11 listopada w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

11 listopada w Polsce

Postautor: Karol » 07 lis 2018, 22:49

Tomek pisze:Tu mamy zwykłe świństwo twojej ulubienicy

Tomek pisze:Tym bardziej twoja ulubienica nie ma powodu, aby robić to, co zrobiła.

Tomek pisze:Nie każdy żyje TVN-em, czy TVP jak ty.

Tomek pisze:Na razie twoje pajace nie potrafili wykrzesać takiej mocy jak ci narodowcy.

Tomek pisze:tylko znajdą się politycy i inni marudni ludzie tacy jak ty, których to boli i musi być tak jak wy chcecie. Jesteś jak Guy Verhofstadt, który nazwał 60 tysięcy ludzi nazistami, bo jeden aspekt marszu ci się nie podoba.

Tomek pisze:Może czas przestać oglądać TVN, sprawdzić internet i zapoznać się, że jest to tak samo porąbany kraj jak wszystkie inne.

To co mi zarzuciłeś jest...
[ Spoiler ]
:lol:

Pora przestać czytać internety, a przynajmniej skupić się na moich wypowiedziach żeby potem spokojnie czytać je ze zrozumieniem. W ogóle jesteś za krótki zeby wystawić ocenę moim poglądom politycznym. HGW, jak cała PO to nie moja bajka, sorki :-) Taplaj się sam w szambie, które starasz się właśnie na mnie spuścić, tym bardziej, że nie ja jeden cieszę się z zakazania Marszu Niepodległości. To Państwo powinno go organizować i za niego brać odpowiedzialność - wszak to ono świętuje 100-lecie niepodległości :-P
Jantar
VIP Expert
Kontaktowanie:

11 listopada w Polsce

Postautor: Jantar » 07 lis 2018, 22:54

janekpogwad pisze:Cieszę się bardzo z decyzji HGW, która spowodowała decyzję o marszu państwowym. Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko się udało. A najchętniej to zobaczyłbym przedstawicieli całej polskiej klasy politycznej w jednym rzędzie, na przodzie. Uczynić z tego dnia świętość dla Narodu.

Dokładnie tak. Żadnych rac, żadnych wyzwisk, żadnych haseł rasistowskich, nawołujących do nienawiści na tle rasowym, religijnym, kulturowym. Teraz to prezydent stawia warunki narodowcom, jeśli chcą pójść w tym marszu. A jeszcze kilka dni temu to ONR dyktował warunki głowie państwa (marionetkowej, ale zawsze głowie), że będzie wszystko tak, jak zawsze i albo prezydent i PiS wezmą udział, albo nie.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

11 listopada w Polsce

Postautor: Tomek » 07 lis 2018, 23:32

Karol pisze:Pora przestać czytać internety, a przynajmniej skupić się na moich wypowiedziach żeby potem spokojnie czytać je ze zrozumieniem. W ogóle jesteś za krótki zeby wystawić ocenę moim poglądom politycznym. HGW, jak cała PO to nie moja bajka, sorki :-)
Gdzie napisałem, że PO to twoja bajka? Czytaj moje wpisy ze zrozumieniem. A ta "ulubienica" to był sarkazm - idealnie pasująca do tego, jak cię to jara:
Marsz Niepodległości zakazany przez HGW. Brawo. Kobieta ma jaja, naprawdę.

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 78388.html

giphy.gif
Ciekawe ile instytucji zostanie postawionych na nogi, żeby uchylić decyzję Pani Prezydent xD Ewentualnie czeka nas zadyma w stolicy.
Z emoticoną jak u gimbusa. Cieszenie się, że ważna rocznica może rozegrać się w atmosferze "szopki" (to nazywa się "patriotyzm"). Podniecanie się, że odchodząca prezydent pokazała "odwagę" zakazując marszu po 8 latach, w chwili, gdy nie poniesie za to żadnej politycznej odpowiedzialności.

Dokładnie z takich samych sensacji podniecają się media bez względu na okoliczności (oni często dla pracy, ty chyba dla zwykłej rozrywki). Nie wiem, kto jest tu w szambie po kolana.

Karol pisze:tym bardziej, że nie ja jeden cieszę się z zakazania Marszu Niepodległości.
No i co to za argument? Poza tym nie tylko cieszysz się z odwołania marszu, tylko wyrażasz radość z szopki, jaka ona niesie podczas ważnego dnia w historii Polski. Patrz wyżej.

Karol pisze:To Państwo powinno go organizować i za niego brać odpowiedzialność - wszak to ono świętuje 100-lecie niepodległości :-P
Same organizowanie takiego marszu nie jest złe, ale zakazywanie innych już tak. Już kiedyś Państwo organizowało marsze... za komuny. Alternatywne były też zakazane. Naprawdę piękne wzorce.
HENSHIN!
Memorex_94
Poster

11 listopada w Polsce

Postautor: Memorex_94 » 08 lis 2018, 0:51

WP wypuściło newsa, jakoby HGW zrobiła przysługę rządowi, który... Sam miał tego dnia ogłosić, iż nie dojdzie do Marszu Niepodległości zorganizowanej przez RN, i powstanie marsz pod patronatem Prezydenta, a jego organizacja zajmie się rząd. Podobno taka decyzja zapadła kilka dni temu jak podaje się w artykule "na samej górze" i miała być ogłoszona w ciągu kilku dni.

O ile osobiście uważam to za fejkura, tak paradoksalnie jak mówię, to wcale strona HGW nie musi na tym wyjść źle, bo teraz można zręcznie odbić piłkę na stronie PiS i prezydenta. Jedno jest pewne, wszystko wskazuje na to, że Marsz organizowany przez Narodowcow i tak i tak do skutku by nie doszedł.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

11 listopada w Polsce

Postautor: Karol » 08 lis 2018, 5:43

Tomek pisze:Gdzie napisałem, że PO to twoja bajka? Czytaj moje wpisy ze zrozumieniem. A ta "ulubienica" to był sarkazm - idealnie pasująca do tego, jak cię to jara:

Co mnie jara? Napisałem, że ma jaja, bo podjęła odważną polityczną decyzję na koniec swoich rządów w warszawskim Ratuszu. Jako polityk już nic więcej nie osiągnie, nie odejdzie ze stanowiska z honorami, wielu także nie zapłacze - jednak wszyscy zapamiętają.

Tomek pisze:Cieszenie się, że ważna rocznica może rozegrać się w atmosferze "szopki" (to nazywa się "patriotyzm"). Podniecanie się, że odchodząca prezydent pokazała "odwagę" zakazując marszu po 8 latach, w chwili, gdy nie poniesie za to żadnej politycznej odpowiedzialności.

Oczywiście, że się cieszę. Szkoda tylko, że PiS musi układać się z PO, żeby zakazać faszystowskich marszów. Nie widzę też powodów, dla których HGW miałaby ponieść jakiekolwiek konsekwencje swoich czynów - swoje za uszami już ma, w wielu aspektach jej przyszłość jest już spalona. Co do podniecenia, to Ty jesteś w stanie ekstazy ripostując każde napisane przeze mnie zdanie - a ja mam po prostu taki, a nie inny pogląd na Marsz Niepodległości w wykonaniu narodowców i koniec :)

Tomek pisze:Dokładnie z takich samych sensacji podniecają się media bez względu na okoliczności (oni często dla pracy, ty chyba dla zwykłej rozrywki). Nie wiem, kto jest tu w szambie po kolana.

W szambie jest @Tomek, który nie potrafi zaakceptować cudzych poglądów. Polską politykę traktuję dosłownie jako rozrywkę i mam takie prawo. Nie podnieca mnie żaden marsz w Warszawie, bo wiem, że 100-lecie Niepodległości będziemy świętować na dziesiątki sposobów w setkach miejsc w całej Polsce. I w bardziej cywilizowany sposób niż pochód z racami, których ja w przeciwieństwie do Ciebie nie lubię. Ale to mój pogląd ;)

Tomek pisze:No i co to za argument? Poza tym nie tylko cieszysz się z odwołania marszu, tylko wyrażasz radość z szopki, jaka ona niesie podczas ważnego dnia w historii Polski. Patrz wyżej.

To tylko odwołanie marszów Narodowców, a nie oddolnej inicjatywy szerokiego spektrum Polaków o różnych poglądach.

Tomek pisze:Same organizowanie takiego marszu nie jest złe, ale zakazywanie innych już tak. Już kiedyś Państwo organizowało marsze... za komuny. Alternatywne były też zakazane. Naprawdę piękne wzorce.

Czyli cały PRL był zły? A jednak to państwo funkcjonowało przez ponad 40 lat ;) Istnieje jednak jakaś hierarchia windująca uroczystości państwowe jako ważniejsze od przemarszów radykałów, tym bardziej na 100-lecie Niepodległości, gdzie powinno się trzymać jakichś procedur. Trzeba także zachęcać społeczeństwo do aktywizacji tego dnia, a prędzej zachęci ich do tego taki obrazek:
2015-05-03_1430636311.jpg

niż taki:
3154887-marsz-niepodleglosci.jpg

PiS popełniło jeden błąd. Zarejestrowało Marsz Niepodległości jako wydarzenie cykliczne przez kolejne 4 lata i potem nic nie mogło z tym zrobić. Zapomniano o konieczności zachowania pewnych norm wizerunkowych na 100-leciu Niepodległości, tak jak przez 100 lat nie przygotowano się ustanowienia 12 listopada 2018 dniem wolnym od pracy... :)
Jordi
VIP Expert

11 listopada w Polsce

Postautor: Jordi » 08 lis 2018, 10:49

SzymonNP pisze:Żeby ostudzić sytuację, polecam wybrać się wszystkim tym, co mogą na obchody 100. rocznicy do Poznania, gdzie wygląda to naprawdę pięknie i wszyscy bawią się wspólnie na pochodzie, bez rac, za to z osobami przebranymi za postacie historyczne, za żołnierzy ówczesnych czasów, gdzie trwa swoisty piknik ze stoiskami z rogalami marcińskimi, legalnie można zjeść kiełbasę z grilla, spróbować lokalnych specjałów, a nawet rzemieślniczego piwa. W Poznaniu nadzieja, bo Warszawa i Wrocław są i były już stracone.

W Łodzi też miasto organizuje marsz z wieloma atrakcjami (wezmą udział grupy rekonstrukcyjne, będzie 123-metrowa flaga, śpiewanie piosenek), a po nim zabawy, konkursy i inne. Sama Zdanowska zaprasza. A wieczorem pokazy świetlne w naszych narodowych barwach - największe w Polsce :)

No ale u nas cały weekend bardzo ciekawy - Igrzyska Wolności, a na niej wielu gości m.ln. Donald Tusk :)

Co do Marszu ONR i Młodzieży Wszechpolskiej (które rozgoniłbym jakbym miał taką możliwość i zakazał ich istnienia), to źle, że zrobiono to w takim stylu i w ostatniej chwili, ale po tym, co rok temu było, dwa lata temu, trzy lata temu BRAWO, że ktoś tę decyzję jednak podjął :D
Memorex_94
Poster

11 listopada w Polsce

Postautor: Memorex_94 » 08 lis 2018, 11:35

Wiele osób nie odróżnia podstawowego kwestia. Prawa pisanego w tym kraju na kolanie. Ustawa o zgromadzeniach mówi jasno, imprezy cykliczne zarejestrowane przez dane organizacje mogą być odwołane, czy zakazane tylko i wyłącznie przez Wojewodę. Tylko i wyłącznie, to po pierwsze nie leży w kompetencji włodarzy miast, po drugie HGW podała prawne powody, które sąd jutro obali w sposób nie podlegający żadnej dyskusji. Żadnej. Z punktu widzenia prawnego decyzja prezydent Warszawy jest błędna, pod kątem czysto politycznym, świetna. Bo cała odpowiedzialność spada teraz na Morawieckiego jako organizatora i Dude jako patrona, z punktu widzenia Polski, no ryzykowna, bo chyba nie trzeba być nostradamusem by wiedzieć, że tam do jakiegoś ekscesu dojdzie. Dalej będę stał na stanowisku, że taki zakaz mozna było wydać dużo wcześniej i spokojnie te kwestie rozwiązać. Teraz wyszła typowa polska cecha. Wszystko tak na ostatnią chwilę, i każdy strasznie zaskoczony, że 11 listopada 2018r. Nagle wyskakuje 100-lecie odzyskanie niepodległości.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Kontaktowanie:

11 listopada w Polsce

Postautor: SzymonNP » 08 lis 2018, 12:05

Dlatego olejmy Warszawę, to chce, to niech się tam powybija, a ci, którzy naprawdę chcą nowocześnie i patriotycznie świętować takie święto, to czekają Poznań, wspomniana przez kolegę @Jordi Łódź, z tego co wiem także Gdańsk i wiele, wiele innych mniejszych miast i wiosek. Wstyd na cały świat już jest i będzie jeszcze większy, dlatego zróbmy my, jako obywatele wszystko, żeby pokazano obrazki z innych miast.
Dla mnie, jako kogoś, kto za ważniejsze święto uznaje 4 czerwca tym większy to argument za Świętem Wolności. Pamiętamy wszyscy obchody 25-lecia odzyskania wolności z 2014 roku i 20 oficjeli z całego świata. Wiem, że niestety przyszłoroczne 30-lecie będzie totalnie zignorowane, ale to tylko pokazuje fasadowość i prymitywność tego rządu. Dopiero teraz tak naprawdę "Państwo istnieje tylko teoretycznie". Natomiast 11 listopada w Warszawie może być realnie "ch..., d... i kamieni kupa" z naciskiem na ostatni punkt cytatu.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

11 listopada w Polsce

Postautor: Pawel » 08 lis 2018, 13:14

Gdzie obrońcy demokracji z koszulkami KONSTYTUCJA ja się pytam? Kiedy HGW łamię konstytucję, która gwarantuje prawo do publicznych zgromadzeń to siedzą cicho bo przecież konstytucja pasuje im tylko wtedy kiedy trzeba ;).

Ale brawo dla HGW. Dzięki tej decyzji szykuje się jeszcze większa frekwencja. Sam zastanawiam się nad wyjazdem do Warszawy na ten marsz, zwłaszcza że całe szczęście 12 listopada będzie dniem wolnym.
[PODPIS USUNIĘTY PRZEZ WOLNE MEDIA WEDŁUG MEDIA2]
Memorex_94
Poster

11 listopada w Polsce

Postautor: Memorex_94 » 08 lis 2018, 13:15

Preludium decyzji sądu w Warszawie.

Sad Okręgowy we Wrocławiu uchyla decyzję prezydenta Wrocławia o zakazie Marszu Narodowcow 11 listopada.

Trochę smutne, że w przednie wielkiego dnia musimy rozmawiać głównie o tym, ale takie mamy elity, że zamiast dumnie świętować nr1 dalej są polityczne wojny.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

11 listopada w Polsce

Postautor: Pawel » 08 lis 2018, 14:03

No, takie mamy "elity" w postaci Dutkiewicza czy HGW, którzy specjalnie mącą przed takim ważnym wydarzeniem.
[PODPIS USUNIĘTY PRZEZ WOLNE MEDIA WEDŁUG MEDIA2]
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

11 listopada w Polsce

Postautor: Tomek » 08 lis 2018, 14:34

Karol pisze:Co do podniecenia, to Ty jesteś w stanie ekstazy ripostując każde napisane przeze mnie zdanie - a ja mam po prostu taki, a nie inny pogląd na Marsz Niepodległości w wykonaniu narodowców i koniec :)
Przynajmniej odpowiadam na post w całości, a nie wybieram sobie 7 fragmentów z wypowiedzi i na jej podstawie robię z siebie poszkodowanego - buduje sobie tezę, jak to zostałem zrobiony zwolennikiem PO. Nie wiem, kto tu jest w ekstazie :lol:.

Możesz mieć swoją opinię. Ja mogę mieć opinię, że pasjonowanie się przepychankami wywoływanymi niepotrzebnie przez odchodzącą prezydent Warszawy - jest żenujące. Przykład, jak nisko upada nasze społeczeństwo, skoro nie przejmujemy się już faktem rozwiązywania naszych sporów politycznych podczas obchodów 100-lecia (chociaż jest na to okrągły rok, nie kilka dni przez Marszem). Można to porównać do radości co poniektórych KOD-owców z rzekomej choroby Kaczyńskiego.

Przepraszam, że mam jeszcze jakieś uczucia do tego kraju i uważam to za narodową tragedię, zamiast cieszyć się, "jak to dowalono PiS, Narodowcom lub PO".

Karol pisze:Czyli cały PRL był zły? A jednak to państwo funkcjonowało przez ponad 40 lat ;) Istnieje jednak jakaś hierarchia windująca uroczystości państwowe jako ważniejsze od przemarszów radykałów, tym bardziej na 100-lecie Niepodległości, gdzie powinno się trzymać jakichś procedur. Trzeba także zachęcać społeczeństwo do aktywizacji tego dnia, a prędzej zachęci ich do tego taki obrazek:
Gdzieś wspomniałem, że cały PRL-em był zły? Napisałem tylko, że państwo teraz bierze z niego najgorsze wzorce, zakazując z dnia na dzień marszu, po czym wstawia własny w jego miejsce. To nie jest zachęcanie, tylko zmuszanie społeczeństwa do uczczenia tak jak chcą dygnitarze. Zamordyzm, który utrzymał poprzedni ustrój przez 40 lat.

Jak pokazała frekwencja Marszu ostatnich 8 lat w porównaniu do alternatyw, społeczeństwo wie, jak chce obchodzić te święta. Większość twojego postu to opinia o charakterze marszu, a jak pokazują statystyki uczestniczących są ludzie, którzy wolą taką aktywność niż twoje amerykańskie parady. Mnie akurat napis "Śmierć Wrogom Ojczyzny" nie przeraża, ani nie grzeje. Jestem świadomy, że jest ona wpisana w naszą historię, te wojowanie jest nawet widoczne w naszym hymnie państwowym ;).

Karol pisze:PiS popełniło jeden błąd. Zarejestrowało Marsz Niepodległości jako wydarzenie cykliczne przez kolejne 4 lata i potem nic nie mogło z tym zrobić. Zapomniano o konieczności zachowania pewnych norm wizerunkowych na 100-leciu Niepodległości, tak jak przez 100 lat nie przygotowano się ustanowienia 12 listopada 2018 dniem wolnym od pracy... :)
No i teraz Gromkiewicz dołączyła do tego grona nieodpowiedzialnych polityków.
HENSHIN!
Memorex_94
Poster

11 listopada w Polsce

Postautor: Memorex_94 » 08 lis 2018, 20:43

No i stało się to także w Warszawie. Sąd Okręgowy uznaje zażalenie organizatorów do decyzji prezydent miasta stołecznego o zakazie Marszu Niepodległości. To teoretycznie powoduje, iż marsz może się odbić, ale w świetle decyzji prezydenta o własnej inicjatywie wszelkie inne i tak tracą moc. Oficjalnie jednak, teraz piłka po stronie ratusza, gdyż ma 24 godziny od wydania orzeczenia na złożenie kolejnego zażalenia i sąd ma kolejne 24 na jego rozpatrzenie. Czyli teoretycznie do soboty od strony prawnej kwestia marszu Narodowcow będzie jasna.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontaktowanie:

11 listopada w Polsce

Postautor: Tomek » 10 lis 2018, 2:04

Robert Bąkiewicz - prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, "zły" ONR-owiec:
Oczywiście pod wpisem znajdują się słowa krytyki "o żydostwie", ale też pochwały i słowa zdrowego rozsądku, że nie czas i miejsce na waśnie. Jak to zwykle bywa w bardzo ogromnych grupach, ale dla niektórych lepiej wszystkich sprowadzić do jednego wora. Jak mówiłem - zawiodłem się :P.

Oby wszystko skończyło się dobrze, a przynajmniej na tych kilku śmiesznych tabliczkach wypatrywanych przez wiadome media ;).
HENSHIN!
Jordi
VIP Expert

11 listopada w Polsce

Postautor: Jordi » 10 lis 2018, 13:46

Mam nadzieję, że przy obstawie wojska, żandarmerii i kupy policji się opamiętają chociaż raz...

Wróć do „Headlines”