tym polega praca moderatora.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

Post autor: Ice » 30 lip 2014, 0:37

Mimo, że rzadko tutaj piszę to często jestem tutaj jako gość.
Jestem przerażony tym co się dzieje... ale najważniejsze, że jest pół prawda ( :) ) i prawda.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 30 lip 2014, 5:29

bastus18 pisze:Napisałem , że prawdziwe i rzetelne media np. TV REPUBLIKA są szykanowane za prawdę. Napisałem, na forum TELEWIZJA REPUBLIKA, więc o co Ci chodzi, napisałem o TV REPUBLIKA w dziale, który właśnie do tego jest przeznaczony, dodając przy tym, że chciałbym aby inni umieli uszanować tych co mają inne poglądy co inni. A ich nie szanują przykład obrazki, które były umieszczane.
Fakt, że wepchnąłeś nazwę TV Republika do swojej wypowiedzi nie oznacza, że była ona na temat. Druga sprawa mogłeś raportować posty, które Cię urażały, a wtedy bym zareagował. Dopiero gdy oberwało się Tobie i @Pawlowi, zaczęliście we dwóch marudzić na obrazki, za które nikt nie zwrócił wstawiającym uwagi. Szkoda tylko, że to Ty ciągniesz jego temat, bo @Pawel jak widać się już nie udziela w wątku.
bastus18 pisze:Powtarzam to właśnie te obrazki nie miały nic wspólnego z forum, a jeżeli jak napisałeś chcieli nam zasugerować, żebyśmy się uspokoili ( w sumie nie wiem dlaczego]
Bo temat wymyka się spod kontroli? Zamiast rozmawiać o TV Republika, wątek zaczynał się sprowadzać do "grup trzymających władzę" na forum, lemingów, prawd w telewizji... Takie rzeczy możesz wypisywać na ich fanpage'u na FB, a nie na forum. Forum co prawda jest od wypowiadania własnych poglądów, ale jak już się bierze udział w dyskusji to raz - trzeba mieć argumenty, dwa - nie powtarzajmy w kółko tego samego, a Ty zdaje się, że nie wnosisz nic nowego.
bastus18 pisze:Końcówka mojego postu zaznaczona pogrubioną czcionką, wniosła wiele do wątku, a to, że odnotowałem, że TV REPUBLIKA dostępna jest w wersji mobilnej. No, ale Ty pokazałeś tylko pół posta - pół prawdy - który odnosił się, żeby zaprzestać tą dyskusję. Więc kolejny post, który napisałeś, że nie pasuje do TV REPUBLIKA okazuję się, że pasuje jak "ulał" bo chyba o wersji mobilnej TV REPUBLIKA nie miałem pisać na forum TVP ?
A po drugie, po raz kolejny dostałem dowód, że moje poglądy i posty są dyskryminowane na tym forum tylko dlatego, że często używam słowa PRAWDA. Przecież wolno mi, mogę piać słowo PRAWDA w moich postach tyle razy ile razy uznam to za potrzebne, słuszne i stosowne.
Pokazałem znaczną część posta, który nie odnosił się do tematu, a do moderatorów, adminów, czy też użytkowników... Drugiej części nie zacytowałem, bo widocznie nie miałem jej nic do zarzucenia. Dziwny jesteś - uważasz, że dwoma dobrymi zdaniami naprawisz szkody, jakie wyrządzasz swojemu wizerunkowi na forum zdaniami atakującymi innych? To nie tak działa. I tak samo wolno Ci pisać "prawda", jak i mi wybierać komu wlepię ostrzeżenia, nie muszę się przed Tobą dalej tłumaczyć, bo nie mam na to czasu. W życiu jest coś więcej niż TV Republika, komputer i "prawda".

Koniec.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 04 wrz 2014, 19:38

Post przeniesiony z tematu TVN24:
http://forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=195871#p195871

Dz pisze:Tomku, lanie wody w poście nie oznacza, że wypowiedź jest lepsza tudzież bardziej na temat. Czasem mniej znaczy więcej, stąd zwięzłość (większości) moich postów. No ale to funkcjonuje dopiero od pewnego poziomu obycia i błyskotliwości odbiorcy, dla pewnej części czytających rzeczywiście moje wypowiedzi mogą być bezwartościowe.

Nie odniosłem się do TVN24, za to odniosłem się do twoich zarzutów wobec dziennikarza tej stacji (ukazując, że nie opierają się na racjonalnych przesłankach). Stwierdzenie, że wypowiedź na temat tego, co uważasz o przedmiocie dyskusji nie pozostaje "w temacie", jest niedorzeczne. Jeśli sądzisz, że wypowiedź nt. TVN24 musi koniecznie zawierać słowa "TVN24", "Pałasiński", "ITI", "Walter" by być rzeczowa (lub przeciwnie – że wypowiedzi zawierające te określenia są zawsze rzeczowe) to przekreślasz w ten sposób cały dorobek ewolucji naszego gatunku... Sprowadziłbyś moderatora do skryptu badającego ciężar gatunkowy wypowiedzi na podstawie słów kluczowych, ale jednak potrzebujemy myślących moderatorów, a nie skryptów.

Żeby nie było: ja nie mam do ciebie w zasadzie żadnych pretensji, ale ktoś kto dał ci uprawnienia – położył sprawę...

Dlaczego o tym piszę, mimo że wiem, że – faktycznie – nie powinienem? Bo w ten sposób chcę przejść do rzeczy: opinie takie, jak Tomka, nie są oparte na żadnych racjonalnych przypadkach, a jedynie na emocjonalnej ocenie sytuacji pod kątem politycznych sympatii. Nie uważam, żeby to był dobry temat do dyskutowania na tym forum. Nie uważam, żeby to był dobry temat do dyskutowania w ogóle. Większym kłopotem jest moim zdaniem robienie newsów taśmowo i po kosztach (to część większego zjawiska, ale winię za to m.in. TVN24), brak porządnej publicystyki (nie tylko w TVN24, ale gdziekolwiek – to także większe zjawisko, bo wynika z zaniku pojęcia "kultura medialna" w prawidłowym kontekście), brak edukacji medialnej w szkole (i w ogóle jakość polskiej edukacji, która porządnie wygląda tylko w tabelkach).

Jak chcecie, to sobie dyskutujcie o tym, który dziennikarz liże tyłek PO, a kogo opłaca PiS, ale może róbcie to na onecie? Zamiana układu sił na rynku mediów, ze sterowanych przez platfusów na sterowane przez pisiorów, to nie jest nic co przybliża nas do rozwiązania jakiegokolwiek problemu. Są media partyjne i nie jesteśmy w stanie tego zmienić. I nie powinniśmy tego zmieniać (chyba, że chodzi o media utrzymywane z podatków). Trzeba się zastanawiać, dlaczego media partyjne (obojętnie, której frakcji) są w Polsce tak popularne i co można na to poradzić. Ale na pewno do niczego nie dojdziemy przepychając się z fanbojami Republiki albo żelaznym elektoratem PO/SLD/PSL/KNP/TR/LPR/(tu wstaw inny skrót).

Niech to będzie choć trochę semi-profesjnalne forum i rozmawiajmy o czymś, co ma znaczenie. Wiem, że są tu ludzie, którym na tym zależy. Więc żal byłoby opuszczać to miejsce...
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 04 wrz 2014, 20:02

To co ty sądzisz nie ma znaczenia. Masz pisać na temat. Nie jestem członkiem stacji TVN24, nie mam z nią nic wspólnego, nie jestem też osobą z mediów. Jestem za to użytkownikach, więc dyskusja ze mną o moich/twoich ocenach innych mediów w niewłaściwych do tego tematach może odbywać się tylko przy okazji.

Jak ci się nie podoba będziesz ode mnie dostawał ostrzeżenia.
HENSHIN!
Dz
Obserwator

Post autor: Dz » 04 wrz 2014, 22:36

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację.

Temat: Logo TVN
Użytkownik A pisze: "Kurde, znudziło mi się w końcu kwadratowe logo TVN. Kiedy nareszcie zmienią to logo na jakieś inne?".
Użytkownik B odpowiada: "Logo TVN jest przecież okrągłe"
Użytkownik A replikuje: "Kłamiesz!".

Rozumiem, że w tej sytuacji użytkownik "A" dostaje od ciebie ostrzeżenie, bo jego wypowiedź nie odnosiła się do tematu "logo TVN", tylko do tematu cech charakteru użytkownika B? :D

Moja rada na dziś: zrezygnuj z funkcji moderatora dobrowolnie. Dopóki używałeś jej skromne, nie dawałeś po sobie poznać nic niepokojącego. Ale naginanie praw logiki to tego, by wyżyć się na kimś, kogo nie lubisz, będzie naprawdę głupim sposobem pożegnania się z forum. :-) Uwierz mi, twoja interpretacja sprawia, że jesteś pierwszą osobą, której powinieneś zablokować możliwość postowania. :-)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 04 wrz 2014, 22:49

Tak. Użytkownik A dostaje ostrzeżenie. Chyba nie znasz regulaminu:
3. Niedopuszczalne jest pisanie pojedynczych odpowiedzi na inne posty w postaci „Tak”, „Zgadzam się”, itp. Tego typu wypowiedzi będą kasowane przez moderatora obsługującego dział lub administratora forum, który w takim przypadku ma prawo nałożyć na użytkownika ostrzeżenie. Zabrania się także wklejania cytatów z portalinternetowych bez dodania własnego komentarza
Poza tym napisałeś dwa takie posty, nie jeden. Jak mówiłem każdemu może się zdarzyć, ale ciągnięcie offtopu, gdy ma formę rozmów z czatu to za wiele.
HENSHIN!
Dz
Obserwator

Post autor: Dz » 05 wrz 2014, 0:19

Wiem, że to pytanie będzie niehumanitarne i ta dyskusja powinna się zakończyć, ale... ani mój post, ani ten przykładowego "użytkownika A" nie miał nic wspólnego z "tak", "zgadzam się", bądź czymkolwiek podobnym. Wręcz przeciwnie. :D Rozumiem więc, że chodzi o liczbę słów? Jaką liczbę słów powinien mieć post, żebyś uznał go za wypełniający postanowienia regulaminu, i ile razy powinno paść w nim słowo "TVN24" żeby był uznany za zgodny z tematem? :D

W czasach, gdy Internet Explorer miał większość rynku przeglądarek, miał pewien irytujący ficzer – jeżeli przesłana przez serwer wiadomość o błędzie miała mniej niż 512 KB, ignorował ją i wyświetlał własny komunikat. Admini serwerów doklejali z tego powodów pięćsetdwunastokilobajtowy komentarz nt. IE do swoich stron błędu, żeby wypełnić ten warunek. Widzę, że aby zaspokoić sumienie mod. Tomka trzeba zastosować podobny chwyt, bo sposób działania ma podobny – oparty nie na rozumowej analizie, a na algorytmie. :D Gdyby był jeszcze algorytm na młodzieńcze emocje... ;)

BTW: właśnie złamałeś regulamin. Nie jestem moderatorem (temat dotyczy moderatorów), a Twoja wypowiedź dotyczy... mnie. Powinieneś właśnie przyznać sobie ostrzeżenie. Czy mam uprzednio skorzystać z funkcji "raportuj"? :D

Nie odpowiadaj. Ja już kończę nabijanie się, ale niestety będę musiał podjąć wobec ciebie kroki za szkalowanie mnie – sugestię, że nie przestrzegam regulaminu, podczas gdy jest całkiem inaczej, co stanowi pogwałcenie pkt I/4 Waszych zasad. ;) Ale masz jeszcze czas na zlikwidowanie dopisku w moim poście.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 05 wrz 2014, 0:56

Szczerze to nie chce mi, bo muszę iść spać. Nie można też jako powodu pominąć twojego totalnego ad personam, który prezentowałeś przez wszystkie posty tutaj napisane. Dobrze, że jestem miłym człowiekiem i "wyżywam się na kimś, kogo nie lubię", o co zresztą trudno byłoby, bo praktycznie nie kojarzę ciebie.

Straciłem dzisiaj wiele czasu próbując ci kulturalnie wyjaśnić. Dzięki ;)
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 05 wrz 2014, 5:22

Tomek, chyba zaczynasz się zagalopowywać.
Tomek pisze:Mam pytanie: Jakim prawem komentujesz tutaj moje ostrzeżenie? Dlaczego jako admin łamiesz sam regulamin?
1. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - "jako admin".
2. Bo przyjrzałem się sprawie na prośbę użytkowników forum. Nie wiem czy wiesz, ale nie każdy się zgadza z twoją opinią. Ba, niektórzy nawet uważają, że prowadzisz tu swoją prywatną wojnę.
3. Żeby nie było, starałem się odpowiadać na czerwono, co jak do tej pory było przez wszystkich traktowane jako wtrącenia dotyczące ostrzeżeń, "interwencje" czy uwagi moderatorów. Nie wiem co Cię tak nagle dziwi. Jedno jest pewne, nie będziesz mnie rozliczał z regulaminu, który sam napisałem i którego nie wykorzystuję jako broni przeciwko moderatorom.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

Post autor: Tomek » 05 wrz 2014, 15:46

1. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie - "jako admin".
Gdzie pisze w regulaminie, że admin ma prawo łamać regulamin.
2. Bo przyjrzałem się sprawie na prośbę użytkowników forum. Nie wiem czy wiesz, ale nie każdy się zgadza z twoją opinią. Ba, niektórzy nawet uważają, że prowadzisz tu swoją prywatną wojnę.
Na tej samej zasadzie mogę (i paru innych użytkowników) powiedzieć, że prowadzisz wojnę w tematach TV Republika i TV Trwam zamieszczając tam jakieś nowe informacje i je komentując. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a ten nie powinien mieć miejsca wśród nas.

Jednocześnie będąc niekiedy osobą dyskutującą dawałeś ostrzeżenia/bany swoich współrozmówcom (oczywiście popierających te stacje lub piszących o PiS-ie), zostawiając jednocześnie takie posty jak od zesepo:
Obrazek
Nie podważałem wtedy twoich decyzji, bo nie wtrącam się w pracę admina/ innych moderatorów, a przynajmniej uważam, że takie rzeczy powinny być rozgrywane prywatnie - przynajmniej na VIP-ie. Cieszysz się, że teraz publicznie czyścimy nawzajem swoje brudy?

A z tą wojenką to bzdura, bo w którym momencie ona jest:
Obrazek
Źródło: http://wpolityce.pl/media/212009-funkcj … e-nie-bylo

Odchodząc od tego, czy pan prowadzący z TVN24 sprzyja takiej czy takiej partii - spodziewałem się bardziej kulturalnej lub przynajmniej merytorycznej wypowiedzi. Naprawdę tak ma pisać polski dziennikarz?

Najśmieszniejsze, że miałem Pałasińskiego za jednego z normalnym ludzi tej stacji.
Specjalnie napisane tak, aby nie było nic o polityce. Mimo to zaraz ktoś zaczął coś mówić o Kaczyńskim (związane z cytatem Pałasińskiego), a potem o mnie (totalnie niezwiązane i ciągnięte - użytkownicy naszego forum to w 99% osoby nie mediów, więc rozmowa pasuje do hydeparku czy "spraw forum"). Użytkownika nie zainteresowała nawet trochę wypowiedź Pałasińskiego.
3. Żeby nie było, starałem się odpowiadać na czerwono, co jak do tej pory było przez wszystkich traktowane jako wtrącenia dotyczące ostrzeżeń, "interwencje" czy uwagi moderatorów. Nie wiem co Cię tak nagle dziwi. Jedno jest pewne, nie będziesz mnie rozliczał z regulaminu, który sam napisałem i którego nie wykorzystuję jako broni przeciwko moderatorom.
Nigdy nie używałeś czerwonym wtrąceń przeciwko innym moderatorom, a w regulaminie jasno pisze, że nie można komentować decyzji moderatorów na forach medialnych, tylko m.in. tutaj/vip/prywatnie.

I mam prawo rozliczać admina z regulaminu jak każdy użytkownik (tak jak Dz może porozmawiać ze mną o moderowaniu). No chyba, że szanowny pan Karol uważa się już za właściciela forum media2, a nie tylko admina, który został wybrany grono moderatorów m.in. przeze mnie.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 05 wrz 2014, 18:10

Nie uważam się za właściciela, tylko za admina i twórcę tego forum, dlatego wypadałoby mieć minimum szacunku do mojej osoby. I wyłączając pewną przerwę, jestem tu adminem od początku. Do tej pory nigdy nie zwracałem uwagi na twoje zachowanie w tematach, a lubisz się udzielać w wątkach politycznych, często nie zgadzając się z innymi użytkownikami, w tym także ze mną. Ok. Masz do tego prawo, nikt Ci go nie odbiera, nawet gwarantuje Ci je konstytucja. Nie mogę zrozumieć jednak czemu widzisz tylko czarne i białe. Gdybyś przyjrzał się tematowi, zauważyłbyś, że najpierw starałem się uspokoić sytuację i zaprosić Was do normalnej rozmowy. @Dz jednak zignorował mój post, dlatego czerwonym kolorem napisałem co myślę. Czerwony jest wtrąceniem moderatorów i adminów, na który się nie odpowiada - Ty to zrobiłeś i beznadziejne pytanie o przyczynę kwestionowania twojej decyzji także okazuje się złamaniem regulaminu, bo prywatne sprawy załatwiamy przez PW. Tyle odnośnie wytykania sobie regulaminu, który nie jest zbiorem reguł, a wytycznych w pisaniu na forum.

Twoje ostrzeżenie wobec @Dz może budzić wątpliwości, bo przylepiłeś mu je pomimo, że sam zachowujesz się podobnie - odpowiadając na kolejne posty nie na temat, sam popełniasz te same błędy, co zwykli użytkownicy. I chyba nieważne kto zaczął. Mogłem je zakwestionować, ponieważ zwracasz mu uwagę czerwonym kolorem, a nie edytujesz profilu, przez co nie wiadomo czy naprawdę dostał ostrzeżenie... Twój błąd.

Jeśli Ci się nie podoba moderowanie forum, to powiedz. Ja cię do niczego nie zmuszam. Przykro mi po prostu, że jako jeden z najstarszych userów na forum zamiast dawać przykład, atakujesz mnie jako admina, a to chyba nie o to chodziło w całej tej sprawie. Na @Pawla nie zwracam uwagi, bo jemu w to graj mi dopiec, a sam ma 2 ostrzeżenia.

Nie chcę już rozwijać tej rozmowy, bo nie mam zamiaru prowadzić tutaj żadnych wojen. Chcę iść na ustępstwa zarówno z Tobą jako moderatorem, jak i z innymi użytkownikami. Narodził się problem i jakiego oczekujesz rozwiązania w tej chwili? Mamy się trzymać regulaminu? To wszyscy, a nie szukać tego kto zaczął. Może przy okazji wypowiedzą się inni moderatorzy czy VIPy.
Zablokowany

Wróć do „Sprawy forum”