Nowy skrypt forum

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
Iluzjonista
Junior
Posty: 1444
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 166

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

PHP się używało 10-15 lat temu. Teraz idźmy w nowoczesność, nie możemy przecież 50 lat stać w miejscu a teraz widzę że i konkurencje zmieniły skrypty.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

tefałen pisze:teraz widzę że i konkurencje zmieniły skrypty.
I co im to dało? :-) Shoutboksa? :P A poważnie, to phpbb radzi sobie dobrze.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

kacper3100 pisze:
janekpogwad pisze:(...)
Wtedy też wypadałoby wreszcie wprowadzić tutaj HTTPS, bo to już standard od dawna(...)
To samo zaproponowałem w temacie "Propozycje zmian na forum", ale oczywiście zostałem zlinczowany.
IMG_20181004_112150.png
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

No i fajnie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Fajerwerki. Nasze awarary są bezpieczne ;-)

EDIT: Sugerujesz HTTPS, a sam ciągniesz awatar z "niebezpiecznej witryny". Dzięki takim jak Ty, podstrony z Twoimi postami nie posiadają kłódki :lol:
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ale hipokryzja :lol:

Zdalne awatary zostały wyłączone. Teraz wszystkie, które zniknęły trzeba wgrywać na serwer forum.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Masz.
IMG_20181004_203623.png
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Teraz lepiej?!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Oczywiście :-) Następnym krokiem będzie znalezienie rozwiązania dla obrazków w podpisach. Ale to nie dziś.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jeden z użytkowników forum zgłosił problem z dostępem do forum za pośrednictwem Tapatalk. Mi osobiście wszystko działa - oczywiście na Androidzie. Tu mamy problem z Tapatalk na telefonie z linii modelowe Lumia z systemem Windows.

Jak wszystko działa u Was?
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Ja musiałam się przenieść z mojego komputera z win xp (tak, wiem, że nie ma wsparcia, ale sam komputer ma już swoje lata) na laptopa z win8.1, bo forum mi nie otwiera, natomiast mam fora na tapatalku i bez problemu wchodzę na moim komputerze w google chrome. Uprzedzam pytanie, że owszem, na forach na tapatalku mam zieloną kłódkę i https przy windowsie xp.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
backstage
VIP Expert
Posty: 1418
Rejestracja: 17 gru 2009, 21:02
x 32
x 43

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: backstage »

Ja kilka dni temu miałem problem z Tapatalkiem. Polegało to na tym, że nie wczytywały się posty bezpośrednio z powiadomień, co ciekawe dotyczyło to tylko naszego forum. Po kilku godzinach problem znikł.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Z cyklu: czy wiesz, że...

Jakieś cztery godziny obecnemu skryptowi forum stuknęło 3 latka ;) Nic, tylko składać życzenia. :P Ja osobiście, oczywiście z punktu widzenia administratora, uważam, że decyzja o przejściu z PunBB na phpBB była bardzo dobra. Choć zbieraliśmy się do tego prawie rok, dzięki @janekpogwad wszystko się udało i po drobnych poprawkach kosmetycznych forum działa od 2015 roku w takiej formie :) Rzecz jasna zdaję sobie sprawę z tego, że ostatecznie nie wyeliminowano wszystkich zgłaszanych przez Was usterek (np. z oznaczaniem postów jako nieprzeczytane), ale liczę, że zrobimy z tym porządek w najbliższym czasie :) (starsi z pewnością pamiętają, że PunBB w ogóle nie chciał oznaczać przeczytanych tematów, nawet po bezpośrednim wejściu w wątek :P)

Wayback Machine po raz ostatni zarejestrowało PunBB na forum dokładnie rok i jeden dzień temu :) Czyli na dzień przed zmianami.
[ Spoiler ]
Jednak to, co muszę oddać poprzedniemu skryptowi, to jego nadzwyczajna lekkość. Gdy forum ruszało w 2006 roku smartfonów w zasadzie nie było, a telefonia 3G była w powijakach. Gdy internet mobilny stawał się powoli możliwie tani, dalej był relatywnie powolny względem dzisiejszej technologii LTE (choć i na ten temat można napisać książkę), forum na tle innych stron ładowało się ekspresowo. O komputerach nie wspomnę - niezależnie od prędkości łącza czy samego komputera, trudno było o coś takiego, jak oczekiwanie na załadowanie strony :) Ale PunBB miało dużo innych wad - brak wersji mobilnej, ubogie funkcje moderatorskie/administratorskie. Użytkownicy też nie mieli zbyt wielu funkcji, brak przetłumaczonej części komunikatów i zajebiście niewygodne korzystanie z niego na telefonach. :) Tak więc myślę, że jest lepiej.

Żeby nie być gołosłownym, przybliżony widok forum na telefonie w kolejnych latach i odsłonach:
[ Spoiler ]
Warto dodać, że jeszcze 3-4 lata temu telefony komórkowe/smartfony nie oferowały ani sensownej przekątnej ekranów, ani rozdzielczości choćby zbliżonej do HD/Full HD - oznacza to, że forum bez żadnego powiększenia było totalnie nieczytelne :) Sam miałem swego czasu Nokię 5800XM z ekranem 3,2'' 360x640 px i na forum zaglądałem z bólem :lol:
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Nowy skrypt forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Z ułomności (przynajmniej w czasach startu forum) PunBB najbardziej pamiętam brak możliwości przenoszenia postów między tematami, w przeciwieństwie do powszechnie używanego wtedy przez większość polskich stron - phpBB by Przemo (w sumie zawsze zastanawiałem, dlaczego zdecydowano się akurat na PunBB, kwestia odróżnienia się wizualnego od innych portali medialnych?).

Pamiętam historię, jak moderator przenosił kilkanaście postów w postaci "cytatów" :lol:.

Na screenach widzimy też inną ułomność - brak widzenia z poziomu głównej strony ostatnich tematów, w którym napisano post w działach :D. To też również było dostępne od wielu lat w innych, konkurencyjnych skryptach forum.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości