Oświadczenie

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Dz
Obserwator
Posty: 403
Rejestracja: 07 lut 2009, 3:09

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dz »

Szanowni Współużytkownicy, doszło na tym forum do sytuacji bez precedensu.

Sprawa zaczęła się błacho. Moderator Tomek przyznał niesłuszne ostrzeżenie. Administrator Karol przyznał mi rację i zapewnił, że ostrzeżenie cofnie, "gdy tylko Tomek ochłonie". Tak się jednak nie stało. Pomimo przypominania Karolowi o jego obietnicy, ten przez dwa miesiące (sic) po prostu ignorował skarżącego się użytkownika, co chwilę zbywając go coraz to nowymi wymówkami. Oszukał mnie. Gdy ostrzegłem innych użytkowników, za pomocą swojej sygnatury, o zwyczajach panujących na tym forum – sprawa stała się dużo bardziej poważna.

Pal licho kolejne ostrzeżenie, to w tej chwili już błahostka. Kłopot jednak w tym, że Karol – w temacie z ostrzeżeniami – pomówił mnie o łamanie tajemnicy korespondencji (jest to przestępstwo z art. 159 ust. 1 ustawy Prawo telekomunikacyjne) oraz o łamanie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (co też, zgodnie z przepisami karnymi, stanowi przestępstwo). Do żadnego z tych czynów oczywiście dojść nie mogło – jako adresat wiadomości nie jestem związany tajemnicą korespondencji. Prawa autorskiego również nie mogłem złamać, ponieważ wiadomość na forum nie jest przejawem indywidualnej działalności o twórczym charakterze, stanowi więc "dzieło trywialne" wyłączone spod ochrony Ustawy; które w dodatku nie zostało przeze mnie przytoczone, a jedynie zacytowane – na co Ustawa pozwala nawet wtedy, gdy cytowane dzieło jest chronione na jej gruncie.

Po co to piszę? Żebyście wiedzieli, że to bardzo poważna sprawa. Sugerując, że jestem przestępcą, Karol naraził mnie na utratę zaufania ludzi, którzy czytają to forum i doskonale zdają sobie sprawę z tego, kim jestem – mimo, że podpisuję się pseudonimem. Posługiwanie się pseudonimem nie wyłącza człowieka spod ochrony jego dóbr osobistych. To zaufanie jest mi bardzo potrzebne do sprawowania zawodowych funkcji. Wygląda na to, że Karol niestety postąpił wbrew prawu – i właśnie, w bardzo poważny sposób, naruszył coś, co się nazywa "dobra osobiste". To nie przelewki, bo jest to coś, co – gdyby sprawa była jeszcze poważniejsza – badałby sąd. I to nie cywilny, a karny.

Niestety, w takich okolicznościach nie mogę się dalej wypowiadać na tym forum. Dziękuję wszystkim współdyskutantom za cenne wymiany zdań – zarówno te mniej, jak i bardziej emocjonalne. Do zobaczenia gdzieś w mediach! Ja natomiast nie będę uczestniczył w życiu forum, którego administracja traktuje użytkowników jak zło konieczne, a całe forum jako poletko służące pielęgnacji wzajemnego poczucia koleżeńskiego spełnienia pomiędzy zespołem moderatorów. Innymi słowy – nie widzę sensu bycia gościem miejsca, w którym użytkownik traktowany jest z pobłażliwością – przepraszam za wyrażenie – jak szmata.

Publiczne zarzucenie mi przestępstwa jest sprawą, która niestety będzie musiała przejść przez nieco inny poziom interakcji.

Pozdrawiam,
Dz

PS Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, chciałby jakichś wyjaśnień albo chciałby mnie za coś przeprosić (np. za oszukiwanie albo publiczne pomówienie), to ten akurat konkretny wątek jeszcze parę razy odwiedzę.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17775
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 604
x 3065

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Cieszy mnie twoja wypowiedź i że wyjaśniłeś wszystkim swoje problemy. Twoją sygnaturę jestem jednak zmuszony ponownie usunąć, bo prywatne aluzje kieruj do mnie via PW, a nie na forum publicznym.

Pana prawnika informuję także, że na twoje zachowanie nie pozwala regulamin forum. Oczywiście zmiany nie nastąpiły z twojego powodu, bo problem z prywatnością na forum pojawił się już wcześniej. Zbyt wiele brudów prywatnych osób wyciągano do publicznej dyskusji.

Reasumując. Tak zachowuje się człowiek, który odgraża mi się w PW, że "zapominanie" o nim może wywołać kolejną "burzę" na forum. Co to niby ma znaczyć? Że z nerwów zrobisz się pyskaty i zaczniesz łamać regulamin albo zachowywać się jak przysłowiowy burak? Pomyliłeś adres. Zastanowiłem się i nie będę cofać ostrzeżenia komuś, kto nie potrafi się zachować, w szczególności wobec osoby, która widocznie robi mu łaskę odwołując wcześniejsze decyzje moderatora. Tak jak oskarżenie Cię w sprawie wywlekania prywatnych wiadomości do sygnatury mogłoby wpłynąć na twój wizerunek, tak negowanie decyzji @Tomka mogłoby zdyskredytować wszystkie podejmowane dotychczas przez niego działania. Jest tu moderatorem wiele lat i nie z różnymi użytkownikami miał różne potyczki, Ty jednak robisz z tego aferę.

Przyznaję się do jednego. Myślałem o tym, by cofnąć Ci ostrzeżenie, ale twoje publiczne zachowanie zaważyło na tym, bym nie ulegał szantażom użytkowników, którzy chcąc nie chcąc w jakiś sposób zawinili.
Dz
Obserwator
Posty: 403
Rejestracja: 07 lut 2009, 3:09

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dz »

Hipokryzja jest twoim, a nie moim problemem. Łamanie prawa, którego się dopuściłeś – także.

Na "aluzje" jesteś wybitnie oporny, więc podpis nie był kierowany do ciebie, a do innych użytkowników. Rozumiem jednak, że będziesz usilnie robił wszystko, by nie przyznać się przed samym sobą do tego, że dałeś ciała. Cóż – takie prawo młodości.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44753
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3352
x 1488

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

@Dz - zapominasz tylko, że litera prawa to nie wszystko. Jest też coś takiego jak rozwaga, czy kultura osobista - czyli dobre obyczaje. A prywatnej korespondencji - jak sama nazwa wskazuje - nie powinno się udostępniać publicznie, tak, jak nikt nie czyta cudzych listów. Gdybyśmy zaczęli wzajemnie udostępniać to, jakie prywatne wiadomości nam przychodzą na publicznym forum, to nie wiem, czy komukolwiek wyszło to na dobre - moim zdaniem - nikomu.

Miałem się nie wypowiadać w tej sprawię, bo nie chcę rozstrzygać sporu pomiędzy Tobą, a @Karolem, ale uważam, że tą kwestię powinieneś wyjaśnić w sposób o wiele bardziej delikatny, bo to tak można było rozwiązać, a nie trochę arogancko umieszczając Twoją prywatną korespondencję w sygnaturze.
Pozdrawiam, Trzeciak
Dz
Obserwator
Posty: 403
Rejestracja: 07 lut 2009, 3:09

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dz »

Zacytowanie (przypominam – to nawet nie było udostępnienie! Nie wkleiłem treści rozmów - kilku naprawdę długich wiadomości - a jedynie streściłem w sygnaturce, czego się od Karola dowiedziałem!) prywatnej wiadomości z pewnością nie było eleganckie, bo trudno je w ogóle rozpatrywać w tej kategorii. Nie było jednak ani łamaniem prawa, ani łamaniem regulaminu. Przyznasz chyba jednak, że w sytuacji, w której administrator najpierw mnie okłamuje, a potem przez dwa miesiące zbywa kolejnymi, mało wiarygodnymi wymówkami, "brak elegancji" tak niewielkiego kalibru może być usprawiedliwiony? Zwłaszcza, skoro sam administrator ucieka się do oszustw, arogancji i lekceważenia... Przykład idzie z góry, chciałoby się, mało elegancko, rzec. Jaką inną możliwość działania miałem w tej sytuacji, by pokazać ludziom (i to pokazać w granicach prawa i regulaminu), w jaki sposób Karol się zachowuje wobec użytkowników? Do kogo miałem iść na skargę?

Kiedy natomiast na zwykły – jak to sam ująłeś – brak delikatności i "trochę arogancję", reakcją jest publiczne pomówienie o przestępstwo, to przepraszam bardzo, o czym my w ogóle mówimy? Zwróć może uwagę na pewną dysproporcję w tym przekazie.

Problem Karola jest taki, że tak naprawdę nie chodzi wcale o "tajemnicę korespondencji". Chodzi po prostu o to, że on sam wyszedł, na kogo wyszedł, przez nic innego jak swoje kombinatorstwo – to go tak rozsierdziło, że musiał wymyślić kretyński, naciągany, ale jak najbardziej poważnie brzmiący pretekst, by móc się na mnie wyżyć korzystając ze swoich uprawnień. Chciał nagadać na Tomka, żeby sprawa rozeszła się po kościach, ale nie chciał jednocześnie, by ktokolwiek o tym wiedział. Problem jednak w tym, że nie ma ani przepisu prawnego ani nawet wzorca kultury, który zabrania mówienia innym, co kto na ich temat mówi za ich plecami.

Swoją drogą... zabawne jest to, że sprawa przypomina nieco podsłuchy u Sowy. Tam też uwagę opinii publicznej, zamiast na prawdziwy problem (wynikający z treści rozmów polityków) skierowano na to, że podsłuchiwanie to przecież przestępstwo. ;-) Z dwojga złego lepiej chyba jednak, że Karol i Tomek inspirują się Platformą Obywatelską, a nie np. NSDAP...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17775
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 604
x 3065

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Przepraszam, nagadałem na @Tomka? Niczego, co napisałem do Ciebie w PW, nie ukrywałem i pisałem publicznie :) Tobie dalej coś się myli. Nie oszukujmy się, ale z problemu, który co najwyżej powinien być rozstrzygnięty pomiędzy Wami dwoma, zrobiłeś problem całego forum i poprzez naciski usiłowałeś mnie zmusić do ukarania @Tomka. Wchodząc na forum i widząc codziennie komunikat o tym, że mam nową wiadomość, aż mi ręce opadały, bo naprawdę nie mam zamiaru stawiać się po żadnej ze stron. Tak jak Ci napisałem, obaj mieliście słuszność, obiecałem Ci, że cofnę jego decyzję, ale nie określiłem, czy zrobię to po dwóch dniach czy dwóch latach. Ty jednak nie wytrzymałeś i zacząłeś naskakiwać na mnie publicznie. Oczekiwałeś stanowczości, pojawiła się, a teraz masz pretensje, że nie na twoją korzyść...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44753
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3352
x 1488

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dz pisze:Zacytowanie (przypominam – to nawet nie było udostępnienie! Nie wkleiłem treści rozmów - kilku naprawdę długich wiadomości - a jedynie streściłem w sygnaturce, czego się od Karola dowiedziałem!) prywatnej wiadomości z pewnością nie było eleganckie, bo trudno je w ogóle rozpatrywać w tej kategorii.
Nie ma znaczenia, czy cytujesz treść otrzymanej wiadomości, czy przekazujesz tą treść pośrednio - jak właśnie w sygnaturce - prywatna korespondencja jest prywatną i nie powinieneś jej udostępniać publicznie bez wiedzy i zgody drugiej strony (chyba, że ta zachowuje się jak troll, ale to inny temat).
Nie było jednak ani łamaniem prawa, ani łamaniem regulaminu.
Zapominasz jednak, że jest coś takiego jak netykieta, rozwaga - a więc i rozsądne myślenie.
Przyznasz chyba jednak, że w sytuacji, w której administrator najpierw mnie okłamuje, a potem przez dwa miesiące zbywa kolejnymi, mało wiarygodnymi wymówkami, "brak elegancji" tak niewielkiego kalibru może być usprawiedliwiony? Zwłaszcza, skoro sam administrator ucieka się do oszustw, arogancji i lekceważenia... Przykład idzie z góry, chciałoby się, mało elegancko, rzec. Jaką inną możliwość działania miałem w tej sytuacji, by pokazać ludziom (i to pokazać w granicach prawa i regulaminu), w jaki sposób Karol się zachowuje wobec użytkowników? Do kogo miałem iść na skargę?

Kiedy natomiast na zwykły – jak to sam ująłeś – brak delikatności i "trochę arogancję", reakcją jest publiczne pomówienie o przestępstwo, to przepraszam bardzo, o czym my w ogóle mówimy? Zwróć może uwagę na pewną dysproporcję w tym przekazie.

