Podpis na forum

Wszystko co związane z działaniem tego forum.
kasandra
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2017, 12:17

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kasandra »

Zauważyłam że niektórzy mają podpis ustawiony a ja nie widziałam u siebie takie opcji czy ktoś może mi powiedzieć gdzie znaleźć opcję podpisu?
kasandra
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2017, 12:17

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kasandra »

Jak pisałam wcześniej widziałem u wielu osób że mają wstawione w stopce adresy swoich stron, a pan mówi że za taką reklamę dostanę bana? Czy coś źle zrozumiałam?
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Bo to chyba zależy, jaka tematyka strony. W podpisach są zlinkowane strony związane tematycznie z tym forum, czyli z mediami, konta niektórych userów na serwisach video z plikami jako pomocniczymi w dyskusji itp. Natomiast strony np. biur podróży, sklepów internetowych czy innych tego typu traktowane są już jak reklama usług.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

kasandra pisze:Zauważyłam że niektórzy mają podpis ustawiony a ja nie widziałam u siebie takie opcji czy ktoś może mi powiedzieć gdzie znaleźć opcję podpisu?
Minimalna ilość postów to 5, by opcja dołączenia podpisu się uaktywniła. Warunkiem dozwolonego promowania swoich stron, czy dodawania dowolnych treści w podpisie, jest czynne uczestnictwo w życiu forum, dokładniej w tematyce, której jest poświęcone.

Moderatorzy oraz administracja mają prawo zmieniać treść podpisów, jeśli uznają, że powyższe reguły nie są przestrzegane. Użytkownik piszący tylko po to, by promować inne strony internetowe może też zostać zablokowany.

Jeśli ktoś oczekuje skutecznej reklamy, niech zgłosi się do osób odpowiadających za ich sprzedaż, np. w portalu Media2. Na forum OFICJALNIE REKLAM NIE MA.

Reasumując już, polecam następujący tok myślenia i postrzegania zasad na forum: jestem użytkownikiem, udzielam się tu od jakiegoś czasu, piszę na temat, nie spamuję. Chcę wypromować swoje treści / stronę internetową. No to korzystam z forum OGŁOSZENIA lub dodaję stosowny link w ustawieniach profilu lub w podpisie, jednocześnie dalej trzymam poziom wypowiedzi i stosuję się do regulaminu forum.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

A ja mogę się reklamować w podpisie?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Sprawdź w regulaminie.
Niedopuszczalne jest zakładanie wątków reklamowych na forum z wyjątkiem działu "Ogłoszenia". Promowane produkty, usługi czy też strony www w najmniejszym stopniu nie mogą łamać polskiego prawa oraz niniejszego "Regulaminu". Dopuszczalna jest natomiast promocja swoich witryn internetowych, profili w serwisach wideo czy portalach społecznościowych za pośrednictwem ustawień kontaktowych (adres strony www, profilu YouTube, itp.) a także stopki (podpisu). Warunkiem jest jednak czynne uczestnictwo w dyskusjach na forum (szczególnie w tematach dotyczących mediów). Autopromocja (reklama) podlega jednak ocenie moderatorów oraz administratorów, którzy zastrzegają sobie prawo do zmiany zawartości profilu czy też usunięcia niemile widzianych linków. Osoby, które w niewłaściwy sposób będą korzystać z możliwości reklamowania się na forum będą blokowane, a ich konta oraz posty usuwane.
Niedługo wprowadzę pewne zasady odnośnie treści w podpisach, szczególnie w zakresie dodawania obrazów, bo niektórzy użytkownicy potrafią wręcz nimi drażnić, np. pewien fan "Star Wars", który od kilku dni ma dodany spoiler w nim. :-P
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Odpowiedni punkt do regulaminu dodam w najbliższym czasie, jednak już teraz chciałbym, aby maksymalna wielkość tekstu w podpisie była najwyżej standardowa - ewentualnie mniejsza. Większe podpisy mogą być kasowane.

@kacper3100, polecam się zastosować.

Forum ma być czytelne i przejrzyste. Odnośnie obrazów także się wypowiem po małych konsultacjach.
Patryk M

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

Swój podpis też powinienem zmniejszyć?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Chciałbym, aby wszyscy to zrobili. Czcionka "Normalna". Szanujmy się.
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 633

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

@Karol: A gdyby tak ustalić wysokość podpisu na nie większą niż dwie-trzy linijki tekstu (obecnie byłoby to ok. 35-50 pikseli w kwestii obrazków) Taki zapis funkcjonuje na kilku forach i nie wydaje się żeby zaburzał czytelność forów.
Swój podpis też usunąłem bo co by nie mówić to trochę walił po oczach.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Teraz jest 5 linii, ale chyba dla samych obrazków nie ma ograniczeń. Siądę nad tym, poczekam na opinie i coś wypracujemy. By wszystkim żyło się lepiej :-)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Myślę, że forum powinno wprowadzić kompletny zakaz wrzucania jakikolwiek obrazków. Nie wiem, po co te avatary, podpisy i inne graficzki w postach, jak można po prostu wrzucić zwykłego linka. Przydałoby się też wyłączyć liczbę postów, datę rejestracji, zlikwidować wszystkie rangi poza tymi specjalnymi.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Awatary oraz rangi funkcjonują na większości for, podział na rangi także - te ostatnie chyba najmniej komukolwiek przeszkadzają :-) Obrazów w podpisach nie zabronię, bo sam z nich kiedyś korzystałem, jednak można wprowadzić pewne standardy, których miałyby się one trzymać, by forum było wygodne w przeglądaniu. Duże znaki oraz obrazki nie przeszkadzają, dopóki nie wejdzie się na forum z telefonu, bo mimo rozdzielczości full HD ekranu smartfona, zajmują one jego sporą przestrzeń. I po co? :-)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ale można byłoby poczuć się, choć trochę, jak na przełomie lat 90 i pierwszych XXI wieku. :P
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Podpis na forum

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Na upartego można samemu pokombinować adblockiem i poblokować różne ramki na forum :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości