Strona 1 z 6

Radio WAWA

: 24 maja 2006, 20:00
autor: stevie
Zapraszam do dyskusji na temat tej stacji radiowej.Gra ona tylko i wyłącznie polską muzykę od 2004 roku,dokładnie w pażdzierniku,jeśli dobrze pamiętam.Zapełniła tym samym lukę w polskich stacjach radiowych,bo takiej stacji brakowało.Ta stacja nadaje również w Internecie,jednak warto dodać,ze tam ma konkurencję w postaci Polskiej Stacji,która także ma kanał z tylko polską muzyką,ale tylko w internecie.
Jak myślicie,czy to dobra decyzja,że stacja przeszła ze sloganu RadioWAWA-Najlepszy MIX przebojów lat 80-tych,90-tych i współczesnych i zaczeła puszczać tylko polską muzykę pod hasłem: ,,Radio WAWA-Zawsze polska Muzyka".

Radio WAWA

: 25 maja 2006, 13:04
autor: stevie
Na mundial z Radiem WAWA

W najbliższy poniedziałek (29 maja 2006roku) w Radiu WAWA rusza Ogólnopolski Festiwal Piosenki Futbolowej. Słuchacze wybiorą najlepszą piosenkę kibiców. Do wygrania ostatnie bilety na mecz Niemcy-Polska.


Przez ponad dwa tygodnie WAWA emitować będzie piosenki polskich artystów specjalnie nagrane na potrzeby występów polskich piłkarzy podczas mundialowych rozgrywek.

-Zaskoczyła nas ilość utworów nagranych specjalnie na tę okazję - mówi Szef Muzyczny Radia WAWA Michał Żołądkowski. -Mieliśmy kłopot z wyborem najciekawszych dlatego postanowiliśmy zaprezentować wszystkie i poprosić słuchaczy o opinię - dodaje.

Zadaniem słuchaczy będzie wytypowanie najciekawszych piosenek polskich kibiców. Głosowanie odbywać się będzie na stronie internetowej stacji www.wawa.com.pl. Każdy z głosujących będzie mógł wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są jedne z ostatnich biletów na najciekawszy mecz naszej reprezentacji w pierwszej rundzie mistrzostw: Niemcy - Polska. Na głosujących czekają też płyty "Piłkarskie hity-mundial 2006"

-W ramach naszego Festiwalu Piosenki Futbolowej będzie można usłyszeć na antenie Radia WAWA także wielkie futbolowe hity sprzed lat. Będzie Maryla Rodowicz, Marek Torzewski i Bogdan Łazuka. Będą też najnowsze piłkarskie przeboje między innymi: De Mono, Stachursky'ego, Queens, Czerwone Gotary czy Golden Life - dodaje Jarosław Paszkowski Dyrektor stacji.
Żródło: Media2.pl

Radio WAWA

: 26 maja 2006, 12:29
autor: Karol
Jak dla mnie Radio Wawa jest dość ciekawe. Oprawa dźwiękowa bardzo przypomina mi Eskę - nie wiem; być może robiona jest przez tą samą firmę, bądź też ludzi. W każdym razie podoba mi się to radio, chociaż trzeba się namęczyć, żeby złapać je w moim mieście. Jednak jak juz przyjdzie co do czego, to czyściutki dźwięk stereo odbieram :)

Radio WAWA

: 26 maja 2006, 15:38
autor: szewol
Przyznam, że czasami też skusze się na "tylko polską muzykę". Ale nie dłużej niż godzinkę ;)

Radio WAWA

: 28 maja 2006, 15:19
autor: IZA
szewol pisze:Przyznam, że czasami też skusze się na "tylko polską muzykę". Ale nie dłużej niż godzinkę ;)
No właśnie i to jest moim zdaniem problem z takimi stacjami, że słuchać ich można przez krótki czas, bo na dłuższą metę potrafią być już ciężkostrawne. Z WaWą jeszcze nie jest najgorzej, gdyż grają starocie, nowości, ballady i skoczne utwory. Ale taki Plus czy Złote Przeboje? Zdecydowanie nie dla mnie.

A wracając do WaWy, kto ją pamięta kiedy miała jeszcze takie logo i grała głównie na rockowo?

Obrazek

Radio WAWA

: 28 maja 2006, 15:34
autor: Karol
No przyznam się, że nie pamiętam :)

Radio WAWA

: 28 maja 2006, 16:00
autor: stevie
Oto fragment tekstu ze strony Radia WAWA:

Wszystko zaczęło się 13 lat temu, kiedy to 1 lutego 1992 roku, o godzinie 6 rano utwór „Rockin in a free world” Neila Younga, popłynął w warszawski eter. Założycielem stacji i pierwszym jej szefem był Wojciech Reszczyński znany między innymi z telewizyjnego "Teleexpresu".


