Ostrzeżenia oraz bany dla użytkowników

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 7
x 89
Kontakt:

Post autor: Poland » 22 sie 2015, 14:28

@matik No w sumie tak ale z drugiej strony czasem zamiast od razu nakładać ostrzeżenia można zwrócić się do użytkownika na przykład z sugestią zmiany wątku. W tym przypadku odpowiedź z mojej strony byłaby natychmiastowa.
Szkoda tylko że nałożyć ostrzeżenie jest stosunkowo łatwo (wystarczy tylko aby użytkownik wstawił opinie dotyczącą tego że jakaś stacja powinna przejść rebranding) a z jego pozbyciem są już problemy Moderator forum powinien być jak ojciec czyli nie tylko nakładać dzieciom kary ale też je rozumieć i starać się im pomagać gdy tego potrzebują. To samo tyczy się kwestii ostrzeżeń a mianowicie moderator forum takiego jak to nie tylko powinien dawać ostrzeżenia ale też pomagać użytkownikom z nich wyjść.
Ja przykładowo nie wyobrażam sobie abym miał tutaj nie zaglądać i dlatego bardzo chciałbym odbić się od dna (czyli ostrzeżeń) i wyjść na prostą. Bywałem już na wielu forach i tam moderacja nie tylko dawała ostrzeżenia ale też potrafiła się dogadać z użytkownikami i pomagać im wychodzić z tarapatów w jakich się znaleźli. Sam też na jednym forum przez pewien czas byłem moderatorem i wiem na czym polega ta praca ale samym nakładaniem ostrzeżeń raczej nic się nie zdziała. Trzeba też wyciągnąć pomocną dłoń do użytkownika i jakoś się z nim dogadać.
@Lord_Info No teraz nie mam innego wyboru jak tylko wziąć się w garść.
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
michal
VIP Expert
x 5
x 11

Post autor: michal » 22 sie 2015, 16:45

A ja wnoszę propozycję nałożenia natychmiastowego bana dla @Polanda. Niestety, ale mam już serdecznie dość czytania głupot, które wypisuje na forum.
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 7
x 89
Kontakt:

Post autor: Poland » 22 sie 2015, 17:44

Bez przesady. Większość z tego co piszę to nie są głupoty - może zdarzają mi się odchyły jak te kontrowersyjne posty o ramówkach czy rebrandingach ale są one w zdecydowanej mniejszości. Sam nie pozwolę na to by jakieś dwa słabe posty przekreśliły moje 9 lat na forum.
0 x
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 252
x 1254

Post autor: Karol » 23 sie 2015, 2:56

Poland pisze:@matik No w sumie tak ale z drugiej strony czasem zamiast od razu nakładać ostrzeżenia można zwrócić się do użytkownika na przykład z sugestią zmiany wątku. W tym przypadku odpowiedź z mojej strony byłaby natychmiastowa.
Nie jesteś tu od wczoraj, aby Cię upominał "Kisiel, uspokój się. Kisiel, patrz na regulamin".
Poland pisze:Szkoda tylko że nałożyć ostrzeżenie jest stosunkowo łatwo (wystarczy tylko aby użytkownik wstawił opinie dotyczącą tego że jakaś stacja powinna przejść rebranding) a z jego pozbyciem są już problemy Moderator forum powinien być jak ojciec czyli nie tylko nakładać dzieciom kary ale też je rozumieć i starać się im pomagać gdy tego potrzebują. To samo tyczy się kwestii ostrzeżeń a mianowicie moderator forum takiego jak to nie tylko powinien dawać ostrzeżenia ale też pomagać użytkownikom z nich wyjść.
Już nie raz było powtarzane, że na forum powinniśmy rozmawiać o rzeczach realnych, a nie o fantazjach użytkowników. Rozumiem, gdyby ktoś zasugerował rebranging, a nie odstawił posta na kilka czy kilkanaście linijek, z którego - po raz kolejny zresztą - nic nie wynika.
Poland pisze:Ja przykładowo nie wyobrażam sobie abym miał tutaj nie zaglądać i dlatego bardzo chciałbym odbić się od dna (czyli ostrzeżeń) i wyjść na prostą. Bywałem już na wielu forach i tam moderacja nie tylko dawała ostrzeżenia ale też potrafiła się dogadać z użytkownikami i pomagać im wychodzić z tarapatów w jakich się znaleźli. Sam też na jednym forum przez pewien czas byłem moderatorem i wiem na czym polega ta praca ale samym nakładaniem ostrzeżeń raczej nic się nie zdziała. Trzeba też wyciągnąć pomocną dłoń do użytkownika i jakoś się z nim dogadać.
Przypomij sobie także na ilu forach byłeś blokowany, na ilu dostawałeś ostrzeżenia za pisanie głupot. Może kiedyś nadejdzie dzień amtenstii, jednak aktualnie się na to nie zapowiada. Jeszcze jedna wpadka i pożegnamy się na dłuższy czas. Zamiast prosić się o ułaskawienie, zastanów się nad tym co będziesz pisać w przyszłości, bo wybacz - ale z biegiem czasu to się nam po prostu nudzi.
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 7
x 89
Kontakt:

Post autor: Poland » 23 sie 2015, 9:28

Tym razem będę się już zastanawiał nad tym co piszę ale z drugiej strony jednak chciałbym poprosić o ułaskawienie gdyż jeszcze chciałbym tutaj sobie popisać.
O fantazjach użytkowników mimo wszystko też jednak piszemy - przykładowo w temacie opraw graficznych użytkowników (w Hyde Parku) więc to o czym piszesz lekko trzyma się kupy.
Forum jest od wyrażania swoich myśli i poglądów więc nie powinno być tak że jedne są dobre a drugie złe.
0 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 42
x 101

Post autor: Pawel » 23 sie 2015, 10:45

Poland pisze:@matik No w sumie tak ale z drugiej strony czasem zamiast od razu nakładać ostrzeżenia można zwrócić się do użytkownika na przykład z sugestią zmiany wątku. W tym przypadku odpowiedź z mojej strony byłaby natychmiastowa.
.
Pozwolę się wtrącić. Takie uwagi, z tego co zauważyłem, dostawałeś wielokrotnie zarówno od moderatorów jak i od zwykłych użytkowników, którzy mają już dość twojego bajkopisarstwa. Skoro to nie pomagało to moderatorzy postanowili wlepić ci ostrzeżenie - może to pomoże. Skoro sam mówisz że się zmienisz to nie masz się czego obawiać. Ale z drugiej strony skoro tak bardzo prosisz o cofnięcie ostrzeżenia czy jego odpracowanie to można sądzić że po takim zabiegu znów zacząłbyś swoje bajkopisarstwo z układaniem ramówek, rebrandingami itp, itd.
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
x 269
x 13
Kontakt:

Post autor: Kacper » 23 sie 2015, 14:45

Rozumiem Kisiela, że się boi banu... Ale z drugiej strony ostatnio zaczął przesadzać z ilością ramówek (na YT jest niezły spam z tego tytułu).
Poland, mam propozycję:
Wyślij swoje CV do TVP, Polsatu, TVNu, Pulsu, Polcastu, lub do jakiejkolwiek stacji lokalnej, bo niepotrzebnie się tutaj produkujesz. Tam może dostaniesz swoją ukochaną posadę dyrektora programowego (w lokalnych na pewno, bo brakuje tam takiej osoby). A jeżeli Cię nigdzie nie przyjmą, utwórz TV internetową.
Pozdrawiam.
0 x
Polsat | Puls | TVRegionalna.pl | [s]RMF[/s] TYLKO RADIO ZET | ZPR
RIP MUX8 | RIP Google+
Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 7
x 89
Kontakt:

Post autor: Poland » 23 sie 2015, 21:51

Na YT akurat spam z tego tytułu jest na moim koncie i za to biorę pełną odpowiedzialność. Co do wysyłania CV to raczej ta opcja odpada z racji braku odpowiedniego wykształcenia pozwalającego zostać dyrektorem programowym.
Przyznam że ostatnio po rozmowie z pewnym moderatorem (nie chcę tu wymieniać jego nicku) zrozumiałem że bajkopisarstwo jest złe i prawdę mówiąc sam mam go już dosyć. Dlatego też chciałbym wszystkich publicznie przeprosić za obydwa powody za które moderatorzy wlepili mi ostrzeżenie. Przedstawiona przeze mnie prośba o cofnięcie ostrzeżeń (chociażby w zamian za pracę na forum) oczywiście jest na serio ponieważ bardzo zależy mi na tym by mieć pod tym kątem czyste konto i sumienie. Bardzo zależy mi na tutejszym forum i chciałbym tu sobie jeszcze popisać i to rzeczowe posty a nie jakieś wymysły które to jeżeli nie są pracą graficzną są źle tutaj przyjmowane.
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 64
x 161

Post autor: Direct » 23 sie 2015, 21:53

Wobec tego dosyć kajania się, przechodź od słów do czynów.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 7
x 89
Kontakt:

Post autor: Poland » 23 sie 2015, 22:13

Chętnie to zrobię. Jeżeli zmiana ma iść też przez pracę dla forum to czekam na ewentualne propozycje administracji lub moderacji w tej kwestii.
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 252
x 1254

Post autor: Karol » 24 sie 2015, 8:01

Pisz normalnie, nie staraj się o kolejne ostrzeżenie i bana jednocześnie, a problem sam się rozwiąże. Ostrzeżenia zostają. Kolega @Dz także się wielce reklamował, a nie miał racji.
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 7
x 89
Kontakt:

Post autor: Poland » 24 sie 2015, 13:10

No nie powiedziałbym się że problem sam się rozwiąże ponieważ niestety nie ma szans wyjść z tych dwóch ostrzeżeń na czym osobiście bardzo mi zależy. Osobiście poszedłbym nawet na tymczasowy 14 dniowy urlop od forum - to rozwiązanie byłoby korzystne dla wszystkich stron ponieważ wy byście sobie ode mnie odpoczęli a ja miałbym szansę pozbycia się szkodliwego dla mnie uciążenia.
0 x
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 341
x 968

Post autor: pulkownik » 24 sie 2015, 13:32

Ale Chłopie, skoro od trzech dni kajasz się przed szefostwem, obiecujesz poprawę i podkreślasz swój wkład w forum :D to co Ci szkodzą te ostrzeżenia? Skoro obiecujesz, że będziesz się pilnował, to nie masz co się martwić, że się pożegnamy...
0 x
Awatar użytkownika
Ice
Mythical VIP
x 3

Post autor: Ice » 24 sie 2015, 13:34

Poza tym drogi Kisielku chcę Ci coś uświadomić. Coś o czym zapominasz. Ten problem nie istnieje tylko na tym forum, ale i na innych (np. forum Radiopolska). Jesteś wszędzie, wszędzie mają dosyć Twojego marzycielstwa, które wylewasz w postach - również na fanpejdżach na fejsie. Daj sobie na wstrzymanie, bo ludzie mają dosyć czytania Twoich głupot, zwłaszcza Ci, którzy udzielają się na takich forach X lat.

Nie stój w miejscu tylko weź się za siebie.
pulkownik pisze:Ale Chłopie, skoro od trzech dni kajasz się przed szefostwem, obiecujesz poprawę i podkreślasz swój wkład w forum :D to co Ci szkodzą te ostrzeżenia? Skoro obiecujesz, że będziesz się pilnował, to nie masz co się martwić, że się pożegnamy...
Otóż to. Sytuacja ta pokazuje, że sam Poland dobrze wie, że jakakolwiek poprawa z jego strony to ogromne wyzwanie. Wszak ma jeszcze tyle pomysłów na ramówki, zmiany itd... Z kim on się teraz tym wszystkim podzieli?
0 x
Awatar użytkownika
Orjon
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Orjon » 24 sie 2015, 14:42

Poland, mniej żalenia się, więcej merytorycznego robienia.
Tyle w temacie.
0 x
Informatyk z pasji i (prawdopodobnie) zawodu :)
Tłumaczę Androida, szperam po Internecie, rootuję, grzebię... w wolnym czasie czasem zaglądam tutaj ;-)
Zablokowany

Wróć do „Sprawy forum”