Problem Karola jest taki, że tak naprawdę nie chodzi wcale o "tajemnicę korespondencji". Chodzi po prostu o to, że on sam wyszedł, na kogo wyszedł, przez nic innego jak swoje kombinatorstwo – to go tak rozsierdziło, że musiał wymyślić kretyński, naciągany, ale jak najbardziej poważnie brzmiący pretekst, by móc się na mnie wyżyć korzystając ze swoich uprawnień. Chciał nagadać na Tomka, żeby sprawa rozeszła się po kościach, ale nie chciał jednocześnie, by ktokolwiek o tym wiedział. Problem jednak w tym, że nie ma ani przepisu prawnego ani nawet wzorca kultury, który zabrania mówienia innym, co kto na ich temat mówi za ich plecami.
Moim zdaniem zabrakło Ci tutaj cierpliwości i pewnego spokoju, bo chciałeś nerwowo zadziałać, aby jak najszybciej Ci zdjąć ostrzeżenie, zamiast poczekać i w miarę normalnie zachowywać się na forum oraz na spokojnie i na chłodno wyjaśnić całą sytuację z @Karolem, a wtedy prawdopodobnie ostrzeżenie zostałoby Ci zdjęte.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Posty: 2380
Rejestracja: 12 lut 2012, 13:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zesepo »

Dwa miesiące... To sporo.
https://www.facebook.com/forummedia2
____________________________

14 lat forum.media2.pl 8)
8 lat na forum!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17775
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 604
x 3065

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ale mało jak na coś, co nie jest moim obowiązkiem ani życiowym priorytetem. Pewne sprawy potrzebują czasu na to, by ucichnąć. W każdym razie temat uważam za wyczerpany. Nikt nie będzie się tu wyładowywać.
Dz
Obserwator
Posty: 403
Rejestracja: 07 lut 2009, 3:09

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dz »

Karolu, ty jeszcze się nie zorientowałeś, że tu już nie chodzi o żadne śmieszne ostrzeżenia i emocjonalne zagrywki niedojrzałego miłośnika prawicy, a o to, co TY w efekcie publicznie zrobiłeś? Widzę, że przez czas w którym mnie tu nie było, nie wyciągnąłeś żadnych wniosków ze swojego zachowania. Chciałem, by ta sprawa pozostała między tobą a mną, tu na forum, ale nie dajesz mi wyboru. Lekcji będzie musiał udzielić ci ktoś trzeci.

Nie ma znaczenia, czy cytujesz treść otrzymanej wiadomości, czy przekazujesz tą treść pośrednio - jak właśnie w sygnaturce - prywatna korespondencja jest prywatną i nie powinieneś jej udostępniać publicznie bez wiedzy i zgody drugiej strony
Nie, nie istnieje taki zwyczaj. Może ci się tak wydawać, ale to niewiele znaczy.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44753
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3352
x 1488

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Umówmy się, że to nie jest nasza (a na pewno nie moja) sprawa, tylko Twoja i @Karola i powinieneś ją wyjaśnić z nim spokojnie. Jeżeli liczyłeś, że takim "wybrykiem" spowodujesz, że ktoś Ci "pomoże", to wybacz, bo tego sporu nie zamierzam rozstrzygać. Wolisz nadal nerwowo i niecierpliwie brnąć w swoje zamiast nawet trochę odpuścić i przemyśleć sprawę, która nie powinna mnie interesować.

Zresztą zwyczaje to nie tylko paragrafy i utarte formułki, ale także zachowanie - a więc i zdrowe myślenie, ale to na inny temat.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
STARYWYGA
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:47
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: STARYWYGA »

A mi jak napisałem o ircu posty usunięto
widzę że jest to kolejne forum na którym wprowadzono cenzure

sdtv ,niedawno sat kurier a teraz nasze forum

ja nadal czekam na stuboxa lub irc
albo zakładam nowe forum z prawdziwego zdarzenia i znowu będzie rewwolta

Mam 47 i mój głos też powinien się liczyć
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
Posty: 9159
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 140
x 284

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 8

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

@STARYWYGA - to nowe forum z prawdziwego zdarzenia zakładasz juz kilka lat.. Świetnie Ci idzie. :)
Awatar użytkownika
STARYWYGA
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 24 maja 2006, 17:47
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Oświadczenie

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: STARYWYGA »

sory nie dopatrzyłem
ale irc by się przydał
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Poland i 2 gości