Pierwszym formatem radia był „Classic Rock”. Muzyka rockowa prezentowana wówczas przez WAWę podbiła serca warszawskich słuchaczy. WAWA była jedną z pierwszych komercyjnych stacji w Polsce i pierwszą prezentującą jasno określony format muzyczny. Radio WAWA Classic Rock grała do 17 października 1997 r. kiedy to w programie stacji nastąpiły duże zmiany. Radio odeszło wtedy od klasycznie rockowego grania, a na playliście zagościły utwory z lat 80 – tych i 90 – tych, głównie pop i soft rock. Zmiana wizerunku muzycznego radia wiązała się z wyjściem stacji poza Warszawę. Od 01.02.1998r. WAWę można było usłyszeć nie tylko w stolicy, ale także w Gdańsku, Krakowie i Szczecinie, natomiast od 01 kwietnia 1998r. sygnał docierał też do Białegostoku, Gdyni, Kielc, Koszalina, Lublina, Olsztyna, Rzeszowa, Siedlec oraz Zielonej Góry.
zródło: wawa.com.pl

Radio WAWA

: 23 cze 2006, 22:14
autor: stevie
Lato w Radiu Wawa
2006-06-23 11:51:07 | Maciej Kozielski
W poniedziałek, 3 lipca Radio Wawa wprowadza letnią ramówkę. Rozgłośnia przygotowała dla swoich słuchaczy wakacyjny konkurs. Zmieni się także charakter jednego z pasm programowych. Na antenie Radia Wawa rusza również Letni Festiwal Polskiej Piosenki.

Radio Wawa zorganizuje konkurs Lato z gwiazdami. Codziennie słuchacze będą odgadywać jaki polski artysta jest gościem stacji. Do wybrania będą bilety lotnicze, wycieczki zagraniczne, wczasy w Polsce czy sprzęt turystyczny i RTV.

Podczas wakacji między 10 a 15 nadawane będzie Letnie studio Radia Wawa, które zastąpi pasmo Miłej prasy z Radiem wawa.

– Przypomnimy naszym słuchaczom wszystkie polskie przeboje na lato – zapowiada Michał Zołądkowski, szef muzyczny Radia Wawa.
Żródło: ML.pl

Radio WAWA

: 27 lip 2006, 12:24
autor: przemkob
Ja jestem zadowolony z piosenki granej przez Radio Wawa.

Radio Wawa szykuje się do nadawania w Łodzi.
Oto news:
Radio Wawa wkrótce w Łodzi

W najbliższych miesiącach Radio Wawa rozpocznie emisję swojego programu na terenie Łodzi i całego regionu łódzkiego. W środę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozszerzyła koncesję rozgłośni o kolejny ośrodek wielkomiejski. – Na tę decyzję czekaliśmy od wielu miesięcy – mówi Rafał Staszek, prezes Radia Wawa.

Radio Wawa emitować będzie swój program na częstotliwości 90,1 UKF z mocą 2 kW. Łódź jest siedemnastym ośrodkiem, w którym nadawać będzie rozgłośnia. – Stacja rozpocznie emisję programu najszybciej jak to będzie możliwe po dopełnieniu wszystkich procedur i formalności technicznych – podano w komunikacie.
Źródło : ML.pl

Radio WAWA

: 27 lip 2006, 12:46
autor: stevie
To bardzo dobra wiadomość. Oby ta stacja radiowa była obecna wszędzie.Szkoda,że nie ma jej na platformach cyfrowych,wtedy jej zasięg byłby większy.

Radio WAWA

: 28 lip 2006, 3:51
autor: IZA
Z tego co pamiętam, Wawa przez krótki czas była dostępna w Cyfrze. Nagle prysła i już tam nigdy nie wróciła. A szkoda, bo zawsze to jest jakaś możliwość dotarcia do jeszcze szerszego grona słuchaczy. Oczywiście, można słuchać przez internet, ale tu często nadawcy zapominają o "ciągle żywych" posiadaczach modemów czy łącz o prędkościach 128 bądź nawet 256, którym niebardzo uśmiecha się słuchać radia z przerwami średnio co kilka minut.

Radio WAWA

: 28 lip 2006, 11:05
autor: gosc
Nie można słuchać przez internet. Chyba że wstanie się o świcie i zarezerwuje miejsce na serwerze :) Tak jest chyba odkąd zaczęli grać tylko po polsku.

Radio WAWA

: 28 lip 2006, 11:13
autor: stevie
Dokładnie: żeby słuchać to radio przez internet,to trzeba mieć szczęście.To właśnie świadczy o popularności tej stacji radiowej,jak wiele ona zyskała słuchaczy,którzy nie mają możliwości słuchania tego radia przez zwykły odbiornik radiowy.Dlatego platformy cyfrowe powinny się postarać się o dołaczenie tego radia.

Radio WAWA

: 28 lip 2006, 11:29
autor: gosc
I dlatego powstaje pytanie: jak to jest że w Radiu Zet nadają więcej polskiej muzyki dopiero po północy bo twierdzą, że nikt jej nie chce słuchać?

Radio WAWA

: 28 lip 2006, 15:02
autor: RaPi
A ja mam możliwość słuchania Radia Wawa w tradycyjny sposób i oceniam go bardzo dobrze :)