Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 26
x 102

Wątek polityczny

Post autor: Kamilo » 09 sie 2019, 0:52

Kukiz w 4 lata stracił większość ludzi, roztrwonił poparcie i de facto został właśnie wchłonięty przez PSL - najbardziej ordynarną partiokrację z możliwych. Nie odmawiam mu ideowości, ale to już margines. Gdy tylko zacznie uwierać regionalnych działaczy PSL-u, to szybko zrobią z nim porządek. Kwestia paru wypowiedzi.
0 x
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 58
x 158

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 09 sie 2019, 8:03

wislok pisze:
08 sie 2019, 21:26
Tak to stracił cały swój kapitał, jedno co jest jego zasługą to fakt, że wprowadził 42 porządne osoby do sejmu, merytoryczne i szkoda,że gdzieś się to wszystko w grach wewnętrznych rozwaliło.
Przypominam że Kukiz wprowadził do sejmu m.in. Janusza Sanockiego z mojego miasta :D. Kto chce, może sobie poczytać o dokonaniach tego pana :D. W google fajne tematy wyskakują :).
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 11
x 178
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 09 sie 2019, 8:35

No fakt, bohater ostatnich dni - zakryty przez Kuchcińskiego, a szkoda ;)
0 x
dość
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 336
x 469

Wątek polityczny

Post autor: N-O-R-O-N » 09 sie 2019, 12:05

Nieoficjalnie: dotychczasowa minister spraw węwnętrznych i administracji Elżbieta Witek najprawdopodobniej nowym Marszałkiem Sejmu. Za to Mariusz Kamiński... szefem MSWiA.
0 x
#TVPZaMurem :twisted:
przemek94
Użytkownik
x 5
x 30

Wątek polityczny

Post autor: przemek94 » 09 sie 2019, 13:07

Jestem zaskoczony obstawiałem Terleckiego na stanowisko Marszałka Sejmu
0 x
Qgn
Użytkownik
x 14

Wątek polityczny

Post autor: Qgn » 09 sie 2019, 15:20

Bardzo długo się nie wypowiadałem w tematach politycznych, ale ostatnia decyzja dotycząca startu Kukiza z PSL-em niejako mnie zmusiła do tego, by zabrać głos w tej sprawie.

Jako osoba, która kibicowała jego inicjatywie od wyborów prezydenckich, czuję się mocno rozczarowany tym co się stało. Sam fakt, że były rozmowy i z PO, i z PiS, i z PSL, świadczy o tym, że przede wszystkim chodziło o utrzymanie się "przy korycie", a nie o JOW-y i inne hiperważne postulaty. Nie oszukujmy się, PSL, ich "leśne dziadki" m.in. w osobie byłego premiera od umowy gazowej i jemu podobni, w nosie mają te wszystkie sztandarowe kwestie Kukiza. Naprawdę nie wiem, dlaczego zamiast honorowo poddać się (sam kiedyś zresztą mówił, że w każdej chwili może rzucić politykę i wrócić do śpiewania), dał się tak omotać i zbratał się z Zet-eS-eLem! Tak tę partię przecież nazywał...

Obawiam się, że w następnej kadencji nie będziemy mieli klubu, który składałby jakiekolwiek projekty ustaw o charakterze wolnościowym, wolnorynkowym, nawet jeśli te dotychczas składane przez Kukiz15 były albo uwalane w 1. czytaniu, albo przerabiane i wystawiane później przez PiS. Tego najbardziej szkoda.

I znów okazało się, że polityka w naszym kraju to dziadostwo do potęgi i jeszcze długo będzie. Jak tylko na horyzoncie pojawia się coś rozsądnego, to prędzej czy później musi zostać rozwalone albo wchłonięte. Na obecną chwilę, spośród ugrupowań: PiS, KO, Lewica, PSL, Konfederacja, żadne nie jest, w mojej opinii, warte tego, by na nie zagłosować.
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 40
x 179
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 10 sie 2019, 13:59

I niech mi ktoś powie, że w opisach platformersów ze strony PiS-u nie ma prawdy. Działacze Ruchu Autonomii Śląska na śląskich listach Koalicji Obywatelskiej.

Przypominam, że to organizacja, która nazywa "polskim obozem" istniejący w 1945 roku obóz Zgoda w Świętochłowicach. Nawet proponowali wnieść skargę Newsweekowi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka za to, że polski wymiar sprawiedliwości nakazał im ostatnio sprostowanie tego niesprawiedliwego określenia:
https://www.tvp.info/43839852/newsweek- ... -czlowieka

Niesprawiedliwego, bo obóz dowodzony był przez Salomona Morela* - komunistę żydowskiego pochodzenia w czasach stalinizmu, gdy polski naród/społeczeństwo tego kraju miało niewiele do powiedzenia w kwestii polityki (przynajmniej, jeśli człowiek nie chciał mieć potem poważnych problemów). Rządziły marionetki z Moskwy, które nie miały przed wojną wielkiego poparcia w społeczeństwie (w przeciwieństwie Nazioli z Niemczech w latach 30). W obozie siedzieli również Polacy (w tym członkowie Armii Krajowej).
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 11
x 178
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 10 sie 2019, 14:19

Ale których opisach? Bo PiS kłamał w wielu sprawach, jeśli w którejś zdarzyło się im powiedzieć prawdę, to nie bardzo to cokolwiek zmienia.

Po prostu przeddzień wyborów to czas różnych dziwnych sojuszy, nie tak dawno premier Morawiecki oddawał hołd PPSowi, a w 2011 Kaczyński chwalił Gierka ;)
2 x
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 40
x 179
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 10 sie 2019, 14:44

Sugerowanie, że PO jest partią antypolską i posuwającą się do wszystkiego tylko po to, aby władzę uzyskać.

Szkoda tylko, że te niektóre sojusze są po prostu obrzydliwe. Sorry, ale ja staram się mieć jeszcze jakiś szacunek do ludzi, którzy kiedyś walczyli i ginęli za ten kraj podczas, gdy my tylko siedzimy na tłustym tyłku przed kompem/smartphonem i martwimy się głupotkami dnia codziennego. Na pewno nie po to patrioci ginęli w tych obozach za Polskę, aby wiele dekad później jakaś czołowa partia w Polsce wpuszczała na salony ludzi, którzy ich szkalują.
2 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 11
x 178
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 10 sie 2019, 19:57

Nie orientuję się w działaniach RAŚ na tyle, żeby ich skreślać; historia "polskiego obozu", którą przytoczyłeś faktycznie jest kontrowersyjna, ale podobnie można powiedzieć o sytuacji wokół Brygady Świętokrzyskiej. Myślę, że najlepiej ocenią to wyborcy w tamtym okręgu, którzy lepiej się orientują w tym, czy Ruch reprezentuje ich światopogląd.

I mitycznej "antypolskości" tu nie widzę, jedynie pewną śliskość, która jest wiązana z politykami wszystkich opcji od wielu lat. Jak sam prezes Kaczyński powiedział, "gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne, tobyśmy niczego nie mieli". W moim odczuciu bardziej antypolskie jest nawoływanie z mównicy sejmowej do nienawiści wobec osób LGBT czy uchodźców, bo tu faktycznie mogą ucierpieć ludzie.
0 x
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 40
x 179
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 10 sie 2019, 20:31

AtoMan pisze:
10 sie 2019, 19:57
Nie orientuję się w działaniach RAŚ na tyle, żeby ich skreślać
No to po co się odzywasz?! Chyba tylko, aby po raz kolejny uchronić te swoje ukochane ugrupowanie. No i odwrócić kota ogonem, które nagle nikomu na tym forum nie przeszkadza (co innego, gdyby to był @Pawel czy jakiś @wislok :P).
Myślę, że najlepiej ocenią to wyborcy w tamtym okręgu, którzy lepiej się orientują w tym, czy Ruch reprezentuje ich światopogląd.
Już ocenili. RAŚ przy okazji ostatnich wyborów samorządowych wyleciał w sejmiku śląskiego. Lata budowania swojej linii politycznej na kilku momentach w przeszłości zrobiły swoje. Teraz szukają zaczepienia u kogoś i znaleźli jedną taką "polską", bezideową partię.
2 x
HENSHIN!
wislok
Obserwator
x 19
x 79

Wątek polityczny

Post autor: wislok » 10 sie 2019, 20:41

Dlaczego tylko jakiś ? :) Znowu coś źle powiedziałem ?
Dlaczego KE nie poszła razem w wyborach? To dość proste. Struktury są wściekłe,że Czarzasty ograł Schetynę i zgarnął tyle mandatów, z czego PO nic nie ma, bo nawet są w innej frakcji w europarlamencie. Z Kolei z PSL-em to faktycznie im kampania do PE zaszkodziła m wśród żelaznego, dość konserwatywnego elektoratu. Teraz próbują to odbudować. Moim zdaniem opozycji może to wyjść na dobre, wszak efektu wartości dodanej dzięki połączeniu nie było . Pamiętajmy,że PiS ma większość tylko dzięki błędowi Lewicy sprzed 4 lat, teraz jak blok Lewicy uzyskałby 10 %,a blok centrowy wokół PSL przekroczyłby próg to kto wie czy PiS nie musiałby szukać koalicjanta. Moim zdaniem każdy wyborca powinien mieć klarowną propozycję dla siebie.
Kukiz z kolei tłumaczy się brakiem pieniędzy i struktur. Miał 4 lata na ich zbudowanie, charakterystyczne,że żadna siła poza nim nie narzeka na krótki okres zbierania podpisów. Cztery lata za niego robotę zrobiły środowiska skupione wokół narodowców. No cóż - odpływ fanów na facebooku jest symboliczny.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2019, 20:55 przez wislok, łącznie zmieniany 1 raz.
0 x
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 40
x 179
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: Tomek » 10 sie 2019, 20:45

Element językowy użyty przeze mnie, aby podkreślić stosunek emocjonalny niektórych wypowiadających się tu osób do innych osób, których poglądy nie pasują do ich poglądów. Taka ironia :D.
3 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Pawel
Thinker
x 58
x 158

Wątek polityczny

Post autor: Pawel » 20 sie 2019, 4:57

Obrazek

Taka ynteligentna inaczej będzie kandydować z list POKO :D. Oni naprawdę robią wszystko aby PiS miało większość konstytucyjną :D.
0 x
Ten co dostaje ostrzeżenia za prawdę. Bo nikt tutaj nie potrafi zaprezentować RIGCZ.
PRECZ Z CENZURA!!!
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 11
x 178
Kontakt:

Wątek polityczny

Post autor: AtoMan » 20 sie 2019, 11:44

Skoro Matecki z kontami do trollowania na Wykopie nie utopił PiSu, to albo nie ma to żadnego znaczenia, albo elektorat PiS jest taki durny :P

Rozumiem też, że o aferze w MS nie masz nic do powiedzenia, więc piszesz o nic nieznaczących pierdołach: http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,2510 ... BoxMMtImg3
2 x
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”